Článek

Šéf WHO v soukromí mluvil o umělém původu covidu. Měl uniknout z laboratoře při hrozivé nehodě

 
Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) řekl soukromě, že z laboratoře ve Wu-chanu unikl koronavirus způsobující nemoc covid-19 po „katastrofické nehodě“ v roce 2019. A to přesto, že WHO veřejně uvádí, že „všechny hypotézy ohledně původu viru zůstávají na stole“. Informace deníku Daily Mail zveřejnil server Echo24.cz.
20.06.2022 23:00 |

podobné články

Podobné články

Unikl koronavirus z laboratoře? Čína odmítá spolupracovat, vinu hází na zbytek světa

 
Čína dnes odmítla plán Světové zdravotnické organizace (WHO) na druhou fázi vyšetřování původu koronaviru. Peking rozhořčilo, že plán obsahuje i hypotézu, podle níž mohl virus SARS-CoV-2 uniknout z čínské laboratoře. Informovaly o tom tiskové agentury. Čína zatím neplánuje poskytnout bezproblémovou spolupráci, vinu naopak hází na Spojené státy a na okolní země. Viní americké laboratoře i dovozce potravin.
22.07.2021 22:00 |

podobné články

Přední experti bouří: Nemůžeme vyloučit, že koronavirus unikl z čínské laboratoře

 
Vědci z prestižních amerických univerzit jako Massachusettský technologický institut (MIT) a Harvardova či Stanfordova univerzita vystoupili proti závěrům týmu Světové zdravotnické organizace (WHO), který byl pátrat po původu koronaviru v čínském Wu-chanu. Specialisté WHO tvrdí, že virus nemohl uniknout z wuchanské laboratoře. „Nemůžou to vyloučit,“ bouří se experti v otevřeném dopisu, uvedl list Daily Mail.
14.05.2021 12:45 |

podobné články

Čína se ohradila proti Prymulovu vyjádření, že virus unikl z tamní laboratoře

 
Čínské velvyslanectví v Praze se v pátek ohradilo proti čtvrtečnímu vyjádření ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) ve Sněmovně ohledně čínského původu koronaviru, s nímž nyní bojuje celý svět. Ministr mluvil o tom, že vir takřka jistě unikl z čínské laboratoře, ale nebyl vytvořen uměle.
23.10.2020 13:30 |

podobné články

Šéf WHO: Teorie o původu viru z laboratoře není vyloučená. Chce poctivý přístup Číny

 
Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází z wuchanské laboratoře, je stále otevřená. Na setkání s nejvyššími představiteli ekonomicky silných zemí ze skupiny G7 to řekl šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
13.06.2021 13:25 |

podobné články

F1: Massa bude po nehodě v umělém spánku až do úterý

 
Zdravotní stav Felipeho Massy po sobotní těžké nehodě v kvalifikaci na VC Maďarska formule 1 je podle lékařů nadále stabilní. Pilot Ferrari však zůstane ještě dalších 48 hodin v umělém spánku.
26.07.2009 10:50 |

podobné články

Auto skončilo po nehodě v rybníku u obce Úklid: Řidičku vytáhli policisté Tereza a Radek

 
V obci Úklid nedaleko Příbrami došlo ve čtvrtek k hrozivé nehodě! Žena s autem skončila v rybníku. Vůz byl střechou ke dnu. Po chvíli v ledové vodě upadla do bezvědomí. Z vozu ji vytáhla policistka Tereza s kolegou Radkem, poté začali s resuscitací. Záchranka zraněnou řidičku převezla do nemocnice. Momentálně je v umělém spánku.
11.12.2021 12:40 |

podobné články

Soud s Darou Rolins byl odročen, zpěvačka se dalšího stání nezúčastní

 
Soudní jednání se zpěvačkou Darou Rolins kvůli nehodě, při níž v létě 2010 zemřel motocyklista, trvalo přes čtyři hodiny. Po výpovědi zpěvačky, vdovy po zesnulém muži, svědka a dvou soudních znalců soudkyně jednání odročila na březen. Rolins bude tou dobou v zahraničí. Další články k tématu: Pády a vzestupy roku: Rolins zažila obojí, Pomeje oproti Bartošové slavil Rolins čeká soud, státní zastupitelství zamítlo stížnost jejího právníka Policie znovu obvinila Daru Rolins kvůli nehodě, zpěvačka to vítá Nový posudek vinící Rolins z nehody neexistuje, tvrdí její advokát Za nehodu může Rolins, stojí v novém posudku smrtelné havárie Dara Rolins: Ruka, která mě po nehodě držela, už patřila jiné ženě Dara Rolins kvůli smrtelné nehodě zřejmě skončí u soudu Dara Rolins: V autě jsem dřív psala esemesky, přiznávám Rolins vypovídala na policii, podle právníka to zvládla důstojně Rodina zemřelého muže po srážce s Rolins dostává výhrůžky Rodina se rozloučila s mužem, který zemřel po srážce s Rolins Je mi nesmírně líto, co se při nehodě událo, píše Rolins vdově Motocyklista zemřel po nehodě. Narazila do něj Dara Rolins, tvrdí vdova
18.01.2012 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2809 článků)

Unikl koronavirus z čínské laboratoře? Dohady sílí a Trump se chválí: Měl jsem pravdu

 
Média znovu věnují pozornost hypotéze, že koronavirus pochází z virologického institutu v čínském Wu-chanu. Tomuto tvrzení nasvědčuje i fakt, že tři výzkumníci této laboratoře byli v listopadu 2019 v nemocniční péči. S odvoláním na dosud nezveřejněné informace amerických tajných služeb to v neděli napsal deník The Wall Street Journal (WSJ). Čína informace popírá, na zprávu však reagoval exprezident Spojených států Donald Trump, který verzi o úniku viru z čínské laboratoře „razil“ od počátku pandemie, uvedl list Daily Mail.
26.05.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5854 článků)

Vyděšení cestující v moderních tramvajích: Ozývá se hrozivé skřípání

 
Cestou nejmodernějšími tramvajemi se cestující v Praze občas vyděsí. V místech, kde je tramvaj spojená kloubem, se zpod podlahy ozývají hrozivé zvuky. Po jejich původu pátral reportér Matěj Smlsal v pořadu Selfie z Prahy.
24.01.2016 07:45 |

podobné články

O původu pandemie nemají jasno ani americké rozvědky

 
Americké rozvědky stále nemají jasno o původu pandemie covidu-19. Domněnku, že koronavirus unikl z laboratoře v čínském Wu-chanu, považují za stejně pravděpodobnou jako hypotézu přenosu nákazy ze zvířete na člověka.
17.07.2021 11:20 |

podobné články

Nové hrozivé detaily kolem Kellnera: Miliardář pád vrtulníku na Aljašce přežil. Zemřel až při čekání na pomoc!

 
Tragédie, která se stala minulý rok na Aljašce, odkrývá nové hrozivé detaily. Havárii vrtulníku tehdy nepřežilo pět lidí, mezi nimiž byl i nejbohatší muž Česka Petr Kellner (†56). Podle dokumentů, které zveřejnil portál Anchorage Daily News, měl být Kellner po pádu vrtulníku stále naživu. Zemřít měl až při dlouhém čekání na pomoc.
04.04.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (549 článků)

Nové hrozivé detaily kolem Kellnera: Miliardář pád vrtulníku na Aljašce přežil. Zemřel až při čekání na pomoc!

 
Tragédie, která se stala minulý rok na Aljašce, odkrývá nové hrozivé detaily. Havárii vrtulníku tehdy nepřežilo pět lidí, mezi nimiž byl i nejbohatší muž Česka Petr Kellner (†56). Podle dokumentů, které zveřejnil portál Anchorage Daily News, měl být Kellner po pádu vrtulníku stále naživu. Zemřít měl až při dlouhém čekání na pomoc.
04.04.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (549 článků)

Hrozivé nehody: Řidič skončil v korytu potoka, další zemřel po čelním střetu auta s dodávkou

 
V jednom případě velké štěstí, v druhém smůla. Řidič na Zlínsku při své nehodě jen těsně minul betonový most a narazil do stromu u koryta potoka, hrozivě vypadající nehodu přežil. Zato 60letý muž na Karlovarsku zemřel po čelním střetu osobáku s dodávkou. Z jeho auta zbyl jen vrak.
29.07.2015 14:15 |

podobné články

Unikl z čínské laboratoře, ale nebyl vyroben, tvrdí Prymula o koronaviru

 
Koronavirus unikl z laboratoře v Číně, je to téměř jisté, řekl dnes poslancům ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zdůraznil ale, že virus určitě nebyl vyroben uměle. Z laboratoře se podle ministra zřejmě dostal na pokusném zvířeti. Zdroj informace neuvedl.
22.10.2020 19:00 |

podobné články

Zničte zkoumané patogeny, vyzývá WHO ukrajinské laboratoře. Rusové můžou způsobit únik virů

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) vyzvala ukrajinské laboratoře k likvidaci zkoumaných patogenů včetně koronaviru. Obává se, že by v případě útoku ruských vojsk mohlo dojít k rozšíření nejedné nákazy. Místní laboratoře získaly v době válečné krize podporu organizace, Spojených států i Evropské unie, informovala tisková agentura Reuters.
11.03.2022 10:50 |

podobné články

Soukromí? Situace je horší než v Orwellově románu 1984, říká odborník z OSN

 
Joseph Cannataci je první šéf OSN, který má na starosti „digitální soukromí“. Současný stav ve světě označuje jako katastrofu. Firmy obchodují s našimi soukromými daty, státy nerespektují soukromí svých občanů a situace je natolik špatná, že i hrdinové Orwellova románu 1984, kteří žili v totalitní společnosti, prý měli více soukromí, než máme dnes my.
25.08.2015 19:35 |

podobné články

Tajné služby stále tápou, kde se vzal covid. Možný únik z laboratoře mají za reálný

 
 Americké rozvědné agentury stále nemají jasno o původu pandemie. Na základě posledních zpravodajských zpráv vysocí představitelé americké administrativy považují domněnku, že koronavirus unikl z laboratoře v čínském Wu-chanu, za stejně pravděpodobnou, jako hypotézu přenosu nákazy ze zvířete na člověka, uvedla stanice CNN. Americký prezident Joe Biden si vyžádal od rozvědek na konci května doplňující zprávu o začátku pandemie. Dostat by ji měl do 90 dnů.
17.07.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (797 článků)

Covid jako biologická zbraň? Je to jinak, říká Prymula

 
Informací o koronaviru se šíří tolik, že pro řadu lidí přestává být snadné rozeznat, co je pravda, a co lež. Někteří se přiklánějí k nejrůznějším konspiračním teoriím, jak a za jakým účelem se tento vir na světlo světa vůbec dostal. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) se rozhodl „vyvrátit mýty“ a nastolit ve věci pořádek. Konkrétně se zaměřil na články o umělém původu viru z pera molekulární bioložky a genetičky Soni Pekové z laboratoře Tilia.
18.10.2020 15:35 |

podobné články

Těhotná matka s těžkým covidem začala rodit v umělém spánku. Miminko to nepřežilo

 
Těhotná matka dvou dětí z amerického Idaha strávila několik posledních týdnů v umělém spánku kvůli těžkému průběhu covidu. Očkování se vyhýbala ze strachu, že by vakcína mohla ublížit nenarozenému děťátku. To se mu však stalo osudným. Matka začala v kómatu předčasně rodit, porod ale novorozeně kvůli komplikacím spojeným s covidem nepřežilo. Matčina sestra nyní prosí ostatní těhotné ženy, aby očkování neodkládaly.
29.09.2021 17:40 |

podobné články