Článek

Šéf NATO poděkoval Česku za pomoc Ukrajině, podle Fialy se zásoby zbraní tenčí

 
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes po schůzce s českým premiérem Petrem Fialou poděkoval České republice za pomoc ukrajinské armádě a ukrajinským uprchlíkům.
23.06.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)
Podobné články

Jste v NATO, napadne vás Rusko, kdo přijde na pomoc? Zjištěno po prvním maléru na Ukrajině

 
Ukrajina měla být dávno v NATO nebo v EU, měli jsme jim posílat víc zbraní. Takové názory se po invazi na Ukrajině množí nejen na sociálních sítích. Ovšem průzkumy společnosti Pew Research Center hovoří celkem jasně. V roce 2015 Ukrajinu v EU nechtělo ani Německo ani Francie, v NATO zase Německo a Itálie. A Němci odmítali dodávky zbraní pro Ukrajinu dlouhodobě. Průzkum z roku 2015 se zabýval také otázkou, zda by země NATO přišly na pomoc členům NATO, které by napadlo Rusko. Výsledky asi moc lidí nepotěší.
14.03.2022 15:40 |

podobné články

FNUSA: Zásoby krve se tenčí

 
ituace ohledně zásob krve ve Fakultní nemocnici u sv. Anny se oproti začátku týdne změnila, zásoby krve se tenčí. Chybí nám zejména Rh faktor negativní celé škály krevních skupin, nejvíce A negativní a AB negativní.
18.04.2020 11:45 |

podobné články

Nouzové zásoby ropy v Česku se tenčí, máme prázdné sklady

 
Česká republika přestala plnit evropskou směrnici o výši nouzových zásob ropy a ropných produktů. Evropská unie požaduje po státech, které ropu netěží, aby měly zásoby minimálně na 90 dní, Česko má nyní zásoby na 87 dní. ČTK to ve čtvrtek řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. O situaci už SSHR informovala vládu a Evropskou komisi. Ministrům předkládá návrh, aby stát ropu nebo přímo benzin a naftu koupil.
06.04.2017 09:25 |

podobné články

Zásoby krve v pražských nemocnicích se tenčí

 
Výrazně ztenčovat se začínají v polovině letních prázdnin zásoby krve v pražských nemocnicích. Nemocnice zesílily nábor dárců, aby zásoby doplnily. Přesto transfuzní stanice ujišťují, že pacienti nejsou v žádném případě ohroženi.
09.08.2009 10:30 |

podobné články

Smutný konec velké hvězdy. Whitney Houston je prý chudá jako kostelní myš, půjčuje si od přátel

 
Zpěvačka Whitney Houston (48) přišla o svůj výjimečný hlas. Tím ale také přišla o nástroj, který jí zajišťoval tučné příjmy. Jenže ačkoli se příjmy tenčí, diva nezačala šetřit. Rozhazuje jako v době největších úspěchů, takže její zásoby se tenčí a ona čelí totálnímu krachu.
25.01.2012 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Whitney Houston (492 článků)

Ukrajina se dočká dalších zbraní od NATO. Lipavský si v Bruselu rýpl do Ruska: Barbarské

 
Celosvětovým dopadům ruské invaze na Ukrajinu se dnes věnují ministři zahraničí zemí NATO. Ke druhému dni jejich jednání v Bruselu se připojil také šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba. Do Bruselu dorazil za ČR i ministr Jan Lipavský (Piráti). Ministři zahraničí NATO se shodli na tom, že státy NATO budou dodávat Ukrajině více zbraní.
07.04.2022 11:10 |

podobné články

Kdyby šlo NATO na Ukrajině do konfliktu s Ruskem... Generál Pavel. Varování. To se nemůže stát

 
„Ruská invaze na Ukrajinu se dala očekávat, přijal jsem to s velkým rozčarováním,“ uvedl ve vysílání Radiožurnálu bývalý generál Armády ČR Petr Pavel. Severoatlantická aliance dnes oznámila, že v reakci na ruský útok proti Ukrajině přijme další kroky k obraně svých členů. Před zásahem NATO na Ukrajině ale Pavel varuje: „Přímá vojenská pomoc NATO by znamenala vědomý konflikt s Ruskem,“ říká někdejší předseda vojenského výboru NATO.
24.02.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (911 článků)

Posypová sůl v Česku může dojít už během několika dnů

 
Zásoby posypové soli v České republice se kvůli neobvykle silné zimě a množství sněhu dramaticky tenčí. Uvedl to mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Podle něj není navíc možné potřebné množství ani dokoupit. O tom, jak dlouho zásoby vydrží, rozhodne až meteorologická situace nadcházejících dnů.
12.02.2010 20:10 |

podobné články

Na Ukrajině dochází léky a kyslík. Experti se obávají i dětské obrny a tuberkulózy

 
Ruská invaze vyvolává další obavy, zejména z nedostatku léků. Ačkoliv do okupované země míří pomoc z celého světa, Ukrajině dochází zásoby léků, zároveň musela zastavit očkování proti dětské obrně, která je na Ukrajině stále problém. Světová zdravotnická organizace (WHO) upozornila, že v některých nemocnicích dochází zásoby kyslíku. Problém je i s léky pro HIV pozitivní a nemocné tuberkulózou (TBC). Informace přinesla agentura Reuters.
08.03.2022 05:10 |

podobné články

Sucho zasáhlo 92 procent českého území. Mizí i podzemní voda

 
Kvůli téměř nulovým srážkám není suchem zasažena méně než desetina území České republiky. Vyčerpaly se zásoby půdní vláhy, radikálně se tenčí i zásoby podzemních vod. Dopady už pocítili čeští zemědělci, kteří očekávají i o třetinu menší výnosy než v loňském roce. Předpověď počasí přitom nevěstí, že by se v dohledné době mělo něco na současném stavu změnit.
21.08.2018 16:00 |

podobné články

Neodkládejte vánoční nákupy, zásoby se tenčí, tvrdí prodejci

 
Lidé by letos více než kdy jindy měli myslet na včasné objednání vánočních dárků z internetových obchodů. Prodejci vzhledem k šířícímu se koronaviru očekávají ještě vyšší zájem o on-line nákupy než obvykle. Ze stejného důvodu ovšem mohou být vyčerpány zásoby některého zboží. Týkat se to může notebooků, herních konzolí nebo domácích spotřebičů.
07.11.2020 11:10 |

podobné články

Nakupování vánočních dárků: Zásoby se tenčí, vzkazují e-shopy. „Frčí“ konzole a notebooky

 
Lidé by letos více než kdy jindy měli myslet na včasné objednání vánočních dárků z internetových obchodů. Prodejci vzhledem k šířícímu se koronaviru očekávají ještě vyšší zájem o on-line nákupy než obvykle. Ze stejného důvodu ovšem mohou být vyčerpány zásoby některého zboží. Týkat se to může notebooků, herních konzolí nebo domácích spotřebičů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.
07.11.2020 11:25 |

podobné články

NATO na Ukrajině? Teď není ten čas, soudí slovenský premiér

 
Ruská agrese vůči Ukrajině mnoha lidem na Slovensku otevřela oči. Slovenský premiér Eduard Heger promluvil o jednotě NATO, EU a o ukrajinských válečných uprchlících. Česku poděkoval za pomoc.
04.03.2022 09:20 |

podobné články

Rozmlácené Aleppo: Není kam utéct, armáda prý nelidsky blokuje pomoc

 
Situace v největším syrském městě Aleppu se přiostřuje. Je v obležení armádou prezidenta Bašára Asada, která s pomocí ruského letectva útočí na rebely. Ti však již nemají kam utéct. Do města přitom neproudí takřka žádná humanitární pomoc a zásoby se povážlivě tenčí.
27.07.2016 14:00 |

podobné články

Tenčí ozónová vrstva způsobuje více kožních nádorů

 
S převratným prohlášením přišel v pondělí profesor Petr Arenberger, přednosta dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Podle něj za stoupající počet kožních nádorů může i tenčí ozónová vrstva.
26.04.2010 15:35 |

podobné články

Samsung chystá chytré hodinky Galaxy Gear 2: Budou tenčí než původní model!

 
Chytré hodinky Galaxy Gear od Samsungu jsou sice zajímavým výrobkem, ale zároveň se na ně od uživatelů snesla velká vlna kritiky. Jsou příliš tlusté a jejich baterie vydrží extrémně krátkou dobu. Druhý model ale podle samotného Samsungu bude výrazně tenčí.
01.12.2013 16:15 |

podobné články

Skoro 80 tisíc lidí demonstrovalo v Praze za Ukrajinu: Nechyběli Pazderková, Klus či Hanychová!

 
Válka na Ukrajině probíhá již čtvrtým dnem. Kvůli probíhajícímu konfliktu se tisíce lidí v neděli sešly na Václavském náměstí v Praze. Na akci, kterou svolal spolek Milion chvilek, dorazilo podle odhadů policie 70 000 až 80 000 lidí. Jako jeden z prvních vystoupil ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis, který poděkoval vládě a českému národu za podporu, solidaritu a pomoc Ukrajině. Věří tomu, že jeho země v konfliktu s Ruskem zvítězí. Premiér Petr Fiala (ODS) následně poděkoval přítomným za podporu svobodné, nezávislé Ukrajiny a mimo jiné ocenil to, že svět přijal sankce, které "budou ruské vůdce bolet". Ke slovu se dostala i řada celebrit jako komička Iva Pazderková, novinář Jan Tuna, herec Jiří Macháček či zpěvák Tomáš Klus.
27.02.2022 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Macháček (287 článků) , Petr Fiala (3683 článků) , Iva Pazderková (418 článků) , Tomáš Klus (1150 článků) , Jan Tuna (45 článků) , Jiří Fiala (284 článků) , Jiří Fiala (284 článků)

Mladá Boleslav: Primátor poděkoval sponzorům Nadačního fondu Nová Šance

 
Primátor Raduan Nwelati dnes jménem města Mladá Boleslav přivítal v obřadní simi magistrátu zástupce sponzorů Nadačního fondu Nová Šance a poděkoval jim za trvalou spolupráci a významnou pomoc. Poděkoval také předsedkyni správní rady fondu Evě Peškové a koordinátorce protidrogové prevence Jarmile Sáchomské za příkladné dlouholeté vedení fondu.
27.04.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Raduan Nwelati (69 článků)

Tenčí, lehčí a dražší: Amazon představil nejnovější verzi čtečky Kindle Oasis

 
Největší světový internetový prodejce Amazon ve středu představil nejnovější verzi své čtečky elektronických knih Kindle. Osmá generace s názvem Kindle Oasis je tenčí a lehčí než všichni její předchůdci, je ale rovněž dražší. V USA její cena začíná na 290 dolarech (téměř 7000 Kč).
13.04.2016 16:50 |

podobné články