Článek

Schwarzenberg odvolal z funkce šéfa generální inspekce ve svém rezortu

 
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) odvolal šéfa generální inspekce svého resortu Vladimíra Válkyho. Informace serveru Lidovky.cz potvrdil dnes ČTK mluvčí Černínského paláce Vít Kolář. Podle něj ministr také odvolal Karla Borůvku z pozice vrchního ředitele, který má pod sebou sekci zpracování informací. Důvod ministerstvo neuvedlo
26.04.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků)
Podobné články

Sněmovna kývla na vznik Generální inspekce bezpečnostních sborů

 
Sněmovna v pátek posvětila vznik Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta má prošetřovat trestné činy příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce. Vznik inspekce vychází z programového prohlášení kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS).
09.09.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

Premiér jmenoval do čela generální inspekce Ivana Bílka

 
Generální inspekci bezpečnostních sborů povede bývalý náměstek policejního prezidenta Ivan Bílek. Do funkce prozatímního ředitele ho dnes jmenoval premiér Petr Nečas, řekl mluvčí vlády Jan Osúch. Inspekce začne pracovat od příštího roku. Má stíhat trestné činy příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce.
25.11.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Jan Bílek (12 článků)

Ministr Pospíšil odvolal 2 soudce! Ti jsou obvinění, že přijali úplatek!

 
Šéf rezortu spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) se na základě obvinění z korupce rozhodl dočasně zprostit výkonu funkce dva soudce Okresního soudu v Litoměřicích Ladislava Jelínka a Josefa Knotka. Mediafaxu to ve středu uvedla mluvčí rezortu Tereza Palečková.
02.11.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Jelínek (54 článků)

Generální inspekce bezpečnostních sborů může vzniknout. Poslanci řekli ano

 
Poslanci dali zelenou vzniku Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Vznik GIBS má vést k efektivnějšímu boji s korupcí v bezpečnostních sborech a k nezávislému a účinnému stíhání trestných činů příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce. Šéfa GIBS má jmenovat premiér nebo prezident.
09.09.2011 10:15 |

podobné články

Generální inspekce bezpečnostních sborů zatím nevznikne. Senát normu vrací do sněmovny

 
Senátoři vrátili poslancům normu, díky níž má vzniknout Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Vznik GIBS má vést k efektivnějšímu boji s korupcí v bezpečnostních sborech a k nezávislému a účinnému stíhání trestných činů příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce. Šéfa GIBS má jmenovat premiér nebo prezident.
06.10.2011 10:20 |

podobné články

Dočasným šéfem generální inspekce se stal Ivan Bílek

 
Premiér Petr Nečas (ODS) v pátek jmenoval do funkce dočasného šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) někdejšího náměstka policejního prezidenta Ivana Bílka. Právu to potvrdil mluvčí kabinetu Jan Osúch.
25.11.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Jan Bílek (12 článků)

Generální ředitel vězeňské správy odvolal dvojici vedoucích pracovníků generálního ředitelství

 
Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal, který se v pátek vrátil do funkce, dnes odvolal dvojici vedoucích pracovníků generálního ředitelství v čele s náměstkem pro logistiku, IT a zdravotnictví Miroslavem Honzíkem.
21.12.2015 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Honzík (6 článků)

Generální ředitel VS ČR Petr Dohnal odvolal dvojici vedoucích pracovníků generálního ředitelství

 
Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal, který se v pátek vrátil do funkce, odvolal dvojici vedoucích pracovníků generálního ředitelství v čele s náměstkem pro logistiku, IT a zdravotnictví Miroslavem Honzíkem.
22.12.2015 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Honzík (6 článků)

Zeman odvolal z funkce strůjce Čunkova očištění

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman minulý týden odvolal z funkce šéfa trestního odboru na Nejvyšším státním zastupitelství (NSZ) Stanislava Potoczka. Píše to pondělní vydání deníku Právo.
24.01.2011 07:50 |

podobné články

Ředitel ČEZ kvůli zbrani dočasně odvolal šéfa kontroverzního útvaru kontrolorů

 
Ředitel firmy ČEZ Martin Roman ve čtvrtek dočasně odvolal z funkce šéfa kontroverzního útvaru kontrolorů Karla Vaniše. Chce prošetřit, proč měl Vaniš při pracovním výjezdu zbraň. Informoval o tom mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
04.02.2010 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (287 článků)

Ředitel ČEZu odvolal šéfa komanda: Kvůli zbrani!

 
AKTUÁLNĚ: Ředitel firmy ČEZ Martin Roman dočasně odvolal z funkce šéfa kontroverzního komanda kontrolorů NTZ Karla Vaniše. Chce prošetřit, proč měl Vaniš při pracovním výjezdu zbraň.
04.02.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (287 článků)

Ředitel ČEZ dočasně odvolal šéfa vymahačů

 
Ředitel firmy ČEZ Martin Roman dočasně odvolal z funkce šéfa kontroverzního útvaru kontrolorů Karla Vaniše. Chce prošetřit, proč měl Vaniš při pracovním výjezdu zbraň.
04.02.2010 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (287 článků)

Dobeš odvolal po dvou měsících ve funkci šéfa odboru investic

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) odvolal z funkce šéfa odboru investic Michala Pilina (ODS). Na ministerstvu působil sotva dva měsíce, Dobeš se s Pilinem dohodl na jeho rezignaci, aby odvrátil podezření z manipulace s veřejnými zakázkami.
24.09.2010 14:35 |

podobné články

Ministr odvolal šéfa Národního divadla, který ve funkci vydržel jediný den

 
Ministr kultury Jiří Balvín ve čtvrtek odvolal šéfa pražského Národního divadla (ND) Jana Buriana. Ten přitom před půl rokem zvítězil v řádném výběrovém řízení a ve čtvrtek se měl funkce ujmout. Podle Buriana chce Balvín vypsat nové výběrové řízení také na ředitele Národní galerie(NG).
01.08.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Burian (184 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Schwarzenberg: Během kampaně žiju jako mnich. Sex mi chybí každý den

 
Už jen pár dní zbývá do druhého kola volby prezidenta. Oba kandidáti musí absolvovat spoustu debat či výjezdů a mají plný program. Karel Schwarzenberg si postěžoval, že poslední dobou toho moc nestíhá. Musí si také odepřít tělesné rozkoše. Další články k tématu: Klaus se Zemanem podvádějí české voliče, zlobí se Schwarzenberg Benešovy dekrety jsou právně vyhaslé, ujišťoval Schwarzenberg Zeman má nakročeno na Hrad, v průzkumu poráží Schwarzenberga Schwarzenberg popletl dekrety, Zeman byl na štíru s řeckými důchody Turnovem otřásá petice pro knížete. Na Hrad ho tlačí lékaři i kazatel Mládí Zemana a Schwarzenberga: knihomol v kraťasech a milovník padlých žen
25.01.2013 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Karel Zeman (291 článků)

Zbraň nové generální inspekce - agenti v utajení

 
Mnohem širší pravomoci než současná Inspekce policie bude mít od ledna nový úřad, který ji má nahradit – Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Její pracovníci budou moci pracovat jako agenti v utajení, kteří budou mít falešnou identitu a díky tomu budou schopni mnohem efektivněji odhalovat tu nejtěžší trestnou činnost policistů, celníků či dozorců ve věznicích.
10.11.2011 07:30 |

podobné články

Nervozita u policistů: Vznikne generální inspekce

 
V řadách inspekce policie panuje velká nervozita. Od Nového roku totiž vznikne Generální inspekce, která už nebude vyšetřovat pouze trestnou činnost policistů, ale také celníků a vězeňské služby.
10.12.2011 22:10 |

podobné články

Šéf generální inspekce Bílek: Kritiku od jedné organizace slýchám už od nástupu

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je v poslední době spojována s kauzou sporných vyšetřování. Server iDnes.cz minulý týden upozornil na případ zaměstnance GIBS, který vyšetřoval policistu s vazbami na nadřízené. Sám skončil obviněný, ale soud ho osvobodil. Případ nyní v rozhovoru pro server objasnil ředitel inspekce Ivan Bílek.
16.04.2014 22:05 |

podobné články

Šéfem policejní superinspekce má být Salivar, muž blízký ODS

 
Horkým kandidátem na šéfa nově vznikající Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIPS) je Jaroslav Salivar, kterého letos v dubnu odvolal nastupující ministr vnitra Jan Kubice z funkce prvního náměstka pro vnitřní bezpečnost. Píše se o tom v sobotních Lidových novinách s odvoláním na úředníka blízkého premiéru Petru Nečasovi.
13.08.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Jára Nový (109 článků)