Článek

Šéf německé diplomacie v případu Tymošenkové věří i ve fanoušky

 
Šéf německé diplomacie Guido Westerwelle si nedokáže představit, že by na věznění bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové během blížícího se evropského fotbalového šampionátu nezareagovali i fanoušci. Řekl to dnes v deníku Bild.
02.05.2012 13:35 |

podobné články

Podobné články

Podmínky věznění Tymošenkové v Charkově jsou neudržitelné, tvrdí obhájce

 
Tým advokátů vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové směl dnes poprvé navštívit odsouzenou v ženské věznici v Charkově, kam byla minulý pátek eskortována z Kyjeva. Po návštěvě obhájce Tymošenkové oznámil, že vězeňská správa odpírá vůdkyni opozice lékařské ošetření a nad její trvale osvětlené lůžko umístila kameru. Dcera Tymošenkové, která rovněž žádala o setkání s matkou, odjela z Charkova s nepořízenou.
03.01.2012 21:05 |

podobné články

Diagnóza Tymošenkové se na Ukrajině stala politickou kauzou

 
Až po šesti hodinách vyjednávání s úředníky ukrajinského ministerstva zdravotnictví mohli dnes v podvečer kanadští lékaři přistoupit ke kontrole zdravotního stavu vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové. Po německých doktorech, kteří už prohlídku ukončili a odcestovali domů, tak tři kanadští lékaři zahájili další fázi vyšetření Tymošenkové, jež si stěžuje na prudké bolesti páteře.
15.02.2012 19:15 |

podobné články

Roithová na straně Tymošenkové: V neděli letí na Ukrajinu

 
Kvůli zdravotnímu stavu uvězněné bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové poletí v neděli na Ukrajinu česká europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL), aby zde jednala s lékaři. Téma jednání agentuře Mediafax prozradit nechtěla, s rodinou Tymošenkové se setkala již v pátek v Praze.
17.02.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (151 článků)

K protestní hladovce Tymošenkové se připojil bývalý senátor Sehnal

 
Bývalý senátor Vlastimil Sehnal (ODS) zahájil v neděli hladovku na podporu vězněné bývalé ukrajinské premiérky Julie Tymošenkové. Právu ve čtvrtek řekl, že vyzval prezidenta Václava Klause, aby přehodnotil své rozhodnutí nezúčastnit se na Ukrajině květnového summitu prezidentů středoevropských zemí, rovněž z důvodu věznění Tymošenkové.
03.05.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Vlastimil Sehnal (6 článků) , Julia Tymošenková (40 článků)

Evropský soud dal Tymošenkové za pravdu. Její proces byl politicky motivovaný

 
Evropský soud pro lidská práva dnes vyhověl stížnosti vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové a rozhodl, že její zatčení v roce 2011 bylo politicky motivováno. Ostře sledovaným soudním rozhodnutím vrcholí spor o takzvanou plynovou kauzu, v níž byla vůdkyně opozice odsouzena k sedmi letům vězení za překročení pravomocí. Zatčení Tymošenkové bylo podle štrasburského soudu nezákonné. 
30.04.2013 12:50 |

podobné články

Parlament Ukrajiny se dnes na zákonu k Tymošenkové nedohodl

 
Ukrajinský parlament se dnes nedohodl na schválení zákona, který by umožnil léčbu vězněné opoziční vůdkyně Julije Tymošenkové v cizině. Podle agentury Interfax-Ukraina to sdělil představitel vládnoucí Strany regionů Oleksandr Jefremov. Propuštění Tymošenkové je přitom jednou z hlavních podmínek, které si klade Evropská unie pro uzavření dohody s Ukrajiny o přidružení a volném obchodu. Vyjednavači EU dnes dali poslancům na schválení zákona týden. 
07.11.2013 21:11 |

podobné články

Bývalý zeť Tymošenkové zemřel v Praze! Zpěvák Sean Carr (†49) podlehl vnitřnímu krvácení

 
Bývalý zeť ukrajinské expremiérky Julie Tymošenkové Sean Carr zemřel v pondělí v Praze ve věku 49 let. Oznámil to dnes ukrajinský server Vesti. Brit Carr byl manželem dcery Julie Tymošenkové Jevhenije v letech 2005 až 2013. Podle ukrajinského serveru zemřel na vnitřní krvácení.
09.01.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Sean Carr (1 článek) , Julia Tymošenková (40 článků)

Manžel vězněné expremiérky Tymošenkové žádá v Česku o azyl

 
Manžel vězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové je v České republice, kde koncem loňského roku požádal o azyl. Píše to dnešní Právo. Podle informací listu o případu ve středu jednal ministr vnitra Jan Kubice se šéfem české diplomacie Karlem Schwarzenbergem.
06.01.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Schwarzenberg: Odsouzení Tymošenkové poškodí vztahy EU a Ukrajiny

 
Odsouzení bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové poškodí vztahy Ukrajiny a Evropské unie. Připustil to dnes šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg po jednání s kolegy z EU v Lucemburku. Společně s nimi také odsouzení expremiérky kvůli překročení pravomocí ostře kritizoval.
11.10.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků)

ČRo: Manžel Julije Tymošenkové zřejmě dostane v Česku azyl

 
Manžel ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové, která si odpykává trest za údajné poškození státu, požádal v Česku o azyl. Informaci potvrdil Českému rozhlasu (ČRo) ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. O celé věci už prý jednal s ministrem vnitra Janem Kubicem. Jak navíc šéf české diplomacie zdůraznil, jednapadesátiletý ukrajinský podnikatel s žádostí nejspíš uspěje.
06.01.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků) , Jan Kubice (680 článků)

K vězněné Tymošenkové dnes pustí německé a kanadské lékaře

 
V charkovské ženské věznici má dnes skupina sedmi zahraničních lékařů vyšetřit zdravotní stav vězněné vůdkyně ukrajinské opozice Julije Tymošenkové. Tým odborníků z Kanady a Německa má podle kyjevských úřadů doplnit i několik ukrajinských doktorů, jejichž přítomnost ale expremiérka odmítá.
13.02.2012 08:00 |

podobné články

Obhájci Tymošenkové znovu žádají příjezd německých lékařů

 
Obhájci Julije Tymošenkové chtějí znovu pozvat německé lékařské experty, aby podrobili vězněnou ukrajinskou expremiérku detailnímu vyšetření.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

EU by měla kvůli Tymošenkové uvalit na Ukrajinu sankce, říká Roithová

 
Hostem pořadu Impulsy Václava Moravce byla ve čtvrtek kandidátka na post prezidenta a europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová. Kromě kandidatury se angažuje v případu bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové, která je podle ní vážně ohrožena.
03.05.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (151 článků)

Probíhá kasační soud o odvolání Julie Tymošenkové, čeká se na verdikt

 
Ukrajinský kasační soud, který projednává stížnost expremiérky Julije Tymošenkové na sedmiletý trest vězení, dnes ukončil projednávání případu a odebral se k poradě. Tříčlenný tribunál přitom neoznámil, kdy svůj nález vynese. Podle obhájců vězněné může rozhodnutí padnout až po několika týdnech. Verdikt se přitom očekával dnes.
21.08.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Julia Tymošenková (40 článků)

Evropský parlament vyšle za Tymošenkovou lékaře a právníka

 
Evropský parlament (EP) vyšle na Ukrajinu tým lékařských specialistů, kteří se zapojí do léčby vězněné vůdkyně opozice Julije Tymošenkové. Dohodli se na tom dnes v Bruselu šéf evropských poslanců Martin Schulz a ukrajinský premiér Mykola Azarov. EP rovněž pošle na Ukrajinu "vysoce kvalifikovaného" právníka, který dohlédne na kasační stížnost advokátů Tymošenkové podanou kvůli rozsudku v plynové kauze.
16.05.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (234 článků)

Zaorálek chce do ekonomické diplomacie zapojit kraje

 
Ministerstvo zahraničí a kraje budou spolupracovat v oblasti ekonomické diplomacie. Memorandum o spolupráci dnes podepíší šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) a předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
16.06.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2427 článků)

Štáb Tymošenkové má prý důkazy o falšování voleb

 
Volební štáb premiérky Julije Tymošenkové ve středu vyzval k přepočítání hlasů v 900 volebních okrsků, protože prý má důkazy o manipulacích s hlasy voličů ve prospěch vítězného Viktora Janukovyče.
10.02.2010 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (382 článků)

Vláda Julije Tymošenkové dobrovolně neodstoupí

 
Poradce ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové dnes prohlásil, že její vláda dobrovolně neodstoupí. Informovala o tom agentura Reuters.
11.02.2010 11:25 |

podobné články

Ukrajinský soud projednává odvolání Tymošenkové kvůli volbám

 
Ukrajinský správní soud dnes začal projednávat odvolání poražené kandidátky v prezidentských volbách Julije Tymošenkové kvůli údajným podvodům.
19.02.2010 15:35 |

podobné články