Článek

Senát vrátil Sněmovně zvýšení rodičovské

 
Senátoři nesouhlasí s navýšením příspěvku pouze těm rodičům, kteří rodičovský příspěvek aktivně pobírají. Požadují navýšení o osmdesát tisíc i pro rodiče, kteří příspěvek v dosavadní výši vyčerpali. Senátoři tak podpořili původní návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), který ovšem Sněmovnou neprošel.
04.12.2019 16:25 |

podobné články

Podobné články

Předpokládám, že se zvýšení rodičovské v Senátu nezasekne, doufá Maláčová

 
Sněmovna schválila zvýšení rodičovské o 80 tisíc na 300 tisíc korun pro rodiče, kteří ji budou k 1. lednu 2020 pobírat. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) věří, že Senát schválení vyšší rodičovské nezdrží. V rozhovoru pro server Novinky.cz řekla, že do budoucna nevylučuje ani valorizaci této dávky.
09.11.2019 08:50 |

podobné články

Předpokládám, že se zvýšení rodičovské v Senátu nezasekne, doufá Maláčová

 
Sněmovna schválila zvýšení rodičovské o 80 tisíc na 300 tisíc korun pro rodiče, kteří ji budou k 1. lednu 2020 pobírat. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) věří, že Senát schválení vyšší rodičovské nezdrží. V rozhovoru pro server Novinky.cz řekla, že do budoucna nevylučuje ani valorizaci této dávky.
10.11.2019 05:00 |

podobné články

O navýšení rodičovské stále není rozhodnuto: Senát vrátil návrh Sněmovně

 
Už v minulém týdnu se začalo spekulovat o tom, že Senát vládní návrh o navýšení rodičovské neschválí a vrátí ho zpátky do Sněmovny. O tom Senát také ve středu rozhodl. Senátorům se především nelíbilo, že by se návrh netýkal rodičů, kteří by příspěvek vyčerpali do konce roku. Jako první o vrácení vládního návrhu do Sněmovny informovala Česká televize.
04.12.2019 19:05 |

podobné články

Boj o navýšení rodičovské: Senát nesouhlasí, že by platila jen pro někoho

 
Senát chce vrátit zákon o navýšení rodičovské Sněmovně. Jako první o tom informovala Česká televize. Senátoři chtějí, aby na 80 tisíc navíc dosáhly všechny rodiny, které budou mít k 1. lednu dítě mladší čtyř let. Vládní návrh, který podpořila Sněmovna, totiž počítá s o dvě a půl miliardy levnější variantou. Na přidání mají mít nárok jen ty rodiny, které budou k 1. lednu rodičovský příspěvek pobírat.
27.11.2019 16:15 |

podobné články

5 mýtů o mužích na rodičovské: Nejsou to žádné bačkory!

 
Zažitá představa, že žena se stará o dítě a muž živí rodinu, dnes už neplatí. Dokonce čím dál více mužů stojí o to, být s dětmi na rodičovské dovolené. Má to jen jeden háček - mnozí na ně koukají jako na exoty. Jaké jsou mýty o mužích na rodičovské?
16.05.2014 13:15 |

podobné články

Senát vrátil Sněmovně zákon o "černé listině" uchazečů o veřejné zakázky

 
Uzákonění "černé listiny" uchazečů o veřejné zakázky, kteří by o sobě poskytovali nepravdivé údaje, Senát ve středu vrátil Sněmovně. Senát navrhl doplnit pasáž o úhradě nákladů na řízení. Část návrhu, podle níž se má počet místopředsedů Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zvýšit ze dvou na tři, z normy neodstranil.
07.10.2009 18:05 |

podobné články

Senát vrátil Sněmovně novelu drážního zákona

 
Senát vrátil Sněmovně novelu drážního zákona, která kromě jiného upravuje kategorizaci železničních drah a vymezuje přístup na jednotlivé kategorie drah. Senát do ní chce na návrh svého hospodářského výboru vložit pozměňovací návrh upravující podmínky přístupu na železniční vlečky. Jde o reakci na situaci kolem těžební firmy OKD, která je v úpadku. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) s návrhem souhlasil.
24.08.2016 11:15 |

podobné články

Senát zamítl návrh na zvýšení dolní sazby DPH

 
Senát zamítl vládní návrh na zvýšení dolní sazby daně z přidané hodnoty od příštího roku na 14 procent. Novelu nyní dostanou zpět poslanci. Pokud budou chtít Senát přehlasovat, budou potřebovat aspoň 101 hlasů. Peníze vybrané navíc chce vláda použít na rozjezd důchodové reformy. Zvýšení současné desetiprocentní daně zdraží například potraviny.
07.10.2011 20:10 |

podobné články

Senát vyšší rodičovskou Sněmovně vrátí

 
Jaká bude podoba rodičovské od příštího roku, stále není definitivní. Senát totiž hodlá zákon, který příspěvek navyšuje o 80 tisíc korun na 300 tisíc, vrátit Sněmovně. Nelíbí se mu, že stát chce tyto peníze dát jen rodičům, kteří rodičovskou budou k 1. lednu aktivně čerpat. Senátoři chtějí přilepšit všem rodičům s dětmi do čtyř let, i těm, kteří se už do práce vrátili.
27.11.2019 14:15 |

podobné články

Vyšší slevy na děti ještě nejsou jisté. Senát vrátil daňový balíček Sněmovně

 
Senát vrátil Sněmovně ve středu vládní daňový balíček. Senátoři do něj chtějí vložit osvobození převodu pozemků okolo staveb od daně z přidané hodnoty, dani by podléhal jen převod pozemků pod stavbami. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) s tím nesouhlasil. Žádný jiný pozměňovací návrh senátoři nepřijali. Daňový balíček má především zvýšit daňové slevy na druhé, třetí a další dítě, které teď zůstávají nejisté.
08.03.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16631 článků)

Poslanci se dohodli: Odsouhlasili zvýšení rodičovské i zdanění tabáku a alkoholu

 
O tom, zda projde vládní daňový balíček, jehož součástí je i hojně diskutované navýšení rodičovského příspěvku, se jednalo už v pátek. Poslanci však nestihli konečné hlasování a Jaroslav Faltýnek (ANO) navrhl termín, kdy se o vyšších daních či vyšší rodičovské bude hlasovat. Nyní už je rozhodnuto.
06.11.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (253 článků)

Na co si dát u zvýšení rodičovské pozor? Maláčová s náměstkyní poradily v Blesku

 
Více než čtvrt milionu rodin se dotkne schválené navýšení rodičovské o 80 tisíc korun od 1. ledna 2020. Co musí zájemci o peníze z ministerstva splňovat? Bude se rodičovský příspěvek zvyšovat i nadále skokově, nebo jej čeká pravidelná valorizace stejně jako u důchodů? A jaký vliv na jeho budoucí úpravy bude mít chystaná evropská směrnice? I na to odpovídaly v Epicentru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její náměstkyně Kateřina Jirková.
09.11.2019 05:15 |

podobné články

O zvýšení rodičovské bude Sněmovna hlasovat nejdřív v pátek

 
O zvýšení rodičovského příspěvku bude Sněmovna hlasovat nejdřív v pátek. Předtím ale poslance patrně ještě čeká finální rozhodnutí o sporném zvýšení části daní, k němuž se dnes opět nedostali. Opozice a vládu podporující poslanci se vzájemně obviňují z obstrukcí a oddalování přijetí návrhů, které souvisejí s podobou rozpočtu na příští rok. Zprávu přinesla ČTK.
06.11.2019 16:45 |

podobné články

Senát odmítl zvýšení soudních poplatků, vrací zákon do sněmovny

 
Senát na návrh ČSSD odmítl zvýšení soudních poplatků. Vládní novelu tak znovu posoudí sněmovna. V horní parlamentní komoře převážil názor, že zvýšení poplatků by ještě více narušilo právo méně majetných lidí na spravedlivé projednávání případů před soudem, garantované Ústavou.
08.06.2011 19:35 |

podobné články

Senátem neprošlo zvýšení dolní sazby DPH na 14 procent

 
Senát zamítl, především hlasy levice, vládní návrh na zvýšení dolní sazby daně z přidané hodnoty od příštího roku na 14 procent. Novelu nyní dostanou zpět poslanci. Pokud budou chtít Senát přehlasovat, budou potřebovat přinejmenším 101 hlasů. Peníze vybrané navíc chce vláda použít na rozjezd důchodové reformy. Zvýšení daně zdraží například potraviny.
07.10.2011 12:55 |

podobné články

Senát odmítl zvýšení DPH. Vrací ho poslancům

 
Senát podle očekávání vrátil úsporný balíček. Jeho součástí je například zvýšení DPH z 15 na 21 procent. Nyní bude muset vládní koalice sehnat minimálně 101 poslanců, aby zamítnutí přehlasovala.
16.08.2012 19:05 |

podobné články

V čem je dobrý Senát? Nejen důchodci by mu prý mohli děkovat

 
Pokud Senát ovládají strany opozice, může plnit i určitou vyvažovací roli vůči vládním návrhům zákonů i sněmovně. MF Dnes ale konstatuje, že v tomto volebním období to platit nebude, protože strany vládní koalice mají ve druhém kole tolik kandidátů, že jim to umožní zajistit si v Senátu většinu. Ten tak prý Sobotkovu kabinetu nebude dělat problémy. Senát navíc prý přijde lidem nudný, drahý a zbytečný. Deník však uvádí příklady, kdy se Senát hodil: Zajistil důchodcům slevu na dani z příjmu nebo zamezil nákupu gripenů.
18.10.2014 09:46 |

podobné články

Senát odmítl zvýšení DPH, Kalousek svůj návrh neobhájil

 
Senát ve čtvrtek podle očekávání odmítl vládou prosazované zvýšení spotřebních daní a další kroky, které mají ulevit stánímu rozpočtu. Odmítnutí zákona doporučili tři senátní výbor. Koalice bude ve Sněmovně potřebovat na přehlasování senátorů 101 hlasů.
16.08.2012 19:05 |

podobné články

Senát odmítl zvýšení DPH, Kalousek návrh vlády neobhájil

 
Senát ve čtvrtek podle očekávání odmítl vládou prosazované zvýšení spotřebních daní a další kroky, které mají ulevit státnímu rozpočtu. Odmítnutí zákona doporučily tři senátní výbory. Koalice bude ve Sněmovně potřebovat na přehlasování senátorů 101 hlasů.
16.08.2012 19:10 |

podobné články