Článek

Sebastian Kurz rezignoval: Rakouského kancléře potopila korupční aféra

 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz (35) podal rezignaci. Svůj post podle zpravodajské agentury AFP přenechal ministru zahraničí Alexanderu Schallenbergovi.
09.10.2021 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)
Podobné články

Velké potíže rakouského kancléře: Kurz je podezřelý z úplatkářství, odejít odmítá

 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz hodlá zůstat v úřadu i po středečním oznámení rakouské prokuratury, že jeho a dalších devět lidí bude vyšetřovat pro podezření z úplatkářství a porušení důvěry. Dal najevo, že jeho lidovci (ÖVP) jsou ochotní pokračovat ve spolupráci v rámci vládní koalice se Zelenými. Ti ovšem zpochybnili způsobilost 35letého kancléře vykonávat funkci. Opoziční strany chtějí v parlamentu vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry kancléři.
06.10.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)

Jiří Paroubek: Kancléř Kurz, prezident Putin. A co naši?

 
Počátkem května (8. 5. a 9. 5.) si Evropa připomínala výročí ukončení II. světové války. V rakouské televizi z podnětu rakouského kancléře Kurze vystoupil s pečlivě stylizovaným projevem ruský prezident Putin. Motivace Rakušanů, respektive rakouského kancléře, jehož politický talent ještě rozvinula koronavirová krize, je zřejmá. Samozřejmě, že u zrodu moderního Rakouska bylo i vítězství nad nacistickým Německem, jehož součástí v rámci Velkoněmecké říše Rakušané byli. Rakouští socialisté a křesťansko-sociální lidovci (Kurzova strana) dokázali po válce během 75 let společným úsilím vybudovat z relativně chudé, válkou poničené země vyspělý demokratický stát, se skvěle fungující ekonomikou. Z četných setkávání s rakouskými politickými špičkami v nedávné minulosti vím, jak jsou hrdí zejména na své ekonomické úspěchy. Země dnes patří, pokud jde o HDP na obyvatele, k nejúspěšnějším státům světa.
13.05.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4182 článků)

USA se od nás mohou učit, sdělil rakouský kancléř Kurz. Dá lidem maximum svobody

 
Slavný publicista Fareed Zakaria zpovídal na americké CNN rakouského kancléře Sebastiana Kurze. Konstatoval, že Spojené státy by se mohly od Evropy učit jak to, jak se s pandemií koronaviru vyrovnat, tak jak znovu nastartovat ekonomiku. Jednou z prvních zemí, která se o to pokouší, je Rakousko, a tamní kancléř Sebastian Kurz Američanům v kostce popsal plán na znovuotevření ekonomiky.
21.04.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků) , Zakaria Zakaria (2 články)

Kancléř Kurz se chystá na předsednictví EU. Bruselu nejspíš bude z jeho agendy pěkně horko

 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz usiluje o to, aby hlavní prioritou rakouského předsednictví Evropské unie bylo téma azylové politiky a nelegální migrace. Rakouská média však uvádějí, že v tom nevidí takovou nutnost, s jakou toto téma Kurz prosazuje.
29.05.2018 21:25 |

podobné články

Richard Seemann: Rakouského kancléře bude vyslýchat soudce

 
Spolkové ministerstvo spravedlnosti potvrdilo informaci, že spolkový kancléř Sebastian Kurz nebude vyslýchán Hospodářskou a korupční prokuraturou, ale ustanoveným soudcem.
28.07.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)

Rakouský kancléř Sebastian Kurz končí. Nejspíš ho nahradí ministr zahraničí

 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes večer oznámil, že končí ve funkci. Politik, podezřelý v korupční kauze, uvedl, že svým odchodem chce zabránit chaosu a nestabilitě, napsal list Kronen Zeitung.
09.10.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)

Sebastian Kurz rezignoval

 
Sebastian Kurz již nebude rakouským kancléřem, píše Der Spiegel.
09.10.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)

Zeman přivítá rakouského prezidenta na nádraží u Lán

 
Prezident Miloš Zeman přivítá svého končícího kolegu, rakouského prezidenta Heinze Fischera, na stochovském nádraží u Lán na Kladensku. Připomene tak první zahraniční návštěvu po vzniku Československa, kterou byl právě příjezd rakouského prezidenta na stochovské nádraží v roce 1919. Tehdy tam nejvyššího rakouského představitele přivítal první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. ČTK to řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
03.04.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Heinz Fischer (70 článků) , Miloš Zeman (26402 článků)

Visegrád získá v boji proti kvótám nového spojence. Ze slov nastávajícího rakouského kancléře v Bruselu omdlévají

 
V Rakousku se uskutečnily volby v polovině října a v relativně krátkém čase – o dva měsíce později – se zformovala koaliční vláda Rakouské lidové strany a Svobodné strany Rakouska. Povede ji teprve jednatřicetiletý Sebastian Kurz. Tento poměrně mladý politik se může stát důležitým spojencem České republiky.
17.12.2017 12:00 |

podobné články

Richard Seemann: Po sedmi letech byl Kurz svržen z trůnu

 
Třicetitříletý lidovecký spolkový kancléř Sebastian Kurz byl po sedmi letech na pozici nejpopulárnějšího rakouského politika vystřídán zeleným ministrem zdravotnictví šedesátiletým Rudolfem Aschoberem.
09.08.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)

Jan Urbach: Sebastian Kurz bude šéfem Rakouské lidové strany

 
Po oznámení odstoupení Reinholda Mitterlehnera ze všech stranických i vládních funkcí je nejčastěji jako jeho možný nástupce v čele Rakouské lidové strany (ÖVP) jmenován ministr zahraničních věcí Sebastian Kurz (30 let).
15.05.2017 12:30 |

podobné články

Erdogan nám vyhrožuje kvůli Rakousku: Sebastian Kurz je ještě mladý a nezkušený. Srovnejte si ho, nebo bude zle

 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz v pátek oznámil, že Rakousko uzavře sedm mešit placených ze zahraničí. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zuří, podle něj tento kancléřův krok směřuje k náboženské válce islámu a křesťanství, informoval server Novinky.cz.
11.06.2018 14:20 |

podobné články

Richard Seemann: Situace v Rakousku je vážná, říká Sebastian Kurz

 
Vzhledem k novému maximálnímu počtu onemocnění koronavirem vyzval kancléř Sebastian Kurz v neděli populaci, aby držela pohromadě, aby se počet infekcí snížil.
19.10.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)

Premiér čeká, že ho obžalují. „Svědomí mám čisté,“ tvrdí Kurz. Odstoupit nehodlá

 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz, kterého státní zastupitelství vyšetřuje kvůli podezření z křivé výpovědi, počítá s tím, že bude obžalován. Stejně tak je ale přesvědčen, že jej nakonec soud obvinění zprostí. Řekl to dnes v rozhovoru s bulvárním listem Kronen Zeitung. Zdůraznil, že se ani v případě obžaloby nehodlá vzdát funkce kancléře.
16.05.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)

Evropa se má migrantům bránit už v Africe, navrhuje rakouský kancléř Kurz

 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz chce prosadit, aby pracovníci Evropské agentury pro pobřežní a pohraniční stráž (Frontex) v budoucnu působili i v Africe. Tam by se podle něj měli snažit odradit migranty od nelegálních cest do zemí Evropské unie. Kurz to řekl v rozhovoru v nedělním vydání německého nedělníku Welt am Sonntag i s tím, že by podmínkou byl souhlas místních vlád.
27.05.2018 17:35 |

podobné články

Kurz vyhlásil boj s migranty a slibuje blahobyt. Rakousko převzalo otěže EU

 
Předsednictví v Evropské unii, respektivě v Radě EU, převzalo od 1. července po Bulharech Rakousko. Všeobecně se očekává, co přinese především vzhledem k tvrdší protimigrační politice, kterou razí kancléř Sebastian Kurz (31). V proslovu před europoslanci, kde představoval priority své země, postavil boj s nelegální migrací na první místo. Důraz chce klást také na konkurenceschopnost Evropy a vztahy se sousedy EU. Kurz také slíbil Evropu bez vnitřních hranic.
03.07.2018 11:35 |

podobné články

Rakouské odmítnutí migrační smlouvy OSN: Jsme oddáni rakouskému lidu a chceme nezávislost, řekl Kurz. A my?

 
Spolková vláda Rakouska ve středu 31. října rozhodla, že Rakousko nepodepíše Globální kompakt o migraci. Po jednání vlády oznámil odchod od projektu migračního paktu spolkový kancléř Sebastian Kurz (OVP). „Spolková vláda se důkladně zabývala Migračním paktem OSN a dohodli jsme se, že je důležité, abychom dodržovali rakouskou národní svrchovanost. Proto jsme se rozhodli, že Rakousko nebude souhlasit s Valným shromážděním OSN a nepodepíše smlouvu OSN o migraci,“ uvedl po jednání vlády kancléř Kurz.
01.11.2018 11:20 |

podobné články

Zázračné dítě Kurz bude nejmladší premiér na světě. O rok trumfl i Grosse

 
Sebastian Kurz, předseda Rakouské lidové strany (ÖVP), která se dohodla na vládní koalici se Zelenými, se nejspíš stane ve svých 33 letech aktuálně nejmladším premiérem na světě. Nejmladším kancléřem v historii Rakouska a také nejmladším úřadujícím premiérem zemí Evropské unie se Kurz, kterému se přezdívá Zázračné dítě (Wunderwuzzi), stal už ve svých jedenatřiceti letech v říjnu 2017, do úřadu nastoupil v prosinci a v čele kabinetu stál do loňského května.
02.01.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)

Rakousko po Velikonocích uvolní restrikce a otevře obchody. S rouškami ale přitvrdí

 
Rakousko chce začít po Velikonocích postupně rušit přísná opatření, která přijalo v boji proti šíření koronaviru. Předběžný plán mírnění krizových opatření na tiskové konferenci představil kancléř Sebastian Kurz. Rakousko je jednou z prvních evropských zemí, která zveřejnila konkrétní termíny na cestě z krize kolem koronaviru. Na druhou stranu však Kurz rozšířil povinnost zakrývat si ústa a nos také na hromadnou dopravu. Ode dneška platí pro otevřené obchody. Kancléř Kurz dal za příklad Česko.
06.04.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (108 článků)