Článek

Schillerová (ANO): Pětikoalice jako z jiného světa

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu zmrazení platů politiků
18.03.2023 10:15 |

podobné články

Podobné články

Vláda omezí kontakty? Babiš si rýpl do Válka i pětikoalice, nouzový stav nevyloučil

 
Vláda v pátek přijme další opatření proti šíření epidemie covidu-19, potvrdil dnes Andrej Babiš (ANO). Podle premiéra by se vláda měla zaměřit na omezení kontaktů. Nepůjde o lockdown, uvedl Babiš. Vyhlášení nouzového stavu nevyloučil, je jednou z možností. Babiš komentoval i dnešní tiskovku budoucí vládní pětikoalice a jejích covidových plánů. Podle něj pětikoalice uvádí líbivé věci, které jdou však proti strategii jejich expertů.
24.11.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků)

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkování v televizi schytala od šéfa SPD Tomia Okamury. Tomu vadí, že se při hlasování o nouzovém stavu pětikoalice zdržela hlasování. „To, že pětikoalice na to nemá názor, mě nemile překvapilo. Pro občany není jejich nerozhodnost dobrá zpráva,“ prohlásil Okamura.
06.12.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (343 článků)

„Blamáž!“ bouří opozice. Pětikoalice neměla dost hlasů, pandemický zákon musela odložit

 
Tak tohle se vládní koalici příliš nepovedlo. Po dlouhých hodinách obstrukcí opozice se Sněmovna sice ve středu večer konečně dostala k jednání o novele pandemického zákona, jenže k přehlasování senátního veta 101 hlasy poslanců pětikoalice po nočním sněmovním maratonu nezvládla. Neměla na to dostatek hlasů, po úmorném kolotoči kritických vystoupení Sněmovna přerušila projednávání tohoto bodu do pátku 18. února do 13:00. Jednání skončilo ve 3:30, poslanců pětikoalice zkrátka nebylo na klíčové hlasování dostatek v sále. Jen 97...
16.02.2022 21:25 |

podobné články

Po ostrých hádkách pětikoalice prosadila prodloužení nouzového stavu do konce května

 
Poslanci se dnes vydali řešit prodloužení nouzového stavu kvůli přílivu uprchlíků z válkou stižené Ukrajiny. Vládní koalice prosadila prodloužení o 58 dní do konce května, proti tomu se stavilo opoziční hnutí ANO, které poukazovalo na nestandardní návrh na prodloužení o víc než 30 dní. Alena Schillerová (ANO) to označila za drzost, k přestřelkám zástupců pětikoalice docházelo i s SPD, kdy se navzájem obviňovali z lhaní. Opozice žádost vlády nepodpořila.
29.03.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5080 článků)

„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner

 
Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pětadvacítku mají kromě peněz ze státní pokladny jít i miliardy pro kraje, města a obce. Padala ostrá slova o krádeži. Schillerová se bránila na tiskovce ANO i na plénu, kde mluvila o nedůstojné debatě. Mikrofony ve Sněmovně však zachytily i to, co lidé slyšet neměli – to když se Schillerová ve vládní lavici obořila i na koaličního partnera. A to kvůli návrhu ČSSD, který ji překvapil. Sněmovna po mnohohodinové debatě požádala vládu o řešení výpadku příjmů ze sdílených daní u obcí do 3000 obyvatel. Žádá i o návrh zajištění investic obcí a krajů, o předloze ale nerozhodla.
26.05.2020 11:05 |

podobné články

Schillerová neuspěla, poslanci o rozpočtu odmítli jednat. Po několika hodinách diskuzí

 
Hnutí ANO, které je nyní ve Sněmovně v opozici, dnes neprosadilo na program sněmovní schůze projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok. Návrh vznesla ministryně financí v demisi a současně předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová. Návrh rozpočtu připravila končící koaliční vláda ANO a ČSSD. Nově nastupující vládní pětikoalice chce ale sestavit rozpočet s nižším schodkem. Sněmovní rozpočtový výbor již začátkem prosince projednávání rozpočtu přerušil a Sněmovně doporučil, aby začala projednávat v prvním čtení státní rozpočet na příští rok až po jmenování nové vlády vzešlé z říjnových voleb. Kabinet Petra Fialy (ODS) bude jmenován v pátek.
14.12.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5080 článků)

„Provokace, bylo toho moc.“ Schillerová prchla před dotazy v angličtině, připustila chybu

 
Umí česká vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) anglicky, nebo ne? Debata na tohle téma není nová, ale tento týden se objevila znovu. Hospodářské noviny přišly nejdřív s tvrzením, že se Schillerová vyhýbá videokonferencím ministrů financí Evropské unie, které jsou bez tlumočení. Šéfka státní kasy to na twitteru označila za „obyčejnou lež“. Když za ní na ministerstvo přijel ve čtvrtek štáb stanice CNN Prima News a spustil na ni neplánovaně dotazy v angličtině, Schillerová utekla a později vzkázala, že to považovala za provokaci a že nebyla připravená. Ale že možná udělala chybu.
14.05.2020 20:15 |

podobné články

My budeme ty finance skutečně řídit, víte? Schillerová nad Stanjurou jen kroutila hlavou

 
V první hodině Otázek Václava Moravce se před kamerami ČT střetli končící ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a pravděpodobný příští ministr financí ve vládě Petra Fialy Zbyněk Stanjura (ODS). Schillerová znovu kritizovala Českou národní banku. „Ukáže se, že mám pravdu,“ hřímala ve studiu. Stanjura vyrazil do útoku a prohlásil, že paní Schillerová a pan Babiš jen odvádějí pozornost od vlastních chyb. A to byl teprve začátek. Ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Nahlédněte.
07.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5080 článků) , Zbyněk Stanjura (459 článků)

„Musí Lipavského jmenovat. Nemusí. Musí! Nemusí!“ Schillerová s Bartošem u jednoho stolu. Nevídaná přestřelka

 
V první hodině Partie na CNN Prima News se střetli končící ministryně financí za ANO Alena Schillerová a pravděpodobný budoucí ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Hned v úvodu se pořádně pohádali kvůli prezidentu Zemanovi. Zatímco Schillerová trvala na tom, že Zeman nemusí jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, pokud nechce, Bartoš to viděl opačně. A Schillerová začala pálit do celé koalice pěti stran.
12.12.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (528 článků) , Ivan Ivan (2686 článků)

Schillerová o bitvě a obstrukcích ve Sněmovně: Budeme přísná opozice

 
I když má vládní pětikoalice v Poslanecké sněmovně pohodlnou většinu, opozice jí, alespoň podle současného týdne, zdatně sekunduje. Projednávání programového prohlášení dokázala pořádně přibrzdit, a v pátek zas vládě, i přes její jiné plány, „zaparkovala“ úpravu stavebního zákona až na březen a neumožnila projednat ani korespondenční volbu ze zahraničí. Šéfka poslanců ANO Alena Schillerová Blesk Zprávám řekla, že ANO chce být přísnou, ale konstruktivní opozicí.
14.01.2022 19:50 |

podobné články

„Pávice instagramová“ vyhodila 2 miliony z okna, šili do Schillerové zástupci pětikoalice

 
Alena Schillerová (ANO) v neděli v Otázkách Václava Moravce hájila 2 miliony vynaložené na fotografa a kameramana, kteří rok pracovali na ministerstvu financí a pořídili i snímky a záběry, které se následně objevovaly na facebooku či instagramu někdejší šéfky státní kasy. Schillerová připustila, že šlo někdy i o osobnější fotky, ty však prý fakturovalo hnutí ANO. Současný ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) si do Schillerové rýpl, že nepotřebuje fotky s pávem, aby lidem připomněl, že mají platit daně. Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) považuje jednání Schillerové za nemorální. Jak se exministryně obhájila?
30.01.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (459 článků)

Sněmovna se táhla do 4 ráno a bude pokračovat: „Neměli lidi,“ šije Schillerová do pětikoalice

 
Až do čtvrtečního brzkého rána se protáhla sněmovní jednání a o sporné vládní novele pandemického zákona bude Sněmovna po senátním vetu znovu hlasovat až v pátek ve 13:00. Dolní komora o tom rozhodla dnes na návrh koaliční většiny navzdory opoziční kritice. Předsedkyně opozičního klubu ANO Alena Schillerová a lídr SPD Tomio Okamura označili postup vládní koalice za blamáž, když podle nich neměla dostatečný počet poslanců pro přehlasování postoje Senátu k novele. Nynější schůzi dolní komora přerušila do pátečních 12:45. I dnes se sešli poslanci, zhruba 5 a půl hodiny po noční štvanici opět naklusali do Sněmovny na mimořádnou schůzi, opoziční hnutí ANO na ni chce probrat růst cen energií a koronavirovou pomoc podnikatelům.
17.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2996 článků)

DPH dolů, příspěvky nahoru. Schillerová řekla vládě, co se má udělat

 
Někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se opět obula do vlády Petra Fialy (ODS). Konstatovala, že navzdory tomu, že je inflace již šestnáct procent a těžce dopadá na občany ČR, vláda pětikoalice ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN nedělá nic. Došlo to prý tak daleko, že hnutí ANO Andreje Babiše už musí dělat za vládu její práci a musí přicházet s návrhy, jak občanům pomoct.
13.06.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků) , Petr Fiala (5080 článků)

Schillerová o jednání Prymuly s Faltýnkem: Určitě to vysvětlit musí, pokud to vůbec jde, říká

 
Za fatální chybu označila vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (56) (za ANO) to, že se ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) (za ANO) a předseda poslanců Jaroslav Faltýnek (58)(ANO) sešli přes zákaz v restauraci. Měli by to ještě vysvětlit, uvedla Schillerová v pořadu Partie televizní stanice CNN Prima News. Podle Schillerové je správné, že premiér Andrej Babiš (66) (ANO) podal prezidentovi Miloši Zemanovi (76) návrh na odvolání Prymuly z ministerské funkce, ale nabídl mu, aby zůstal jako epidemiolog v Radě vlády pro zdravotní rizika.
25.10.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků) , Jaroslav Faltýnek (343 článků)

„Fatální chyba,“ pustila se do Prymuly Schillerová. A řekla, proč věří Zemanovi

 
Za fatální chybu v neděli označila vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to, že se ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a předseda poslanců Jaroslav Faltýnek (ANO) sešli přes zákaz v restauraci. Měli by to ještě vysvětlit, uvedla v neděli Schillerová v pořadu Partie televizní stanice CNN Prima News. Podle Schillerové je správné, že premiér Andrej Babiš (ANO) podal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání Prymuly z ministerské funkce, ale nabídl mu, aby zůstal jako epidemiolog v Radě vlády pro zdravotní rizika.
25.10.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků) , Jaroslav Faltýnek (343 článků)

Fialova pětikoalice zničí demokracii, předvídá Bašta

 
Jeden ze slibů vládní pětikoalice říká, že zavede korespondenční hlasování. Podle někdejšího velvyslance v Rusku i na Ukrajině a dnešního poslance SPD Jaroslava Bašty to není nic jiného, než pokus o zničení demokracie.
16.01.2022 08:10 |

podobné články

„S vámi narazí celá zem!“ Schillerová drtila Stanjuru. Marně. „Válečná daň“ prošla

 
Vládní pětikoalice se dohodla na podobě „válečné daně“. Daňový balíček dnes schvaluje Poslanecká sněmovna. „Katastrofa. Narazíte a s vámi celá tato zem,“ šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová se opřela do vlády kvůli daním z mimořádných zisků, varovala před negativními dopady, které budou české občany a firmy bolet.
04.11.2022 13:55 |

podobné články

„S vámi narazí celá zem!“ Schillerová drtila Stanjuru. Marně. „Válečná daň“ prošla

 
Vládní pětikoalice se dohodla na podobě „válečné daně“. Daňový balíček dnes schvaluje Poslanecká sněmovna. „Katastrofa. Narazíte a s vámi celá tato zem,“ šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová se opřela do vlády kvůli daním z mimořádných zisků, varovala před negativními dopady, které budou české občany a firmy bolet.
04.11.2022 18:30 |

podobné články

Škatulata v ANO: Poslance povede Alena Schillerová, Faltýnek se poroučí

 
Sněmovní klub hnutí ANO nově povede nynější vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (57). Informaci České televize potvrdil ČTK zdroj z frakce, jejíž členové se dnes sešli na první schůzi po víkendových volbách. Schillerová vystřídá dlouholetého předsedu poslanců ANO Jaroslava Faltýnka (59).
12.10.2021 12:15 |

podobné články