Článek

Sdružení soukromých škol podporuje ministra Plagu. Nechme laciná gesta, jde o budoucnost národa

 
„S hlubokým znepokojením dnes sledujeme průběžné informace z médií, ze kterých vyplývá, že se pan premiér Babiš chystá odvolat dva ministry své vlády, a to ministra zdravotnictví Blatného a ministra školství Plagu. Z pohledu našeho Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska musíme konstatovat, že postojem pana premiéra, jakožto navrhovatele tohoto odvolání, jsme velmi překvapeni,“ uvedl Vladimír Kolder, předseda Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska.
06.04.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Čech (158 článků) , Vladimír Čech (159 článků)
Podobné články

Starostové kvůli platům učitelů tlačí na Babiše. Plagu udivil nejasný počet škol

 
Starostové a nezávislí (STAN) vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby uklidnil situaci ve školství a společně s ministerstvem školství co nejdříve zveřejnil, o kolik a v jaké struktuře bude učitelům přidáno pro rok 2021. V úterý to řekl místopředseda STAN Petr Gazdík. Ministra školství Roberta Plagu (ANO) udivilo, že odbory ještě nevědí, kolik škol se do stávky ve středu zapojí. Uvedl také, že stávky nechápe. Odbory na to odvětily, že číslo není podstatné.
05.11.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků) , Petr Gazdík (1020 článků) , Petr Gazdík (1009 článků)

Ať se děti učí v přírodě, žádá Plagu petice. A zmiňuje rizika uzavřených tříd

 
Lidé v petici žádají ministra školství Roberta Plagu (za ANO), aby bylo možné děti po znovuotevření škol vyučovat i v přírodě. Podle nich je to vhodnější než v uzavřené třídě, současná nařízení počítají jen s výukou na školních pozemcích. Od pondělí 11. května začíná nepovinná výuka pro žáky 9. tříd, děti z prvního stupně by se měly vrátit do škol 25. května, ovšem jen ve skupinách po 15 žácích. Školy byly kvůli epidemii nového typu koronaviru uzavřené od poloviny března.
10.05.2020 12:15 |

podobné články

Profesní spolky i rektoři podporují Plagu ve funkci

 
Případné odvolání ministra školství Roberta Plagy (za ANO) by nepotěšilo školské profesní organizace. Spontánně během úterý, kdy informace o možném odvolání Plagy prosákla, rozesílaly dopisy na ministrovu podporu. Za ministra se postavili například i rektoři vysokých škol. Podle informací médií chce premiér Andrej Babiš chce Plagu odvolat společně s ministrem zdravotnictví Janem Blatným.
06.04.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Vytlačil auto, jde za mříže. Pirát Lacina dostal pět let natvrdo!

 
Agresivní šofér Luboš Lacina, jenž vytlačil pomaleji jedoucí vozidlo z dálnice D1, si s konečnou platností odpyká pět let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud (NS). Neuvěřil tvrzení, že Lacina pouze chyboval při předjíždění. Podle NS si řidič počínal takovým způsobem, že je vyloučeno uvažovat o pouhé chybě a nedbalosti.
14.11.2011 16:05 |

podobné články

Silniční pirát Lacina stráví za mřížemi 5 let

 
Odsouzený silniční pirát Luboš Lacina povolal posily. Vyměnil právníka za dvojici podstatně snaživější. Ani to mu nepomohlo. Za mřížemi si odsedí 5 let, potvrdil Vrchní soud v Praze. Lacina vytlačil svým vozem pomaleji jedoucí auto z dálnice D1. Jako zázrakem vyvázla řidička i spolujezdec jen s lehkým zraněním.
03.05.2011 12:50 |

podobné články

Fotbalový agent Dalibor Lacina: Prodal »raketu« Jiráčka do Wolfsburgu!

 
Bum, přestupové okno na západ se zavřelo a česká liga tam v zimě vyslala jedinou kloudnou ránu. Ale stojí za to! Hráčský manažer Dalibor Lacina (46) vskutku neprodal plzeňskou fotbalovou »raketu« Petra Jiráčka (25) do Wolfsburgu lacino – za 150 milionů korun! Na tuzemské poměry je to skoro zázrak. A Lacina to ví...
04.02.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jiráček (82 článků)

Za Plagu se postavili rektoři a experti: Nezodpovědný krok, vzkazují k možnému odvolání

 
Předsednictvo České konference rektorů (ČKR) vyjádřilo podporu ministrovi školství Robertu Plagovi (za ANO), o jehož chystaném odvolání dnes informují některá média. Rektoři oceňují dlouhodobou koncepční práci současného vedení resortu a nadstandardní úroveň komunikace všech podstatných kroků s představiteli vysokých škol. Vyplývá to z usnesení, které dnes předsednictvo ČKR přijalo na svém zasedání. ČTK ho zaslala tajemnice ČKR Marie Fojtíková. Za Plagou stojí i sedm neziskových organizací z oblasti vzdělávání a například i Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska (SSŠČMS).
06.04.2021 19:10 |

podobné články

Petice za aktivnější přístup škol a částečné otevření škol

 
My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme pana ministra školství Roberta Plagu o zajištění aktivnějšího přístupu škol k výuce a za částečné otevření škol pro studenty maturitních ročníků a dětí připravujících se na přijímací zkoušky, a to ještě do konce školního roku.
11.04.2020 17:35 |

podobné články

Hrad: Prezident republiky přijal Roberta Plagu

 
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pondělí dne 11. prosince 2017 na zámku v Lánech Roberta Plagu, kandidáta na post ministra školství, mládeže a tělovýchovy.
11.12.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25145 článků)

Mají pražští učitelé zájem o respirátory? Vláda pověřila Plagu, aby to zjistil

 
Vláda vedená premiérem Andrejem Babišem (ANO) v pondělí pověřila ministra školství Roberta Plagu (ANO), aby u pražských učitelů zjistil, zda chtějí od státu respirátory. s jejich pomocí by se mohli chránit a nemuseli v případě výskytu covidu-19 na škole do karantény, takže by nedošlo k narušení výuky.
07.09.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21442 článků)

Sdružení místních samospráv se chce zapojit do diskuse o otevírání škol

 
SMS ČR se dnes dopisem obrátilo na premiéra Babiše, ministry Hamáčka a Plagu, hlavní hygieničku Rážovou a náměstka ministra zdravotnictví Prymulu s žádostí o zapojení do diskuse k otevření škol a školských zařízení. Upozorňuje mimo jiné na to, že malé školy a některé rodiny na menších obcích mají jiné možnosti a předpoklady, pokud jde o distanční vzdělávání. Varuje před prohlubováním rozdílů mezi jednotlivými školami a žáky.
17.04.2020 18:51 |

podobné články

MŠMT: Chceme kvalitní veřejné školy. Soukromé jsou dobrý doplněk

 
Od listopadu 2015 vzniklo v České republice 34 nových soukromých základních škol. Z celkem 53 žádostí o zapsání do rejstříku škol bylo skutečně zapsáno 42 škol, zbývajících 11 žádostí bylo zamítnuto, žádost byla vzata zpět nebo bylo řízení zastaveno. Celkem v ČR existuje 180 soukromých základních, škol, které vzdělávají necelých 12.000 žáků. Veřejné školy navštěvuje 98 % žáků.
10.02.2017 13:15 |

podobné články

Koalice soukromých lékařů: Vyzýváme premiéra a ministra zdravotnictví, aby nepodlehli tlaku odborů

 
Koalice soukromých lékařů (KSL) a Sdružení soukromých gynekologů (SSG ČR) ke stávkové pohotovosti zdravotnických odborů
17.08.2018 14:35 |

podobné články

Řádění vrahů a kriminálníků? Toto se stane, když si občané nechají vzít zbraně, varuje expert

 
Pavel Černý, muž, co trénoval policii a vojenské jednotky v Mexiku, Afghánistánu či Kongu, sdělil v Kupředu do minulosti svoji glosu o legálně držených zbraních. „Nechme lidem jejich soukromé legální zbraně. Nechme jim možnost se bránit,“ naléhal. „Nevyužívejme podobné tragické události k nějakým pochybným sluníčkovým snahám, že bez zbraní, a to jakýchkoliv, možná i těch, jaké mají policisté, armáda, nám na světě bude lépe,“ zakončil.
21.02.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (95 článků) , Pavel Černý (95 článků)

Desítka škol kvůli koronaviru neotevře. Ředitelé tepou Plagu za chaos v pravidlech

 
Na začátku školního roku se kvůli karanténním opatřením proti koronaviru neotevře „do deseti škol“. V pořadu Partie televize Prima to v neděli řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Místopředseda opoziční ODS a expert strany na školství Martin Baxa kritizuje nejasnosti kolem používání roušek ve školách. Asociace ředitelů základních škol požaduje od hygieniků v pondělí jasná pravidla nošení pro Prahu, kde je epidemiologická situace nejhorší.
30.08.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (101 článků)

Berdychová: Kraj podporuje vybavení škol novými notebooky

 
Královéhradecký kraj podporuje z vlastních finančních prostředků technickou vybavenost krajských středních škol v době distanční výuky. V reakci na jarní uzavírku škol v červnu a září letošního roku navýšil jejich provozní příspěvky o necelých 8,5 milionu korun. Školy díky tomu nakoupí zhruba 670 notebooků, které poslouží k zajištění kvalitní výuky jak v době uzavření škol, tak při prezenční výuce.
09.11.2020 14:40 |

podobné články

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Dlouhodobě udržitelné financování lesního hospodářství nestátních vlastníků lesů je prioritou

 
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR uspořádalo svou XIX. konferenci vzhledem k nouzovému stavu v on-line prostředí.
26.11.2020 09:15 |

podobné články

Sdružení na podporu české státnosti pochodovalo na Hrad

 
Sdružení na podporu české státnosti dnes po roce podruhé pochodovalo na Pražský hrad, kde chtělo manifestovat své odhodlání bránit suverenitu země a tradice. Do pochodu sdružení s názvem Akce D.O.S.T. (Důvěra, objektivita, svoboda, tradice) se zapojily čtyři desítky lidí, oproti předchozím akcím iniciativy tak byla účast zhruba pětinová. Jen o málo se zvýšila na manifestaci před Hradem hlavně díky kandidátům na senátory, které sdružení podporuje.
28.09.2010 21:45 |

podobné články

„Víte, že máte za souseda zločince?“ Demonstranti bez roušek vtrhli k Plagovi domů

 
Za okamžitý návrat dětí do škol dnes v Brně-Medlánkách demonstrovaly asi dvě stovky lidí. Demonstrující přišli v průvodu s vlajkami a transparenty k bytovému domu, kde chtěli navštívit ministra školství Roberta Plagu (za ANO). Dostali se i dovnitř, Plagův byt tam ale nenašli. Na domovní nástěnce nechali vzkazy dětí, které se chtějí vrátit do škol.
13.02.2021 14:00 |

podobné články