Článek

Schvalovat atentát na Fica? Názor, svoboda slova. Rajchl dostal papír od policie

 
Právník Jindřich Rajchl obdržel policejní usnesení, jímž se vyšetřovatelé vypořádávají s verbálními projevy, které schvalují atentát na slovenského premiéra. Projevy lítosti, že střelec nemířil výše, či výzvy k ocenění za střelbu do „svině“ prý policie zhodnotila komplexně a došla k závěru, že jde o vyjádření chráněné svobodou slova. Rajchl k tomu poznamenává, že „pokud někde napíšete jednu větu o tom, že Rusko vstoupilo na území Ukrajiny oprávněně, tak vám policie zaklepe na dveře druhý den a budete rádi, když od soudu odejdete s podmínkou“. Justiční systém této země je podle něj v naprostém rozvratu.
24.06.2024 17:20 |

podobné články

Podobné články

„Dušek musel být zlikvidován. Neuvěřitelná sebranka.“ Rajchl drsně nastoupil

 
Předseda strany PRO advokát Jindřich Rajchl se ve streamu na Facebooku vyjádřil ke kauze „Dušek a rakovina“. Českého herce zná Rajchl osobně, Dušek prostě říká věci tak, jak je cítí. Své názory navíc nikomu nevnucuje, rozhovor měl pouze podnítit diskusi. Rajchl sám Duškova slova vnímal jako inspirativní. „Každý má právo na svůj názor,“ zdůraznil také. Odlišnost názorů Rajchl podporuje, bez nich by nebyl možný vývoj společnosti. „Ještě bychom jezdili na koních,“ řekl.
23.07.2023 21:50 |

podobné články

„A Policie ČR najednou mlčí.“ Rajchl a nový rozměr atentátu na Fica

 
„Kdyby se atentát odehrál na politika z druhé strany politické scény, reakce zde na to budou zásadně jiné a okamžitě stíháni všichni, kdo by se jen slůvkem zmínili o tom, že to bylo správné,“ říká ParlamentnímListům.cz šéf strany PRO Jindřich Rajchl k diskusi o tom, jak je přistupováno k atentátu na Roberta Fica a lidem, kteří ho schvalují. Podle něho je zřejmé, kdo nese vinu na radikalizaci útočníka. Rajchl se pozastavuje též nad nedávným rozhodnutím ústavních soudců o změně pohlaví.
02.06.2024 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

 
„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich Rajchl hodnotí usnesení policie, že příspěvky z diskusí, v nichž měli lidé schvalovat střelbu na slovenského premiéra Roberta Fica, nenaplňují protiprávní jednání. Podle Rajchla může psát, co chce, pouze „ten, kdo je na straně vlády“, a zatímco za příspěvky týkající se atentátu na Fica policie lidi nestíhá, ti, kteří se „vyjadřovali ke konfliktu na Ukrajině oponentním způsobem“, stíhání čelí. Zmínil rovněž nejasnosti kolem masakru na FF UK. Těch je prý dost nejenom na pád Rakušana, ale celé vlády.
23.06.2024 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)

Cenzura, liberalismus jako kdysi marxismus. Však se podívejte, jaké si i Česká televize vybírá hosty, povšiml si právník Rajchl

 
Advokát a odborník na mediální právo Jindřich Rajchl varuje před omezováním svobody slova ze strany progresivních liberalistů. „Mám výhradu k České televizi, protože to asi není normální výběr hostů, když je ze stále jedné názorové strany,“ tvrdí Rajchl, kterému omezování svobody slova vadí nejvíce na sociálních sítích, kde se mažou „nesprávné“ názory. Za vzor politika, který říká pravdu, považuje Rajchl maďarského premiéra Viktora Orbána.
19.10.2021 20:00 |

podobné články

Žumpa, chátra. Po střelbě na Fica chrlí Rajchl jména viníků

 
Předseda hnutí PRO Jindřich Rajchl po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica promluvil ke svým spoluobčanům. Obvinil ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) či ministryni obrany Janu Černochovou (ODS), ale i řadu médií, jako Seznam Zprávy, Novinky či Reflex se šéfredaktorem Martinem Bartkovským a také umělce, že to oni nesou vinu na šíření nenávisti ve společnosti. Nenávisti, která na Slovensku skončila atentátem na premiéra Roberta Fica.
16.05.2024 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků) , Jana Černochová (1001 článků) , Jan Rakušan (89 článků)

Tohle lidem neřekli! Rajchl zničil duel Fialy s Babišem

 
MONITORING Advokát Jindřich Rajchl (PRO) kritizoval výstup Fialy, Babiše i moderátorky Tománkové v Partii. Vcelku podle něj duel nepřinesl nic nového, nadnesl však domněnku, zda premiér nežije v paralelním světě, pokud si myslí, že se lidem žije v České republice dobře. „Lež jako věž!“ říká Rajchl o Fialově tvrzení, že se bude šetřit na státním aparátu. Dluhy zaplatí vláda z kapes občanů. Andrej Babiš měl být vůči Fialovým lžím kritičtější, Rajchl mu vyčetl, že se nevyslovil vůči obranné dohodě s USA.
04.06.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Čeští vojáci na Ukrajině: „Jestli neřeknou ne, je čas se bát.“ Rajchl rozjel téma

 
Úvahy o vyslání vojáků zemí NATO na Ukrajinu jsou mimořádně nebezpečné a česká vláda takový plán neodmítla. PL to řekl předseda strany PRO a právník Jindřich Rajchl. Podle jeho slov bychom si měli vzít příklad z politiky premiérů Fica a Orbána, kteří hájí národní zájmy svých zemí. Rajchl by místo úvah o nepotřebnosti Visegrádské skupiny tento formát naopak rozšířil a soustředil se na středoevropskou spolupráci. „ V4 má z mého pohledu smysl a bude mít smysl ještě větší poté, co Fialova vláda skončí na smetišti dějin,“ konstatuje.
05.03.2024 11:05 |

podobné články

Máte internet? Zaplaťte ČT. Rajchl na nohou: Zrušit tu „STAN“ televizi. A vytvořit novou

 
Jindřich Rajchl (PRO) chce zrušit Českou televizi po vzoru Slovenska, kde vláda Roberta Fica zrušila veřejnoprávní RTVS. „ČT je zakonzervovaná, nereformovatelná, stala se novou politickou silou, je to STAN televize a měli bychom ji zrušit a vytvořit novou veřejnoprávní televizi,“ tvrdí Rajchl. Ten burcuje voliče, aby volili národovecké strany, protože „jde o duši naší země“.
21.05.2024 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)

Pic ho, napsala hvězda Básníků po atentátu na Fica. Rajchl teď Matáska žene k soudu

 
Herec David Matásek se měl dopustit trestného činu. Myslí si to aspoň šéf strany PRO Jindřich Rajchl, který na něj podal trestní oznámení. Za všechno může Matáskův příspěvek na Facebooku těsně po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica. „Pic ho!“ měl napsat Matásek, čímž se měl podle Rajchla dopustit schvalování trestného činu.
09.07.2024 16:40 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (176 článků) , Robert Fico (1335 článků)

„Magdo Vášáryová, tak se vám to líbí?“ Ivan Vyskočil se neudržel. Za atentát na Fica účtuje

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Atentát na slovenského premiéra. Šokující zpráva! Média podsouvají. A naši vládní představitelé? I přes současné účastné řeči mají velkou hroudu másla na hlavě,“ komentuje herec a člen Klubu 2019 Ivan Vyskočil tragédii, která se ve středu odehrála na Slovensku. Nešetří premiéra Fialu ani ministryni Černochovou a připomíná tabulku s nápisem „Slovákům a dezolé vstup zakázán“! Dostal se i ke svým kolegům. Zmínil herce Matáska a dotaz položil Magdě Vášáryové. Na konci je vzkaz pro Roberta Fica.
19.05.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (421 článků) , Ivan Vyskočil (420 článků) , Magda Vášáryová (177 článků) , Robert Fico (1335 článků)

Právo nám nemohou diktovat Němci nebo Francouzi. Oni svobodu zdědili, my jsme si ji vybojovali. A cenzura je prostě cenzura, opakuje důrazně právník Rajchl

 
„Evropská unie nemá usurpovat právo mluvit členským státům do jejich legislativy,“ tvrdí advokát Jindřich Rajchl z hnutí Trikolóra ke kritice Maďarska za zákon o homosexualitě. Podle něj se rozmohl trend budování superstátu, který chce mluvit všem a do všeho. Rajchl se obává, že míříme do světa ministerstva pravdy z Orwellova románu 1984, tedy instituce, která bude určovat, jaký názor je ten správný. Za nepřípustné považuje i žalobu Evropské unie za to, že do českého Parlamentu nemohou kandidovat cizinci.
29.06.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Oni Oni (146 článků)

„Dva roky lží u konce“. Rajchl po Putinově rozhovoru rozsekl budoucnost Ukrajiny

 
Dva roky se na Západě lhalo, že chce Rusko napadnout členské státy NATO a po Putinově rozhovoru s americkým moderátorem Carlsonem je prý zřejmé, že to není pravda. Je o tom přesvědčen šéf strany PRO Jindřich Rajchl, podle něhož je důležité, aby lidé měli přísun informací ze všech stran a mohli si svobodně utvořit názor. Rajchl odmítá, že by ukončení války bylo zradou Ukrajiny. „Bavme se o tom, jestli tam mají dál nesmyslně umírat lidi,“ podotýká.
16.02.2024 12:30 |

podobné články

Zemana natiskli na toaletní papír. Cena v akci: 49 Kč

 
Nevíte, o co si svým bližním říci k Vánocům? Pokud patříte mezi odpůrce prezidenta Miloše Zemana, mohlo by se vám stát, že pod stromečkem naleznete toaletní papír. Opravdu, neděláme si srandu. Jeden z internetových serverů prodávající dárky má ve svém portfoliu toaletní papír potištěný podobiznou prezidenta Zemana. „Konečně můžete vyjádřit svůj nejniternější názor,“ avizuje prodejce.
03.12.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Poslouchali Svobodnou Evropu. Teď by vypínali. Advokát Rajchl jasně o tom, co se už nesmí říkat

 
Stát selhává, svoboda slova je pod tvrdým atakem. Politici berou lidem právo na informace, protože nesnesou oponentní názory, především pokud jde o témata, jako jsou covid a rusko-ukrajinský konflikt, uvedl právník Jindřich Rajchl, mluvčí Charty 2022, při první odborné debatě této platformy proti omezování ze strany státu na téma svoboda slova a cenzura. Lidé se podle něj ve velkém obávají říkat své skutečné názory a klesá jejich důvěra ve veřejnoprávní média. Sleduje nebezpečné tendence k návratu do totalitního režimu.
27.05.2022 06:50 |

podobné články

Znechucený Richard Chlad: Liberalističtí exoti! Atentát na Fica je výsledkem rétoriky opozice, říká

 
Celým Slovenskem otřásl středeční atentát na Roberta Fica. Slovenský premiér měl schytat několik střelných ran a následně byl v kritickém stavu okamžitě převezen do nemocnice v Banské Bystrici, kde aktuálně podstupuje náročnou operaci. K této tragické události se pro eXtra.cz vyjádřil také miliardář Richard Chlad, který je z této mimořádné události naprosto v šoku.
15.05.2024 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků) , Roberta Richard (9 článků)

Politologové spojují atentát na Fica s polarizací slovenské společnosti

 
S dlouhodobou polarizací a radikalizací slovenské společnosti spojují politologové oslovení ČTK středeční atentát na tamního premiéra Roberta Fica. Situaci na Slovensku vyostřily podle nich mimo jiné dvoje důležité volby v poslední době - parlamentní loni v září a prezidentské letos na přelomu března a dubna. Za cestu ven považují semknutí kolem zásad demokracie a právního státu.
17.05.2024 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)

„My se nevracíme, my se řítíme.“ Co znamená atentát na Fica. Vyoral prozradil

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Naprosto děsivé,“ hodnotí komentátor naštěstí neúspěšný pokus o atentát na slovenského premiéra Fica. Z činu ho prý zamrazilo. Na druhou stranu soudí: „Atentáty byly a budou.“ A dodává: „Nemyslím si, že se někam vracíme, spíše se pomalu někam řítíme.“ Pokud jde o odsuzování útoku, má za to, že u Ficových soupeřů se spíše jedná o povinné proklamace, aby si nepoškodili svůj vlastní PR obraz.
17.05.2024 16:25 |

podobné články

Poslední slova před demonstrací. „Oni vědí, že půjdou od válu.“ Rajchl ostře

 
Na Václavském náměstí se dnes uskuteční akce Česko proti bídě, kterou pořádá lídr strany PRO Jindřich Rajchl. Ten k účasti na demonstraci vyzval ve svém včerejším livestreamu na facebooku. „Pokud se nepostavíme za tuhle zemi, nebudeme mít šanci další dva roky a možná daleko delší dobu s tím cokoliv udělat. Dnes je načase, abychom se sešli na tom Václavském náměstí a ukázali, že nás není málo,“ sdělil Rajchl.
16.04.2023 12:10 |

podobné články

„Budou plakat.“ Rajchl po Slovensku přitvrdil

 
Šéf strany PRO Jindřich Rajchl pro PL hovoří o setkání s Robertem Ficem i spolupráci, která jim byla nabídnuta. Hodnotí též slovenské prezidentské volby, ve kterých podle něho vyhrál kandidát slovenského lidu Pellegrini proti reprezentantovi cizích zájmů Korčokovi. Rajchl by se rád se svou stranu dostal do Evropského parlamentu. „Doufám, že uspějeme a kavárna bude plakat,“ říká.
12.04.2024 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)