Článek

Seďa (SOCDEM): Z bláta do louže, či z deště pod okap?

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k obhajobě oligarchů vládou Petra Fialy
14.03.2024 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6333 článků)
Podobné články

Z louže do louže. Vyženou bohaté, vyhlíží ekonomové vládu ČSSD

 
Chvíli se zdálo, že předčasné volby jsou na spadnutí. Definitivní odpověď dostaneme zřejmě ve středu. Každopádně průzkumy volebních preferencí hovoří poměrně jasně, vládla by zřejmě ČSSD. A co na to ekonomika? Prý by to nebylo ani z louže pod okap, ale z louže do louže, řekla pro ParlamentníListy.cz ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová.
05.04.2012 14:55 |

podobné články

Válková má zápal plic a končí! Z bláta do louže, kritizuje Kalousek jejího nástupce

 
Ministryně spravedlnosti již předala Andreji Babišovi demisi! Podle šéfa hnutí ANO Válková, která ulehla na nemocniční lůžko se zápalem plic, svou misi splnila. Opozice však kritizuje ANO za to, že mění již třetího ministra – po Jourové a Prachařovi. Nezamlouvá se ani volba nástupce Válkové. „Z bláta do louže,“ myslí si o Pelikánovi Miroslav Kalousek.
10.02.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Miroslav Kalousek (7843 článků)

John Bok: Horáček? S tímhle blbem je to z bláta do louže. Udělám cokoliv, aby šel k šípku

 
Politický aktivista John Bok, jenž je zároveň předsedou a zakladatelem spolku Šalamoun, se netají tím, že za nejlepšího prezidentského kandidáta jednoznačně považuje Jiřího Drahoše, respekt ale vyjadřuje i Pavlu Fischerovi. Naopak koho opravdu nemusí je Michal Horáček, na kterém nenechal nit suchou, když se o něm nedávno vyjádřoval v komentáři na svém facebookovém účtu. „Jak vůbec někdo může uvažovat o tom, že tenhle člověk Horáček by mohl plnohodnotně nahradit tu jitrnici na hradě. S tímhle blbem by to bylo z bláta do louže,“ napsal.
24.12.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (853 článků) , Jiří Drahoš (1215 článků) , Jiří Fischer (60 článků)

„Poslední zhasne.“ Temná vize Ivana Hoffmana o Česku

 
POHLED IVANA HOFFMANA „Vítěznou stranu volíme až na poslední chvíli, kdy už je to bezpečné, neboť ostatní už obrátili kabáty před námi. Ne, že bychom snad byli zbabělí – jenom zkrátka neradi riskujeme. A jelikož se vždy nakonec ukáže, že změnou se svět posunul z bláta do louže, nesejde příliš na tom, kdo z bláta do louže spěchal první a kdo v blátě jako poslední zhasnul,“ říká publicista Ivan Hoffman. A dodává, že ti, kdo dnes lomí rukama nad Evropou, měli v minulosti naučit své děti matematiku. Ale teď by bylo dobré, aby ji naučili alespoň své vnuky.
16.03.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2931 článků) , Ivan Ivan (509 článků)

Z bláta do hnoje, popsal docent Valenčík volební vítězství opozice. Pátá kolona, velká vrbětická blamáž...

 
„Volby nebudou rozhodování o tom, zda z bláta do louže, ale o tom, zda z bahna do hnoje.“ Preference ANO rostou v logice výběru „nejmenšího zla“. Vysokoškolský pedagog docent Radim Valenčík analyzuje předvolební situaci a vrací se i ke kauze Vrbětice. Pokud by vláda skutečně chtěla odškodnění a ne jen poštvat naše občany proti Rusku, podala by žalobu. „Pokud to neudělá, pak se to může jevit jako absurdní, ale je to spíše křivárna.“ V rozhovoru také upozorňuje: „Proti blbům, kteří de facto říkají, že tornádo bylo Boží trest uvedené oblasti za to, že příliš mnoho obyvatel zde volilo Zemana, nelze dělat nic.“ Docent přidává v závěru i nápad, co dělat, pokud by to někdo se zvýšením role elektromobility myslel vážně a dodává: „Snaha jít cestou ekonomiky založené na diktátu globálně ovládané přerozdělovací moci je stále čitelnější. Je na čase se efektivně bránit.“
06.07.2021 20:20 |

podobné články

Jak vyčistit a opravit okapní žlaby

 
Aby okapy správně fungovaly a odváděly srážkovou vodu ze střechy od domu, je nutné je pravidelně čistit a kontrolovat, jestli nejsou poškozené. Důležité je také dimenzování žlabů a vpustě, aby okapový systém dokázal zachytit i přívalové deště nebo neklesly pod vrstvou sněhu. Vnitřní strana žlabu, která přiléhá k budově, musí být vždy vyšší, aby zachytila vodu směrem od objektu a v případě prudkých přívalových srážek nechala přetékat po vnější straně okapu. Pravidelné čištění zjednoduší údržbu Do okapových žlabů často napadá listí a větvičky, tím se ucpává odtoková roura a dochází k různým škodám. Pokud to tedy jindy v roce nestihnete, na podzim je kontrola okapů opravdu nutná. Při čištění postupujte od výtokového otvoru na konec a vše, co do žlabů napadalo, pečlivě lopatkou odstraňte. Když odstraníte všechny nečistoty, udělejte zkoušku vodou, abyste měli jistotu, že jsou okapy průchozí a nikde se neucpávají. Zároveň přitom zjistíte případné netěsnosti, které je potřeba ihned odstranit. Na závěr se doporučuje vyčištěný okap ošetřit asfaltovým nátěrem, který prodlouží životnost okapového systému. Větší opravy svěřte odborníkům Některé menší opravy jistě zvládnete sami, větší problém ale nechte na odborníky, aby byla jistota, že bude všechno řádně fungovat. Laik by mohl i v dobrém úmyslu způsobit škody, které by se nákladně odstraňovaly. Nejčastějším problémem bývá zanášení okapů, s tím si určitě poradíte. Stačí demontovat horní koleno a propláchnout ho. Pak propláchněte proudem vody z hadice i odtokovou rouru. Jestliže se okap ucpává často, položte na vrchní odtokový otvor mřížku, která zabrání zanášení roury hrubými nečistotami. Poradit si můžete i se svěšenými žlaby, stačí je jen znovu upevnit v takovém sklonu, aby mohla voda odtékat. Svépomocí si jistě dokážete také vyměnit zkorodované části okapového systému.. Příspěvek Jak vyčistit a opravit okapní žlaby pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.01.2019 16:05 |

podobné články

Nánosy bláta z polí, zatopené sklepy, popadané stromy. Částí Česka prošly bouřky

 
Zatopené sklepy, na silnicích vysoké nánosy bláta, popadané stromy. Tak to vypadá v jižních Čechách a na Vysočině, kde se přehnaly velmi silné bouřky. Ty provázel nejen silný vítr, ale i přívalové deště. Na stanici Temelín spadlo za 20 minut 30 mm srážek.
23.05.2020 20:00 |

podobné články

Maďar si pod okap umístil přes 400 hnízd pro jiřičky, nabádá k tomu i ostatní

 
Nadšenec do ptáků Ferenc Matics z maďarského města Tamási už 12 let vyrábí hnízda pro jiřičky, která následně umísťuje pod okap svého domu. Chce tak přilákat migrující ptáky, jejichž počet se kvůli změnám klimatu a používáním insekticidů v zemědělství v posledních letech v Maďarsku rapidně snížil, píše agentura Reuters.
29.05.2021 04:35 |

podobné články

Tuhle herečku Vydra opustil kvůli Bouškové, teď žije sama: V 63 je pořád kočka, ale chlapa už nechce

 
Herečka Dana Homolová hrávala ve spoustě filmů a v mládí byla opravdu kočka. Ani ve třiašedesáti nevypadá vůbec špatně. "Teď tedy zrovna držím dietu a dva dny jím jenom dvacet deka rýže, takže už jsem úplně hotová a hladová. Možná i omdlím," vyděsila nás před tím, než vkročila na jeviště, když měla hrát v komedii Z louže pod okap.
21.08.2015 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Dana Homolová (16 článků)

Ukazuje nohy v roztrhaných punčochách, ale svlékala se víc: Po dvou dětech fotila akty

 
S herečkou Michaelou Dolinovou  (51) jsme se potkali před představením divadelní hry Z louže pod okap, kde hraje realitní makléřku, která uvízne v lese a roztrhá si punčocháče. Z takového kostýmu dostala málem osypky. Dříve však bývala na jevišti, ale i v ateliéru fotografa mnohem odvážnější.
25.08.2015 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Dolinová (175 článků)

Z louže pod seriálový okap: Místo vyléčeného alkoholika teď bude tenhle sympaťák propuštěným vězněm

 
V seriálu Doktoři z Počátků ztvárnil vyléčeného alkoholika. V novém projektu Slunečná bude zase propuštěným vězněm. Na televizní obrazovku se Roman Tomeš  (31) , který patří mezi oblíbené muzikálové herce, vrací po dlouhých šesti letech.
10.01.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Tomeš (171 článků)

Štěpánek (Trikolóra): Z Babišovy louže pod pirátský okap

 
Začínali jako aktivisté, jejichž motivací a největším zájmem bylo, aby se na internetu mohlo svobodně krást. Duševní vlastnictví jim nic neříkalo, stejně jako vlastnická práva, chtěli si prostě ze sítě stahovat cokoli, co se jim líbí.
16.03.2021 07:50 |

podobné články

Strana Jany Volfové bude užívat zkratku ČSSD, SOCDEM zuří a bude se bránit

 
Zkratku ČSSD bude nyní místo sociálních demokratů, kteří v červnu na sjezdu změnili název na Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM, používat uskupení bývalé poslankyně Jany Volfové. Její Česká suverenita se nově přejmenovala na Českou suverenitu sociální demokracii. Vyplývá to z rejstříku politických stran a politických hnutí na  webu  ministerstva vnitra. Šéf SOCDEM Michal Šmarda však ČTK sdělil, že to považuje za jednoznačné porušení ochranné známky, kterou má jeho strana nadále registrovanou. Bude se proto bránit.
29.06.2023 18:45 |

podobné články

Do ČSSD přecházejí desítky členů SOCDEM

 
V pátek na krajské radě ústeckého kraje ČSSD přijala organizace většinu členů SOCDEM, kteří koncem měsíce března ukončili členství ve své straně a přešli do ČSSD. Přihlášky do ČSSD předal osobně předsedovi krajské organizace Janu Szantovi bývalý předseda okresní organizace SOCDEM Litoměřicko Ing. Vladimír Vlk.
15.04.2024 13:40 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Díky projektu OKAP vznikají žákovské kluby a kroužky

 
Ve středních školách v Moravskoslezském kraji vznikají studijní kluby a kroužky na podporu čtenářské gramotnosti. Vyšla také sbírka povídek s názvem Kapuce od mikiny, která zamířila za školáky. To vše díky projektu OKAP (Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK II), který realizuje Moravskoslezský kraj.
19.09.2022 18:00 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Díky projektu OKAP vznikají žákovské kluby a kroužky

 
Ve středních školách v Moravskoslezském kraji vznikají studijní kluby a kroužky na podporu čtenářské gramotnosti. Vyšla také sbírka povídek s názvem Kapuce od mikiny, která zamířila za školáky. To vše díky projektu OKAP (Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK II), který realizuje Moravskoslezský kraj.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Z bláta do zamrzlé louže. Týden proprší, o víkendu se vrátí mrazy

 
Sychravější leden bez sněhu, zato s deštěm vydrží podle meteorologů celý tento týden. Postupně se začne ochlazovat, teploty budou klesat pod nulu nejvíce o víkendu.
11.01.2016 13:40 |

podobné články

Plácali ho po ramenou, jak zatočil s Babišem a jeho bezmasými párky. Teď je řezník z Klatov terčem kritiky

 
Zda jít pro krkovici a klobásu ke „světskému balíkovi“, který veřejně plive na Babiše, se zdá být velkým potravinovým dilematem tohoto týdne. Alespoň podle polemik pod snímkem z prodejny klatovského řezníka: ten totiž sice (stále) bojkotuje Agrofert, ale na druhou stranu začal někoho obdivovat... Pro některé dosavadní příznivce mediálně profláknutého masnáře je to šok a zjištění, které nepřekousnou. „Ajajaj. Hnus. Z bláta do louže.“ Své k tomu řekla i rázná chvilkařka, známá soudním sporem proti premiérovi.
24.07.2020 14:30 |

podobné články

Vytáhnou nás reformy z louže?

 
Čekají nás reformy penzijního systému, zdravotnictví, školství, výzkumu, veřejné správy... a mnoho dalších. Reformy bolí. Jak na ně, aby bolely co nejméně a vytáhly nás z louže? Recept je poměrně jednoduchý.
09.06.2010 08:50 |

podobné články