Článek

Seďa (ČSSD): Nedostupné bydlení je časovanou bombou v naší společnosti

 
Ceny bytů a s tím výše nájemného stoupají. Přitom řada politiků před tímto problémem strká hlavu do písku, pravice považuje bydlení pouze za soukromou věc každého jedince a výstavba nových bytů je v područí developerů či podnikání v nemovitostech.
15.01.2020 18:36 |

podobné články

Podobné články

Seďa (ČSSD): Nedostupné bydlení je časovanou bombou v naší společnosti

 
Ceny bytů a s tím výše nájemného stoupají. Přitom řada politiků před tímto problémem strká hlavu do písku, pravice považuje bydlení pouze za soukromou věc každého jedince a výstavba nových bytů je v područí developerů či podnikání v nemovitostech.
15.01.2020 13:35 |

podobné články

„S byty v Praze se šmelí,“ tvrdí Piráti. Dolínek: Bývávalo. Ceny tlačí Airbnb

 
V Praze jsou drahé a nedostupné byty i proto, že se s nimi šmelí, prohlásil odvážně v debatě Blesku Volební souboje 2017 zástupce Pirátů Mikuláš Ferjenčík. Podle pražského radního Petra Dolínka (ČSSD) to je ale dávná historie. Řeč přišla také na dostupnost bydlení pro mladé rodiny a seniory v době, kdy jsou úroky hypoték sice nízké, ale centrální banka označuje půjčky na bydlení za riziko pro ekonomiku. Jak se k bydlení dostat pak?
12.10.2017 07:20 |

podobné články

Zelení: Vláda nesmí s řešením sociálního bydlení otálet, bezdomovectví hrozí tisícům lidí

 
Strana zelených (SZ) je znepokojena průtahy ve věci zákona o sociálním bydlení a koncepci bydlení. Řada obcí omezila vyplácení doplatků na bydlení v ubytovnách a tisícům lidí tak hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou. SZ požaduje urychlené řešení sociálního bydlení - vláda se sice má Koncepcí zabývat na nadcházejícím jednání, samotná koncepce ale problém nevyřeší. SZ zároveň podporuje výzvu Platformy pro sociální bydlení adresovanou Vládě ČR.
24.06.2015 08:06 |

podobné články

OMMO se hlásí ke smyslu a k podpoře sociálního bydlení

 
otázce a řešení problematiky bydlení, potažmo sociálního bydlení vycházíme z oficiálního záměru (koncepce) podpory třech stupňů bydlení - krizové bydlení, sociální byty a dostupné byty, včetně možné pomoci lidem či rodinám, jimž na přiměřené bydlení nestačí 40 procent příjmu.
07.07.2016 06:35 |

podobné články

Některé zpravodajské servery jsou od rána nedostupné. Prý jde o útok hackerů

 
Některé české zpravodajské servery čelily dnes od rána útoku hackerů. Kvůli přetížení byly stránky nedostupné. Nefungovaly například iDnes.cz a iHned.cz, s potížemi se ale potýkaly i další zpravodajské portály. Během dopoledne se situace částečně zlepšila.
04.03.2013 11:40 |

podobné články

Stránky Českého rozhlasu jsou nedostupné kvůli falešnému poplachu

 
Webové stránky Českého rozhlasu jsou od dnešního večera nedostupné. Příčinou je nepravdivé hromadné hlášení závadnosti stránek Českého rozhlasu.
22.10.2013 20:06 |

podobné články

Martina zmizela neznámo kam: Má u sebe dva mobily, oba jsou nedostupné

 
Minulé pondělí odešla od babičky a od té doby ji nikdo neviděl. Slovenka Martina Bratková (17) z Nitry má u sebe hned dva mobilní telefony. Oba jsou však nedostupné. Její příbuzní tak trnou strachy.
11.02.2016 13:10 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Základní problémy Zlínského kraje

 
Těch problémů má Zlínský kraj více. Například nedostupné bydlení pro maldé rodiny s dětmi či špatnou dopravní infrastrukturu, zejména nedobudování D55 a D49. Přesto dva problémy jsou ty základní. Alespoň z mého pohledu.
05.10.2017 16:40 |

podobné články

Uprchlíci časovanou bombou? České svědectví z hranic je přehnané, tvrdí Slovinci

 
V reakci na článek Martina Herzána v deníku Právo, ve kterém například řekl, že migranti jsou časovaná bomba, se spolek českých dobrovolníků Pomáháme lidem na útěku rozhodl požádat o stanovisko i slovinskou policii. Tvrzení bývalého člena výboru Rady vlády pro lidská práva podle nich posiluje již značně vyhrocenou atmosféru ve společnosti.
10.02.2016 05:10 |

podobné články

Pražská ČSSD nesouhlasí s pravidly privatizace tisíců bytů

 
Pražská ČSSD nesouhlasí se záměrem privatizace bytového fondu Prahy tak, jak jej navrhuje současné vedení radnice. Důvodem je skutečnost, že předložený materiál neřeší účelové vázání výnosů z privatizace na zajištění sociálního bydlení pro ty občany, pro které je samostatné bydlení v současné době téměř nedostupné.
27.05.2012 12:30 |

podobné články

ČSSD: Nový příspěvek na bydlení ohrožuje dostupnost bydlení seniorům a rodinám s dětmi

 
Změna daňových a pojistných zákonů, která počítá se zrušením obou sociálních dávek na bydlení a jejich nahrazením příspěvkem na náklady bydlení, zásadně stíží přístup k bydlení seniorům, rodinám s dětmi a dalším sociálně citlivým skupinám obyvatel.
13.06.2012 16:05 |

podobné články

Předák ČSSD Seďa: Nelze tolerovat rozšiřování nůžek mezi úzkou skupinou nejbohatších a velkou skupinou chudých. Volný trh nic nevyřeší. A systém USA...

 
ROZHOVOR Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa říká, že neoliberalismus, jako základ současného pojetí světa, musí skončit a je pouze otázkou, co jej nahradí. Dělit společnost na ty, kteří žijí pouze ze sociálních dávek a na ty, kteří na ně pracují, odmítá. Rodina je základ státu a genderová politika jí nepřispívá. Seďa se vyjádřil i k dalším problémům týkajícím se budoucnosti českého národa i lidstva.
15.08.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (117 článků)

Postřílejí nás Američané? Poslanec Seďa z ČSSD odpovídá čtenářům

 
Z PROFILŮ Poslanec Antonín Seďa (ČSSD) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zmínil i amerického velvyslance v Praze Andrewa Schapira, který vyjádřil podporu muslimské komunitě v Brně. Seďa má na případ jasný názor.
13.03.2016 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (117 článků)

Důchodový systém v Česku - je časovanou bombou?

 
Lidská společnost se v čase proměňuje. Dříve se o seniory starala rodina, zejména vlastní potomci. Lidé byly v takovém systému motivováni, aby měli dostatek dětí a měli vytvořeny nějaké rezervy.
15.02.2010 07:45 |

podobné články

ECB a euro ohrožují úvěry bankám na okraji eurozóny

 
Stovky miliard eur potenciálně špatných úvěrů bankám v okrajových zemích eurozóny jako Řecko, Irsko, Portugalsko a Španělsko jsou časovanou bombou v bilanci Evropské centrální banky a jsou vážným rizikem i pro samo euro. Napsal to dnes německý týdeník Der Spiegel.
23.05.2011 15:20 |

podobné články

PROSTŘENO: Ivana pomlouvala své hosty!

 
Olomoucké Prostřeno je časovanou bombou. Ivana už po příchodu pomluvila soutěžící, aniž by tušila, že jim u ní nebude chutnat.
09.04.2012 05:00 |

podobné články

Církve získají i majetek, který jim nepatřil, namítá opozice

 
Zákon o narovnání vztahů mezi státem a církvemi může být podle opozice i některých právníků časovanou bombou, která může rozpoutat řadu majetkových sporů.
23.06.2012 05:35 |

podobné články

Vědci bijí na poplach! Zemi hrozí vážné nebezpečí kvůli vesmírnému odpadu

 
Na oběžné dráze dlouho nikdo neuklízel. Vesmírné agentury by každých 25 let měly odstraňovat svoje zařízení. Místo toho zde ale poletuje více než šest tisíc satelitů, které jsou časovanou bombou.
27.04.2013 09:25 |

podobné články

Čtenáři v diskuzi: Lanovku stavěla firma, která už dvacet let neexistuje!

 
Páteční neštěstí v Přední Labské u Špindlerova Mlýna, kde utržená lanovka usmrtila otce rodiny a dvě děti, manželku a příbuznou těžce zranila, se podle čtenářů může opakovat. Na českých horách se údajně nachází stovky podobných lanovek a jsou tak doslova časovanou bombou.
02.12.2013 13:55 |

podobné články