Článek

Sčítací megaakce dnes končí. Opozdilci mají čas do půlnoci

 
Dnes naposledy má většina lidí možnost odevzdat vyplněné sčítací archy. Kdo by tak neučinil, vystavuje se riziku až desetitisícové pokuty. Ta se týká nejen těch, kdo odmítli formuláře převzít, ale i těch, kdo je záměrně špatně nebo nedostatečně vyplnili, informují lidovky.cz.
14.04.2011 17:00 |

podobné články

Podobné články

Většina obchodních řetězců na Štědrý den zavře ve 14 hodin

 
Dárky mohou opozdilci nakoupit i na Štědrý den. Většina obchodních řetězců dnes zavře ve 14:00, nákupní centra pak mezi 13:00 a 15:00. Poté zůstanou otevřené jen obchody na benzínových pumpách a některé večerky. Největší opozdilci mohou ještě večer koupit svým blízkým na internetu například elektronickou knihu. Některé e-shopy také ještě 24. prosince umožní vyzvednutí posledních dárků na svých výdejních místech. Vyplývá to z ankety mezi obchodníky. 
24.12.2013 08:57 |

podobné články

POZOR! Dnes končí SČÍTÁNÍ LIDU! FORMULÁŘE NAJDETE ZDE!

 
Čtvrtek je posledním dnem, kdy mají lidé ještě možnost získat a zároveň odevzdat papírové sčítací formuláře. Do středy 20. dubna je pak možné vyplnit sčítací archy na internetu.
14.04.2011 08:55 |

podobné články

Komisaři ČSÚ navštíví lidi, kteří neodevzdali sčítací archy. Hrozí jim pokuta

 
Sčítací komisaři se v druhé polovině května vydají do domácností, jejichž členové převzali formulář sčítání lidu, ale neodevzdali jej. O úterním rozhodnutí Českého statistického úřadu (ČSÚ) informuje ve svém dnešním vydání Mladá fronta Dnes.
04.05.2011 08:00 |

podobné články

Sčítání lidu, domů a bytů se o víkendu rozjíždí

 
Sčítací komisaři začnou již o víkendu roznášet na mnoha místech lidem do schránek informační letáky o nadcházejícím sčítání lidu, domů a bytů. Zároveň s nimi vhodí nájemníkům do schránky lísteček s návrhem termínu, kdy do domácnosti přinesou sčítací formuláře.
27.02.2011 11:20 |

podobné články

POZOR na falešné sčítací komisaře! Důchodce přišel o 13 tisíc

 
Do domů a bytů začínají chodit sčítací komisaři. A začali se objevovat i první falešní komisaři, kteří zneužívají důvěru především starších lidí. První případ se objevil v Plzni.
07.03.2011 13:30 |

podobné články

Sčítací komisařka Věra Vondrová: Na obranu máme pepřový sprej!

 
Jednou za deset let vyrazí sčítací komisaři do domácností a baží po údajích o českých rodinách.
08.03.2011 12:10 |

podobné články

Beroun: Sčítací formulář mohou lidé vyplnit i na radnici

 
Internetové připojení umožní berounská radnice pro ty občany, kteří budou chtít elektronicky vyplnit sčítací formuláře v rámci Sčítání lidu, domů a bytů 2011.
14.03.2011 22:45 |

podobné články

Stařenku okradly ve Varech falešné sčítací komisařky

 
Falešné sčítací komisařky okradly důchodkyni v Karlových Varech - Drahovicích. Jednaosmdesátiletá stařenka pozvala ženy na kávu a po jejich odchodu zjistila, že jí chybí 13 tisíc korun.
15.03.2011 15:15 |

podobné články

iROZHLAS.cz nabízí sdílení sčítací volební aplikace

 
Zpravodajský server iRozhlas.cz nabízí sdílení uživatelsky jednoduché sčítací volební aplikace, která vedle zobrazení výsledků voleb z konkrétního města či obce nabízí také kalkulátor koalic či srovnání obcí i stran.
20.10.2017 18:15 |

podobné články

Vyhrál Matyáš z Liberce, narodil se 43 sekund po půlnoci

 
Chlapeček jménem Matyáš z Liberce se narodil 43 sekund po půlnoci a stal se tak podle všeho prvním novorozencem v roce 2011. Pomyslnou druhou příčku získala Sofie Fejfarová, která přišla na svět v porodnici v Jablonci nad Nisou dvě minuty po půlnoci. Třetí je Jakub z porodnice v Kolíně, který se narodil osm minut po půlnoci a tzv. brambory si zajistil narozením devět minut po půlnoci Vojta, jenž přišel na svět v pražské Všeobecné fakultní nemocnici.
01.01.2011 12:00 |

podobné články

O půlnoci začíná sčítání lidu, při nevyplnění hrozí pokuta

 
Dnes o půlnoci nastane okamžik, ke kterému proběhne sčítání lidu. Od soboty bude možné vyplňovat doručené formuláře. K lidem, kteří je doposud nemají, by dnes ještě měli dorazit sčítací komisaři a rozdat jim je. Pokud se to nezdaří, lze si formuláře vyzvednout i dodatečně.
25.03.2011 07:50 |

podobné články

Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci?

 
Každé ráno vstáváte rozmrzelí, máte špatnou náladu a při pouhé představě času stráveného v zaměstnání se vám obrací žaludek jako po několika jízdách na kolotoči. Máte problém vykopat se z postele, nastartovat vás nedokáže ani pořádný šálek silného kafe a jakmile se za vámi zavřou dveře práce, pociťujete úzkost a ovládá vás bezmoc. V takovém případě se nabízí otázka: není ten správný čas změnit práci?! Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli, ale vaše podvědomí vám už nějaký čas vysílá jasné signály. Pokud jste je až do dnešního dne vědomě ignorovali, teď u byste neměli. Co když má vaše tělo pravdu a je správný čas změnit práci, která vás s největší pravděpodobností vysává? Jak poznat, že je čas změnit práci? Je jedno, zda do stávajícího zaměstnání docházíte dva roky, pět let nebo jste tam několik měsíců. Pokud vám daná práce nesedí a je pro vaše zdraví hrozbou, pak se není čemu divit, že se vás vaše tělo snaží chránit. Možná vám zmíněnou únavou, špatnou náladou, pesimistickým pohledem na svět nebo nekontrolovatelnou nevolností, čelem oroseným studeným potem a koleny připomínajícími želé snaží varovat, že je něco špatně. Jak tedy poznat, že je čas změnit práci? Signál první: je vám zle, jen když na práci pomyslíte O tomhle signálu jsme se v článku již zmínili. Projevuje se tak, že se vám udělá špatně už při pouhé představě, ať už si představíte cokoli spojeného s prací – šéfa, úkoly, kolegy. Signál druhý: cítíte se nedocenění Možná už nějaký čas trávíte na jedné a té samé pracovní pozici a nemůžete se hnout z místa. Ani ne tak proto, že byste na to neměli, ale proto, že vám vedení nedá ani jedinou příležitost. Pokud ale víte, že máte navíc, je zbytečné zůstávat někde, kde si vašeho talentu, umu a nadšení neumí vážit. Signál třetí: máte špatné... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.04.2017 05:25 |

podobné články

V Česku dnes končí sčítání lidu, provázely ho problémy

 
V Česku dnes oficiálně končí sčítání lidu. Ještě dnes je možné vyplňovat a odesílat či odevzdávat sčítací listy. Nedoručené nebo nevyzvednuté formuláře lze také naposledy získat, a to na příslušné poště, radnici či v pobočce statistického úřadu.
14.04.2011 07:50 |

podobné články

Volební místnosti se uzavřely a začalo sčítání hlasů: Podle prvních odhadů vyhrálo ANO a hnutí SPD je druhé nebo třetí

 
Češi mají odvoleno. Již zanedlouho se dozvíme, které strany se dostaly do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Včerejší opozdilci, kteří nestihli vhodit svůj hlasovací lístek, mohli volit ještě dnes do dvou hodin odpoledne. Ze zpráv z jednotlivých krajů a obcí vyplývá, že volební účast byla překvapivě vysoká. Na některých místech to bylo dokonce až šedesát procent. Téměř všichni volební lídři zvládli odvolit již včera a nyní už jen netrpělivě očekávají výsledky.
21.10.2017 14:45 |

podobné články

Loveparade: Mohou za smrt 19 lidí organizátoři?

 
Lidé se přišli na největší evropskou taneční akci Loveparade bavit. Celkem se jich akce zúčastnilo neuvěřitelných 1,4 milionu. V sobotu se ale Loveparade změnila v tragédii. 19 lidí  zemřelo, dalších nejméně 342 se zranilo. Veřejnost nyní kritizuje organizátory za to, že se tato megaakce v německém Duisburgu konala v ohraničeném prostoru, kde na každého účastníka vycházel jen velmi malý prostor.
26.07.2010 14:05 |

podobné články

Super Bowl – megaakce pro 100 milionů lidí! S Ještědem i trapasem!

 
Češi ve finále Super Bowlu v americkém fotbale? Ano, je to možné! Na jedné z nejmonstróznějších show světa mělo Česko své zastoupení ovšem jen díky reklamě.
08.02.2011 12:20 |

podobné články

Nechci být sečten! píší lidé státu. Ekonomové kývají

 
Sčítání lidu bude celkem stát 2,5 miliardy korun a jeho propagace 25 milionů. Například ale v Čínské lidové republice se náklady na census odhadují na 700 milionů čínských jüanů, což je přibližně 1,85 miliardy korun. Redakcí oslovení ekonomové si většinou myslí, že sčítání lidu nezbytné není a je navíc drahé. Státní megaakce už si dokonce vysloužila vlastní neoficiální web, který proti ní brojí.
17.03.2011 07:35 |

podobné články

Megaakce Ralph Lauren - nejširší sortiment za polovinu ceny!

 
Chcete se oblékat luxusně za přijatelnou cenu? Mikiny, trička, košile nebo svetry od věhlasné americké značky Ralph Lauren jsou nyní k mání na e-shopu Italiedoskrine.cz extra levně. Ušetříte nejen více než 50% z obvyklé ceny, ale zároveň nezaplatíte nic navíc za dopravu, která je tradičně na tomto e-shopu zdarma!
28.08.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Ralph Lauren (32 článků)

Rozsáhlá policejní šťára: Jenom na magistrále chytli 8 zfetovaných a 8 opilých řidičů

 
Na opilé a zfetované řidiče, na taxikáře, hledané osoby, stejně jako pátrání po kradených věcech v bazarech se zaměřila středeční pražská policejní megaakce.
16.05.2013 19:30 |

podobné články