Článek

Senát rozhodne o přísnějším vymezení znásilnění

 
Přísnější vymezení znásilnění ze silou vynuceného na nesouhlasný pohlavní styk bude patřit k nejsledovanějším bodům dnešní schůze Senátu. Očekává se, že horní parlamentní komora změnu schválí tak, jak jí to doporučily její výbory. Senátoři rozhodnout také o zvýšení příspěvků na péči, které dostávají lidé se zdravotním postižením.
29.05.2024 14:05 |

podobné články

Podobné články

Poslanci by mohli projednat změnu trestního vymezení znásilnění

 
Poslanci zahájí dnes odpoledne další řádnou schůzi Sněmovny, která by měla trvat i následující týden. Na dnešním programu by mohly být zejména předlohy ve druhém čtení, v němž mohou členové dolní komory předkládat pozměňovací návrhy. Jde například o změnu vymezení trestného činu znásilnění, o další odklad povinného zavedení atestované elektronické spisové služby a o úpravu vedení zdravotnické dokumentace v elektronické podobě.
09.04.2024 15:25 |

podobné články

„Mládež dělá, co vidí v pornu.“ Znásilnění hrozí častěji, varuje Válková

 
V oblasti trestného činu znásilnění je důležitá osvěta, tedy co znásilnění je a co jím není, upozorňuje exministryně Helena Válková (ANO). Blesk.cz řekla také, že dospívající mládež dělá občas to, co vidí v pornofilmech. A pak trestní hranici znásilnění překračuje. Kolem znásilnění přitom panuje v Česku řada mýtů, upozorňuje odbornice Petra Vitoušová. Ten nejdůležitější je, že ženu bez jejího svolení nelze znásilnit.
21.02.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (441 článků)

Ústecký kraj: Pracovní skupina k vymezení trasy ropovodu Družba

 
Město Litvínov se v červenci 2018 obrátilo na Krajský úřad Ústeckého kraje s pozvánkou na první schůzi Pracovní skupiny k vymezení trasy ropovodu Družba v úseku DV5 hranice Litvínov – ČR/SRN.
03.08.2018 19:15 |

podobné články

Brabec „překreslil“ mapu Krkonoš. Národní park bude mít místo tří ochranných zón hned čtyři

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v závěru minulého týdne podepsal vyhlášku o vymezení zón ochrany přírody Krkonošského národního parku (KRNAP). Nové vymezení člení území národních parků do čtyř zón ochrany přírody namísto tří. ČTK to v pondělí sdělili zástupci Správy KRNAP. KRNAP je posledním národním parkem, který na vydání vyhlášky čekal. Nové rozčlenění do zón by mělo platit 15 let.
25.05.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (476 článků)

Za znásilnění vnoučat své družky půjde důchodce do vězení na pět let

 
AKTUALIZOVÁNO. Sedmdesátiletý Vladimír Vyskup ze Zlínska stráví za znásilnění a pohlavní zneužívání vnoučat své družky ve vězení pět let. Dnes o tom rozhodl Vrchní soud v Olomouci, který tak potvrdil verdikt zlínského krajského soudu z letošního dubna. S odvoláním neuspěl obžalovaný, který žádal zrušení rozsudku, ani státní zástupce volající po přísnějším trestu.
17.08.2011 09:55 |

podobné články

Proti rozsudku za znásilnění se vedle Feriho odvolala i zmocněnkyně obětí

 
Proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 3 za znásilnění se odvolal nejen bývalý poslanec Dominik Feri, ale také zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší. Zatímco někdejší politik nesouhlasí s celou obžalobou, oběti požadují vyšší finanční zadostiučinění,  informoval  dnes iROZHLAS a Radiožurnál. Feri byl loni v listopadu nepravomocně odsouzen ke tříletému vězení za dvě znásilnění a pokus o znásilnění. O dalším vývoji nyní rozhodne Městský soud v Praze.
13.02.2024 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (478 článků)

Senát přišel s přísnějším zákonem na ochranu dodavatelů vůči obchodním řetězcům

 
Senát dnes schválil novelu zákona o významné tržní síle, která má více chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Obchodní řetězce namítají, že novela může v konečném důsledku zdražit potraviny, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže to už dříve odmítl. Zákon nyní míří k podpisu prezidenta.
13.01.2016 17:06 |

podobné články

Senát se sejde kvůli imunitě, peticím a evropským předpisům

 
Přesnější vymezení imunity zákonodárců v trestním řádu bude dnes posuzovat Senát. Věnovat se má také peticím za lepší financování a správu divadel a za příspěvky invalidům. Největší část jeho programu ale budou tvořit návrhy evropských norem. Například snahu Evropské komise o zavedení celounijních "účinných opatření" k integraci Romů pravděpodobně odmítne.
27.11.2013 06:27 |

podobné články

Část radních ČT a ČRo asi bude volit Senát. Opozice po 10 hodinách prohrála boj

 
Část členů rad České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) možná bude volit Senát, a to třetinu. Zpřísní se také vymezení organizací, které mohou předkládat návrhy kandidátů. Změny přinese vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna navzdory odporu opozičních hnutí ANO a SPD.
01.11.2022 22:45 |

podobné články

Část radních ČT a ČRo asi bude volit Senát; sněmovna novelu podpořila přes odpor opozice

 
Část členů rad České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) možná bude volit Senát, a to třetinu. Zpřísní se také vymezení organizací, které mohou předkládat návrhy kandidátů. Změny přinese vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila sněmovna navzdory odporu opozičních hnutí ANO a SPD. Debata trvala zhruba 10,5 hodiny, ačkoli vládní tábor prosadil omezení řečnické doby. Opozice neprosadila zamítnutí předlohy už v prvním čtení ani její vrácení kabinetu k dopracování. Nyní ji posoudí volební výbor, který má na starosti média.
01.11.2022 23:50 |

podobné články

Část radních ČT a ČRo asi bude volit Senát. Opozice po 10 hodinách prohrála boj

 
Část členů rad České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) možná bude volit Senát, a to třetinu. Zpřísní se také vymezení organizací, které mohou předkládat návrhy kandidátů. Změny přinese vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna navzdory odporu opozičních hnutí ANO a SPD.
02.11.2022 00:25 |

podobné články

Senát rozhodne o přísnějším trestu za stalking

 
Horní parlamentní komora ve středu projedná návrh senátora Marcela Chládka (ČSSD) na zpřísnění trestu za pronásledování, takzvaný stalking. Pronásledovatelům a slídilům by podle jeho návrhu mělo hrozit dvouleté vězení místo nynějšího ročního.
07.04.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Nejhorší můra hvězdy Elánu: Neznámá žena ho obvinila ze znásilnění a popsala nechutné detaily!

 
Negativní stránku popularity poznal na vlastní kůži zpěvák kapely Elán "Jožo Ráž":http://www.extra.cz/tema/jozo-raz (59), kterého před lety obvinila jedna žena ze znásilnění. Přestože zpěvák v roce 2000 bojoval po těžké havárii na motorce o život a dodnes má následky, obvinění ze "znásilnění":http://www.extra.cz/tema/znasilneni je pro něj asi to nejhorší, co se mu kdy mohlo stát.
14.04.2014 11:30 |

podobné články

Pachatel znásilnění v Krči podle policie zřejmě znovu zaútočil

 
Dvě ženy se v noci na dnešek ubránily znásilnění v Praze 4. Policisté vyšetřují případy jako pokusy o znásilnění. Domnívají se, že s největší pravděpodobností jde o stejného pachatele, který je podezřelý ze spáchání brutálního znásilnění v Krči z minulé středy. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Tomáš Hulan. Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po násilníkovi.
22.12.2014 13:40 |

podobné články

Sexuolog Zvěřina: Většinu znásilnění páchají doma „normální“ muži

 
V českých domácnostech je znásilnění patrně častější, než si připouštíme. A to i jako součást domácího násilí, upozorňuje sexuolog Jaroslav Zvěřina. Vystoupil na debatě „Co potřebují oběti trestného činu znásilnění“ a mluvil mimo jiné o tom, že znásilnění se může snadno dopustit i „normální“ muž. Páchá ho ve výsledku častěji než recidivista.
26.02.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zvěřina (58 článků)

Brutální znásilnění dvěma muži i zneužívání v šesti letech: Dívky si prošly peklem a promluvily

 
Znásilnění v Česku nahlásí jen pět procent obětí. Důvod? Česká společnost obětem nejenže nevěří, ale je také ověnčená předsudky a mýty, které oběť sekundárně viktimizují. Navíc je jen hrstka pachatelů uvězněná a mnohdy jen na krátkou dobu, což jde částečně na vrub špatně postavené legislativě. O změnu nyní bojuje i nový dokument Znásilnění pod kůží, kde se představují i tři oběti znásilnění.
21.11.2021 05:35 |

podobné články

Za dvě znásilnění a pokus o znásilnění dostal exposlanec TOP 09 Dominik Feri tři roky

 
Za dvě znásilnění a jeden pokus o znásilnění dnes Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho  tříletým vězením. Uznal ho vinným ve všech bodech obžaloby. Rozhodnutí není pravomocné, Feri se proti němu ihned odvolal k pražskému městskému soudu. Bývalý politik novinářům řekl, že je z rozsudku zklamaný, doufá, že odvolací soud bude mít na případ jiný názor.
04.11.2023 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (478 článků)

Ženská lobby a organizace pro oběti vítají schválení redefinice znásilnění

 
Zástupkyně České ženské lobby (ČŽL) a dalších organizací na pomoc obětem vítají dnešní schválení změny definice znásilnění ve Sněmovně. Podle nich úprava usnadní a zlepší situaci obětí. Věří v to, že novelu trestního zákoníku s novým vymezením přijme bez potíží také Senát. Řekly to ČTK. Dolní komora přijala návrh novely trestního zákoníku, podle níž se za znásilnění má považovat nesouhlasný pohlavní styk místo silou vynuceného.
11.04.2024 11:50 |

podobné články

V čem je dobrý Senát? Nejen důchodci by mu prý mohli děkovat

 
Pokud Senát ovládají strany opozice, může plnit i určitou vyvažovací roli vůči vládním návrhům zákonů i sněmovně. MF Dnes ale konstatuje, že v tomto volebním období to platit nebude, protože strany vládní koalice mají ve druhém kole tolik kandidátů, že jim to umožní zajistit si v Senátu většinu. Ten tak prý Sobotkovu kabinetu nebude dělat problémy. Senát navíc prý přijde lidem nudný, drahý a zbytečný. Deník však uvádí příklady, kdy se Senát hodil: Zajistil důchodcům slevu na dani z příjmu nebo zamezil nákupu gripenů.
18.10.2014 09:46 |

podobné články