Článek

Schillerová (ANO): Pětikoalice je jak z učebnice. Ale ne politologie, nýbrž biologie

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k poslední mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny na téma bezpečnostní hrozba pro ČR.
24.03.2024 10:25 |

podobné články

Podobné články

Nicolas Cage učí děti v Srbsku! Je na učebnici biologie

 
Zajímavého zpestření se dočkali žáci osmých tříd v Srbsku - americká herecká star Nicolas Cage (47) se totiž nečekaně objevila na titulní stránce jejich nové učebnice biologie.
28.11.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Cage (162 článků)

Opilec nedokáže krotit touhy, na znásilnění má nízký podíl viny, tvrdí policistům učebnice

 
Fotografie stránky z učebnice Kriminologie, která se zabývá sexuálním násilím, se začala šířit internetem. Vlnu kritiky vzbudilo tvrzení, že útočník nese na znásilnění nižší podíl viny, pokud je opilý. Vedoucí kolektivu autorů Tomáš Gřivna ale tvrdí, že obsah učebnice vychází z různých vědeckých poznatků a rozhodně se nesnaží cokoli bagatelizovat, uvedlo to Aktuálně.cz.
26.08.2017 12:00 |

podobné články

Ministerstvo školství: Chtít peníze za učebnice je protiprávní!

 
Pořádný šok zažila Jana Pavlíková (29) z Hrádku na Rokycansku. Její dcera Kristýna (6) nastupuje po prázdninách do první třídy a škola po ní chce zaplatit učebnice. Na státní škole má však každý prvňáček nárok na učebnice zdarma. Ministerstvo školství říká: „Je to protiprávní!“ A školní inspekce slíbila Blesku, že zjedná nápravu.
30.06.2012 15:35 |

podobné články

Putin nechal přepsat ruské učebnice: Bez prezidenta a jeho agrese by nastal konec světa, píše se v nich

 
Přepište dějiny. Tak by se dala shrnout nová učebnice, kterou ruské úřady schválily do tamních škol. Z údajných faktů, které jsou v knize určené školákům uvedené, se odborníkům i laikům pozvedává obočí. Kniha líčí, že kdyby Putin nezačal invazi na Ukrajinu, znamenalo by to mimo jiné konec světa. Snímky z učebnice oblétly sociální sítě i světová média.
11.08.2023 05:10 |

podobné články

„Není vám to trapné?“, „Ne!“ Schillerová a Skopeček prali v přímém přenosu „špinavé prádlo“

 
V první hodině Partie se utkali exministryně financí Alena Schillerová (ANO) a ekonomický expert ODS Jan Skopeček. A ve studiu bylo místy pořádné horko. Schillerová hned na úvod vytáhla vtip o premiérovi Petru Fialovi a zasazovala vládě pětikoalice ránu za ranou. Když Skopeček přecházel do tvrdých protiútoků, Schillerová se zlobila. „To vám není hanba?“ „Vy jste jako ODS z privatizačního fondu pokradli 300 miliard!“
07.05.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Jan Skopeček (431 článků)

„Už by mu tu pochodovali důchodci.“ Schillerová odhalila, co premiéra zachránilo

 
Předsedkyně poslaneckého klubu ANO a stínová ministryně financi Alena Schillerová podrobila na facebooku kritice „70 úspěchů současné vlády za uplynulé dva roky“, jež představil premiér Petr Fiala (ODS) v Poslanecké sněmovně. „Když měl premiér pětikoalice říct tu nejlepší věc, tu největší pecku na začátek, vybral si projekty ANO,“ rozčiluje se Schillerová.
21.10.2023 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

Vláda omezí kontakty? Babiš si rýpl do Válka i pětikoalice, nouzový stav nevyloučil

 
Vláda v pátek přijme další opatření proti šíření epidemie covidu-19, potvrdil dnes Andrej Babiš (ANO). Podle premiéra by se vláda měla zaměřit na omezení kontaktů. Nepůjde o lockdown, uvedl Babiš. Vyhlášení nouzového stavu nevyloučil, je jednou z možností. Babiš komentoval i dnešní tiskovku budoucí vládní pětikoalice a jejích covidových plánů. Podle něj pětikoalice uvádí líbivé věci, které jdou však proti strategii jejich expertů.
24.11.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků)

Sára Affašová z Ulice: Jak studentka biologie a biochemie našla lásku v divadle

 
Když byla Sára Affašová na gymnáziu, nevěděla, jakou další cestou se vydat. Vždy jí šla biologie a chemie, a tak se tyto předměty rozhodla studovat, ale nějak jí to nesedělo. Stále víc ji to táhlo k divadlu, kde pak potkala svou životní lásku. S Martinem Donutilem si letos v létě řeknou „ano“.
27.05.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Donutil (36 článků)

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkování v televizi schytala od šéfa SPD Tomia Okamury. Tomu vadí, že se při hlasování o nouzovém stavu pětikoalice zdržela hlasování. „To, že pětikoalice na to nemá názor, mě nemile překvapilo. Pro občany není jejich nerozhodnost dobrá zpráva,“ prohlásil Okamura.
06.12.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (378 článků)

„Blamáž!“ bouří opozice. Pětikoalice neměla dost hlasů, pandemický zákon musela odložit

 
Tak tohle se vládní koalici příliš nepovedlo. Po dlouhých hodinách obstrukcí opozice se Sněmovna sice ve středu večer konečně dostala k jednání o novele pandemického zákona, jenže k přehlasování senátního veta 101 hlasy poslanců pětikoalice po nočním sněmovním maratonu nezvládla. Neměla na to dostatek hlasů, po úmorném kolotoči kritických vystoupení Sněmovna přerušila projednávání tohoto bodu do pátku 18. února do 13:00. Jednání skončilo ve 3:30, poslanců pětikoalice zkrátka nebylo na klíčové hlasování dostatek v sále. Jen 97...
16.02.2022 21:25 |

podobné články

Schillerová obhajuje svůj výrok o Pekarové Adamové: Nastavila jsem zrcadlo a použila slovník pětikoalice, tvrdí a pustila se do Fialy

 
Političky se do sebe pustily na sociálních sítích. Alena Schillerová nejprve nazvala Markétu Pekarovou Adamovou "Zacharovovou české politiky" a "gaučovou válečnicí". Ta si to nenechala líbit a odpověděla jí, že "ubohost její reakce je jako Rusko, nezná hranice". Obě poslankyně se následně vyjádřily i pro redakci eXtra.cz. "Jen jsem nastavila zrcadlo," obhajuje svůj výrok Schillerová. 
17.01.2024 17:25 |

podobné články

Po ostrých hádkách pětikoalice prosadila prodloužení nouzového stavu do konce května

 
Poslanci se dnes vydali řešit prodloužení nouzového stavu kvůli přílivu uprchlíků z válkou stižené Ukrajiny. Vládní koalice prosadila prodloužení o 58 dní do konce května, proti tomu se stavilo opoziční hnutí ANO, které poukazovalo na nestandardní návrh na prodloužení o víc než 30 dní. Alena Schillerová (ANO) to označila za drzost, k přestřelkám zástupců pětikoalice docházelo i s SPD, kdy se navzájem obviňovali z lhaní. Opozice žádost vlády nepodpořila.
29.03.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

„Já vás varoval, Pavel je jmenoval, jdou na ruku Fialovi.“ Po rozhodnutí ÚS se to rozjelo

 
Ústavní soud (ÚS) neshledal porušení ústavního pořádku při vládním snížení valorizace penzí ve stavu legislativní nouze a argumentoval například tím, že inflace na důchodce „dopadá o něco méně intenzivně než na některé jiné skupiny osob“. Zatímco členové vládní pětikoalice toto rozhodnutí ÚS vítají, z opozice zaznívá spíše zklamání. „Strážci ústavnosti přijali chatrnou a účelovou argumentaci vlády,“ míní místopředsedkyně ANO Alena Schillerová a expremiér Andrej Babiš (ANO) pak mínil, že je rozhodnutí důsledkem „alibistického“ chování prezidenta Petra Pavla. „Mohl všem dokázat, že není prezidentem pětikoalice,“ komentoval.
24.01.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků) , Petr Pavel (2846 článků) , Pavel Fiala (367 článků)

„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner

 
Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pětadvacítku mají kromě peněz ze státní pokladny jít i miliardy pro kraje, města a obce. Padala ostrá slova o krádeži. Schillerová se bránila na tiskovce ANO i na plénu, kde mluvila o nedůstojné debatě. Mikrofony ve Sněmovně však zachytily i to, co lidé slyšet neměli – to když se Schillerová ve vládní lavici obořila i na koaličního partnera. A to kvůli návrhu ČSSD, který ji překvapil. Sněmovna po mnohohodinové debatě požádala vládu o řešení výpadku příjmů ze sdílených daní u obcí do 3000 obyvatel. Žádá i o návrh zajištění investic obcí a krajů, o předloze ale nerozhodla.
26.05.2020 11:05 |

podobné články

„Měl byste si nařezat“. Jurečka spojil důchodovou reformu ANO a covid, Schillerová se neudržela

 
Navrhované změny v penzích včetně zpomalení valorizace dnes ve Sněmovně ostře kritizovala předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová, která se střetla s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Schillerová prohlásila, že nejde o žádnou důchodovou reformu, ale o několik parametrických úprav, které dopadnou na penzisty. Jurečka jí vyčetl, že pro důchody sama neudělala nic. „Měl byste si nařezat,“ vzkázala mu následně bývala ministryně financí Schillerová.
08.06.2023 23:20 |

podobné články

„Měl byste si nařezat“. Jurečka mluvil o důchodové reformě ANO, Schillerová se neudržela

 
Navrhované změny v penzích včetně zpomalení valorizace dnes ve Sněmovně ostře kritizovala předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová, která se střetla s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Schillerová prohlásila, že nejde o žádnou důchodovou reformu, ale o několik parametrických úprav, které dopadnou na penzisty. Jurečka jí vyčetl, že pro důchody sama neudělala nic. „Měl byste si nařezat,“ vzkázala mu následně bývala ministryně financí Schillerová.
08.06.2023 23:25 |

podobné články

Je tohle nejsuprovější učitelka biologie? Děti její školu hrou milují!

 
Každý soudný člověk ví, že učit děti není nic jednoduchého. A obzvláště takové předměty, jako je biologie či fyzika. Jak lze ale vidět, i s tím si jde poradit ve stylu Komenského škola hrou.
13.10.2015 22:16 |

podobné články

„Provokace, bylo toho moc.“ Schillerová prchla před dotazy v angličtině, připustila chybu

 
Umí česká vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) anglicky, nebo ne? Debata na tohle téma není nová, ale tento týden se objevila znovu. Hospodářské noviny přišly nejdřív s tvrzením, že se Schillerová vyhýbá videokonferencím ministrů financí Evropské unie, které jsou bez tlumočení. Šéfka státní kasy to na twitteru označila za „obyčejnou lež“. Když za ní na ministerstvo přijel ve čtvrtek štáb stanice CNN Prima News a spustil na ni neplánovaně dotazy v angličtině, Schillerová utekla a později vzkázala, že to považovala za provokaci a že nebyla připravená. Ale že možná udělala chybu.
14.05.2020 20:15 |

podobné články

Učitelka se během hodiny biologie svlékla. Žákům vysvětlovala anatomii lidského těla

 
Na holandské základní škole způsobila mírné pozdvižení tamní učitelka biologie, která zvolila velmi netradiční způsob vyučování. Svým žákům chtěla přiblížit složitou látku, proto přistoupila k názorné ukázce. Přímo v hodině se svlékla a na speciálním elastickém obleku ukazovala detailní pohled na lidské tělo bez kůže, zvláště pak na kosti, svaly a vnitřnosti.
13.10.2015 09:25 |

podobné články