Článek

Sejdou se noví poslanci. Včetně 33 Starostů a 4 Pirátů

 
Na prvních jednáních po víkendových sněmovních volbách se dnes sejdou poslanci hned několika klubů. Úvodní schůze čekají nově zvolené členy dolní komory za hnutí ANO, ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a za hnutí SPD. Obvykle se na nich volí vedení frakcí, byť to nemusí být pravidlem. Celkový počet sněmovních klubů klesne v souvislosti s výsledky voleb o dva na sedm.
12.10.2021 06:40 |

podobné články

Podobné články

Poslanecký klub Starostů si dnes zvolí svoje nové vedení

 
Noví i staronoví poslanci z hnutí Starostů a nezávislých se dnes sejdou na výjezdním zasedání ve sněmovním zařízení v Lipnici nad Sázavou, aby si tam kromě jiného zvolili nové vedení svého klubu. Noví poslanci by se měli seznámit i s fungováním Sněmovny nebo podobou legislativního procesu. Starostové mají nyní nově ve Sněmovně 33 poslanců, dosud jich měli šest a v čele jejich klubu stál někdejší starosta Semil Jan Farský.
15.10.2021 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (205 článků)

Sejdou se noví poslanců. Včetně 33 Starostů a 4 Pirátů

 
Na prvních jednáních po víkendových sněmovních volbách se dnes sejdou poslanci hned několika klubů. Úvodní schůze čekají nově zvolené členy dolní komory za hnutí ANO, ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a za hnutí SPD. Obvykle se na nich volí vedení frakcí, byť to nemusí být pravidlem. Celkový počet sněmovních klubů klesne v souvislosti s výsledky voleb o dva na sedm.
12.10.2021 06:30 |

podobné články

Klatovská radnice má portréty starostů. Těm se ale obrazy nelíbí

 
Galerie malovaných obrazů starostů města Klatovy se v nejbližší době rozroste o tři další plátna s portréty trojice porevolučních starostů a zařadí se tak mezi své historické předchůdce. Plátna starostů, kteří stáli ve vedení města od roku 1848 až do roku 1948, zdobí reprezentační sál radnice, ale nové obrazy starostů se tam zřejmě nevejdou a bude se pro ně hledat nové důstojné umístění. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl místostarosta Jiří Štancl.
15.04.2011 13:05 |

podobné články

SPD předložila návrh na přímou volbu starostů a hejtmanů

 
Hnutí SPD předložilo ve Sněmovně novelu ústavy, v níž navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují mimo jiné větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Funkční období starostů a hejtmanů by bylo z ústavy čtyřleté a podrobnosti jejich volby by musel stanovit zákon. Požadavek na zavedení přímé volby starostů, hejtmanů i poslanců mělo hnutí ve svém volebním programu.
28.12.2017 14:40 |

podobné články

Poslanci se sejdou z podnětu části opozice kvůli vybírání mýtného

 
Poslanci se dnes sejdou kvůli mýtnému systému. Mimořádnou schůzi podnítily opoziční kluby ODS a TOP 09 a Starostů, které vyčítají vládě nečinnost ohledně soutěže na nového provozovatele vybírání mýta. V případě, že sněmovna neschválí její program, se však mimořádná schůze neuskuteční. I tak se ale otevře prostor pro debatu, byť omezený. Potom by měla pokračovat řádná schůze, na jejímž programu jsou pravidelné interpelace na členy vlády.
28.01.2016 07:11 |

podobné články

Piráti už balí STAN. Bartoš dostal zelenou pro jednání o koalici s Rakušanem

 
Vedení Pirátů může jednat s hnutím STAN o volební koalici pro sněmovní volby v příštím roce a případné spolupráci ve Sněmovně a vládě, získalo k tomu souhlas členů v on-line referendu. Vyplývá to z výsledků hlasování, které bylo uzavřeno dnes ve 22:00. Jednání o koalici získalo podporu 695 hlasů, přičemž v referendu může rozhodovat zhruba tisícovka Pirátů. Účast Pirátů v hlasování byla 80 procent, sdělila mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Pro koalici přišlo 81 procent hlasů - 695 od 858 Pirátů.
23.11.2020 22:30 |

podobné články

Poslanci se zákonům vráceným Senátem sejdou zřejmě těsně před Vánoci

 
Poslanci se pravděpodobně sejdou ještě 22. prosince, aby projednali zákony vrácené Senátem. ČTK to řekl místopředseda Sněmovny Petr Gazdík (TOP 09 a STAN). Horní komora ve středu odmítla vládní novelu, která má v rámci boje proti daňovým únikům zavést například kontrolní výkazy pro plátce DPH, a lázeňskou novelu, do které poslanci vložili pasáž o povinnosti pojišťoven zveřejňovat smlouvy s poskytovateli zdravotní péče.
11.12.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Poslanci se sejdou k návrhu KSČM na zdanění náhrad církvím

 
Poslanci se dnes sejdou k dalšímu projednávání návrhu KSČM na zdanění státních náhrad církvím, které dostávají za majetek nevydaný v restitucích. Svolání schůze s jediným bodem podnítili komunističtí poslanci za podpory některých dalších klubů. Z dosavadních vyjádření zástupců stran vyplývá, že Sněmovna by návrh mohla schválit.
13.12.2018 06:25 |

podobné články

Šéf Starostů má radost ze dvou senátorů. Ale lituje nominanty, kteří šli společně s TOP 09

 
Předseda Starostů a nezávislých, liberecký hejtman Martin Půta si pochvaloval, že v horní komoře posílí společný klub Starostů a hnutí Ostravak. Zároveň vyjádřil lítost nad výsledky těch kandidátů, kteří bojovali ve společných barvách TOP 09 a Starostů.
18.10.2014 17:30 |

podobné články

Budeme volit starosty a hejtmany přímo? SPD předložila návrh novely ústavy

 
Hnutí SPD předložilo ve sněmovně novelu ústavy, v níž navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují mimo jiné větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Funkční období starostů a hejtmanů by bylo z ústavy čtyřleté a podrobnosti jejich volby by musel stanovit zákon. Požadavek na zavedení přímé volby starostů, hejtmanů i poslanců mělo hnutí ve svém volebním programu.
28.12.2017 16:05 |

podobné články

Klub starostů TOP 09 si zvolil nové vedení

 
Klub starostů TOP 09 si na členské schůzi zvolil nové vedení. Novým předsedou klubu se stal starosta jihomoravského města Letovice Petr Novotný, za místopředsedy pak členové klubu zvolili bývalého poslance a dlouholetého starostu městské části Praha-Libuš Jiřího Koubka a starostu středočeské obce Černolice Pavla Schmidta.
19.01.2019 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novotný (391 článků) , Petr Novotný (132 článků) , Pavel Nový (473 článků) , Jiří Novotný (226 článků) , Pavel Novotný (1153 článků) , Jiří Novotný (226 článků)

Svobodová (OMMO): Sejdou z očí, sejdou z mysli?

 
I tohle by mohl být bod programu nové vlády na úrovni Zastupitelstva města Mostu. Jeho „staří noví“ mocní nepřekvapili.
03.02.2015 12:52 |

podobné články

Noví poslanci dnes složili slib. Ti „staří“ odešli do Senátu

 
V úvodu dnešní schůze sněmovny složili slib noví poslanci. Ti totiž nahradili čtyři odcházející zákonodárce, kteří uspěli v senátních volbách a zasednou tak nyní místo v dolní, v horní parlamentní komoře.
23.10.2012 15:20 |

podobné články

Poslanci fasují byty i "nářadí". Musí se přikoupit dvě auta

 
Noví poslanci mají plnou hlavu stěhování. Parlament se sejde poprvé v pondělí, ale noví zákonodárci si už rozdělili byty v Nerudově ulici. Deník MF Dnes píše i o stěhování na půdě sněmovny. ODS například musela uvolnit kanceláře hnutí ANO. Už teď se prý mluví o nákupech nových aut.
19.11.2013 07:51 |

podobné články

Bartoš: Rakušan ministrem vnitra. Pokuty za roušky jako na Západě? Na to nemáme, lidi jsou už teď zruinovaní

 
Průzkumy ukazují, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš už nemusí být po příštích volbách premiérem. V průzkumech voličských preferencí ho poslední dobou pravidelně předstihuje koalice Pirátů a Starostů. Babišovi láme vaz jeho chování v koronavirové krizi. Ale co čekat od Pirátů a Starostů, pokud usednou ve vládě? Nahlédněte.
01.04.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Piráti a Starostové: Představujeme tým profesionálů pro řízení této země

 
Koalice Pirátů a Starostů oficiálně schválila své kandidáty i kandidátky do případného vládního týmu. Nominace byly dnes stvrzeny demokratickými procesy Pirátů a Starostů a následně přijaty koaliční radou.
22.06.2021 17:40 |

podobné články

Koalice Pirátů a Starostů získala ve volbách 37 mandátů a začne jednat o vládě

 
Koalice Pirátů a Starostů získala ve sněmovních volbách 37 mandátů. Nyní je připravena zahájit vyjednávání se všemi demokratickými stranami o vzniku nové vlády.
09.10.2021 20:00 |

podobné články

SPOLU: Podepsali jsme memorandum s koalicí Pirátů a Starostů o vytvoření většinové vlády ČR

 
Prohlášení předsedů koalice SPOLU k budoucímu vytvoření většinové vlády ČR s koalicí Pirátů a Starostů.
09.10.2021 22:25 |

podobné články

Nový díl seriálu Přátelé se blíží: Herci se na natáčení sejdou už v srpnu

 
Seriál Přátelé se v roce 1994 stal hitem, natáčen byl až do roku 2004 a fanouškům se po jejich oblíbených hercích dodnes stýská. Proto jsou nadšení, že se Rachel, Ross, Monica, Chandler, Phoebe a Joey znovu sejdou před kamerou kvůli speciálnímu dílu. Ten už by nebýt pandemie koronaviru mohl být dávno na světě. Nyní to vypadá, že herci už se domluvili na natáčení a znovu se sejdou v srpnu.
27.06.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Joey Joey (133 článků) , Rachel Ross (28 článků) , Joey Ross (9 článků) , Monica Monica (44 článků) , Monica Monica (34 článků)