Článek

Se spalničkami kromě Česka bojují i v Anglii. Nejhorší je to v Londýně

 
S rostoucím počtem případů spalniček se vedle Rumunska či Itálie potýká také Anglie, která v letošním roce eviduje přes 400 případů, z nichž 164 je hlášeno z Londýna. V této souvislosti anglické a také další britské úřady vyzývají obyvatele, aby si zkontrolovali, zda jsou očkovaní. Četnějšímu výskytu spalniček čelí také Česká republika, kde bylo ke konci dubna přes 100 případů. Pro srovnání, v loňském roce Česko zaznamenalo 146 nakažených a o rok dříve jen sedm.
12.05.2018 16:35 |

podobné články

Podobné články

Zaměstnanec motolské nemocnice onemocněl spalničkami: Kvůli nákaze uzavřeli urgentní příjem

 
Spalničky se šíří Českem! Zatím nejvíc případů je hlášeno v Praze, kde dokonce museli kvůli nákaze uzavřít část oddělení urgentního příjmu motolské nemocnice. Spalničkami se tam nakazil jeden ze zaměstnanců, ostatní zaměstnanci, kteří s ním přišli do styku, tak museli povinně do patnáctidenní izolace. Záchranná zdravotnická služba bude proto v následujících dnech muset lidi vozit do jiných pražských nemocnic.
20.04.2018 17:35 |

podobné články

V Praze další týden bez nového případu onemocnění spalničkami

 
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen HSHMP“) informuje veřejnost, že v právě probíhajícím 24. kalendářním týdnu roku 2018 nebyl v Praze zaznamenán žádný výskyt nového, laboratorně potvrzeného případu onemocnění spalničkami.
17.06.2018 21:30 |

podobné články

V Praze další týden bez nového případu onemocnění spalničkami

 
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen HSHMP“) informuje veřejnost, že v právě probíhajícím 24. kalendářním týdnu roku 2018 nebyl v Praze zaznamenán žádný výskyt nového, laboratorně potvrzeného případu onemocnění spalničkami.
18.06.2018 12:30 |

podobné články

Spalničkám čelí Česko i USA. Lékaři: Kvůli odpůrcům očkování bude hůř

 
Americké státy New York, Oregon a Washington mají v těchto dnech problém s prudkým nárůstem počtu nemocných spalničkami. Podle portálu Daily Mail se jedná o největší počet případů za posledních 20 let. S lokálními epidemiemi se loni potýkala i řada evropských států. Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že kvůli rostoucímu vlivu odpůrců očkování by letos mohlo onemocnět až 60 tisíc lidí, což je dvojnásobně více, než v roce 2017. V Česku loni onemocnělo spalničkami 207 lidí, což je druhý nejvyšší počet od roku 2008.
21.01.2019 06:20 |

podobné články

Co muži kromě žen milují?

 
Co muži kromě žen milují? To je otázka, nad kterou se určitě nejednou zamyslela snad každá z nás. Ačkoli bychom se rády staly středobodem mužského zájmu, bohužel se o tuto příčku musíme dělit s několika dalšími věcmi. Které to jsou? Je logické, že každý muž je jiný a každý má jiné preference. I přesto se ale většina z nich shoduje na několika bodech, které mají nejradši. Jestliže i vás trápí otázky, co muži kromě žen milují, pak si nenechte ujít následující řádky. Odpověď na tuhle otázku jsme našli za vás! Tajemství odhaleno: co muži kromě žen milují? Jestliže jste si i vy několikrát pohrávali na jazyku s otázkou, co muži kromě žen milují a čemu tak musíme hrdě čelit, pak jste na správném místě. Přestaňte si lámat hlavu, přestaňte se pídit po faktech a podívejte se pravdě přímo do očí. Alkohol Na pomyslný žebříček mužského zájmu hned na samotném začátku zařadíme alkohol. Většina mužů těmto nápojům holduje, přičemž nejoblíbenější je bezesporu pivo. Zlatému českému moku totiž odolá opravdu jen málokdo. Samozřejmě jsou i tací, kteří dávají přednost opravdovému pití v podobě dražších whiskey. Sport Pokud řešíme, co muži kromě žen milují, nesmíme zapomenout na sport. Nejoblíbenější jsou především dva: fotbal a hokej. Tyto sporty dělí mužské publikum na dva tábory. Samozřejmě mužské pokolení holduje i jiným sportům, například tenisu, florbalu, hokejbalu a dalším. Kamarádi Snad žádný muž se kvůli ženě nevzdá svých kamarádů, kteří pro něho tvoří jakousi základnu jistoty. Nejednou se dokonce stalo, že měli kamarádi přednost i před přítelkyní nebo manželkou. Milé dámy, pamatujte – zakazovat mu kamarády nemá cenu! Jen málokterá z vás si může být jistá, že by z tohoto souboje vyšla jako vítěz! Koníčky Do pomyslného seznamu, co muži kromě žen milují, určitě musíme zařadit i koníčky a zájmy. Každý muž má něco – někoho... Čtěte více Příspěvek Co muži kromě žen milují? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.10.2016 16:55 |

podobné články

Moravskoslezský kraj hlásí 38 případů spalniček: Situace se zhoršuje!

 
V Moravskoslezském kraji stále přibývá pacientů se spalničkami. Krajští hygienici už v regionu evidují 38 případů, zatímco před týdnem bylo 17 nakažených. Nejhorší je situace v Ostravě.
10.04.2017 15:35 |

podobné články

Máme foto české topmodelky s britským princem Harrym. Víme o tom vše!

 
To je paráda. Česká modelka je blízkou přítelkyní britského prince Harryho. Modelka Gabriela Peacock žije v Londýně už čtrnáct let. Za tu dobu se stihla stát jednou z nejlepších modelek v Anglii, vdát se za úspěšného byznysmena Davida Peacocka, porodit dceru Maiu a stát se jednou z pěti nejlepších nutričních specialistek v Anglii.
09.05.2014 19:30 |

podobné články

V Anglii zemřela Češka. Poslanec mluví o vraždě Markéty (†26)

 
Na českou ambasádu v Londýně přišla dva dny po Silvestru zpráva o úmrtí Češky. Kromě toho, že jsou čeští diplomaté v kontaktu s britskými orgány i příbuznými zemřelé, není zatím k dispozici více oficiálních informací. Kromě indicií, které ve čtvrtek nabídl poslanec Jaroslav Holík (zvolen za Úsvit). Obrátili se na něj prý kamarádi Markéty S. z Uherského Brodu, kteří se obávají, že byla koncem roku v Británii zavražděna.
04.03.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Holík (57 článků)

Padesát odstínů šedi má cenu za nejhorší film roku

 
Filmovou anticenu Zlatou malinu za nejhorší snímek roku získal film Padesát odstínů šedi. Porota v Los Angeles v sobotu večer dále rozhodla, že tato filmová adaptace úspěšného erotického románu má také nejhorší scénář a nejhorší herecký mužský i ženský výkon v podání Jamieho Dornana a Dakoty Johnsonové. Zlaté maliny se již po 36. rozdávaly den před udílením hollywoodských Oscarů.
28.02.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Dornan (185 článků)

Patrik (5) a Davídek (6 měs.) denně bojují o život: Dostanou nový lék s neznámým efektem?!

 
Lékaři jim nedávali moc šancí na přežití. Ani tak se ale nevzdávají a bojují dál. Mladá vdova Aneta z Padaroviec na středním Slovensku společně s Nikoletou a Davidem ze 40 kilometrů vzdálené Hajnáčky mají společné trápení. Jejich synové Patrik (5) a David (6 měsíců) bojují o holý život.
07.09.2018 16:05 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí: Situace po teroristickém útoku v Londýně

 
V souvislosti s teroristickými útoky v Londýně v sobotu 3. 6. 2017 velvyslanectví ČR v Londýně doporučuje českým občanům v Londýně být ostražitý a do odvolání se vyhýbat místům s vysokou koncentrací lidí.
07.06.2017 15:15 |

podobné články

Jak se fandí v Anglii? Ani plný stadion nezaručí skvělou atmosféru

 
O uplynulém víkendu jsme měli možnost navštívit dva fotbalové zápasy v Londýně. Duel Premier League Arsenal – West Ham a druholigové klání QPR – Burnley. Jak se liší povzbuzování v Anglii a na českých stadionech?
05.11.2010 15:00 |

podobné články

ŽIVĚ Česko porazilo Anglii a postoupilo do semifinále Eura

 
Český tým si díky vítězstvi 2:1 nad Anglií zajistil postup do semifinále, a bude tedy hrát jak o medaile z Eura, tak i o postup na olympijské hry v Londýně.
19.06.2011 20:20 |

podobné články

AGRESE V ANGLII: Brutální násilí NEPŘEŽIL PÁTÝ ČLOVĚK!

 
Muž napadený během výtržností v Anglii podlehl v nemocnici svým zraněním, informuje v pátek agentura AFP. Stal se tak již pátou obětí nepokojů, které vzplály v Londýně před šesti dny.
12.08.2011 07:00 |

podobné články

Jaké je nejčastější jméno, které se dává v Anglii miminkům? Budete překvapeni!

 
Velká Británie je rájem přistěhovalců. Zejména pak v Londýně jen těžko potkáte opravdového domorodce. Svědčí o tom i fakt, že na druhou příčku nejčastějších jmen v Anglii se dostalo jméno Mohammed.
15.08.2013 10:30 |

podobné články

MEGA zadky znovu frčí! Kim Kardashian a Coco Austin vystavují svá pozadí stejně jako hotentotská Venuše ve staré Anglii

 
Velké zadky prostě letí! Kim Kardashian, Coco Austin nebo Nicki Minaj? Všechny tyto dámy se chlubí zadnicemi velkými jako hora Říp. A své obrovité přednosti také velice rády ukazují. Existují snad nějaké fotografie, kde by Kim Kardashian stála čelem k fotoaparátu? Tak ta se vidí opravdu málokdy. Jenže jestli si myslíte, že trend velkých zadnic nastal až v současné době, tak se mýlíte. Tento trend započal už ve viktoriánské Anglii, kdy britský lékař William Dunlop v Londýně ukazoval lidu „Hotentotskou Venuši“.
05.11.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kardashian (1263 článků) , William Dunlop (1 článek) , Nicki Minaj (209 článků)

Stop anorexii: Eliška Bučková prý přibrala čtyři kila. 5 důvodů, proč jí to nikdo nevěří

 
Modelka a Česká Miss 2008 "Eliška Bučková":http://www.extra.cz/tema/eliska-buckova (23), která měla velmi blízko k vážné poruše příjmu potravy, anorexii, se už delší dobu dušuje, že se začala soustředit na to, aby přibrala nějaké to kilo a začala mezi svými kolegyněmi modelkami vypadat zdravěji. Najala si trenéra a prý se jí podařilo nabrat už čtyři kila, což by při její výšce 180 cm, kdyby se kila rovnoměrně rozložila, mohlo být pravdivé. Zlé jazyky ale tvrdí, že Eliška je stále jenom kost a kůže a žádný progres se nekonal. "Opilecký skandál v Londýně":http://www.extra.cz/trapas-v-londyne-buckovou-a-jejiho-milence-malinu-vyvedli-v-anglii-z-prestizni-akce-oba-byli-uplne-namol, o kterém mluvil v českém šoubyznysu snad každý, jí na důvěryhodnosti také nepřidal.
25.05.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Eliška Bučková (1066 článků)

Školačky bojují o život: Postřelil je jejich kamarád!

 
Jsou tak mladé, křehké a v době střeleckého běsnění na střední škole v Marysville byly naprosto bezbranné. Teď bojují Gia Soriano (14) a Shaylee Chuckulnaskit (14) o život v nemocnici. Jejich stav je velmi vážný. Nejhorší na tom všem je, že je postřelil spolužák, o kterém mluvily jako o svém kamarádovi.
26.10.2014 15:25 |

podobné články

Konečná (KSČM): Nemoci, na něž jsme mohli jen vzpomínat, se vrací

 
Se zděšením sleduji zprávy o tom, kolik nemocí, které jsme považovali za úplně nebo téměř vymýcené, opět ohrožuje naše zdraví. V poslední době se hodně mluví o černém kašli, o tuberkulóze, zvyšuje se počet onemocnění spalničkami.
04.08.2014 11:51 |

podobné články