Článek

Senátor Čunek: Ekoteroristé z Dětí Země zase zablokovali výstavbu dálnice

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pozastavené dostavbě části dálnice D49 na podkladě stížností ekologické organizace Děti Země.
19.05.2024 22:20 |

podobné články

Podobné články

Vítězný Jiří Čunek promluvil o Okamurovi. To zas bude vzteku u vedení KDU-ČSL

 
Ve videohovoru s Danielou Drtinovou v DVTV se objevil znovu potvrzený senátor Jiří Čunek. Pro zajímavost – Jiří Čunek hájí senátorský post už od roku 2006 a v letošních volbách byl zvolen už v prvním kole. Čunek v hovoru zhodnotil práci Pavla Bělobrádka. Pro Drtinovou ale zřejmě největší překvapení bylo, že Čunek pochválil některé body v programu Tomia Okamury. A připustil i eventuální spolupráci s premiérem Babišem.
08.10.2018 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků) , Daniela Drtinová (375 článků) , Pavel Bělobrádek (1642 článků)

„To přehnal. Ať se omluví.“ Jiří Čunek se silně zastal Babiše a nastalo dusno. Padla slova o zabití a Okamurovi

 
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek je do určité míry černou ovcí v řadách KDU-ČSL. Jeho výroky tradičně popouzejí mnoho spolustraníků – na druhou stranu se ale Čunek těší mimořádné oblibě v rámci svého kraje. Dlouholetý starosta Vsetína a někdejší šéf lidovců nevylučuje, že se příští rok opět utká o nejvyšší pozici ve straně. Motivoval by ho prý především souboj s Pavlem Bělobrádkem. Nyní se Jiří Čunek vyjádřil pro ParlamentníListy.cz v exkluzivním rozhovoru, kde padlo několik výbušných výroků na adresu Miloše Zemana, Andreje Babiše a českých europoslanců. Zejména reakce Tomáše Zdechovského stojí za přečtení. „Označit někoho za vlastizrádce, to udělá jenom primitiv typu Okamura. Ať si potom Jiří Čunek chodí týdny s ochrankou a bojí se o svou rodinu, ať mu chodí esemesky, že ho zabijí,“ vzkazuje Čunkovi mimo jiné Zdechovský.
17.12.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26339 článků) , Jiří Čunek (896 článků) , Miloš Zeman (28089 článků) , Pavel Bělobrádek (1642 článků)

Ekoteroristé. Konec normálního života, bída, zabavení majetků. Michal Bok vysílá varování

 
VHLED MICHALA BOKA Ekoteroristé nás chtějí uvrhnout do bídy a nestydí se za to, míní politolog Michal Bok. Popisuje, kterak jsou různé ekologické skupiny napojeny pupeční šňůrou na odvody daňových poplatníků a upozorňuje, že se začíná skloňovat termín, který možná zní nenápadně, ale měl by katastrofické důsledky. Tím termínem jsou tzv. „nulové emise“.
07.07.2021 15:40 |

podobné články

Kolem nemocnice ve Zlíně to opět vře

 
Když vloni na podzim neobhájil Jiří Čunek pozici zlínského hejtmana, zdálo se, že jeho nápad na výstavbu zbrusu nové nemocnice skončí u ledu. Nové vedení kraje v čele s hejtmanem Radimem Holišem (ANO) se totiž proti této investici dlouhodobě vymezovalo. Nicméně, jak se zdá, exhejtman a senátor Jiří Čunek se svého snu nevzdává. Již jsme informovali o trestním oznámení, které Jiří Čunek poslal na svého nástupce v hejtmanské funkci. Zlínského hejtmana Radima Holiše to ale nechává klidným.
17.12.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků)

Čunek promluvil o mafii: Dostali mě z vlády, ale já ten boj nevzdám

 
ROZHOVOR Senátor Jiří Čunek je zase na koni, alespoň tak ho v těchto dnech zobrazuje místní tisk na Vsetínsku, v sedle, na statném hřebci, jiskrou v očích a úsměvem na rtech. Důvod? Senátor Jiří Čunek chce příští rok nejen obhajovat pozici senátora, ale jít také do voleb jako lídr lidovců a stát se hetmanem Zlínského kraje. I přes všechny kauzy totiž věří, že má šanci.
04.12.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků)

Vaše kritika je mylná, vzkázal předseda Ústavního soudu Jiřímu Čunkovi. Podivil se taky nad „rychlostí“, s jakou hejtman došel k závěrům

 
Hejtman Jiří Čunek nedávno poukázal na rozhodnutí předsedy senátu Ústavního soudu Ludvíka Davida ze dne 11. srpna 2015 ohledně dálnice D55, který podle jeho slov posvětil praktiky spekulantů, kteří vydírají stát a prodlužují samotnou výstavbu dálnice. Čunek se nyní obrátil na předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského. Jeho odpověď máme k dispozici.
07.11.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků) , David Ludvík (18 článků) , Pavel Rychetský (229 článků)

Jiří Čunek homosexuálům: Vy chcete respekt? Za co? Vy máte handicap, zasloužíte si ohledy, jako když má někdo jednu nohu

 
ROZHOVOR „Za svým vyjádřením si stojím,“ říká senátor Jiří Čunek v souvislosti s kritikou, kterou sklidil za slova o pochodu Prague Pride, který mimo jiné označil za „pochod smrti naší civilizace“. ParlamentnimListům.cz sdělil, že by určitě viděl problém v tom, aby například homosexuálové adoptovali děti. Řekl také, zda si myslí, že jsou Češi xenofobní národ. „Netolerance vzniká především díky pocitu nespravedlnosti, kdy selže stát ve své funkci vynutit, aby právo platilo pro každého občana stejně,“ říká senátor Čunek.
07.08.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků)

Velemínští se dusí, zablokovali E55. Ekologové brání výstavbě dálnice

 
Úderem 16. hodiny zablokovali ve Velemíně na Litoměřicku obyvatelé obce silnici E55, která spojuje Lovosice s Teplicemi. Blokádu připravilo místní občanské sdružení na protest proti váznoucí dostavbě dálnice D8.
23.06.2010 16:30 |

podobné články

Němečtí zemědělci protestují proti vládním škrtům; zablokovali i přechody s Českem

 
Němečtí farmáři dnes na protest proti chystaným vládním škrtům v zemědělství zablokovali po celé zemi řadu dálničních nájezdů a silnic. Velkou blokádu uspořádali zemědělci podle deníku Passauer Neue Presse v bavorské obci Philippsreut na hranicích s Českou republikou, hraniční přechod Strážný tak byl dopoledne do Německa neprůjezdný. Zemědělci zablokovali i krušnohorské hraniční přechody se Saskem Boží Dar a Vejprty. Za farmáře se postavili konzervativní zemští premiéři, mimo jiné saský ministerský předseda Michael Kretschmer.
08.01.2024 09:20 |

podobné články

Babiš ujel ministrovi i s věcmi. A Čunek vtipkoval o Ondráčkovi a totalitě

 
Na výjezd do Zlínského kraje, kterému vládne hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), vyrazila vládní výprava pod vedením premiéra Andreje Babiše (ANO) vlakem. Čunek přivítal hosty v Kroměřížském pivovaru, pondělí se však už neslo opět v pracovním duchu. Po návštěvě nemocnice v Kroměříži si Babiš zašel prohlédnout i stavu Památníku Tomáše Bati ve Zlíně či bývalé věznice v Uherském Hradišti. Čunek vtipkoval, že by tam mohl provádět třeba poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM).
05.03.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26339 článků) , Jiří Čunek (896 článků)

Senátor Valenta: Ekoteroristé se zase nudí

 
Komentář na facebookovém profilu k ekoprůtahům kolem dostavby dálnice D55.
31.12.2019 07:40 |

podobné články

Děti vychovávané homosexuály? Láskovi se Čunek neposlouchal dobře. A slíbil: Zkusíme to zas a znovu

 
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) je spokojený, že Senát neschválil novelu zákona, díky níž by české soudy uznávaly osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. „Náš právní řád říká, že dítě musí mít otce a matku, a tak je to podle mě dobře,“ říká Čunek. Naopak předkladatel novely Václav Láska (SEN21) tvrdí, že jsme v této oblasti zaseklí v minulém století a bojíme se udělat zásadní rozhodnutí.
16.12.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků)

Čunek ven? Neumíme to, řekl skleslý hejtman. A přišla další rána

 
Hnutí ANO jako vítěz voleb ve Zlínském kraji jedná o sestavení koalice bez stávajícího hejtmana Jiřího Čunka a jeho lidovců. Zprávu přinesl idnes. Čunek během své vlády prosazoval výstavbu nové krajské nemocnice. Nyní to vypadá, že nová krajská koalice bude zásadně proti. Mohlo by jít o slepenec ANO, Piráti, ODS a ČSSD. O slovo se hlásí také Trikolóra. A Čunek je skleslý.
05.10.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků)

Čunek utřel. Mizí

 
Nová krajská nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Téma, které hýbe Zlínským krajem. Její výstavbu dlouhodobě prosazoval zlínský exhejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Lidovci ovšem byli z vyjednávání o novém vedení vyšachováni a je tedy jasné, že Jiří Čunek své místo neobhájí. Osud stavby nemocnice je nejistý.
15.10.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků)

Tady jde o velké kšefty! hřímá politik. Čunek toho před svým pádem stihl víc, než se dosud vědělo

 
Výstavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích dlouhodobě prosazoval zlínský exhejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Nastávající vládnoucí koalice ve složení ANO, Piráti, ODS a ČSSD s hejtmanem z hnutí ANO Radimem Holišem je však proti její výstavbě. Server Česká justice přinesl informace, že Jiří Čunek po prohraných volbách podepsal nejen smlouvu na nákup pozemků kvůli výstavbě zmíněné nemocnice, ale také smlouvu s developerem na prodej pozemků za 60 milionů. Pokud je kraj neprodá, zaplatí obrovskou pokutu.
05.11.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (896 článků)

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dvou úseků dálnice D6

 
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v úterý 12. prosince výstavbu dvou úseků dálnice D6. Jedná se o úseky Nové Strašecí – Řevničov a Řevničov, obchvat. Prodloužení dálnice D6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, ke zkrácení přepravní doby směrem k našim západním hranicím a umožní lepší spojení mezi ČR a SRN.
12.12.2017 19:15 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu dálnice D35 v úseku Časy - Ostrov

 
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v úterý 4. prosince výstavbu dálnice D35 v úseku Časy – Ostrov. Dálnice D35 je plánována v trase Jičín – Hradec Králové – Olomouc – Lipník nad Bečvou a po dokončení bude s celkovou délkou přes 200 kilometrů druhou nejdelší dálnici v ČR. D35 je také v celé svojí délce součástí globální sítě TEN-T evropských dopravních koridorů.
08.12.2018 17:15 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálnice D7 u Chlumčan

 
Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu dálnice D7 u obce Chlumčany. Po loňském zprovoznění dálnice u Panenského Týnce tedy pokračuje dostavba D7 dalším úsekem. Dále běží také práce na úseku D7 u Loun.
28.02.2022 11:25 |

podobné články

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálnice D6 u Hořesedel

 
Ředitelství silnic a dálnic zahajilo výstavbu dálnice D6 u obce Hořesedly. Prodloužení dálnice D6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy a také ke zkrácení přepravní doby mezi Prahou a Karlovými Vary. Zlepší se také celková dostupnost Karlovarského kraje, což zvýší jeho atraktivitu pro investory i občany.
20.02.2023 12:10 |

podobné články