Článek

Sedmý program České televize, stanice ČT3, slaví první rok vysílání

 
Svůj sedmý program, stanici ČT3, spustila Česká televize loni v březnu, aby pomohla nejohroženější skupině obyvatel, kteří byli vinou koronaviru nuceni trávit čas doma, často o samotě.
29.03.2021 08:30 |

podobné články

Podobné články

Karel Gott (†80) tváří nové stanice ČT3: Ivana o tom neměla tušení!

 
Své vysílání zahájila v pondělí nová stanice veřejnoprávní televize ČT3! Cílí hlavně na seniory, kteří mají kvůli šíření koronaviru zůstávat doma. Její program je sestavený z legendárních pořadů a seriálů. A tváří i hlasem kanálu se stal Karel Gott (†80).
24.03.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6712 článků)

Start ČT3 - Televize třetího věku: Česká televize začne vysílání programu pro seniory

 
Česká televize spouští v pondělí 23. března nový program ČT3. Důvodem je především snaha televize pomoci nejohroženější skupině - starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma.
18.03.2020 20:35 |

podobné články

Česká televize prodlužuje nejméně do jara vysílání programu ČT3

 
V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize vysílání programu ČT3, kterým již od března pomáhá nejohroženější skupině obyvatel, starším lidem, jež jsou nuceni zůstávat doma.
30.10.2020 09:15 |

podobné články

Děti si na pohádkový kanál ČT3 musí počkat. Dvořák počítá peníze

 
Nový šéf České televize Petr Dvořák ustupuje ze svých původních nápadů. Plánovaný kanál pro děti ČT3 bude muset ještě počkat nejméně do jara. Dvořák si nejdříve potřebuje ujasnit, zda na něj má vlastně peníze a prostor ve vysílání. Řekl to při svém představení poslancům.
13.10.2011 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

ČT3 pro seniory: »Z obrazovky na mě zírá zaprášená stará šmíra!« Nebo ne?

 
Sloganem z titulku hodnotí část diváků seniorský kanál České televize ČT3. Další tábor pak jeho vysílání chválí do nebe. Kritici se většinou shodují: dnešní senioři jsou jinde. A mají pravdu.
18.04.2020 22:35 |

podobné články

ČT3 vrací na obrazovky hlasatelky: Připomeňte si ty, které jsme dříve vídali každý den

 
V souvislosti s koronavirem přichází Česká televize s kanálem ČT3, který bude určen seniorům. Tomu bude přizpůsobeno i vysílání, kterým budou jako za starých časů provázet hlasatelky. V minulosti jsme na obrazovkách vídali například Alexandera Hemalu, Kamilu Moučkovou, Stanislavu Lekešovou, Saskii Burešovou a další. Vzpomínáte si na ně?
21.03.2020 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Saskia Burešová (95 článků) , Kamila Moučková (134 článků) , Stanislava Lekešová (59 článků) , Alexander Hemala (64 článků) , Tomu Tomu (308 článků)

ČT3. Vysoká divácká spokojenost. A skončí, nejsou peníze. Šéf ČT znovu zaplakal. Tentokrát v tisku

 
Vysílání ČT3, jež veřejnoprávní televize spustila na počátku pandemie, skončí. Jak uvedl generální ředitel Petr Dvořák, ČT nemůže jinak než šetřit, když vysoce rostou náklady. Koncesionářský poplatek totiž zůstává stejný. Dvořák poskytl rozhovor Právu, kde uvedl stejně smutné zprávy jako před víkendem na tiskové konferenci, kde škrty v televizi ohlásil.
04.06.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Česká televize: Na programu ČT3 startuje od února nová zpravodajská relace

 
Každé všední dopoledne s tím nejdůležitějším z aktuálního dění ze světa i ze zahraničí. To je nová relace nazvaná Zprávy ČT3, která doplní stávající zpravodajství České televize. Vysílat se bude poprvé v pondělí 1. února, a to od 10.15 hodin.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Dětský kanál ČT3 bude stát 200 milionů, řekl Dvořák

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák představil Radě ČT nový kanál ČT3 určený dětem od 4 let. Náklady na spuštění a provoz by měly činit zhruba 95 milionů korun, informoval server iDNES.cz.
06.06.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Dětský kanál ČT3 vyjde nejméně na 195 miliónů korun

 
Nový celoplošný dětský kanál ČT3 má stát nejméně 195,5 miliónu korun. Vyplývá to z materiálu o spuštění a provozu, který ve středu předložil Radě ČT generální ředitel televize Petr Dvořák. Radním byly představeny tři různě drahé varianty, z nichž ta optimální počítá s náklady 232,6 miliónu Kč, dodala ČT v tiskové zprávě.
06.06.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (817 článků) , Petr Dvořák (812 článků)

Stanice Vltava slaví 50 let – na víkend zruší svůj program a od 5. 5. nabídne jeho proměnu

 
Kulturní stanice Českého rozhlasu, později nazývaná Vltava, slaví letos 50 let. Jako součást oslav zruší 3. – 4. května pravidelný vysílací program. Nabídne prožití padesáti let kulturního vysílání Českého rozhlasu během 48 hodin a řízení programu nechá z velké části na posluchačích. Dvoudenní speciál plný hostů, mezi které patří i Jiří Suchý, se bude vysílat živě za účasti publika z vinohradského Studia 2 Českého rozhlasu. Vltava tak láká posluchače na svůj nový program, jehož vysílání zahájí 5. května. I ten slibuje více propojení s posluchači, novými kontexty kulturního dění a aktuálními trendy u nás i ve světě.
28.04.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Suchý (297 článků)

Odstartoval nový kanál ČT: VYUŽILI TVÁŘ GOTTA!... Ivana to nevěděla

 
Své vysílání zahájila v pondělí nová stanice veřejnoprávní televize ČT3! Cílí hlavně na seniory, kteří mají kvůli šíření koronaviru zůstávat doma. Její program je sestavený z legendárních pořadů a seriálů. A tváří i hlasem kanálu se stal Karel Gott (†80).
24.03.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6712 článků)

Tito lidé chybí ve vysílání ČT. Porušení pravidel. Vrcholný kontrolor vystoupil: ,,Platí to divák.”

 
V publicistických pořadech České televize se neobjevuje řada osobností, které by mohly přispět k obohacení veřejné diskuse. Myslí si to místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Daniel Novák, advokát a kybernetik. Upozorňuje také na to, že předkládá-li provozovatel vysílání divákovi pouze jakési hybridní „komentované zprávy“, výrazně posiluje manipulativní potenciál svého vysílání. Pokud podle experta na mediální právo vyjevují moderátoři České televize při vysílání své osobní postoje, nejenže se chovají neprofesionálně, ale dopouštějí se závažného pracovněprávního deliktu.
16.09.2021 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Novák (22 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků)

Česká televize zveřejnila pravidla předvolebního a volebního vysílání

 
Česká televize zahájí v úterý 28. srpna od 21 hodin na ČT24 cyklus předvolebních debat Otázky Václava Moravce Speciál, v nichž se poprvé v historii uskuteční v rámci voleb do krajských zastupitelstev diskuse s lídry volebních kandidátek ve všech 13 volebních krajích. Česká televize bude pro letošní předvolební a volební vysílání využívat průzkumů dvou renomovaných výzkumných agentur, nad jejichž výsledky bude mít poprvé v historii sama kontrolní dohled. Dnešním dnem zveřejnila Česká televize na svých webových stránkách Pravidla předvolebního a volebního vysílání, která v souladu se zásadami nestrannosti, vyváženosti a objektivity specifikují způsob, jak bude Česká televize letošní volby ve svém vysílání pokrývat.
26.08.2012 21:15 |

podobné články

Televize třetího věku. ČT má nový program pro seniory

 
Česká televize spouští v pondělí 23. března nový program ČT3. Má pomoci seniorům, kteří v době pandemie koronaviru musí zůstávat doma.
18.03.2020 16:25 |

podobné články

Půlnoční temno na ČT3. Finanční kondice Kavčích hor očima Hany Lipovské, která to poznala zevrubně

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Bezpochyby je pravda, že Česká televize ročně utrácí více, než kolik činí její aktuální příjmy. Její představitelé se v tomto ohledu chovají jako poněkud frackovitá zlatá mládež, která ví, že když peníze rozfofruje, tatínek jim nakonec nějako korunu doplní, protože si nebude chtít uříznout před lidmi ostudu,“ říká Hana Lipovská, ekonomka a bývalá členka Rady České televize k finanční situaci veřejnoprávního média. Sama před rokem detailně prostudovala jeho hospodaření. Proč se tedy Česká televize dostala do současné situace, kdy musí propouštět a rušit program? A kde by bylo dobré nalézt úspory? Popsala pro ParlamentníListy.cz.
12.06.2022 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (619 článků)

Oni si v ČT myslí, že senioři jsou dementi? ptá se expert. Na toto se máte dívat

 
Hudebník a bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek na sociální síti zkritizoval nově vysílaný kanál České televize ČT3. Ten je určený pro starší generaci, jelikož by právě ta nyní měla zůstávat co nejvíce doma. Podle Štěpánka si však tvorbu nového kanálu senioři příliš neužijí. „Na Kavčích horách zřejmě myslí, že co senior, to prostomyslný dement,“ podivuje se člen Trikolóry nad tím, co se na novém kanálu veřejnoprávní televize vysílá.
01.04.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (923 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Oni Oni (88 článků)

Televarieté, Menšík, Bohdalová... ČT pustila seniorům v karanténě speciální kanál. A už sklízí recenze

 
Nový program České televize, ČT3, jenž je určen hlavně pro starší generaci, vidělo v prvním vysílacím dni téměř milion diváků. A jaké jsou recenze? „Pachuť prošlé konzervy to stejně nepřebije. Ne že by vyvolávala nevolnost, jen ji člověku připadá zbytečné otevírat,“ kritizoval Reflex. Chvála však přišla ze serveru Lidovky.cz. „Vznikla z toho vkusná televize pro občany v důchodovém věku. Jak autor sám vidí na příkladu svých rodičů, užijí si ji i předdůchodoví diváci,“ zhodnotil redaktor Lidovek.
26.03.2020 16:20 |

podobné články