Sedmou etapu Gira vyhrál Tiralongo, růžový trikot získal Hesjedal

Italský cyklista Paolo Tiralongo ze stáje Astana se stal vítězem sedmé etapy Giro d'Italia z Recanati do Rocca di Cambio.
12.05.2012 18:05 |

Druhou etapu Gira vyhrál Farrar, v růžovém je šampion Evans

Americký cyklista Tyler Farrar vyhrál ve spurtu hlavního pole druhou etapu Gira d'Italia, kterou ovlivnilo několik hromadných pádů v závěrečných kilometrech před cílem v Utrechtu. Růžový trikot vedoucího jezdce získal mistr světa Cadel Evans z Austrálie.
10.05.2010 11:25 |

Osobnosti: Evans Evans (168 článků) , Tyler Evans (1 článek)

Pátou etapu Gira vyhrál po dlouhém úniku Pineau

Pátou etapu cyklistického Gira d'Italia vyhrál Francouz Jérome Pineau, který se dočkal vítězství po šestiletém čekání. Růžový trikot lídra průběžného pořadí udržel Ital Vincenzo Nibali.
13.05.2010 18:10 |

Loňský vítěz Gira Hesjedal má dopingovou minulost. Přiznal se!

Loňský vítěz cyklistického Gira d'Italia Ryder Hesjedal se přiznal, že "před více než deseti lety" dopoval. V tiskovém prohlášení tak reagoval na vyjádření bývalého týmového kolegy Michaela Rasmussena, jenž ve své knize napsal, že ho učil užívat krevní doping EPO.
31.10.2013 07:10 |

Osobnosti: Michael Gira (1 článek)

Cyklistické Giro vyhrál díky poslední etapě Kanaďan Hesjedal

Kanaďan Ryder Hesjedal ze stáje Garmin se díky šestému místu v časovce stal vítězem letošního ročníku cyklistického závodu Giro d´Italia. Hesjedal v přímém souboji porazil Španěla Joaquima Rodrígueze Olivera o šestačtyřicet vteřin, v celkové klasifikaci ho předčil o patnáct sekund.
27.05.2012 18:40 |

Druhou etapu Gira vyhrál Farrar, růžový trikot získal Evans

Druhou etapu cyklistického závodu Giro d´Italia, která se jela na nizozemském území a vedla z Amsterdamu do Utrechtu vyhrál Američan Tyrel Farrar z týmu Garmin.
09.05.2010 18:40 |

Osobnosti: Evans Evans (168 článků)

Blátivou etapu Gira vyhrál Evans, do růžového se vrátil Vinokurov

Sedmou etapu Gira d'Italia vyhrál úřadující světový šampion Cadel Evans z Austrálie.
15.05.2010 18:15 |

Sedmou etapu cyklistického Gira d'Italia vyhrál úřadující světový šampion Cadel Evans z Austrálie. Do růžového trikotu vedoucího jezdce se oblékne znovu Kazach Alexandr Vinokurov, jenž dnes dojel třetí.
16.05.2010 15:45 |

Osobnosti: Alexandr Vinokurov (15 článků) , Evans Evans (168 článků)

Královskou etapu na Giru vyhrál Basso, v čele zůstává Arroyo

Nejtěžší 15. etapu cyklistického Gira d'Italia, zakončenou náročným stoupáním na 1730 m vysoký Monte Zoncolan, vyhrál domácí Ivan Basso. Růžový trikot lídra udržel Španěl David Arroyo.
23.05.2010 19:05 |

Královskou etapu na cyklistickém Giru vyhrál Ivan Basso

Královskou 15. etapu cyklistického Gira d'Italia, zakončenou náročným stoupáním na 1730 m vysoký Monte Zoncolan, vyhrál domácí Ivan Basso. Růžový trikot lídra udržel Španěl David Arroyo.
24.05.2010 11:30 |

Německý spurtér Greipel vyhrál 18. etapu cyklistického Gira

Německý cyklista André Greipel vyhrál v hromadném spurtu 18. etapu Giro d'Italia. Růžový trikot lídra průběžného pořadí udržel španělský jezdec David Arroyo.
27.05.2010 19:00 |

Kreuziger dojel v předposlední etapě Gira desátý

Předposlední dvacátou etapu Gira d'Italia s cílem v lyžařském středisku Sestriere vyhrál po úniku Bělorus Vasilij Kirijenka. Roman Kreuziger měl na trati problémy, ale ukázal bojovné srdce a nakonec dojel desátý se ztrátou 6:16 minuty. Celkově zůstal sedmý a udržel také bílý trikot pro nejlepšího jezdce do 25 let, na který útočil Nizozemec Steven Kruijswijk. První je dál Španěl Alberto Contador.
28.05.2011 18:00 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (327 článků) , Alberto Contador (98 článků)

Tiralongo klidní vášně. Jsem tu pro Kreuzigera, řekl

Čtyřiatřicetiletý italský cyklista Paulo Tiralongo před rozhodující částí Giro d´Italia slíbil pomoc Romanu Kreuzigerovi.
22.05.2012 22:15 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (327 článků)

Cavendish vyhrál ve spurtu druhou etapu Gira

Růžový trikot si udržel Američan Taylor Phinney
06.05.2012 18:20 |

Nibali vyhrál první etapu na Giru, novým lídrem je Arroyo

Cyklista Vicenzo Nibali dnes vyhrál po sólovém úniku poprvé v kariéře etapu na Giru d'Italia a postaral se o třetí italské vítězství na domácím závodě za sebou. Ve 14. etapě přišel o růžový trikot lídra Australan Richie Porte, jehož v čele vystřídal Španěl David Arroyo.
23.05.2010 10:40 |

Sedmou etapu Tour vyhrál Sagan, Kreuziger dojel třináctý

Sedmou etapu cyklistické Tour de France vyhrál Slovák Peter Sagan, který se v jubilejním 100. ročníku závodu dočkal triumfu po třech druhých a jednom třetím místě. Ve žlutém trikotu pojede dál první africký lídr závodu Daryl Impey z Jihoafrické republiky. Roman Kreuziger dojel na třicátém místě ve stejném čase jako vítěz a celkově zůstává desátý.
05.07.2013 18:25 |

Devátá etapa Gira pořadí v čele nezměnila, sprint vyhrál Goss

Devátou etapu cyklistického Gira d'Italia vyhrál Australan Matthew Goss ze stáje Columbia. Do celkového pořadí dnešní etapa příliš nepromluvila, vede stále Kazach Alexandr Vinokurov z Astany o minutu a 12 sekund před Australanem Cadelem Evansem.
17.05.2010 19:45 |

Osobnosti: Alexandr Vinokurov (15 článků) , Matthew Evans (1 článek)

Cyklista Bárta šokoval druhým místem na Giru

Český cyklista Jan Bárta obsadil ve 14. etapě Giro d´Italia druhé místo, když na trati z Cheraska na vrchol Cervinia o délce 205 kilometrů nestačil v závěru pouze na Kostaričana Andreie Amadora. Růžový trikot neudržel Španěl Joaquín Rodríguez, jehož vystřídal v čele Kanaďan Ryder Hesjedal.
19.05.2012 20:25 |

Osobnosti: Jan Bárta (158 článků)

Dojedu to, mám jen zlomené žebro, říká Hesjedal. Tour se nevzdává

Kanadský cyklista Ryder Hesjedal bojuje na Tour de France od pádu v první etapě s prasklým žebrem, ale další Grand Tour v sezoně vzdát nechce. Obhajobu titulu na Giru d'Italia mu letos totiž pokazila nemoc, kvůli níž musel odstoupit...
05.07.2013 12:20 |

Rychlík Cavendish vyhrál pátou etapu Gira

Brit Mark Cavendish z týmu Sky vyhrál čtvrteční pátou etapu cyklistického Giro d´Italia, která se jela z Modeny do Fana a měřila 209 kilometrů. Cavendish získal už letošní druhé etapové vítězství, na čele průběžného pořadí zůstal Litevec Ramunas Navardauskas ze stáje Garmin.
10.05.2012 18:50 |