Článek

Šéf Budvaru mi odmítl vydat dokumenty ke kontrole, stěžuje si Bendl

 
Ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček údajně odmítl vydat kontrole z ministerstva zemědělství doklady, dokud mu ministr Petr Bendl (ODS) nevysvětlí její důvod. Ministr Bendl to uvedl na úterním jednání se Svazem měst a obcí. Bendl minulý týden zahájil v Budvaru mimořádný audit, údajně proto, že zde od roku 2003 kontrola nebyla.
07.02.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)
Podobné články

Bendl: Jsem pro více kontroly v Budvaru

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) je pro posílení kontrolních pravomocí dozorčí rady státního podniku Budějovický Budvar, které tento týden navrhla. Podle ministra kontrolní funkce v podstatě neplnila. Třeba čerpání rozpočtu kontrolovalo ministerstvo zemědělství, které nemělo například informace týkající se dceřiných společností Budvaru, řekl dnes Bendl.
30.08.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)

Budvar: Máme pochybnosti o objektivitě kontroly

 
Ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček odmítl vydat kontrole z ministerstva zemědělství doklady, dokud mu ministr Petr Bendl (ODS) nevysvětlí její důvod. Bendl to uvedl na dnešním jednání se Svazem měst a obcí.
07.02.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)

Bendl chce odvolat šéfa Budvaru Bočka za vleklé právní tahanice

 
Ministr zemědělství Petr Bendl(ODS) se chystá odvolat dlouholetého šéfa Budějovického Budvaru Jiřího Bočka. Stát by se tak mohlo už v nejbližších dnech. Důvodem jsou prý například vleklé spory o známku Budweiser Bier s americkým pivovarem Anheuser Busch. Bočkův nástupce zatím není znám, píšou Hospodářské noviny (HN).
03.02.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)

Hašek: Budvaru se chtějí zmocnit kmotři, Bendl jim jde na ruku

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) by měl podle místopředsedy ČSSD Michala Haška zveřejnit výsledky kontroly v Budějovickém Budvaru a zadat v pivovaru audit provedený nezávislou firmou. Jinak podle Haška nebude věrohodné případné odvolání dlouholetého ředitele firmy Jiřího Bočka.
03.02.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2366 článků) , Petr Bendl (501 článků)

Bendl: Ministerská kontrola ve státním Budvaru není žádným prohřeškem

 
Ministr Bendl informoval zástupce politických stran o situaci v Budějovickém Budvaru.
10.02.2012 22:35 |

podobné články

Ministr Bendl: Odpolitizování dozorčí rady Budějovického Budvaru

 
Ministr Bendl obměnil dozorčí radu Budějovického Budvaru
13.04.2012 22:45 |

podobné články

„Užitečný idiot“ přijde Ratha draho.Bendl si stěžuje

 
Poslanec Petr Bendl (ODS) podá podnět mandátovému a imunitnímu výboru sněmovny kvůli výrokům středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD), která pronesl v úterý na Bendlovu adresu. Rath při jednání dolní komory zaspekuloval o tom, že jeho předchůdce ve vedení kraje Bendl posloužil svým spolustraníkům při privatizaci tamních nemocnic jako "užitečný idiot". Výbor by měl posoudit, zda se Rath nedopustil neetického chování, řekl dnes Bendl novinářům.
23.09.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4481 článků) , Petr Bendl (501 článků)

Bendl rozpoutal přestřelku s Rathem o dotacích a likvidaci cestovního ruchu

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS) na úterní tiskové konferenci nařkl svého nástupce Davida Ratha (ČSSD) z likvidace projektů propagujících cestovní ruch. Bendl nynějšího hejtmana obvinil, že kraj bude muset vracet evropské dotace, které na propagaci dostal. Bendl také upozornil na způsob rozdělování financí mezi jednotlivé obce, Rath prý zvýhodňuje své spolustraníky a loajální starosty. Hejtman to vzápětí odmítl.
23.06.2009 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4481 článků) , Petr Bendl (501 článků)

Výsledky kontroly v Budvaru rozhodnou o osudu Bočka

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) v pátek odmítl spekulovat o možném odchodu ředitele budějovického Budvaru Jiřího Bočka. Probíhající audit vysvětluje tím, že v podniku již devět let neproběhla standardní kontrola hospodaření. Určité pochybnosti má i o právních krocích pivovaru ve sporu o ochranné známky s americkou firmou Anheuser Busch.
04.02.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)

Šéf Kalouskova útvaru Cícer se stal členem dozorčí rady Budvaru

 
Milan Cícer, jeden z blízkých spolupracovníků Miroslava Kalouska, se stal členem dozorčí rady Budějovického Budvaru. Šéfa Finančního analytického útvaru na ministerstvu financí jmenoval do funkce Petr Bendl.
12.07.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6706 článků) , Petr Bendl (501 článků)

Exhejtman Petr Bendl ukázal novou milenku. A to je ženatý!

 
Bývalý hejtman Petr Bendl poprvé vyvedl do společnosti svoji novou partnerku. S psycholožkou Petrou Filipovou se objevil na zahájení karlovarského filmového festivalu. Bendl je ovšem pořád ženatý s podnikatelkou Tamarou Kotvalovou. "Žádost o rozvod je podána, takže v tom nevidím problém," řekl Super.cz Bendl.
02.07.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)

Ministr Bendl prý příště na Frekvenci 1 zazpívá

 
Ministr zemědělství Petr Bendl byl hostem sobotního pořadu Pressklub na Frekvenci 1. Kromě agendy svého resortu probíral Bendl s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým rovněž svou hudební kariéru. Málokdo to totiž ví, ale Bendl je kromě politika také písničkář.
18.02.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků) , Luboš Veselý (358 článků)

ČSSD se nelíbí postup Bendla: Ať zveřejní, čím ředitel Budvaru pochybil

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) by měl podle místopředsedy ČSSD Michala Haška zveřejnit výsledky kontroly v Budějovickém Budvaru a zadat v pivovaru audit provedený nezávislou firmou. Jinak podle Haška nebude věrohodné případné odvolání dlouholetého ředitele firmy Jiřího Bočka. Pokud audit nepotvrdí výrazné pochybění nynějšího managementu firmy, potvrdí se domněnky, že "kmotři ODS se snaží Budvar nejdříve ovládnout, potom možná podojit a následně také zprivatizovat", řekl dnes novinářům Hašek.
03.02.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2366 článků) , Petr Bendl (501 článků)

Inspekce v Budvaru se protáhne. Pivovar začíná být nervozní

 
Hloubková kontrola v Budvaru se protahuje. Akce, kterou nařídil ministr zemědělství Petr Bendl bude trvat do konce června, přestože měla skončit už v březnu, informují v pátečním vydání Lidové noviny.
06.04.2012 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)

Budvaru se nelíbí, jak o něm ministerstvo informuje

 
Vedení Budějovického Budvaru se nelíbí, jak o něm v souvislosti s nadcházejícím auditem a ještě před jeho začátkem a po krátké kontrole vedené náměstkem ministra zemědělství Romanem Bočkem, která proběhla minulý čtvrtek, ministerstvo zemědělství informovalo Právo a následně i další media.
02.02.2012 18:25 |

podobné články

Ministr Bendl přepadl Budvar a nestačil se divit

 
Chystá se privatizace jediného národního podniku Budějovický Budvar potichu? V českobudějovickém Budvaru vládne chaos, zmatek, zděšení z nedávné kontroly, kterou tam poslal ministr zemědělství Petr Bendl (ODS). Ten se ale nechce sám k případu vyjadřovat a nedělá to ani ředitel pivovaru Jiří Boček.
02.02.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)

Ministr Bendl přepadl Budvar a nestačil se divit

 
Chystá se privatizace jediného národního podniku Budějovický Budvar potichu? V Českobudějovickém Budvaru vládne chaos, zmatek, zděšení z nedávné kontroly, kterou tam poslal ministr zemědělství Petr Bendl (ODS). Ten se ale nechce sám k případu vyjadřovat a nedělá to ani ředitel pivovaru Jiří Boček.
02.02.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)

Ministr Bendl znehodnocuje dílo předků, hřímá budějovický primátor

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) uvažuje o vyhazovu dlouholetého úspěšného šéfa budějovického Budvaru Jiřího Bočka. Premiér Petr Nečas se podobné úvaze nebrání, zato opoziční ČSSD, ale např. i budějovický primátor Juraj Thoma (Občané pro Budějovice) záměr tvrdě kritizují. Bendlovi jde prý především o privatizaci úspěšného podniku, který vybudovali naši předkové.
04.02.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků) , Petr Bendl (501 článků)

Bendl: Dojednán byl další postup kontroly v budějovickém Budvaru

 
Ministr Petr Bendl se dnes setkal s ředitelem národního podniku Budějovický Budvar Jiřím Bočkem.
09.02.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (501 článků)