Článek

Senátor Chalupský: Tento návrh zákona je další byrokracií a taháním peněz z kapes daňových poplatníků

 
Projev na 14. schůzi Senátu České republiky 27. července k návrhu zákona, kterým se mění zákoník práce.
27.07.2023 18:15 |

podobné články

Podobné články

Senátor Chalupský: Hodiny tikají, napětí stoupá! Rozhodne o očkování dříve vláda nebo Ústavní soud?

 
Senátor Jaroslav Chalupský zvolený za Svobodné byl jedním se signatářů ústavní stížnosti proti povinnému očkování proti covid-19. „Očekával jsem, že nová vláda nařízení o povinném očkování okamžitě zruší. Ministr Válek ovšem začíná váhat navzdory svým předchozím výrokům a nemůžeme se spoléhat, že se nakonec opravdu rozhodne v souladu s jeho výroky z loňského roku,“ vysvětluje Chalupský důvodu, proč se se skupinou dalších senátorů obrátil na Ústavní soud. „Vláda slibovala změnu, že bude dělat věci zásadně jinak. Zatím jsme svědky jen tolerance protiprávních nařízení minulé vlády s prohlášením o kosmetických úpravách,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Chalupský.
10.01.2022 18:05 |

podobné články

Profant (Piráti): Kvůli špatně nastaveným smlouvám stát plýtvá penězi daňových poplatníků

 
Piráti upozorňují na další předraženou IT zakázku. Za podporu, nutný rozvoj a ukončení OKaplikací od firmy OKsystem má Ministerstvo práce a sociálních věcí v plánu dát 600 milionů korun z kapes daňových poplatníků. Na příliš vysokou cenu tohoto záměru přitom upozorňují nejen pirátští poslanci, ale i Ministerstvo vnitra ve svém stanovisku.
28.07.2020 21:40 |

podobné články

Jsme parlamentní demokracie, ne koaliční. Senátor dosvědčuje, jak se protlačuje „Panda“

 
Nezávislý senátor Jaroslav Chalupský zvolený za Svobodné byl jedním z těch členů horní komory Parlamentu, který dopředu jasně avizoval, že nepodpoří novelu pandemického zákona. „Za největší přešlap považuji nedostatečnou reflexi na zpětnou vazbu nejen samotných občanů, širší odborné komunity, ale i právě například senátorů. Úplně nejlépe by bylo, kdyby zákony reagovaly na potřeby většiny ve společnosti, kdyby řešily většinový problém identifikovaný občany. Aby nevznikaly kvůli pohodlnějšímu vládnutí. Také marně čekám, kdy začneme některé zákony rušit. Tohle byl první dobrý adept,“ říká Chalupský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
16.02.2022 21:40 |

podobné články

Budeme v područí, bez práva říct „NE“. Senátor Chalupský varuje

 
Podle senátora Jaroslava Chalupského by život lidí neměl být o sledování celodenního politického kabaretu, ale o jejich rodinách, přátelích, zálibách, firmách, o rozvoji a společném přátelském životě. „To by lidem mělo běžet v hlavách, ne politika a pokřivený mediální obraz světa,“ myslí si nezávislý senátor zvolený za Svobodné. „Od roku 2014 vlády nalévají do ekonomiky peníze, rozdávají z naší kapsy plné dluhů další předvolební dárečky, to se musí zákonitě projevit. Sklízíme to, co léta zaséváme. Do toho ty zvrácené dotace na kdeco,“ komentuje Chalupský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
18.05.2022 15:50 |

podobné články

Jiří Mádl nesnáší zvířata. Králíka nutil k běhu taháním za varlata

 
Liga ochránců zvířat by se měla mít na pozoru! Jak totiž přiznal Jiří Mádl  (25) , hlavní hrdina nové české komedie Probudím se včera, na natáčení mučil králíka taháním za varlata. „Co jsem měl dělat? Podle scénáře měl přede mnou utíkat a on nechtěl,“ brání se Mádl.
03.03.2012 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (578 článků) , Jiří Králík (10 článků)

Senátor Chalupský: Kdo začne někoho tlouct, zaslouží sám výprask

 
„Česko dělá správné kroky a dobře pomáhá tmelit podporu Ukrajině. Kromě srdce do toho však musíme dát i rozum, využít příležitost. Nesmíme to zvorat sluníčkářským přístupem. Budoucnost ČR i Evropy pak může být výrazně lepší než nyní,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Jaroslav Chalupský zvolený za Svobodné.
28.03.2022 13:20 |

podobné články

„Méně hloupé Grety, méně naivních úředníků a více rozumného kapitalismu,“ burcuje senátor

 
Nabídka, poptávka a svobodná volba jsou nejefektivnějším mechanismem alokace a evoluce společnosti. Ať jde o školství, rozvoj regionů, elektromobilitu, kvóty nebo Green Deal. Myslí si to nezávislý senátor Jaroslav Chalupský zvolený za Svobodné. „Pokud převládne dojem, že stát se o mě postará, nikdy mít hlad nebudu, a i kdybych se snažil sebevíc, tak se extra lépe také mít nebudu, pak nemá smysl nic vymýšlet. Co naprosto odmítám, je přístup, kdy učitel nezveřejní výsledky školní olympiády a vítězné žáky, aby se ti, co neuspěli, necítili špatně,“ říká Chalupský, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje nejen unijní zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory, plánované změny ve školství, ale také například nedostatek lékařů v mnoha regionech České republiky.
19.07.2022 11:35 |

podobné články

Invalidovi odebrali podporu ve formě sexu: Není to vhodné využití peněz daňových poplatníků, říkají

 
Thomasu Williamsovi (30) z britského Staffordshire, který je od narození upoután na invalidní vozík, odebrali zdravotní podporu ve formě sexu. Není to „vhodné využití peněz daňových poplatníků“, stojí ve zdůvodnění. Stalo se to devět měsíců poté, co Thomas přišel o panictví se sexuální terapeutkou.
15.08.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Thomas Williams (1 článek) , Thomas Williams (1 článek)

Vláda platí reklamu EU z peněz daňových poplatníků, udeřili Svobodní

 
Svobodní se opřeli do připravovaného českého předsednictví v Radě EU. Nelíbí se jim nejen to, kolik peněz vláda utratí za naše předsednictví z kapsy daňových poplatníků, ale také to, že si za státní peníze kabinet Petra Fialy udělá pořádnou propagaci.
15.06.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5736 článků)

Miliardy z našich kapes jsou pryč. Nelítostný boj Gazdíka proti modrým

 
Už letos měla průmyslová zóna v Holešově na Kroměřížsku nabízet stovky nových pracovních míst. Místo toho areál zeje prázdnotou a investoři se sem zatím příliš nehrnou. Důvod? Špatná dopravní dostupnost a bohatý zdroj pitné vody, který může být podnikáním ohrožen. Zlínský kraj v lokalitě proto utopil 1, 6 miliardy korun z kapes daňových poplatníků.
13.06.2012 17:10 |

podobné články

Poc (ČSSD): Peníze za nic díky povolenkám? Musí rozhodovat odborníci, nejen lobbisté

 
V části českých médií se objevila diskuze o miliardách, o které měl údajně přijít český průmysl kvůli hlasování ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) Evropského parlamentu. Bez ohledu na to, že už první premisa není pravdivá, protože věc čekalo ještě hlasování na plénu Parlamentu, je potřeba říci, že o miliardy skutečně šlo, ovšem ani tak ne z kapes průmyslu, jako z kapes daňových poplatníků.
27.09.2014 18:51 |

podobné články

Pravičák nováček drtil v Senátu ministra Havlíčka: Bude se zase pracovat pro stát? Vláda si tu hraje na firmu

 
Pravicový senátor Jaroslav Chalupský (za Svobodné), který v letošních senátních volbách vyřadil dlouholetého matadora Milana Štěcha z ČSSD, ve svém prvním vystoupení při jednání Senátu PČR připomínkoval a dotazoval vicepremiéra vlády Karla Havlíčka, který přišel sdělit horní komoře, jak dobře vláda zvládá krizi koronaviru, zejména v oblasti podpory živnostníkům, malým firmám a drobným podnikatelům. Chalupský byl však opačného názoru a jal se navrhnout ministrovi, jakým způsobem by se dopady krize daly ulehčit. „Největší a nejplošnější podpora podnikatelům je ta, kdybyste se zaměřili na redukci toho státního aparátu,“ nebral si servítky.
13.11.2020 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Havlíček (33 článků)

To vymysleli po pár lahvích vína, odsoudil Kalousek návrh VV

 
Vedení Věcí veřejných na tiskové konferenci představilo svůj návrh na vyřešení církevních restitucí. Strana proti nim dříve protestovala s argumentem, že na to v současné době ve státním rozpočtu nejsou peníze. Véčkaři proto budou na pondělní koaliční schůzce navrhovat zrušení některých úřadů a sloučení ministerstva životního prostředí a pro místní rozvoj, čímž by se prý ušetřily více než dvě miliardy a peníze na restituce by se tak nemusely brát z kapes daňových poplatníků. VV se za tento návrh staly terčem kritiky z řad ODS i TOP 09.
07.01.2012 13:55 |

podobné články

KDP ČR: Daňové poplatníky ode dneška hájí 59 nově jmenovaných daňových poradců

 
Posláním nových daňových oborníků bude kromě aktivit při spolutvorbě daňových zákonů ČR především hájení práv daňových poplatníků, ale i kultivace daňového prostředí v ekonomické sféře.
02.12.2013 15:55 |

podobné články

Umělé vitamíny ano či ne? Které doplňky mají smysl, a jaké jsou jen plýtváním penězi

 
Valí se to na nás z reklam i od lékařů – kdo chce být zdravý, musí o své zdraví pečovat i tím, že pravidelně konzumuje vitaminy a minerály v podobě potravinových doplňků. Na druhé straně na veřejnost čas od času prosáknou útržky ze studií, které říkají, že tato doporučení jsou jen marketingovou propagandou a taháním peněz z kapes důvěřivých lidí. A teď se v tom vyznejte…
21.12.2015 12:30 |

podobné články

Zemanova cesta jim vadí, ale s Havlovou lavičkou si udělali výlet skoro za milion. Senátor Veleba odepsal "havlistům"

 
Senátor Jan Veleba znovu chválí prezidenta Zemana za cestu do Moskvy na oslavy konce druhé světové války. Pár slov má ale i pro ty, kteří za tuto cestu Zemana kritizují, především pro „havlisty“. Zatímco se Miloše Zemana ptají, kolik vlastně bude stát jeho cesta, bezostyšně prý sahají do kapes daňových poplatníků, aby mohli propagovat lavičky Václava Havla po světě.
03.05.2015 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6428 článků) , Miloš Zeman (27967 článků)

Zase ty restituce. John s Bártou vydráždili TOPku i o víkendu

 
Vedení Věcí veřejných na tiskové konferenci představilo svůj návrh na vyřešení církevních restitucí. Strana proti tomu totiž dosud protestovala s argumentem, že na to v současné době ve státním rozpočtu nejsou peníze. Véčkaři proto budou na pondělí koaliční schůzce navrhovat zrušení některých úřadů a sloučení některých ministerstvem, čímž by se prý ušetřily více než dvě miliardy a peníze na restituce by se tak nemusely brát z kapes daňových poplatníků. VV za tento návrh staly terčem kritiky z řad ODS i TOP 09.
07.01.2012 14:15 |

podobné články

Milan Štěch je sympatický. Dokud nepromluví. Že něco nejde? První den prázdná pokladna, druhý den jste hladoví a třetí den mrtví, říká podnikatel Chalupský, uchazeč o Senát

 
ROZHOVOR Napínavý senátní duel čeká Pelhřimovsko a Jindřichohradecko. Jaroslav Chalupský, podnikatel a radní, vysvětluje v rozhovoru pro PL, proč se rozhodl „tahat o židli“ s bývalým předsedou Senátu. Jeho cílovkou jsou prý mimo jiné lidé, kteří si nemyslí, že když jednomu něco dám, tak druhému musím vzít. Co je záruka defenestrace a proč rozhodně není „útěkář“? Čtěte, jak přistoupit k věcem, které údajně nejdou. Lokální bolístky, nepřizpůsobiví, zubaři, rakovinové dotace... Někdy jde prý střílet góly i ze střídačky.
08.10.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (775 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): Češi mají řešení úniku peněz do daňových rájů - taxparentnost

 
Česká republika, ale i ostatní státy Evropské unie se potýkají s únikem peněz do daňových rájů. Tým evropských právníků a českého europoslance Tomáše Zdechovského vytvořil návrh tzv. taxparentního řešení. Jeho účelem je zabránit únikům peněz mezinárodních korporací do daňových rájů.
19.09.2014 11:06 |

podobné články