Článek

Senát schválil stěžejní podmínku pro přijetí Lisabonské smlouvy

 
Senátoři jednají o Lisabonské smlouvě. Očekává se, že v hlasování dokument projde. Hlasy mu dají senátoři ČSSD a KDU-ČSL a také většina Klubu otevřené demokracie (KOD). Potřeba je sehnat sedm hlasů zákonodárců ODS. Pět jich své "ano" slíbilo, další se k podpoře přiklánějí. Senátoři již ve středu schválili zavedení vázaného mandátu, který si mnozí senátoři ODS kladli jako podmínku pro schválení Lisabonu.
06.05.2009 09:50 |

podobné články

Podobné články

Německý europoslanec hrozí Praze izolací kvůli odkladu Lisabonské smlouvy

 
Vlivný německý europoslanec Jo Leinen (SPD) pohrozil ve čtvrtek České republice izolací kvůli ústavní stížnosti skupiny českých senátorů, která může odložit přijetí Lisabonské smlouvy. Senátoři, kteří návrh podali, čelí i v ČR kritice od zastánců ratifikace smlouvy. Podle nich jde o zdržovací taktiku a snahu umožnit prezidentu Václavu Klausovi odkládat rozhodnutí o podpisu smlouvy, a tím i její přijetí.
03.09.2009 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , Jo Leinen (5 článků)

Jirsa: ČR ratifikovalo "Protokol o obavách irského lidu týkajících se Lisabonské smlouvy"

 
Zcela bez zájmu médií prošla oběma komorami českého parlamentu ratifikace "Protokolu o obavách irského lidu týkajících se Lisabonské smlouvy". Je to v podstatě výjimka z Lisabonské smlouvy, podobná té, kterou pro Českou republiku vyjednal Václav Klaus ve věci Benešových dekretů.
27.10.2014 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků)

Senátní výbor podpořil výjimku Irska z Lisabonské smlouvy

 
Senátní výbor pro evropské záležitosti dnes doporučil Senátu, aby schválil irskou výjimku z Lisabonské smlouvy. Sněmovna už ji schválila v červnu, Senát by ji měl projednávat koncem srpna. Výjimka zajistí Irsku možnost zachování neutrality či národní svrchovanost nad daněmi nebo interrupcemi.
13.08.2014 10:05 |

podobné články

Zaplatíte 350 miliard do Bruselu. Nečas se tak dohodl s Merkelovou

 
Senát minulý týden ve středu schválil několikrát odložený tisk č. 82, novelu Lisabonské smlouvy, která v případě vstupu České republiky do eurozóny zaváže náš stát zaplatit dle odhadu zhruba 350 miliard korun do evropského záchranného mechanismu ESM. Podle informací ParlamentníchListů.cz podpořil premiér Petr Nečas schválení novely Lisabonské smlouvy po dohodě s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
03.05.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2590 článků) , Petr Nečas (9333 článků)

Zaplatíte 350 miliard do Bruselu. Nečas se tak dohodl s Merkelovou

 
Senát minulý týden ve středu schválil několikrát odložený tisk č. 82, novelu Lisabonské smlouvy, která v případě vstupu České republiky do eurozóny zaváže náš stát zaplatit dle odhadu zhruba 350 miliard korun do evropského záchranného mechanismu ESM. Podle informací ParlamentníchListů.cz podpořil premiér Petr Nečas schválení novely Lisabonské smlouvy po dohodě s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
03.05.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2590 článků) , Petr Nečas (9333 článků)

Senát dal vládě mandát k jednání o změnách Lisabonské smlouvy

 
Senát dal ve středu vládě předběžný souhlas s vyjednáním změny dodatku Lisabonské smlouvy. Cílem změny je vytvoření stálého krizového mechanismu pro zajištění finanční stability eurozóny (ESM), který by umožnil lépe reagovat na potíže jejích členů, jakými byly finanční krize v Řecku či Irsku. Vznik ESM má řešit summit EU v příštím týdnu.
16.03.2011 11:10 |

podobné články

Šéf britských konzervativců žádá Klause o odklad podpisu Lisabonské smlouvy

 
Předseda britské konzervativní strany David Cameron se za každou cenu snaží zabránit ratifikaci Lisabonské smlouvy. V červenci kvůli tomu poslal dopis českému prezidentovi Václavu Klausovi, v němž ho žádá, aby pozdržel ratifikaci, napsal ve středu list Daily Mail. Ujišťuje ho, že pokud to udělá, po očekávaném vítězství ve volbách konzervativci vypíší o Lisabonské smlouvě referendum.
23.09.2009 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , David Cameron (317 článků) , David Cameron (317 článků)

Levicoví senátoři vyzvali vládu k ústupu od výjimky z listiny EU

 
Sociální demokraté dnes v usnesení Senátu prosadili, aby vláda neprosazovala českou výjimku z Listiny základních práv EU. Výjimku si vyžádal prezident Václav Klaus před podpisem lisabonské smlouvy. Senát v usnesení také označil za nepřijatelné, aby případně dojednaná výjimka byla schvalována v rámci smlouvy o přistoupení Chorvatska k EU. Usnesení přijali senátoři proto, že souhlas s touto výjimkou z lisabonské smlouvy chce ČR prosadit na program jednání Evropské rady, konané 17. října 2011 v Bruselu.
06.10.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků)

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (968 článků)

Klausovu podmínku pro podpis Lisabonské smlouvy projedná vláda

 
Vláda se na svém pondělním zasedání bude zabývat požadavkem prezidenta Václava Klause, který svůj podpis pod lisabonskou smlouvou podmiňuje trvalou výjimkou z Listiny základních práv EU. Vláda doufá, že se jí podaří s hlavou státu i Evropskou unií vyjednat takový postup, který umožní dokončení ratifikačního procesu lisabonské smlouvy ještě letos.
12.10.2009 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků)

Nečas: Změnu lisabonské smlouvy by měl schvalovat i Klaus

 
Změnu lisabonské smlouvy o reformě institucí Evropské unie, kterou ve čtvrtek schválil unijní summit, by měl podle premiéra Petra Nečase odsouhlasit i prezident Václav Klaus.
16.12.2010 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , Petr Nečas (9333 článků)

Poslanci schválili irskou výjimku z lisabonské smlouvy

 
Poslanecká sněmovna jednohlasně schválila irskou výjimku z lisabonské smlouvy, která ostrovnímu členovi Evropské unie zaručuje zachování neutrality, národní svrchovanost nad daněmi a potraty. Pro smlouvu, k jejímuž přijetí byla nutná ústavní většina, tedy nejméně 120 poslanců, hlasovalo všech 150 přítomných členů dolní komory.
17.06.2014 19:50 |

podobné články

Deset let od průšvihu jménem Lisabonská smlouva. Naprostý zmar, mnohé se zhoršilo

 
Právník a publicista Tomáš Břicháček (Trikolóra) se ohlédl za první dekádou platnosti Lisabonské smlouvy, která do značné míry formuje dnešní Evropskou unii. Položil si otázku, zda šlo o reformu nezbytnou pro akceschopnost, transparentnost a demokratizaci rozšířené Unie, nebo skokový posun k evropskému superstátu. Odpověděl si, že šlo spíše o to druhé, a vyjmenoval oblasti, kde se situace EU po přijetí Lisabonské smlouvy podstatně zhoršila.
01.01.2020 06:30 |

podobné články

Žáček první třídy ví, že je to změna Lisabonské smlouvy, řekl Klaus k irským zárukám

 
Prezident Václav Klaus se exkluzivně v srbském Novém Sadu vyjádřil pro Právo a Český rozhlas k irským zárukám týkajícím se Lisabonské smlouvy, které byly dohodnuty na summitu EU v Bruselu. Podle českého prezidenta znamenají změnu smlouvy, EU se podle něj pokouší o nedůstojnou kvadraturu kruhu.
19.06.2009 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , Václav Český (548 článků)

Změnu Lisabonské smlouvy schválí i Klaus

 
Změnu Lisabonské smlouvy o záchranném mechanismu pro státy EU, které se dostanou do hospodářských potíží, bude v ČR předem schvalovat parlament. Úpravy smlouvy bude po jejím schválení muset stvrdit i prezident. Novinářům to po čtvrtečním jednání s prezidentem Václavem Klausem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) řekl premiér Petr Nečas (ODS). O změně evropských pravidel se chce dohodnout i s opoziční ČSSD.
03.02.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , Karel Schwarzenberg (3912 článků) , Petr Nečas (9333 článků)

Nečas: Úpravu lisabonské smlouvy musí stvrdit Klaus

 
Změnu lisabonské smlouvy o záchranném mechanismu pro státy EU, které se dostanou do hospodářských potíží, bude v ČR předem schvalovat parlament. Úpravy smlouvy bude po jejím podpisu muset stvrdit i prezident. Novinářům to po dnešním jednání s prezidentem Václavem Klausem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) řekl premiér Petr Nečas (ODS).
03.02.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , Karel Schwarzenberg (3912 článků) , Petr Nečas (9333 článků)

Sněmovna odložila odeslání 350 miliard do Bruselu. Vláda neměla hlasy

 
Poslanci zatím neschválili vládní návrh na vyslovení souhlasu s ratifikací novely Lisabonské smlouvy ve vztahu k fungování ESM. Má jít o nový mechanismus stability pro členské státy EU, jejichž měnou je euro. Změna smlouvy má totiž umožnit vznik trvalého záchranného mechanismu eurozóny (ESM), do něhož budou členové eurozóny povinni vložit finanční vklady a záruky. Konkrétně jde o změnu článku 136 Lisabonské smlouvy.
09.05.2012 15:05 |

podobné články

Senát zatím nedal souhlas s vyjednáním krizového mechanismu EU

 
Na to, co by se mělo změnit v dodatku lisabonské smlouvy, si bude muset vláda ještě počkat. Senátoři totiž dnes prozatím nedali souhlas s tím, aby se změnily krizové mechanismy Evropské unie. Ty mají sloužit k zajištění finanční stability eurozóny (ESM). Dodatek lisabonské smlouvy bude přitom projednáván již na summitu EU, který se bude konat 24. března.
03.03.2011 13:00 |

podobné články

Je čas řešit výpoveď Lisabonské smlouvy! Zkušený docent podpořil Klause ml.

 
ROZHOVOR „Nastal čas diskutovat o zrušení či jednostranné výpovědi Lisabonské smlouvy, jak to teď oficiálně navrhl Václav Klaus mladší,“ myslí si po nynějším selhání Evropské unie v důsledku pandemie covid-19 docent Michael Kroh. Lisabonská smlouvy prý EU přeměnila v „byrokratický moloch, který si osobuje právo vládnout a nikoli jen koordinovat“. A k predikcím Ministerstva financí ohledně poklesu české ekonomiky o 5,6 procenta si myslí: „Je to úplně jedno. I kdyby to bylo deset procent, svět se nezboří. Vždyť by se jednalo o sešup někam na úroveň první dekády tohoto století. A žilo se nám tehdy špatně?“
08.04.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9934 článků) , Michael Michael (1510 článků)