Článek

Schillerová (ANO): Sportovní kluby se musí spojit a společně tlačit na vládu

 
Komentář na facebookovém profilu k dopadům zvyšující se ceny energií.
23.11.2022 20:10 |

podobné články

Podobné články

„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner

 
Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pětadvacítku mají kromě peněz ze státní pokladny jít i miliardy pro kraje, města a obce. Padala ostrá slova o krádeži. Schillerová se bránila na tiskovce ANO i na plénu, kde mluvila o nedůstojné debatě. Mikrofony ve Sněmovně však zachytily i to, co lidé slyšet neměli – to když se Schillerová ve vládní lavici obořila i na koaličního partnera. A to kvůli návrhu ČSSD, který ji překvapil. Sněmovna po mnohohodinové debatě požádala vládu o řešení výpadku příjmů ze sdílených daní u obcí do 3000 obyvatel. Žádá i o návrh zajištění investic obcí a krajů, o předloze ale nerozhodla.
26.05.2020 11:05 |

podobné články

„Musí Lipavského jmenovat. Nemusí. Musí! Nemusí!“ Schillerová s Bartošem u jednoho stolu. Nevídaná přestřelka

 
V první hodině Partie na CNN Prima News se střetli končící ministryně financí za ANO Alena Schillerová a pravděpodobný budoucí ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Hned v úvodu se pořádně pohádali kvůli prezidentu Zemanovi. Zatímco Schillerová trvala na tom, že Zeman nemusí jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, pokud nechce, Bartoš to viděl opačně. A Schillerová začala pálit do celé koalice pěti stran.
12.12.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (511 článků) , Ivan Ivan (2587 článků)

Prokop (ANO): Hnutí ANO vybojovalo v Praze mimořádný dotační program pro sportovní kluby

 
Zastupitel Stanislav Nekolný z hnutí ANO předložil na čtvrtečním jednání zastupitelstva materiál zabývající se dopady energetické krize na pražské sportovní kluby.
26.02.2022 13:10 |

podobné články

Moravskoslezský kraj podpoří sportovní kluby, přispěje jim i na energie

 
Moravskoslezský kraj přispívá na činnost sportovních klubů dlouhodobě. Od roku 2019 dostávají kluby krajský příspěvek prostřednictvím České unie sportu (ČUS). Jednou z hlavních výhod této spolupráce je transparentnost i rychlost vyplácení dotací, peníze kluby dostanou hned na začátku kalendářního roku. A tak kraj ve spolupráci s ČUS pokračuje. Letos klubům, které provozují sportoviště, přidá 20tisícový bonus na energie.
03.10.2022 13:40 |

podobné články

Moravskoslezský kraj podpoří sportovní kluby, přispěje jim i na energie

 
Moravskoslezský kraj přispívá na činnost sportovních klubů dlouhodobě. Od roku 2019 dostávají kluby krajský příspěvek prostřednictvím České unie sportu (ČUS). Jednou z hlavních výhod této spolupráce je transparentnost i rychlost vyplácení dotací, peníze kluby dostanou hned na začátku kalendářního roku. A tak kraj ve spolupráci s ČUS pokračuje. Letos klubům, které provozují sportoviště, přidá 20tisícový bonus na energie.
03.10.2022 20:20 |

podobné články

Přímá volba vyjde na 655 milionů, nedá se spojit s jinými

 
Přímá volba prezidenta se nestihne spojit s podzimními krajskými a senátními volbami. K urnám tak půjdou voliči až třikrát a prezidentská volba vyjde stát na 655 milionů. Pokud by se ji podařilo spojit s jinými volbami, výrazně by se ušetřilo, ale to není možné ani z ústavního hlediska. Zákon totiž říká, že volba prezidenta se musí uskutečnit v posledních šedesáti dnech volebního období úřadujícího prezidenta.
15.01.2012 20:00 |

podobné články

Ostrovní ráj má dost hlučných turistů. Ibiza chce zavřít bary i noční kluby

 
Je to hluk, jako když přistává letoun Boeing 737. I s tím se potýkají obyvatelé španělského ostrova Ibiza v centrech měst, kde se nacházejí populární noční kluby. Podniky v sezoně fungují téměř nonstop a navštěvují je stovky turistů, kteří si mnohdy hlasitě užívají života. Místní obyvatelé už mají rámusu dost a prosí vládu, ať kluby zavře. Ta je kroku nakloněna.
16.10.2017 14:55 |

podobné články

Schillerová o jednání Prymuly s Faltýnkem: Určitě to vysvětlit musí, pokud to vůbec jde, říká

 
Za fatální chybu označila vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (56) (za ANO) to, že se ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) (za ANO) a předseda poslanců Jaroslav Faltýnek (58)(ANO) sešli přes zákaz v restauraci. Měli by to ještě vysvětlit, uvedla Schillerová v pořadu Partie televizní stanice CNN Prima News. Podle Schillerové je správné, že premiér Andrej Babiš (66) (ANO) podal prezidentovi Miloši Zemanovi (76) návrh na odvolání Prymuly z ministerské funkce, ale nabídl mu, aby zůstal jako epidemiolog v Radě vlády pro zdravotní rizika.
25.10.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků) , Jaroslav Faltýnek (342 článků)

„Provokace, bylo toho moc.“ Schillerová prchla před dotazy v angličtině, připustila chybu

 
Umí česká vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) anglicky, nebo ne? Debata na tohle téma není nová, ale tento týden se objevila znovu. Hospodářské noviny přišly nejdřív s tvrzením, že se Schillerová vyhýbá videokonferencím ministrů financí Evropské unie, které jsou bez tlumočení. Šéfka státní kasy to na twitteru označila za „obyčejnou lež“. Když za ní na ministerstvo přijel ve čtvrtek štáb stanice CNN Prima News a spustil na ni neplánovaně dotazy v angličtině, Schillerová utekla a později vzkázala, že to považovala za provokaci a že nebyla připravená. Ale že možná udělala chybu.
14.05.2020 20:15 |

podobné články

My budeme ty finance skutečně řídit, víte? Schillerová nad Stanjurou jen kroutila hlavou

 
V první hodině Otázek Václava Moravce se před kamerami ČT střetli končící ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a pravděpodobný příští ministr financí ve vládě Petra Fialy Zbyněk Stanjura (ODS). Schillerová znovu kritizovala Českou národní banku. „Ukáže se, že mám pravdu,“ hřímala ve studiu. Stanjura vyrazil do útoku a prohlásil, že paní Schillerová a pan Babiš jen odvádějí pozornost od vlastních chyb. A to byl teprve začátek. Ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Nahlédněte.
07.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4717 článků) , Zbyněk Stanjura (439 článků)

Kraj podpoří sportovní kluby dotací ve výši třiceti milionů korun

 
Moravskoslezský kraj letos podpoří sportovní kluby, reprezentující kraj v nejvyšších celostátních soutěžích, částkou 30 milionů korun. Ve čtvrtek o tom rozhodli krajští zastupitelé. Díky dobrým výsledkům hospodaření v loňském roce chce kraj snížit výpadek financování sportu soukromou sférou.
26.02.2016 09:15 |

podobné články

Ministr Plaga: Je nutné, aby sportovní kluby podpořily i kraje a obce

 
Do konce října mohou sportovní kluby žádat o celkem 1,5 miliardy korun na podporu sportování dětí a mládeže.
27.09.2018 17:25 |

podobné články

Energetická krize drtí sportovní kluby v Praze. Zasáhne primátor Hřib?

 
Pražské sportovní kluby se kvůli skokovému nárůstu energií dostaly do finančních potíží. Osm svazů z hlavního města se proto obrátilo na magistrát a primátora Zdeňka Hřiba se žádostí o pomoc. Některým klubům totiž podle prohlášení, které má redakce eXtra.cz k dispozici, reálně hrozí zánik.
15.02.2022 17:10 |

podobné články

Na fotbalové scéně to vře: Moravské kluby mohou být v oslabení, burcuje senátor Valenta

 
Senátor Ivo Valenta pro slovácký server Dobrý den zhodnotil situaci v českém fotbale. Především moravské fotbalové kluby mohou teď čekat těžké časy. Dalo by se možná říci, že moravské kluby se musí připravit na novodobou bitvu na Moravském poli.
01.06.2018 11:30 |

podobné články

Zeman, Babiš a Schillerová řešili v Lánech rozpočet: Schodek bude vyšší, než 116 miliard

 
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 navrhla schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru, varuje. Že bude schodek vyšší, je patrné i z vyjádření Jana Hamáčka (ČSSD). Schillerová dnes společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) vyrazila do Lán probrat návrh s prezidentem a jeho expertním týmem.
19.09.2020 20:35 |

podobné články

„Fatální chyba,“ pustila se do Prymuly Schillerová. A řekla, proč věří Zemanovi

 
Za fatální chybu v neděli označila vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to, že se ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a předseda poslanců Jaroslav Faltýnek (ANO) sešli přes zákaz v restauraci. Měli by to ještě vysvětlit, uvedla v neděli Schillerová v pořadu Partie televizní stanice CNN Prima News. Podle Schillerové je správné, že premiér Andrej Babiš (ANO) podal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání Prymuly z ministerské funkce, ale nabídl mu, aby zůstal jako epidemiolog v Radě vlády pro zdravotní rizika.
25.10.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků) , Jaroslav Faltýnek (342 článků)

ČSSD a ANO nechtějí na církve se zdaněním tlačit

 
Sociální demokracie ani ANO nechtějí tlačit na církve, aby byly při jednání o církevních restitucích vstřícnější, tím, že by jim pohrozily změnami daňových zákonů. Ačkoli právníci politikům podle informací včerejšího Práva radí, že by mohli použít hrozbu zrušení daňových zvýhodnění pro církve, budou-li neústupné, zástupci obou stran jejich rady odmítají.
10.01.2014 05:10 |

podobné články

Babiš má problém: Pusťte nás na hokej, píší hokejoví fanoušci. Společné prohlášení

 
Představitelé hokejových fanoušků nechtějí přihlížet likvidaci části české kultury – k lednímu hokeji. Sepsali proto společné prohlášení, ve kterém chtějí zmírnit restrikce pro sportovní utkání. „Tato opatření činí z hokejových utkání parodii toho, na co jsme byli od nepaměti zvyklí a náš milovaný sport mění ve frašku, jak může každý vidět při sledování televizních utkání v těchto týdnech,“ píší zástupci 26 českých hokejových klubů. „Své milované kluby podporujeme celý život a něco podobného jsme nikdy nezažili. Apelujeme proto na předsedu vlády Andreje Babiše, ministra Adama Vojtěcha i předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku, aby situaci začali urychleně řešit,“ stojí v textu.
19.08.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (101 článků) , Andrej Babiš (25098 článků) , Vojtěch Adam (1784 článků)

DPH dolů, příspěvky nahoru. Schillerová řekla vládě, co se má udělat

 
Někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se opět obula do vlády Petra Fialy (ODS). Konstatovala, že navzdory tomu, že je inflace již šestnáct procent a těžce dopadá na občany ČR, vláda pětikoalice ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN nedělá nic. Došlo to prý tak daleko, že hnutí ANO Andreje Babiše už musí dělat za vládu její práci a musí přicházet s návrhy, jak občanům pomoct.
13.06.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků) , Petr Fiala (4717 článků)