Článek

Senátor Balatka: Nikdo nám nemá co přikazovat, kam co smíme přestěhovat. Jsme suverénní země

 
Děkuji současnému vedení Ruska, že nám v Česku pomáhá poznat kdo je kdo. A také to, jak to s Českou republikou současný Kreml myslí a jak se na nás dívá. Měli bychom na to myslet.
14.05.2020 15:55 |

podobné články

Podobné články

Profesor z karantény: O viru, Češích, Babišovi i budoucnosti EU. Mnozí nebudou rádi

 
ROZHOVOR Řízení mělo být od počátku na profesionálech a neměly to být pokusy o sběr předvolebních bodů. A k tomu všeobecně zoufalý přístup řady našich spoluobčanů a jejich trestuhodná nezodpovědnost k sobě i k jiným. Mně přeci nebude nikdo přikazovat, co mám dělat, já jsem si to zaplatil, a tak do Itálie na lyže pojedu, kdyby čert na koze jezdil. Mně nebude nikdo přikazovat, jestli mohu jít do hospody, nebo ne. Tak vidí profesor chemie a expert OSN na životní prostředí Ivan Holoubek hlavní chyby, k nimž došlo v Česku po vypuknutí nákazy koronavirem.
17.03.2020 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1450 článků)

Nový senátor STAN: Útoky prezidenta a premiéra na Senát jsou účelovka

 
Novým senátorem v klubu Starostů a nezávislých (STAN) je i Miroslav Balatka. Podle jeho slov jsou pravomoci Senátu poměrně slabé. Jako kampaň a účelovku pak Balatka vnímá snižování role Senátu ze strany prezidenta a premiéra. Řekl to v rozhovoru pro Info.cz.
20.10.2018 16:20 |

podobné články

Evropská unie bojuje proti pivu a někteří by tam nejradši zakázali alkohol. Pozvolnými krůčky plujeme do totality. A islám... Předseda Sdružení přátel piva hovoří

 
ROZHOVOR „EU má dnes – s ohromným deficitem skutečné demokracie – tendenci rozhodovat naprosto o všem a různými omezeními, směrnicemi, nařízeními se o to patřičně snaží. Směřujeme k tomu, že nám bude určeno (samozřejmě v rámci „jen a jen dobrého úmyslu“) k tomu, co smíme jíst, pít, kolik, co smíme dělat (či spíše co vše nesmíme dělat) a hlavně co si máme myslet. Pozvolnými krůčky plujeme do totality,“ řekl předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich, se kterým jsme hovořili nejen o stavu českého pivovarnictví. Pokud jde o politické otázky, zdůrazňuje, že hovoří jen sám za sebe, nikoli za sdružení.
19.05.2018 05:20 |

podobné články

Pilc (Svobodní): Biopaliva ani přikazovat, ani zakazovat

 
Je hloupost zákonem přikazovat lidem biopaliva. Stejná hloupost je zákonem lidem biopaliva zakazovat.
02.11.2017 19:50 |

podobné články

Smíme ty fracky uhodit, nebo ne? ptá se provokativně exministryně Kovářová kvůli paní Michalákové

 
„Tak smíme ty fracky uhodit, nebo ne?“ Pod tímto titulkem píše někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová na stránkách Lidových novin o právech dítěte. Čtenáře upozorňuje, že ačkoli zde je ještě zvykem děti výchovně plácnout, ve skutečnosti už jsme přijali zákony, které nastavují podmínky jako v dnes tolik zmiňovaném Norsku. „A tak se radši mějte na pozoru, až vás příště ti malí plnoprávní lidé vytočí k nepříčetnosti,“ varuje novinářka.
29.01.2015 08:07 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (216 článků)

Balet Národního divadla, Prague Cello Quartet i Ondřej Ruml na plese Smíme prosit?

 
V sobotu 14. února od 19 hodin se v Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě odehraje první ples Smíme prosit?. Jeho program nebude obvykle plesový.
11.02.2015 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Ruml (192 článků)

Balatka (ODS): Do voleb povedu tým zkušených a kompetentních lidí

 
ODS na Praze 6 povede do komunálních voleb dosavadní radní pro školství Ondřej Balatka
05.06.2014 18:30 |

podobné články

Okamura (SPD): Jako v Kocourkově. Všechno naruby

 
Vedení Evropské unie se nejspíš zbláznilo a spletli si nás v ČR se svou kolonií. Doslova mě uráží, když slyším nový návrh předsedy Evropské komise Junckera, aby byly udělovány pokuty zemím, které odmítnou přijmout ilegální (tzn. nezákonné) imigranty. Rád bych připomněl, že jsme suverénní země a my si musíme sami svobodně rozhodnout, koho do své země pustíme a koho ne. Vůbec nerozumím ani logice návrhu – proč máme platit za to, že jako suverénní země odmítneme přijmout ilegální imigranty, kteří jsou občany států mimo EU? Navíc, my v České republice jsme tuto krizi nezapříčinili.
13.09.2015 07:36 |

podobné články

Lidé radí vedení Prahy 5, kam přestěhovat truhlíky za 18 miliónů

 
Vedení Prahy 5 v minulých dnech vyslyšelo dlouhodobé stížnosti obyvatel na rozměrné betonové truhlíky, které mají sloužit k ozelenění městské části a snížení emisí. Zřídilo emailovou adresu, na niž mohou lidé posílat své náměty, kam květináče přestěhovat. Zájem veřejnosti je veliký.
05.10.2012 13:20 |

podobné články

Adam (Úsvit): EU nemůže diktovat premiérovi žádné suverénní země

 
Podle premiéra Bohuslava Sobotky by Česko mělo mít právo odmítnout další sankce Evropské unie vůči Rusku. Jsem rád, že po delší době zazněl z vládních řad ohledně krize na Ukrajině názor blízký mému přesvědčení, jelikož dle mého názoru EU skutečně nemůže diktovat premiérovi žádné suverénní země, aby podepsal „bianco šek“, do něhož budou později zahrnuty nějaké sankce vůči Rusku.
02.09.2014 21:20 |

podobné články

Polsko je suverénní stát! Nemluvte nám do toho, nebo… Kaczynski se ohradil proti ultimátu z Bruselu

 
Předseda polské strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczynski varoval Evropskou unii, aby nezasahovala do vnitřních záležitostí země. Polsko je suverénní zemí a to, co se v něm děje, nespadá pod kompetence unijních představitelů. Informuje Express.co.uk.
29.07.2016 16:40 |

podobné články

Jako by chtěl někdo trénovat národní fotbalový tým a divil se, že nehraje na ledě. Senátor se pustil do Lipovské

 
Senátor Miroslav Balatka (nestraník za hnutí STAN) se vyjádřil k situaci na mediální scéně. „Veřejnoprávní média v dnešní době potřebujeme,“ uvedl ve svém komentáři.
08.02.2020 21:41 |

podobné články

Odvaha, jakou jsme v Evropě ještě neviděli, ocenil Zemanův útrum americkému velvyslanci senátor Veleba

 
Prezident Miloš Zeman prokázal odvahu, když americkému velvyslanci Andrew Schapirovi zavřel dveře na Hrad. Říká senátor za SPO Jan Veleba, který gesto české hlavy státu schvaluje. Americký velvyslanec prý nemá co kritizovat rozhodnutí prezidenta suverénní země.
06.04.2015 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23875 článků)

Odvaha, jakou jsme v Evropě ještě neviděli, ocenil Zemanovo utrumtrum americkému velvyslanci senátor Veleba

 
Prezident Miloš Zeman prokázal odvahu, když americkému velvyslanci Andrew Schapirovi zavřel dveře na Hrad. Říká senátor za SPO Jan Veleba, který gesto české hlavy státu schvaluje. Americký velvyslanec prý nemá co kritizovat rozhodnutí prezidenta suverénní země.
06.04.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23875 článků)

Odvaha, jakou jsme v Evropě ještě neviděli, ocenil Zemanovo utrum americkému velvyslanci senátor Veleba

 
Prezident Miloš Zeman prokázal odvahu, když americkému velvyslanci Andrew Schapirovi zavřel dveře na Hrad. Říká senátor za SPO Jan Veleba, který gesto české hlavy státu schvaluje. Americký velvyslanec prý nemá co kritizovat rozhodnutí prezidenta suverénní země.
06.04.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23875 článků)

Zykánová (Piráti): Kam se poděla třetí vlajka?

 
V neuvěřitelnou ostudu vyvrcholil pietní akt konce druhé světové války v Sokolově. Na pokyn starostky Oulehlové z ANO zmizela z prostoru pomníku americká vlajka těsně před tím, než vedení radnice začalo pokládat květiny. Paradoxní je, že je to byly právě jednotky spojenců, které do našeho města dorazily jako první. Na případ upozornil senátor Miroslav Balatka (STAN s podporou Pirátů).
10.05.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (137 článků)

Jaroslav Kubera o ČT, Rusku, dnešku, Klausovi... a o tom všem, co teď posloucháte

 
ROZHOVOR Hrozí nám ztráta identity, ženeme se do područí jako v roce 1968? Ano. A zvládáme to sami i bez Putina. „My se řítíme do podobné situace, protože nás stát neskutečným způsobem fízluje. Neskutečným způsobem na všech frontách,“ reaguje na obavy z návratu historie senátor Jaroslav Kubera. A zda bylo vhodné pískat a křičet na premiéra při pietním aktu, který připomněl oběti srpnových událostí? „Za normálních okolností by měl tento akt proběhnout úplně jinak. Jenže se nacházíme ve zvláštní pomatené době a nejde jen o Českou republiku,“ říká oblíbený senátor k úterním protestům před budovou Českého rozhlasu. Sám připouští, že nemá důvod se na každého Rusa dívat jako na úhlavního nepřítele a přidává jasný recept, jak obstát vůči všem: „Chovat se jako suverénní stát, nenechat si od nikoho nic diktovat.“
23.08.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1090 článků)

„Schwarzenbergův“ kavárník na ČT. Dojatý, že přišli lidi. Ale pak začal láteřit na vládu. Stojí za to

 
Včera se otevřely interiéry kaváren i restaurací. Včetně Kavárny Mlýnská, která patří bývalému spolupracovníkovi Karla Schwarzenberga Martinu Kotasovi. Ten byl dojat. „Dorazili sousedi už odpoledne, byla tady taková sváteční atmosféra,“ pravil. Ale z nařízení vlády radost nemá. Některá jsou prý nesplnitelná a zbytečná. „Já si myslím, že po mně nemůže stát chtít, abych dělal policajta a hlídal, že když se někdo zvedne od stolu, že si nandá roušku. Já tu nejsem od toho, abych dělal drába, já jsem tu od toho, abych se o ty lidi postaral,“ prohlásil kavárník. Tvrdí, že otevírací doba 6–23 hodin ho limituje jako člověka a stát mu nemá co přikazovat, kdy má jít spát.
26.05.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3895 článků)

Budou nám říkat, zda smíme mít sex. Mezi politiky zavládlo zděšení z nového opatření

 
Evropský parlament ve čtvrtek schválil, že ve vedení velkých firem působících v Evropské unii bude muset být do roku 2020 minimálně 40 procent žen. Čeští politici ale kvóty odmítají a často si klepou na čelo. Senátor KDU-ČSL Jiří Čunek naznačil, že se v Bruselu chovají jako idioti.
22.11.2013 15:07 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (791 článků)