Článek

Schillerová (ANO): Stanjura dokázal předstihnout Kalouska za pouhé dva roky

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k tempu růstu zadlužení České republiky
06.11.2023 10:25 |

podobné články

Podobné články

Zdražování v Česku a Schillerová pod palbou: Můžete za to i vy, útočil Stanjura

 
Alena Schillerová (za ANO) a Zbyněk Stanjura (ODS) se v neděli střetli v Partii na CNN Prima News mj. nad tématem zdražování. Schillerová hájila vládní kroky, Stanjura míní, že se vláda pod problémy s inflací podepsala, byť žádná vláda nemá v rukách takové nástroje, aby to zcela sama zvládla. Jenže ta Babišova špatně hospodaří a způsobila rekordní schodky, poznamenal Stanjura.
26.09.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (523 článků)

My budeme ty finance skutečně řídit, víte? Schillerová nad Stanjurou jen kroutila hlavou

 
V první hodině Otázek Václava Moravce se před kamerami ČT střetli končící ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a pravděpodobný příští ministr financí ve vládě Petra Fialy Zbyněk Stanjura (ODS). Schillerová znovu kritizovala Českou národní banku. „Ukáže se, že mám pravdu,“ hřímala ve studiu. Stanjura vyrazil do útoku a prohlásil, že paní Schillerová a pan Babiš jen odvádějí pozornost od vlastních chyb. A to byl teprve začátek. Ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Nahlédněte.
07.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Zbyněk Stanjura (523 článků)

„Vy mně něco říkáte o PR? Po fotografech s pávy?“ Stanjura se Schillerovou křičeli, Moravec nestíhal

 
„Tady pan ministr neříká pravdu,“ šila do Stanjury u Moravce Schillerová. „Mohu reagovat, když jsem byl napaden, že lžu?“ ohradil se Stanjura. Tito dva politici se do sebe před kamerami pořádně pustili kvůli zpomalení valorizace penzí, které připravila vláda. Ve studiu bylo chvílemi dusno. Schillerová připustila, že by šlo zvýšit některé daně, a Stanjura se hned ozýval. Do debaty vstoupila i členka Bankovní rady ČNB Eva Zamrazilová, která popsala, kdy bylo zaděláno na současný ekonomický průšvih.
26.02.2023 15:10 |

podobné články

Stanjura se utrhl na Schillerovou: Já mezi lidi chodím, a ani moravský kroj k tomu nepotřebuji

 
V Česku je draho. Přišla dvouciferná pádivá inflace. Pomáhá stát dostatečně? Moderátorka Terezie Tománková na CNN Prima News odstartovala nedělní Partii ostře. Ve studiu proti sobě seděli ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a exministryně financí Alena Schillerová (ANO). Před kamerami bylo chvílemi pořádně horko. „Já vyčítám vládě, že prostě nepomáhá. Představte si, že my bychom to takto dělali za covidu,“ rozčilovala se Schillerová. A Stanjura přešel do protiútoku...
22.05.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (523 článků)

Nejen platy: Stanjura popsal audit u „pávice instagramové“, problém může mít i ANO

 
Kameraman a fotograf, kteří působili na ministerstvu financí za působení Aleny Schillerové (ANO) byli nestandardně placeni. Vyplývá to z auditu, který nechal zpracovat Schillerové nástupce Zbyněk Stanjura (ODS), ministerstvo ho zveřejnilo na svém webu. Zároveň videa a fotografie, které vytvořili, byly opakovaně a v některých případech i výlučně využívány na sociálních sítích, které nevlastnilo ani oficiálně nespravovalo ministerstvo.Stanjura vyzval Schillerovou k vyvození odpovědnosti a zvažuje podání na úřad pro kontrolu hospodaření politických stran, protože řada příspěvků nebyla vykázána jako součást kampaně hnutí ANO. Působení dvou zaměstnanců stálo daňové poplatníky dva miliony korun. Schillerová pochybení odmítla.
13.02.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , Zbyněk Stanjura (523 článků)

Schillerová šéfkou klubu ANO místo Faltýnka! Stanjura velí klubu ODS a řeší předání moci

 
To, o čem si štěbetali vrabci na sněmovních střechách, se potvrdilo. Poslanecký klub ANO nově povede nynější ministryně financí Alena Schillerová. Vystřídala dosavadního šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Staronové vedení klubu má také ODS. Pozici obhájil Zbyněk Stanjura, i když právě v této partaji se mohou pozice ještě měnit. Koalice SPOLU si bude také nárokovat post předsedy Sněmovny. V pozici šéfa poslanců TOP 09 vystřídá Vlastimila Válka jiný místopředseda strany Jan Jakob. A poslanecký klub lidovců povede bývalý předseda strany Marek Výborný.
12.10.2021 11:15 |

podobné články

„Schillerová porazila ODSáka!“ Údiv po včerejší TV. Prý bude hůř než za Kalouska

 
„Lžete,“ neudržel nervy ekonomický expert ODS Jan Skopeček, když se od něj předsedkyně poslaneckého klubu ANO a končící ministryně financí Alena Schillerová snažila již deset minut zjistit, kde chce vláda v rozpočtu najít 125 miliard k seškrtání. Důrazně varovala, že takové škrty by ještě překonávaly fiskální restrikce Miroslava Kalouska, které značně zhoršily minulou hospodářskou krizi. Skopeček nevěděl, ale stále opakoval, že Schillerová jako ministryně neušetřila ani korunu.
13.10.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (424 článků) , Miroslav Kalousek (7816 článků)

I za to může Babiš, ukazoval Stanjura. A už to jelo. „8 měsíců se jen vymlouváte,“ pálí Schillerová

 
Vládní koalice nezvládá současnou krizi. Uvedla to bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) v reakci na dnešní tiskovou zprávu Moody's, která snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) naopak tvrdí, že jde o účet za osmileté vládnutí předsedy ANO Andreje Babiše. Ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) uvedl, že vláda dělá vše pro snížení hrozby závislosti na ruském plynu.
06.08.2022 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , Zbyněk Stanjura (523 článků)

Válka o ČT: Výbuch smíchu a vzteku ve Sněmovně. Klaus ml. řekl, co zažíval v ODS, Stanjura nebyl rád

 
Předseda poslaneckého klubu ODS a první místopředseda Fialovy partaje Zbyněk Stanjura se rozpálil hned na úvod volby členů Rady České televize, která dnes probíhá v Poslanecké sněmovně. Stanjura žádal hlavu předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce, teatrálně napodoboval jeho dikci a vykřikoval o komunistických uličních výborech. Jeho extempore znechutilo bývalého poslance ODS Václava Klause, který si vzal slovo a seznámil Sněmovnu s tím, jak funguje v klubu ODS sám Stanjura.
11.03.2020 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11033 článků) , Zbyněk Stanjura (523 článků)

Schillerová v ČT zmiňovala opatření za 1,2 bilionu. Stanjura se smál: Fantasmagorická čísla

 
Celková opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru činí 1,19 bilionu korun. Z toho přímá podpora je 216 miliard korun a záruky na úvěry 951,5 miliardy korun. V pořadu České televize Události, komentáře to v úterý řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dalších 22 miliard korun odhaduje ministerstvo jako stimul ekonomiky díky odkladu záloh na daních nebo odkladu elektronické evidence tržeb. Částku zpochybnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který se ve vysílání dokonce zasmál a označil tato čísla za fantasmagorická.
21.04.2020 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (523 článků)

50 miliard v háji. Stanjura, Kalousek a Schillerová: Překvapivé

 
MONITORING SÍTÍ Ministr financí Zbyněk Stanjura na jednání rozpočtového výboru přiznal, že Česká republika nemůže počítat s příjmem 50 miliard korun z Modernizačního fondu, ačkoliv je vláda začlenila do plánovaného rozpočtu se schodkem 295 miliard korun. Stanjurovi se překvapivě směje jak exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), tak někdejší šéfka státní kasy Alena Schillerová (ANO).
18.07.2023 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7816 článků) , Zbyněk Stanjura (523 článků)

Stanjura vykládal, jak dělá vše pro sociální smír. Schillerová už to nevydržela

 
Vláda se podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) snažila prostřednictvím schváleného konsolidačního balíčku „dát do pořádku veřejné finance“ tak, aby jeho dopady nedolehly na někoho více a na někoho méně. „Děláme vše pro to, abychom udrželi sociální smír,“ tvrdí Stanjura pro CNN Prima NEWS. Jeho předchůdkyně na Ministerstvu financí Alena Schillerová (ANO) mu však vyčetla, že se „pasuje do role finančního kanóna“, ale tempo konsolidace veřejných financí má být přitom stejné, jako navrhovala předchozí vláda. „S tím rozdílem, že se to všechno vytáhne z kapes lidí a firem,“ řekla.
15.10.2023 06:40 |

podobné články

„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner

 
Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pětadvacítku mají kromě peněz ze státní pokladny jít i miliardy pro kraje, města a obce. Padala ostrá slova o krádeži. Schillerová se bránila na tiskovce ANO i na plénu, kde mluvila o nedůstojné debatě. Mikrofony ve Sněmovně však zachytily i to, co lidé slyšet neměli – to když se Schillerová ve vládní lavici obořila i na koaličního partnera. A to kvůli návrhu ČSSD, který ji překvapil. Sněmovna po mnohohodinové debatě požádala vládu o řešení výpadku příjmů ze sdílených daní u obcí do 3000 obyvatel. Žádá i o návrh zajištění investic obcí a krajů, o předloze ale nerozhodla.
26.05.2020 11:05 |

podobné články

„Měl byste si nařezat“. Jurečka spojil důchodovou reformu ANO a covid, Schillerová se neudržela

 
Navrhované změny v penzích včetně zpomalení valorizace dnes ve Sněmovně ostře kritizovala předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová, která se střetla s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Schillerová prohlásila, že nejde o žádnou důchodovou reformu, ale o několik parametrických úprav, které dopadnou na penzisty. Jurečka jí vyčetl, že pro důchody sama neudělala nic. „Měl byste si nařezat,“ vzkázala mu následně bývala ministryně financí Schillerová.
08.06.2023 23:20 |

podobné články

„Měl byste si nařezat“. Jurečka mluvil o důchodové reformě ANO, Schillerová se neudržela

 
Navrhované změny v penzích včetně zpomalení valorizace dnes ve Sněmovně ostře kritizovala předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová, která se střetla s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Schillerová prohlásila, že nejde o žádnou důchodovou reformu, ale o několik parametrických úprav, které dopadnou na penzisty. Jurečka jí vyčetl, že pro důchody sama neudělala nic. „Měl byste si nařezat,“ vzkázala mu následně bývala ministryně financí Schillerová.
08.06.2023 23:25 |

podobné články

Podvod za 150 miliard. Schillerová rozstřelila Stanjuru i Fialu

 
Schodek státního rozpočtu měl být o 150 miliard Kč vyšší, říká předsedkyně poslaneckého klubu ANO a exministryně financí Alena Schillerová. Používá slovo „podvod“. Viníkem je dle ní ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), ne úředníci Ministerstva financí. Premiér Petr Fiala by dle jejího soudu měl chodit nakupovat na tržiště mezi lidi. S ParlamentnímiListy.cz hovořila Schillerová i o nedostupnosti léků a o vládním ozdravném balíčku.
29.05.2023 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Zbyněk Stanjura (523 článků)

Budou Češi pracovat jen čtyři dny? Hamáček je pro, Kalousek má výhradu, Schillerová varuje

 
Nastane doba zkracování? Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček by si dokázal představit kratší pracovní dobu v Česku. A to tak, že výrazně - pouhé 4 dny v týdnu místo stávajících pěti. Prý by vzrostla i produktivita práce. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) míní, že časem se úvazky zkrátí, ale nařizovat to plošně by bylo krátkozraké. Exministr Miroslav Kalousek (TOP 09) jistý prostor vidí, ale ne dříve než za 10 let. Ekonomický expert ODS Jan Skopeček je zcela proti.
20.01.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (424 článků) , Miroslav Kalousek (7816 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)

„Co si to vůbec dovolujete?!“ Schillerová vytáhla v ČT citlivou věc na Stanjuru. Ten se neudržel

 
Václav Moravec prozradil, že to v končícím týdnu pořádně vřelo ve vládě Petra Fialy. Při debatách o úsporách. „Podle informací Otázek se seškrtání peněz ve svých kapitolách nejvíce bránili ministryně obrany Jana Černochová (ODS), ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a ministr školství Petr Gazdík (STAN). Hádky se točí i kolem seškrtání platů a počtu státních zaměstnanců,“ zaznělo. Stanjura se okamžitě začal bránit. Schillerová ministra také nešetřila. A Stanjura v jednu chvíli vypěnil: „Co si to vůbec dovolujete?!“
30.01.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Václav Moravec (757 článků) , Petr Gazdík (1212 článků) , Jana Černochová (942 článků) , Petr Gazdík (1201 článků) , Vít Rakušan (719 článků) , Jan Fiala (474 článků) , Jan Fiala (474 článků) , Václav Fiala (196 článků)

„Provokace, bylo toho moc.“ Schillerová prchla před dotazy v angličtině, připustila chybu

 
Umí česká vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) anglicky, nebo ne? Debata na tohle téma není nová, ale tento týden se objevila znovu. Hospodářské noviny přišly nejdřív s tvrzením, že se Schillerová vyhýbá videokonferencím ministrů financí Evropské unie, které jsou bez tlumočení. Šéfka státní kasy to na twitteru označila za „obyčejnou lež“. Když za ní na ministerstvo přijel ve čtvrtek štáb stanice CNN Prima News a spustil na ni neplánovaně dotazy v angličtině, Schillerová utekla a později vzkázala, že to považovala za provokaci a že nebyla připravená. Ale že možná udělala chybu.
14.05.2020 20:15 |

podobné články