Sedmou etapu Tour vyhrál Froome, do žlutého jde Wiggins

Britský jezdec Chris Froome z týmu Sky ovládl sobotní sedmou etapu cyklistické Tour de France, která vedla z Tomblaine do La Planche des Belles Filles a měřila 199 kilometrů.
07.07.2012 18:35 |

Osobnosti: Chris Wiggins (1 článek)

Vítěz Tour de France z roku 2012 Bradley Wiggins stanovil nový světový rekord!

Britský cyklista Bradley Wiggins, jenž se může mimo jiné pochlubit i Řádem Britského impéria, stanovil nový světový rekord v jízdě proti chronometru. Wiggins v roce 2012 vyhrál nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France a v neděli dokázal za hodinu na olympijské dráze v Londýně ujet 54,526 kilometru. Světový rekord vylepšil o 1602 metrů. Dosavadním maximem byl výkon jeho krajana Alexe Dowsetta, začátkem května ujel 52,924 kilometru.
07.06.2015 23:10 |

Druhou etapu Tour ovládl Nibali a oblékl se do žlutého

Druhou etapu Tour de France s cílem v Sheffieldu vyhrál italský cyklista Vincenzo Nibali a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Bývalý šampion z Vuelty a Gira d'Italia si připsal první etapové vítězství na Tour v kariéře.
06.07.2014 18:15 |

Tour skončila. Hrdiny jsou Froome, Quintana i Kittel, ten vyhrál čtvrtou etapu

Poslední etapu 100. ročníku Tour de France vyhrál ve spurtu pod světly na Champs-Elysées v Paříži německý cyklista Marcel Kittel. Celkově zvítězil Brit Chris Froome, Roman Kreuziger skončil pátý, což je nejlepší český výsledek v historii.
21.07.2013 22:10 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Šampion Wiggins: Pokud se Froome nezraní, bude letos Tour beze mě

Předloňský vítěz Tour de France Bradley Wiggins uvedl, že letos slavný cyklistický závod nejspíš nepojede. Do nominace týmu Sky by se prý mohl dostat je v případě zranění další britské hvězdy Chrise Froomea, kterého čeká obhajoba loňského prvenství.
06.06.2014 11:50 |

Královskou etapu na Tour vyhrál Voeckler, Wiggins v pohodě udržel vedení

Francouz Thomas Voeckler se stal vítězem jedné z nejtěžších etap 99. ročníku Tour de France. Žlutý trikot udržel Brit Bradley Wiggins.
18.07.2012 17:55 |

Osobnosti: Bradley Thomas (2 články)

Sedmou etapu Tour vyhrál Sagan, Kreuziger dojel třináctý

Sedmou etapu cyklistické Tour de France vyhrál Slovák Peter Sagan, který se v jubilejním 100. ročníku závodu dočkal triumfu po třech druhých a jednom třetím místě. Ve žlutém trikotu pojede dál první africký lídr závodu Daryl Impey z Jihoafrické republiky. Roman Kreuziger dojel na třicátém místě ve stejném čase jako vítěz a celkově zůstává desátý.
05.07.2013 18:25 |

Poslední těžkou etapu na Tour vyhrál Valverde

Španěl Alejandro Valverde Belmonte vyhrál 17. etapu Tour de France, která vedla z Bagnères-de-Luchon přes pyrenejské kopce do Peyragudes a měřila 143 kilometrů. Lídr peletonu Bradley Wiggins kontroloval svůj náskok a dojel na třetí příčce se ztrátou 19 sekund.
19.07.2012 18:00 |

Wiggins králem!

Bradley Wiggins (32) jako první britský cyklista vyhrál Tour de France. Prestižní poslední etapu 99. ročníku navíc ovládl ve spurtu jeho krajan Mark Cavendish, jenž v závěrečném dojezdu do Paříže triumfoval počtvrté v řadě. Zelený trikot za vítězství v bodovací soutěži ale udržel Slovák Peter Sagan.
23.07.2012 12:05 |

Tour nemá svého lídra. Froome žlutý dres odmítl

Britský cyklista Chris Froome ukázal gesto v duchu fair-play když odmítl před dnešní sedmou etapou Tour de France žlutý trikot pro lídra závodu. Do čela průběžného pořadí se dostal ve čtvrtek poté, co kvůli zlomené klíční kosti odstoupil Němec Tony Martin. O Froomeově rozhodnutí informovala agentura AFP.
10.07.2015 10:51 |

Osobnosti: Tony Martin (3 články) , Tony Martin (12 článků) , Tony Martin (12 článků)

Ďábel Froome vyhrál na Mont Ventoux, Kreuziger dojel pátý

Britský cyklista Christopher Froome vyhrál horskou etapu na Mont Ventoux a zvýšil náskok v čele Tour de France na více než čtyři minuty.
14.07.2013 17:10 |

Druhou etapu Tour de France vyhrál překvapivě Bakelants a má žlutý trikot

Druhou etapu Tour de France v korsickém Ajacciu vyhrál překvapivě belgický cyklista Jan Bakelants a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Z něj vysvlékl vítěze sobotní etapy Marcela Kittela z Německa, jenž se neudržel v hlavním poli.
30.06.2013 20:35 |

První etapu Tour de France vyhrál stejně jako vloni Kittel

Úvodní etapu Tour de France, jež letos začínala v britském Leedsu, vyhrál stejně jako loni německý cyklista Marcel Kittel a jako první se ve 101. ročníku oblékl do cenného žlutého trikotu. V hromadném spurtu měl těžký pád domácí favorit Mark Cavendish a podle všeho si poranil pravé rameno.
05.07.2014 18:30 |

Vítěz Tour Froome pařil do půl 6, pak ovládl závod na 90 kilometrů

Necelých 24 hodin po zpečetění triumfu na třítýdenní Tour de France vyhrál Christopher Froome i kritérium v belgickém Aalstu. Osmadvacetiletý britský cyklista absolvoval pondělní závod ve žlutém trikotu šampiona Tour a 90 kilometrů zvládl v čase 2:02:26 hodiny.
23.07.2013 11:15 |

Osmou etapu Tour vyhrál nejmladší jezdec Pinot, žlutý trikot udržel Wiggins

Francouzský jezdec Thibaut Pinot z týmu FDJ-BigMat ovládl jako nejmaldší závodník nedělní osmou etapu cyklistické Tour de France.
08.07.2012 17:55 |

Osmnáctou etapu Tour ovládl Cavendish, celkově vede Wiggins

Páteční osmnáctou etapu cyklistické Tour de France vyhrál ve spurtu Brit Mark Cavendish před Australanem Matthewem Gossem a Slovákem Peterem Saganem.
20.07.2012 17:20 |

Obhájce titulu Evans se na Tour propadl. I přes pád vyhrál Rolland

Francouz Pierre Rolland z týmu Europcar se stal vítězem 11. etapy cyklistické Tour de France, která vedla z Albertville do La Toussuire-Les Sybelles a měřila 148 kilometrů. Druhý dojel Thibaut Pinot, třetí byl Christoph Froome, žlutý trikot uhájil Brit Bradley Wiggins.
12.07.2012 20:30 |

Osobnosti: Evans Evans (160 článků) , Bradley Evans (2 články)

Wiggins na Tour úřadoval v časovce a vede už o dvě minuty

Brit Bradley Wiggins se stal vítězem pondělní 42 km dlouhé časovky cyklistické Tour de France, která vedla z Arc et Senans do Besanconu.
09.07.2012 18:20 |

Wiggins ovládl časovku a stane se králem Tour de France

Britský cyklista stáje Sky Procycling Bradley Wiggins s velkým náskokem zvítězil v sobotní časovce Tour de France a před nedělním dojezdem na Champs-Elysées, ve kterém se tradičně nebojuje, se vlastně stal vítězem 99. ročníku slavného závodu.
21.07.2012 18:40 |

Králem Tour se stal Wiggins, v Paříži kraloval Cavendish

Bradley Wiggins ze stáje Sky se stal celkovým vítězem letošního 99. ročníku Tour de France a jako první Brit v historii dovezl do Paříže žlutý trikot.
22.07.2012 18:25 |