Článek

Sdružení pro obnovu varhan v kostele sv. Linharta v Cítově: Jakub Kydlíček zahraje na zobcovou flétnu s cílem podpořit obnovu varhan

 
Hráč na zobcovou flétnu a dirigent Jakub Kydlíček zahraje ve čtvrtek 9. července 2020 od 19h v kostele sv. Linharta v Cítově. Jedná se o další z řady koncertů, které pořádá Sdružení pro obnovu varhan. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude použit na rekonstrukci varhan a fungování spolku. Aktuálně probíhá 1. etapa opravy varhan.
05.07.2020 10:10 |

podobné články

Podobné články

Někdo jí hraje na flétnu: Zoufalá hudebnice přišla o nástroj za 140 tisíc

 
Hudebnice (28) přišla v Ostravě o svou flétnu. Kde ji ztratila, neví, mohlo to být ve škole, ale i v tramvaji. Její nepozornost se hodně prodražila. Nejedná se jen tak o ledajakou flétnu, její cena je přes 140 tisíc. Pomůžete roztržité hudebnici?
15.01.2019 13:20 |

podobné články

Cítovské varhany jsou zachráněny před zchátráním, chystá se celková obnova

 
V září 2020 byla oficiálně ukončena první ze dvou plánovaných etap obnovy varhan v kostele sv. Linharta v Cítově. Dle navržené strategie obnovy se první etapa soustředila na záchranu hudebního nástroje a zastavení dalšího chátrání.
28.11.2020 21:40 |

podobné články

Ostravského pěvce zasáhl v divadle salám, má vyražené zuby

 
O několik zubů pravděpodobně přišel při čtvrteční operní zkoušce v ostravském Národním divadle moravskoslezském jeden z členů operního sboru. K neštěstí došlo během zkoušení scény nové opery, po které má jeden z pěveckých sólistů hodit salámem po členovi operního sboru, který hraje na zobcovou flétnu.
15.05.2009 13:00 |

podobné články

Česká dvojčata v americké talentové show okouzlila hvězdu z Gilmorek

 
Dvojčata Alex a Maxim Šestákovi (11) začali jako malí hrou na zobcovou flétnu. Koho by tehdy napadlo, že s hudbou prorazí a jednou vystoupí v americké televizi NBC. Flétny mezitím vyměnili za piano a saxofon a absolvovali řadu vystoupení. Hráli s Janem Smigmatorem i orchestrem Gustava Broma a Felixe Slováčka.
09.04.2018 12:55 |

podobné články

V kostele zazněly flašinety místo varhan. Pouliční umělci zahájili festival Flašinet žije!

 
V kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze v úterý zazněly místo varhan různé flašinety pouličních umělců. Zvuky hracích strojků zahájily 4. ročník mezinárodního festivalu flašinetářů s názvem Flašinet žije! Festival pokračoval na Kampě a byl zakončen v Českém muzeu hudby. Akce zahájila sezonu dalších tradičních setkání flašinetářů po celé republice.
10.08.2017 16:00 |

podobné články

Odhalení vzhledu nových varhan Chrámu sv. Víta: Má to být šperk, co skvěle padne

 
V Arcibiskupském paláci na Hradčanském náměstí došlo k odhalení vzhledu nových honosných varhan, které budou zdobit Chrám svatého Víta. Jde o designerský počin, který bude respektovat rozlehlý interiér katedrály, zdobit ho bude pro naši republiku specifický křišťál. Má proto jít o šperk, který na sebe nebude strhávat celou pozornost, ale jemně dotvoří ráz tohoto místa. V současnosti probíhá výroba varhan, které poprvé zahrají roku 2020.
15.11.2018 18:00 |

podobné články

Skladatel Varhan Orchestrovič Bauer: Ve 44 letech poprvé dědečkem. Podívejte se na jeho vnučku!

 
Hudebník, skladatel a dirigent "Varhan Orchestrovič Bauer":http://www.extra.cz/tema/varhan-orchestrovic-bauer (44) se dnes stal dědečkem. Jeho synovi Eliáši Zeraelu Bauerovi (18) se narodila dcera. "Dnes na svět přišla zdravá a krásná Luna Sofie Bauer a stal se ze mě (konečně) dědeček Bauerů," pochlubil se na svém facebookovém profilu hudebník.
25.03.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Varhan Orchestrovič Bauer (14 článků)

Ariana a Raven: Chvíli je se mnou, pak se ztratí, pak zase přijde...

 
Vážený Ravene, Ariano, jsem v šílené citové bolestné situaci a chtěla bych vás požádat o váš názor. Měla jsem poprvé v životě citově naplněný, dokonalý vztah, byli jsme propojeni citově, sexuálně, řekla bych, že nad naší láskou nebyl žádný mráček!
13.10.2009 08:05 |

podobné články

Kuk: Hudebník hraje na zábradlí místo na flétnu a jde mu to, co říkáte?

 
Tenhle newyorský hudebník předvádí nezvyklý druh umění, sice vyluzuje zvuky, jako by hrál na flétnu, ale přitom drží u pusy obyčejné, napůl zrezavělé bezpečnostní zábradlí!
26.03.2013 13:55 |

podobné články

Flétnu ze 24karátového zlata doprovodí Filharmonie Brno pod taktovkou Tomáše Netopila

 
Dva hosté vystoupí s Filharmonií Brno 14. a 15. ledna v rámci večera Východní flétna. Pod taktovkou Tomáše Netopila odehraje Sharon Bezalyová na příčnou flétnu z 24karátového zlata koncert The Deceitful Face of Hope and of Despair (Svůdná tvář naděje a zoufalství) jedné z nejvýznamnějších současných skladatelek Sofie Gubajduliny.
13.01.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Hope Hope (47 článků)

Jednou na hudebním táboře jsem si strčila flétnu do... Jak se dnes má zvrhlá zrzka z filmu Prci, prci, prcičky?

 
Tahle hláška je kultovní! Na první pohled nenápadná Michelle Flaherty nudila celý večer panice Jima svými historkami z tábora. Už ji ani neposlouchal, když na něj vypálila, kam si strká svoji flétnu, aby se uspokojila. Z nenápadné zrzky se stala v tu ránu šílená dračice a už si táhla svého nového kluka do postele. Aspoň si na ni každý pamatuje z filmu Prci, prci, prcičky. Ale jak se jí daří dnes?
16.08.2016 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Flaherty (1 článek)

Flétnu za 140 tisíc hudebnici neukradli: Ztratila ji! Ze sněhu ji vyhrabal poctivý nálezce

 
Flétnu za 140 tisíc nešťastné hudebnici (28) neukradli v tramvaji, ale vytrousila ji cestou domů! Teď už si ale může zase pískat. Její nástroj našel poctivý muž (35), který ho donesl na policii.
22.01.2019 15:15 |

podobné články

Babiš překvapil: Podpořil do Senátu konkurenčního kandidáta Zbyňka Linharta

 
Vyhrocená senátorská volební kampaň na Děčínsku má překvapivé rozuzlení. Do volební vřavy se totiž vložil ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, když podpořil kandidáta konkurenčního STANu Zbyňka Linharta. Vyzdvihl jeho práci pro město Krásná Lípa i význam u zrodu národního parku.
15.10.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21842 článků)

Berdychová: Dotace na obnovu varhan pomáhají hodnotné nástroje zachraňovat

 
Za poslední čtyři roky Královéhradecký kraj vyplatil z dotačního programu Obnova historických varhan žadatelům čtyři miliony korun.
07.08.2020 10:50 |

podobné články

Muslimové slaví úspěch: V Praze jim povolili, aby se modlili v kostele vedle křesťanů

 
Čeští muslimové přišli s návrhem, že by se chtěli modlit v kostele, který je určen pro křesťany. V kostele sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze je farnost odmítla, ale na Vinohradech českým muslimům vyšli vstříc. Muslimové chtějí v kostele odmítnout násilí a terorismus.
09.08.2016 12:10 |

podobné články

Varhan Orchestrovič má syna

 
Hudební skladatel Varhan Orchestrovič Bauer (41) se stal poprvé otcem. Autor hudby pro snímek Miloše Formana Goyovy přízraky se pochlubil prvorozeným synem na vernisáži fotografi í Vladimíra Bruntona.
22.01.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (488 článků) , Varhan Orchestrovič Bauer (14 článků)

Nesnáším, když někdo neumí dělat svou práci, říká Varhan Orchestrovič Bauer

 
Varhan Orchestrovič Bauer (51) se svěřil, že když skládá, nic kolem pro něj neexistuje. „V takovou chvíli se uměle stávám autistou,“ řekl dirigent a skladatel v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou. Přiznal i to, že když ho čeká cesta na úřad, noc předtím nespí a děsí se, na koho za přepážkou narazí.
13.02.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Míra Hejda (190 článků)

"Šílený" muzikant Varhan je v chomoutu!

 
Hudební skladatel Varhan Orchestrovič Bauer (40), který mj. vytvořil hudbu k filmu Miloše Formana (77) Goyovy přízraky, se oženil. A za šest měsíců se stane otcem!
13.07.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (488 článků) , Varhan Orchestrovič Bauer (14 článků)

Varhan Orchestrovič Bauer má syna - Během porodu jsem dirigoval!

 
Skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer (41) se stal podruhé otcem. Jeho žena Barbora Trachtlucová mu předevčírem porodila syna Davida Lva Orchestroviče.
22.01.2010 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Varhan Orchestrovič Bauer (14 článků)