Článek

Senát o dalších pěti návrzích kvůli koronaviru rozhodne ve středu

 
Senát bude o další pětici zákonů ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru rozhodovat příští týden ve středu. Schvalovat má odložení elektronické evidence tržeb (EET) pro všechna odvětví až do konce letošního roku nebo jednorázový příspěvek 500 korun denně, který by měly dostat malé společností s ručením omezeným. Termín schůze dnes stanovil senátní organizační výbor, oznámila ČTK tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen.
08.05.2020 06:30 |

podobné články

Podobné články

Rusnokova vláda bude poprvé jednat o návrzích změn legislativy

 
Úřednická vláda Jiřího Rusnoka se dnes sejde k prvnímu jednání o návrzích změn legislativy. Kabinet, který poprvé zasedl ve Strakově akademii minulou středu po svém jmenování prezidentem Milošem Zemanem, dnes zřejmě rozhodne o zvýšení minimální mzdy.
16.07.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků) , Jiří Rusnok (1879 článků)

Senát rozhodne o pokutách za porušení opatření proti koronaviru

 
Senát rozhodne o pokutách za porušení opatření proti epidemii koronaviru nebo o pravidlech zkoušek na vysokých školách. Schvalovat má také návrh, aby firmy v přechodných hospodářských potížích kvůli epidemii na sebe nemusely bez zbytečného odkladu podat insolvenční návrh.
17.04.2020 06:25 |

podobné články

O sporných návrzích má sněmovna rozhodnout v pátek, jisté to není

 
Sněmovna by měla jednat o kontroverzních návrzích levice a KDU-ČSL v pátek od rána. Odhlasovali si to v úterý poslanci. Není to ale s ohledem na procedury a pokusy ODS jednání bránit jisté.
09.02.2010 16:05 |

podobné články

ON-LINE: Poslanci jednají o prioritních návrzích

 
Poslanci jednají o návrzích, které vláda označila za prvořadé
10.03.2010 09:15 |

podobné články

ODS i VV jednají o návrzích na záchranu kabinetu

 
Grémium ODS a poslanecký klub VV v pátek dopoledne začaly jednat o návrzích na řešení stávající vládní krize. Na čtvrtečním jednání koalice padlo několik možných variant, přičemž představitelé VV již po jednání avizovali, že ve hře mohou být i další scénáře.
15.04.2011 12:45 |

podobné články

Vedení ODS bude se svými starosty diskutovat o návrzích zákonů

 
Vedení ODS bude dnes v Brně se svými stranickými starosty diskutovat o připravovaných legislativních návrzích. Mezi hlavními tématy bude reforma veřejné správy, přenesená působnost a rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) na obce a města. ČTK to řekl starosta obce Líbeznice Martin Kupka (ODS).
27.04.2013 06:55 |

podobné články

Ústavní soud oznámí, jak rozhodl o návrzích na zrušení lex Babiš

 
Ústavní soud (ÚS) dnes odstraní pochybnosti o tom, zda takzvaný lex Babiš je, anebo není v souladu s ústavním pořádkem. Soudci vyhlásí, jak rozhodli o návrzích prezidenta Miloše Zemana a skupiny poslanců na zrušení části zákona o střetu zájmů. Norma omezuje přístup firem ovládaných členy vlády k některým státním podporám a zakázkám a znemožňuje vybraným veřejným činitelům provozovat rozhlasové a televizní vysílání nebo vydávat periodický tisk.
18.02.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Senát čeká schvalování dalších zákonů kvůli epidemii koronaviru

 
Zavedení odkladu splátek úvěrů a placení nájmů patří mezi zákony, které bude ode dneška schvalovat Senát. Vláda tentokrát nebude moci počítat s tím, že všechna její nová opatření senátoři podpoří. Zamítnutí hrozí návrhu, aby policie mohla pokutovat na místě až 10.000 korunami ty, kdo opatření proti koronaviru porušují. S odmítnutím se možná setká i návrh, aby v nemocnicích mohli kvůli koronavirové krizi pracovat lékaři ze zemí mimo EU i bez aprobačních zkoušek.
16.04.2020 06:30 |

podobné články

Tikající bomba! Roman Šmucler k Prymulově plánu. Babička, chudí, vaše daně, pozor

 
Vláda včera představila plán pro otevírání obchodů a dalších zařízení a provozoven uzavřených kvůli novému typu koronaviru. Rozdělila ho do pěti etap od nejbližšího pondělí 20. dubna do pondělí 8. června. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler pro Parlamentní listy se domnívá, že převýšila opatrnost nad pomocí lidem v nouzi.Vláda včera představila plán pro otevírání obchodů a dalších zařízení a provozoven uzavřených kvůli novému typu koronaviru. Rozdělila ho do pěti etap od nejbližšího pondělí 20. dubna do pondělí 8. června. Stomatolog Roman Šmucler pro Parlamentní listy se domnívá, že převýšila opatrnost nad pomocí lidem v nouzi.
15.04.2020 08:30 |

podobné články

Senát má projednat vládní opatření kvůli pandemii koronaviru

 
O pětici zákonů, které vláda připravila v reakci na pandemii nového koronaviru, rozhodne Senát zřejmě dnes odpoledne. Čas zahájení schůze má ráno určit organizační výbor horní komory. Před jejím zasedáním se nad úpravami sejdou senátní výbory.
25.03.2020 06:56 |

podobné články

Senát bude schvalovat další zákony kvůli epidemii koronaviru

 
Senát dnes bude schvalovat další zákony kvůli epidemii koronaviru. Má rozhodnout o státní záruce za komerční úvěry pro malé a středně velké podniky. Probrat má prodloužení výplaty příspěvku pro živnostníky, kterým vláda ve svých opatřeních nařídila přerušit činnost. Senátoři mají posoudit i zvýšení plateb státu za jeho pojištěnce do zdravotního pojištění. Senátní výbory doporučily všechny tři úpravy schválit.
29.04.2020 06:25 |

podobné články

„Zůstaňte v klidu, přejde to,“ prohlásil Trump o koronaviru. První dáma mlčela

 
Nejvyšší představitelé Spojených států včetně prezidenta Donalda Trumpa čelí kritice kvůli jejich postoji k epidemii koronaviru. Trump se dokonce nechal slyšet, že „to přejde“. Počet nakažených přitom ve středu 11. března přesáhl tisíc případů. Místo toho, aby prezident řešil bezpečnostní opatření, věnuje se ekonomickým otázkám, ekonomika USA totiž kvůli koronaviru zaznamenala propad. Varování před epidemií nepřišlo ani od první dámy Melanie Trumpové, ta se ve svém posledním veřejném vystoupení před Sdružením rodičů a přátel školy (PTA) ve Virginii o koronaviru ani nezmínila, uvedla stanice CNN.
11.03.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5007 článků)

V čem je dobrý Senát? Nejen důchodci by mu prý mohli děkovat

 
Pokud Senát ovládají strany opozice, může plnit i určitou vyvažovací roli vůči vládním návrhům zákonů i sněmovně. MF Dnes ale konstatuje, že v tomto volebním období to platit nebude, protože strany vládní koalice mají ve druhém kole tolik kandidátů, že jim to umožní zajistit si v Senátu většinu. Ten tak prý Sobotkovu kabinetu nebude dělat problémy. Senát navíc prý přijde lidem nudný, drahý a zbytečný. Deník však uvádí příklady, kdy se Senát hodil: Zajistil důchodcům slevu na dani z příjmu nebo zamezil nákupu gripenů.
18.10.2014 09:46 |

podobné články

Mizení lidí, co znali pravdu, ničení důkazů. Dokument z pěti zemí strhal Čínu za pandemii

 
Zamlčovala Čína důležitá data, zlehčovala vážnost epidemie koronaviru? Pozornost řady zemí se upírá k velmoci, která dál do světa prodává tuny svých ochranných pomůcek. Dle kritiků Čína zavinila, že ostatní země neměly dost času se připravit na průnik koronaviru do světa. Patnáctistránkový dokument aliance tajných zpravodajských služeb Five Eyes označilo zatajování informací o koronaviru „útokem na mezinárodní transparentnost“. Čína dle něj navíc opětovně umlčovala kritiky vlády a šiřitele zpráv o koronaviru, a dokonce ničila důkazy o jeho šíření.
03.05.2020 09:10 |

podobné články

Senát bude ve středu projednávat diginovelu zákona o elektronických komunikacích

 
Diginovela zákona o elektronických komunikacích koncem května prošla Poslaneckou sněmovnou a ve středu se jí bude zabývat Senát. Zatím se neevidují žádné pozměňovací návrhy senátorů, ale nelze vyloučit, že v novele k nějakým drobných změnám dojde. Senát měl termín projednání do 21. července.
18.07.2017 08:35 |

podobné články

Policisté budou moci pokuty až 10 tisíc za roušky dávat nejdřív v květnu. Senát je zdržel

 
Senát umožnil přijetí zákona, podle něhož policie bude moci na místě pokutovat až 10 000 korunami lidi, kteří poruší opatření proti šíření koronaviru. Policisté a strážníci tuto možnost dostanou ale až nejdříve v květnu, pokud opatření budou platit i příští měsíc. Horní komora totiž v pátek normu neschválila, neodmítla, ale ani nijak neupravila. Zákon tak dostane k podpisu prezident Miloš Zeman, ale až po uplynutí ústavou stanovených 30 dnů, které má Senát na projednávání zákonů. Tato lhůta uplyne 9. května, tedy po skončení aktuálně platného nouzového stavu, který byl prodloužen do konce dubna.
17.04.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Senát chce pro živnostníky až 900 korun denně a širší okruh příjemců. Schillerová je proti

 
Jednorázový příspěvek 500 korun denně živnostníkům a dalším osobám samostatně výdělečně činným, které poškodila epidemie koronaviru, by se měl za květen zvýšit na 700 korun a za červen na 900 korun. Měl by ho dostávat také širší okruh příjemců, například pěstouni nebo lidé pracující takzvaně na dohodu. Tuto změnu ve vládní novele zákona o takzvaném kompenzačním bonusu ve středu schválil Senát. Zákon nyní zamíří zpět do Sněmovny, která o senátním návrhu rozhodne. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se senátními návrhy nesouhlasila.
29.04.2020 18:30 |

podobné články

Úleva pro živnostníky? Maláčová jim chce odpustit sociální odvody. Stát nejspíš doplatí i ošetřovné

 
Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) zvažuje na určitý čas odpuštění sociálních odvodů živnostníkům kvůli dopadům koronavirové nákazy. Případný čtyřměsíční výpadek od března do června by činil 13 miliard korun. Maláčová to ve středu řekla České televizi. Podle šéfky resortu práce se nařízená opatření proti šíření koronaviru dotkla zatím 250 000 zaměstnanců a živnostníků. O návrzích na ochranu zaměstnanosti by vláda měla jednat ve čtvrtek.
18.03.2020 20:10 |

podobné články

Senát schválil vyšší daň z cigaret. Kvůli zelené naftě se novela vrací poslancům

 
Senát schválil vládní návrh na zvýšení spotřební daně z cigaret a tabákových výrobků. Krabička cigaret může v jeho důsledku zdražit o tři až čtyři koruny. Novela zákona o spotřebních daních se však přesto vrací do sněmovny, protože Senát do ní podle očekávání vložil pozměňovací návrh na zachování zelené nafty pro zemědělce. Tento návrh obsahuje jiná novela zákona o spotřebních daních, kterou ve středu horní komora podle očekávání zamítla.
27.08.2014 20:10 |

podobné články