Článek

Šéf žalobců Zeman: Hamáček nechtěl kauzu Vrbětice utlumit nebo ukončit

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman uvedl, že při schůzce s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) rozhodně nenabyl dojmu, že by chtěl Hamáček kauzu Vrbětice jakýmkoliv způsobem utlumit nebo ukončit. Sdělil to dnes ve vyjádření na dotaz ČTK.
04.05.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků)
Podobné články

Hamáček: Vrbětice? Úspěch Česka! Čas chválit a děkovat. Okamžik mého života

 
„Kauzu Vrbětice jsme zvládli úspěšně a postup našich zpravodajských služeb, které byly schopny jasně říci, co se ve Vrběticích stalo, i vlády je nezpochybnitelný úspěch České republiky,“ odmítá vicepremiér Jan Hamáček tvrzení článku Seznam Zpráv, že chtěl věc za dodávku vakcín Sputnik v Rusku zamést pod koberec. Hamáček obvinění označil za nejtěžší okamžik svého života, podle něj by se nyní mělo za kauzu Vrbětice spíše „oceňovat, chválit a děkovat“.
04.05.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků)

Šéf žalobců Zeman končí kvůli tlakům Benešové. Dělal si, co chtěl, kontruje ministryně

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman končí ve funkci. Rezignaci poslal vládě, oznámil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Zeman skončí k 30. červnu. Nejvyššího žalobce v poslední době tvrdě kritizovala ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) kvůli kauze Vrbětice. Původně mluvila, že na Zemana podá kárnou žalobu. Právě tlak Benešové Zeman zmínil jako hlavní důvod svého odchodu. Benešová v rozhovoru pro E15.cz odmítla, že by Zemana  „uštvala“ a tvrdí, že si šéf žalobců dělal, co chtěl.
14.05.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků) , Karel Zeman (338 článků)

Vrbětice! Kdo tu co hraje a proč? Šéf BIS chválí vládu? Ten má být neviditelný. Z Klausova institutu vyletělo podezření

 
„Kdo tu co hraje a proč? V zájmu koho a proč? Klást otázky je nutné a povinné. Přestože v dnešní vlně ‚antirusismu“ to znamená riskovat nadávky, urážky, vytěsňování na okraj společnosti. Ne, Vrbětice jsou mnohem víc o nás, o podstatě dnešní doby, o naší vnitřní politice, o schopnosti vlády vládnout a starat se o bezpečnost naší země. Vrbětice jsou i výpovědí o tom, jak jsme ještě v rozhodování o sobě samostatní a jak moc o nás rozhodují jiní. Vrbětice ukázaly, jak statečné máme naše dnešní politiky, zda právě oni slouží této zemi, nebo už jsou nenávratně ve vleku zájmů zemí jiných,“ myslí si bývalý europoslanec Ivo Strejček, člen správní rady Institutu Václava Klause.
04.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10553 článků) , Ivo Strejček (176 článků)

„Trump nesměl vyhrát, aby vznikaly kauzy typu Vrbětice.“ Zpravodajec Pelz: Lež o Rusku vyvrácena, vyrobí se nová. Je to úmysl

 
Skripal, Navalnyj, Vrbětice apod. Jakmile jeden příběh nepodložený důkazy doznívá, přijde jiný, podivuje se bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby a exvelvyslanec Petr Pelz. A nepovažuje to jen za „šlendrián“. Že by kauza Vrbětice za Donalda Trumpa nepřišla? „Donald Trump nesměl vyhrát, aby vzniku kauz, jako jsou Vrbětice, nic nebránilo,“ uvedl Pelz pro ParlamentníListy.cz. Podivil se, že šéf BIS Koudelka chválí premiéra Babiše. „Co si mám myslet jako občan země, jehož ředitel kontrarozvědky obdrží vyznamenání od ředitele rozvědky jiného státu?“ ptá se v té souvislosti.
17.05.2021 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5762 článků)

Spojovat kauzu Vrbětice s tendrem na Dukovany je dezinformace, hlásí CTHH. A jsou zde další. Jmenován i Zeman

 
Centrála Ministerstva vnitra odhalila, jaké jsou nejčastější dezinformace proruských trollů v rámci aféry Vrbětice. Mluvilo se i o prezidentu Zemanovi. Co říct měli i čeští elfové. Spojovat Vrbětice s tendrem na Dukovany je prý dezinformace. Dezinformační tlaky budou prý sílit i kvůli následujícím volbám. Zazněla doslova šokující slova od odborníka. Kterým stranám Rusko pomůže?
09.05.2021 17:40 |

podobné články

Už je jen jedna verze: Hamáček smetl Zemanova slova o vyšetřování výbuchu ve Vrběticích

 
V kauze Vrbětice existuje jedna vyšetřovací verze spojená s pohybem příslušníků jednotky 29155 ruské zpravodajské služby GRU, řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Odmítl tak slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že policejní vyšetřování pracuje s hypotézou, že areálem mohl agenty provést jeden z majitelů zbrojařské firmy Imex. Pro Seznam Zprávy Hamáček upřesnil, že jedna verze je minimálně od roku 2018. Na prezidentovu adresu si přisadila i česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Zeman svým projevem ke kauze Vrbětice znejistěl české spojence a nahrál ruské propagandě, řekla Deníku N.
26.04.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25990 článků)

Ptačí chřipka je agresivnější než kdy dřív. Utlumit ji může jarní počasí

 
Teplé a slunečné počasí by mělo ptačí chřipku na jaře utlumit. Jedním z důvodů, proč se nakažené chovy utrácejí, je nebezpečí mutace viru, řekl Zbyněk Semerád, ústřední ředitel Státní veterinární správy. Aktuálně bylo kvůli nemoci v ČR utraceno už zhruba 98 000 ptáků. Virus je značně agresivní, uvedl Semerád.
07.03.2017 15:30 |

podobné články

Hamáček vstává z bahna, handl Vrbětic s Rusy nikdo nepotvrdil a záhadné volno před výbuchem

 
Kauza Vrbětice v Česku znovu ožila a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) byl podle svých slov vláčen bahnem, ze kterého zvolna vstává. Objevily se nové informace o jeho plánované cestě do Moskvy pro vakcínu Sputnik V. Seznam Zprávy uvedly, že měl v plánu vyměnit „tiché odložení“ kauzy Vrbětice za milion Sputniků. Hamáček to odmítá, mluví o lžích. Web přišel i se svědectvím Hamáčkova stranického kolegy, kterému měl 15. dubna říct, že do ČR přiveze milion dávek Sputniku a zachrání tak ČSSD od volebního debaklu. Ukázalo se, že jím byl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Podle zjištění Blesk Zpráv se neuskutečněnou cestou zabývá protimafiánský policejní útvar. A podle serveru iROZHLAS.cz policie na dva dny zadržela majitele areálu, šéfa zbrojařské firmy Imex Group Petra Bernatíka. Den před výbuchem dal totiž brigádníkům nečekaně volno a v areálu byl sám.
04.05.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3669 článků) , Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25990 článků)

Zeman na vozíku jmenoval Kulhánka ministrem. Šéf diplomacie hned promluvil o agentech

 
Prezident Miloš Zeman odpoledne jmenoval Jakuba Kulhánka (ČSSD) ministrem zahraničí. Poprvé z vozíku. Prezident na něj přesedl kvůli neuropatii dolních končetin a pokračující bolesti nohou, v kolečkovém křesle již Kulhánka přijímal coby adepta na ministra. Jmenování proběhlo ve 14 hodin a hned v 18 hodin se nový ministr setká s ruským velvyslancem Alexandrem Zmejevským, aby mu sdělil protest Česka v kauze Vrbětice. Ambasadora si předvolal původně vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a ve hře je i české přitvrzení vůči Rusku. Zeman ani tentokrát neřekl nic přímo ke kauze Vrbětice. Nový ministr zahraničí následně vystoupil na své první tiskové konferenci.
21.04.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25990 článků)

Hamáček přiznal ztrátu přítele i objednané letadlo do Moskvy. A řekl, co řešil s Netolickým

 
Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček vyloučil, že by se s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým (ČSSD) bavil 15. dubna na ministerstvu vnitra o „plánu“ vyměnit kauzu Vrbětice za dodávku milionu dávek vakcín Sputnik. Tedy o konstrukci popsanou novináři Jankem Kroupou a Kristinou Cirokovou na webu Seznam Zprávy. V rozhovoru pro Blesk Zprávy Hamáček potvrdil, že cestu do Moskvy plánoval, se zástupci zpravodajských služeb i policejním prezidentem prý ale v inkriminovaný večer řešil to, kdy cestu odvolat. Kvůli „zastíracímu manévru“ prý vicepremiér přišel o přátelství s bývalým předsedou slovenského parlamentu Andrejem Dankem.
06.05.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Zveřejňovat majetek elitních žalobců? Spíše ne

 
Už za rok má začít fungovat speciální útvar žalobců pro boj s korupcí a terorismem. Justiční špičky v této souvislosti řeší ožehavou otázku, jak ošetřit transparentnost majetkových poměrů elitních žalobců.
05.02.2012 09:40 |

podobné články

Soud dal v kauze Motocentra sourozenců Bratránkových na D3 za pravdu Ředitelství silnic a dálnic

 
Ve věci žalobců Petra, Pavla a Lenky Bratránkových, kteří se domáhali nahrazení projevu vůle ŘSD k uzavření kupních smluv na prodej nemovitých věcí (Motocentrum) ve vlastnictví žalobců, byl dnes Okresním soudem v Táboře vyhlášen rozsudek, jímž byla tato žaloba žalobců v plném rozsahu zamítnuta.
28.01.2016 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (806 článků)

Chtěl jste přivést Sputnik a zase si obléct červený svetr. Bartoš s Fialou se posmívali Hamáčkovi, ten vytekl

 
V nedělní Partii na CNN Prima News Terezie Tománkové se střetli předseda ČSSD Jan Hamáček, předseda ODS Petr Fiala a šéf Pirátů Ivan Bartoš. A byl to střet pořádně tvrdý. Hamáček se rozzuřil kvůli kauze Vrbětice. „Tady se povedlo s podporou prezidenta Miloše Zemana dosáhnout parity diplomatů s Ruskou federací, a největší rusofobové dnes hrají do karet Ruské federaci.“ Poté se vychválil, že Vrbětice skončily úspěšně díky němu. A pak nastoupili Bartoš s Fialou a Hamáčkovi pořádně naložili.
16.05.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2044 článků) , Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25990 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Chtěl jste přivézt Sputnik a zase si obléct červený svetr. Bartoš s Fialou se posmívali Hamáčkovi, ten vytekl

 
V nedělní Partii na CNN Prima News Terezie Tománkové se střetli předseda ČSSD Jan Hamáček, předseda ODS Petr Fiala a šéf Pirátů Ivan Bartoš. A byl to střet pořádně tvrdý. Hamáček se rozzuřil kvůli kauze Vrbětice. „Tady se povedlo s podporou prezidenta Miloše Zemana dosáhnout parity diplomatů s Ruskou federací, a největší rusofobové dnes hrají do karet Ruské federaci.“ Poté se vychválil, že Vrbětice skončily úspěšně díky němu. A pak nastoupili Bartoš s Fialou a Hamáčkovi pořádně naložili.
16.05.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2044 článků) , Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25990 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Chtěl jste přivézt Sputnik a zase si obléct červený svetr. Bartoš s Fialou se posmívali Hamáčkovi, ten vytekl

 
V nedělní Partii na CNN Prima News Terezie Tománkové se střetli předseda ČSSD Jan Hamáček, předseda ODS Petr Fiala a šéf Pirátů Ivan Bartoš. A byl to střet pořádně tvrdý. Hamáček se rozzuřil kvůli kauze Vrbětice. „Tady se povedlo s podporou prezidenta Miloše Zemana dosáhnout parity diplomatů s Ruskou federací, a největší rusofobové dnes hrají do karet Ruské federaci.“ Poté se vychválil, že Vrbětice skončily úspěšně díky němu. A pak nastoupili Bartoš s Fialou a Hamáčkovi pořádně naložili.
16.05.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2044 článků) , Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25990 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Hamáček si vzal na Vrbětice příměr z filmu: Japonské lodě. Měli indicie, ne důkazy. Ale pak ty lodě našli a válku vyhráli

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se na tiskové konferenci vyjádřil k aktuálnímu dění v kauze Vrbětice. Mimo jiné uvedl, že v celé věci existuje – co ví – jen jedna vyšetřovací verze. Přitom prezident Miloš Zeman včera zmiňoval verze dvě.
26.04.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25990 článků)

Nejvyšší žalobce: Kompetence jsem u Vrbětic nepřekročil

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman si není vědom žádného pochybení ani překročení kompetencí při veřejném vystupování v souvislosti s vyšetřováním kauzy Vrbětice. Šéf žalobců to ve čtvrtek uvedl v prohlášení, které Právu poskytl jeho mluvčí Petr Malý. Více se vyjadřovat k věci nechtěl.
07.05.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (354 článků) , Petr Pavel (806 článků)

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

 
Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. Výbuch ve Vrběticích mohl podle prezidenta být krytím „manka“ firmy IMEX Group. Vicepremiér Jan Hamáček pak podle něj naprosto rozumně plánoval cestu do Ruska kvůli vakcíně a summitu a zcela rozumně ji po kauze Vrbětice odvolal. Janka Kroupu označil Zeman za podvodníka, jeho otce Daniela Kroupu za „neúspěšného politika“. Zaznělo to v živě vysílaném Pressklubu na Frekvenci 1.
16.05.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25990 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

 
Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. Výbuch ve Vrběticích mohl podle prezidenta být krytím „manka“ firmy IMEX Group. Vicepremiér Jan Hamáček pak podle něj naprosto rozumně plánoval cestu do Ruska kvůli vakcíně a summitu a zcela rozumně ji po kauze Vrbětice odvolal. Janka Kroupu označil Zeman za podvodníka, jeho otce Daniela Kroupu za „neúspěšného politika“. Zaznělo to v živě vysílaném Pressklubu na Frekvenci 1.
16.05.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků) , Miloš Zeman (25990 článků) , Janek Kroupa (212 článků)