Článek

Senátor Faktor: Máme trochu zpoždění s pátou generací sítí

 
Projev na 27. schůzi Senátu dne 14. 10. 2020, Výroční zpráva Českého telekomunikačního úřadu za rok 2019.
14.10.2020 16:55 |

podobné články

Podobné články

Zpožděný nebo zrušený let – na co všechno máte právo

 
Je to velice nepříjemná zkušenost, ale někdy se to prostě stane a váš let se odloží nebo dokonce zruší. Jestliže je zavinění na straně dopravce, máte v obou případech nárok na odškodnění. Vaše nároky jsou specifikovány v Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 261/2004. Tam se mimo jiné dočtete, že zpoždění či zrušení nesmí být způsobeno tzv. mimořádnými okolnostmi a let musí být uskutečněn buď evropským dopravcem, nebo z území Evropské unie, Norska, Islandu či Švýcarska. Co jsou mimořádné okolnosti a co ne Jestliže ke zpoždění letu nebo jeho zrušení došlo kvůli mimořádným okolnostem, kterým dopravce nemohl zabránit, i kdyby přijal všechna přiměřená opatření, nárok na odškodnění vám nevzniká. Mohou to být politické nepokoje, válečné konflikty, terorismus, omezení řízení letového provozu, špatné počasí i stávky zaměstnanců. Mezi mimořádné okolnosti nepatří technická závada letadla. Ve všech ostatních případech máte nárok na kompenzace v rozmezí od občerstvení na letišti, telefonátu či noclehu v hotelu, až po náhrady za skutečně vzniklé škody, tedy i náhradu ušlého zisku, odškodnění za propadlé ubytování, navazující jízdenky nebo storno poplatky za nevyzvednutí auta z půjčovny. Právní ustanovení Pokud let zruší nebo očekává zpoždění delší než dvě hodiny, případně vás bez vašeho zavinění nepustí na palubu, je sám dopravce povinen vám poskytnout písemnou informaci o nárocích, které vám z toho plynou. Pokud se jedná o zpožděný let: Letecký dopravce má povinnost se postarat o cestující v případě, že je plánovaný odlet posunut alespoň o 2 hodiny nezávisle na příčinně zpoždění. V tom případě máte nárok na občerstvení odpovídající délce čekání. Po pěti hodinách zpoždění se můžete cesty vzdát a požadovat vrácení ceny letenky, případně máte nárok na zajištění hotelu i dopravy k němu, jestliže se let uskuteční až následující den. Vzniká vám také nárok na finanční odškodnění, které můžete po dopravci žádat do tří let od události. Když... Čtěte více Příspěvek Zpožděný nebo zrušený let – na co všechno máte právo pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.09.2018 19:20 |

podobné články

Senátor Faktor: Demonstrace jsou v pořádku. Dotčení politici se snaží protestující znevěrohodnit a snížit význam akcí, ale...

 
HORKÝ ROK KONČÍ, CO DÁL? „Možnost vyslovit svůj názor je podle mě tím nejlepším ukazatelem míry svobody. Vše proběhlo klidně a kultivovaně,“ říká nezávislý senátor Ladislav Faktor k demonstracím Milionu chvilek pro demokracii. Názor, že by šlo o hrozbu demokratickým volbám, nesdílí. Podotýká ovšem, že Andrej Babiš vyhrál legitimní volby a o jeho osudu se má rozhodnout až v těch dalších. K premiérově práci s penězi daňových poplatníků má ale senátor výhrady. Stejně tak by raději určitou část rozhodovacích pravomocí v rámci EU přesunul blíže voličům.
25.12.2019 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19781 článků)

Senátor Faktor: Demonstrace jsou v pořádku. Dotčení politici se snaží protestující znevěrohodnit a snížit význam akcí, ale...

 
HORKÝ ROK KONČÍ, CO DÁL? „Možnost vyslovit svůj názor je podle mě tím nejlepším ukazatelem míry svobody. Vše proběhlo klidně a kultivovaně,“ říká nezávislý senátor Ladislav Faktor k demonstracím Milionu chvilek pro demokracii. Názor, že by šlo o hrozbu demokratickým volbám, nesdílí. Podotýká ovšem, že Andrej Babiš vyhrál legitimní volby a o jeho osudu se má rozhodnout až v těch dalších. K premiérově práci s penězi daňových poplatníků má ale senátor výhrady. Stejně tak by raději určitou část rozhodovacích pravomocí v rámci EU přesunul blíže voličům.
26.12.2019 02:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19781 článků)

Senátor Faktor: Už nikdy nechci vidět ruské vlajky na českých stožárech. Koněv? Ta socha měla zmizet už dávno

 
ROZHOVOR „V Senátu teď hlasujeme skoro jako za bolševika. Všichni zvedáme ruce pro každé opatření vlády, které může lidem pomoci, včetně finančních záležitostí,“ říká senátor, podnikatel a hudebník Ladislav Faktor a upozorňuje, jaké má ale ohledně těchto opatření informace od odbornice. Vysvětlil také, proč podle něj není EU „akceschopná“. Na adresu Andreje Babiše konstatuje: „Premiér se rád pasoval do role zachránce, strážného anděla.“ Ohledně postoje naší vlády vůči Číně pak senátor říká: „Klanění se Číně bylo a je přehnané a proklamace o tom, že bez klanění nebudou zdravotnické prostředky, jsou prostě hloupé.“ Na závěr velmi rázně řekl, co si myslí o odstranění sochy maršála Koněva.
14.04.2020 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19781 článků)

Jan Faktor: S odstupem jsem se zážitkům mohl smát

 
Nedávného mezinárodního veletrhu Svět knihy Praha se účastnil i česko-německý spisovatel Jan Faktor (1951). Přijel představit prózu Jiříkovy starosti o minulost. S podtitulem Román o dospívání v divoké době v ní vypráví o životě v Praze od padesátých do sedmdesátých let. Vyšla nejdřív německy a byla nominována na Cenu Lipského knižního veletrhu i Německou knižní cenu. Ve spolupráci s překladatelem Radoslavem Charvátem ji Faktor, žijící od roku 1978 mimo Československo, upravil.
25.05.2015 13:51 |

podobné články

Senát nemá „škodit“ prezidentovi a premiérovi. Musíme i do budoucna udržet naší republiku. Hovoří nový senátor Faktor, podnikatel a umělec

 
„Já bych byl šťastný, kdyby to byl právě pan Kubera, kdo by byl v čele Senátu,“ říká nový senátor za Českobudějovicko, známý hudebník, podnikatel a právník Ladislav Faktor. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz promluvil nejen o Senátu a o nedávných komunálních volbách, ale vyjádřil se i k takovým tématům jako je migrace nebo ochrana hranic. Svůj názor řekl také na současné vztahy mezi Českou a Slovenskou republikou.
13.10.2018 22:50 |

podobné články

Senátor Faktor: Šel jsem do politiky, protože se mnoho lidí snaží zničit svobodnou společnost. A pro odpůrce prezidenta Zemana má radu...

 
ROZHOVOR „Když se ve výběru osobností k tak slavnostní a národně významné události vedle sebe objeví významný vědec, odvážný voják a estrádní umělec, bude to nejspíš štvát hodně lidí. Osobně patřím k lidem, kteří mají větší úctu k vědcům a vojákům,“ říká v souvislosti s udílením státních vyznamenání známý podnikatel, hudebník, právník a budoucí senátor Ladislav Faktor. Svůj názor řekl jak na ocenění Michala Davida, tak třeba i na vyjádření Andreje Babiše týkající se Ruska. Promluvil také o patriotismu a lásce k vlasti.
02.11.2018 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1523 článků) , Andrej Babiš (19781 článků)

Unikátní modrotisk ze Strážnice: Gábina je pátou generací rodinné firmy, a to chtěla utéct

 
Studovala módní design, ale modrotisk ji vůbec nezajímal a to i přesto, že dílnu ve Strážnici založil její prapradědeček. Chtěla do světa, nakonec ale Gabriela Bartošková (27) poslechla maminku a jednou si techniku modrotisku vyzkoušela. Nyní je už pátou generací rodinné firmy. Modrotisk, který je zapsaný v kulturním dědictví UNESCO, jí nakonec učaroval.
12.09.2020 15:35 |

podobné články

Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

 
ANKETA „Jen se zase pár magorů pokouší zviditelnit,“ reaguje na iniciativu hnutí STAN vůči předsedovi KSČM publicista Pavel Černocký. „Žabomyší války na parlamentní půdě,“ doplňuje herec Ivan Vyskočil. Promluvili i jeho kolega z branže Michal Gulyáš, hudebník a senátor Ladislav Faktor, hudebník Petr Štěpánek, moderátor Slávek Boura, producent Aleš Trdla a spisovatel Bruno Solařík. Vyjádřili se jak k návrhu odvolat Filipa z postu místopředsedy dolní komory Parlamentu, tak i k jeho slovům, která reakci politiků STAN vyvolala. I na jeho adresu zazněla silná slova. Servítky si nebral například Ladislav Faktor.
25.05.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (255 článků) , Ivan Vyskočil (254 článků) , Petr Štěpánek (794 článků) , Petr Štěpánek (794 článků) , Slávek Boura (95 článků) , Michal Gulyáš (19 článků) , Vojtěch Filip (1402 článků) , Vojtěch Štěpánek (26 článků) , Pavel Novotný (1024 článků) , Bruno Bruno (15 článků) , Bruno Bruno (15 článků)

Ty kecy o chřipečce! Umělci? Jako všichni pracující. Šéf rádia a hudebník už má dost

 
ROZHOVOR Z vyjádření těch pánů na mě padá beznaděj. Nemám, a hlavně nechci mít, jejich nadhled nad životem nebo smrtí lidí,“ říká na adresu Romana Šmuclera, Jana Pirka a dalších senátor, podnikatel a hudebník Ladislav Faktor. A vzkazuje: „Testování na covid by mělo být pro lidi zdarma.“ Řekl, co si myslí o protikoronavirových opatřeních. Kvůli epidemii sám zrušil oslavy 30. výročí rádia Faktor. Prozradil také, co je podle jeho bratra, lékaře, který se zabývá plicními chorobami, proti koronaviru nejúčinnější.
11.10.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (55 článků)

Nové generaci se povede hůř než jejich rodičům. EU chudne, varují odborníci

 
Finanční krize způsobila dramatické změny v evropské chudobě, ukazuje nová studie. Projevují se především na jihu Evropy. Špatné zprávy však přichází pro celou mladou generaci „millennials“, tzv. Generaci Y – podle posledních výzkumů bude první generací, která našetří méně než jejich rodiče. Všichni přitom zažíváme turbulentní dekádu, varuje Světové ekonomické fórum.
17.08.2016 05:05 |

podobné články

Legrace nás přejde. Senátor a podnikatel nevěřícně zírá, jak jdou Babišovu podnikání na ruku úředníci

 
ROZHOVOR „Lze sice pochopit, že dokazování je v tomto případě složité, ale po letech pořád státní zastupitelství neví, jestli a kdo vlastně něco spáchal. Na to nemusí být člověk právník, aby mu to přišlo podivné až podezřelé,“ říká ohledně kauzy Čapí hnízdo senátor, právník, hudebník a podnikatel Ladislav Faktor. Vyjádřil se i k teroristickým útokům, ostatně před lety viděl sám na vlastní oči pád „dvojčat“. Na závěr pak pochválil Pavla Novotného za jeho vystoupení v ruské televizi. „Ztotožňuji se s názorem, že se Rusko nikdy nesmíří s tím, že ztratilo svou moc nad střední Evropou. Ruská propaganda je nebezpečná jak uvnitř, tak i mimo území Ruska,“ vysvětluje senátor.
09.12.2019 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1024 článků)

AČCKA: Při zpoždění letadla nad 3 hodiny mají cestující nárok na finanční náhradu

 
V souvislosti s včerejším případem mnohahodinového zpoždění letecké dopravy ze Srí Lanky do Prahy informujeme, že dle rozhodnutí Evropského soudního dvora ze dne 23. října 2012 mají cestující nárok na odškodnění v případě dlouhých zpoždění, obdobně jako je tomu v případě zrušení letu.
10.01.2014 12:15 |

podobné články

Přestavba čistírny odpadních vod bude mít asi rok zpoždění

 
Přestavba čistírny odpadních vod na Císařském ostrově v Praze, jejíž příprava začala zhruba před 16 lety, bude mít asi rok zpoždění. Místo konce roku 2017 bude nová vodní linka za asi 5,8 miliardy korun bez DPH dokončena v závěru roku 2018. V rozhovoru s ČTK to řekla radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN). Čistírnu musí Praha zmodernizovat kvůli předpisům EU, jinak hrozí pokuty. Radní ale věří, že město i přes zpoždění sankce platit nebude.
01.07.2015 09:45 |

podobné články

Za zpoždění může slunce, vysvětlila železniční společnost

 
Rozpaky u cestujících v málo slunné Anglii vyvolalo vysvětlení železniční společnosti Southeastern, že její vlaky měly zpoždění kvůli oslňujícím slunečním paprskům. Cestující, zvyklí na zpoždění kvůli spadanému listí, sněhu či lijáku, reagovali ale spíše s humorem.
14.01.2016 08:45 |

podobné články

ČR hrozí zpoždění výstavby 64 dopravních staveb, ve hře jsou desítky miliard

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na úterní poradě ekonomických ministrů připustil, že u 64 dopravních staveb hrozí zpoždění výstavby. Důvodem je požadavek Evropské unie na nové posouzení jejich vlivu na životní prostředí (EIA). Zpoždění by mělo vliv i na čerpání 90 miliard korun z evropských fondů.
26.01.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9550 článků)

Zpoždění kvůli nemoderní železnici? Máte nárok na vrácení peněz

 
Nejvyšší kontrolní úřad kritizuje zdlouhavou obnovu železničních tratí v Česku. Spousta úseků na železnici čeká na modernizaci a doplácí na to hlavně cestující. Vlaky nabírají zbytečná zpoždění a nedodržují původní jízdní řády. Pokud měl váš vlak zpoždění kvůli výluce na trati, máte nárok na kompenzaci, ale jen za určitých podmínek.
10.03.2016 14:00 |

podobné články

Zpoždění delegace způsobili dle Ovčáčka dispečeři. Ti ale vinu odmítají

 
Na zpoždění leteckého speciálu, který přepravoval prezidenta Miloše Zemana na státní pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče, se podíleli dispečeři Řízení letového provozu (ŘLP), sdělil Českému rozhlasu Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Dali podle něj při odletu přednost jinému letu. Řízení letového provozu to odmítá, má prý důkazy svědčící o jejich nevině. Původně Hrad zpoždění zdůvodňoval nepřízní počasí. Zeman chce podle Ovčáčka o roli dispečerů mluvit s ministrem dopravy Danem Ťokem (ANO).
14.10.2016 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24439 článků)

Průzkum: Opilý pilot nebo chybějící posádka. Příčiny zpoždění letu jsou často bizarní

 
Mezi příčinami zpoždění letů se objevují i bizarnosti typu opilosti pilota, nedostavení posádky nebo přistání na špatném letišti. Pokud je chyba na straně dopravce a zpoždění je aspoň tři hodiny dlouhé, mají cestující nárok na odškodnění.
10.08.2017 15:05 |

podobné články