Článek

Schillerová (ANO): Aby se vlk nažral a koza zůstala celá

 
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu zastropování cen energií
17.09.2022 22:20 |

podobné články

Podobné články

Koza se nažrala, vlk zůstal celý, tvrdí o vládním návrhu referenda nejen Piráti. Nesouhlasí s ním i další

 
Vláda v úterý schválila návrh zákona o celostátním referendu. Prosadit ho v Parlamentu však bude těžké. Protože jde o zásah do ústavy, nestačí koaliční většina 111 hlasů, ale musí jich být 120. Návrh z různých důvodů nepodporují ODS, TOP 09, Úsvit, na vážkách jsou komunisté. Kritizují ho i Zelení a Piráti. „Kdo od nového ústavního zákona čekal výrazný posun naší země k přímé demokracii, má smůlu. Zákon je spíše paskvil vytvořený v duchu rčení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá,“ komentoval současnou podobu návrhu putujícího do sněmovny Lukáš Černohorský, předseda České pirátské strany.
17.07.2015 16:16 |

podobné články

Schillerová (ANO): Aby se vlk nažral a koza zůstala celá

 
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu zastropování cen energií
17.09.2022 22:25 |

podobné články

Sobotka předložil svůj názor na kvóty. A zaznělo: Vlk se nažere a koza zůstane celá

 
Premiéři zemí V4, tedy Česka, Maďarska, Polska a Slovenska přijali dnes prohlášení k migraci. A to hned vzbudilo reakci. Jak okomentoval předseda ODS Petr Fiala, vlk se nažere, ale koza celá nezůstane.
24.06.2015 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4272 článků)

Fiala (ODS): Sobotkův plán – Vlk se nažere, ale koza celá nezůstane

 
Sobotkovo řešení přijmout uprchlíky je nedobrovolně dobrovolným rozhodnutím. V situaci, kdy ani nevíme, zda někdo z těchto uprchlíků má zájem do ČR jít, je tato pseudo-nabídka svou logikou postavená na hlavu. Sobotka nechce kvóty na uprchlíky, ale dobrovolně je vlastně dodrží. Vlk se nažere, ale koza celá nezůstane.
24.06.2015 14:06 |

podobné články

Jiří Baťa: Být (očkovaný), či nebýt (očkovný), toť otázka

 
Ze smrti zpěvačky Hany Horké začíná, díky jejímu synovi Janu Rekovi, vznikat pandemická kauza. Otázka dobrovolnosti či povinného očkování není stále dořešena, pandemický zákon v současné podobě je paskvil, proto se hledá způsob, jak zajistit, aby se „vlk nažral a koza zůstala celá“. Jinými slovy, hledá se způsob, jak občany nenutit k povinnému očkování, ale přesto na ně působit tak, aby se nechali očkovat. Že k očkování mají lidé různé přístupy, dokladuje smrt zpěvačky paní Hany Horké.
26.01.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Hana Horká (22 článků)

Vláda v Bruselu jen srazila paty! Zahradil se v rozhlase pořádně rozčílil

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) zavítal do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Na koaliční vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), Andreje Babiše (ANO) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) nenechal nit suchou za to, jaký postoj zaujali pánové ke kvótám na uprchlíky. V zásadě je to tak, že se český vlk nažral a evropská kvótová koza zůstala celá. A to je podle Zahradila jednoznačně špatně.
29.09.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24803 článků) , Jan Zahradil (703 článků) , Pavel Bělobrádek (1639 článků)

Kolovratník (ANO): Vlk se nažral a koza zůstala celá

 
Jen stěží byste hledali lepší přirovnání pro aktuální přístup vlády k rostoucím cenám. Po našem několikatýdenním naléhání o okamžité řešení současných cen PHM se ministři rozhodli, že řidičům odpustí JEDNU KORUNU A PADESÁT HALÉŘŮ na jednom litru! Od června. To je nebývale „štědrá a opravdu efektivní“ pomoc.
14.04.2022 08:45 |

podobné články

Velký přehled změn ve zdravotnictví - Co má (nakonec) Heger v úmyslu

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) se snaží reformovat zdravotnictví tak, aby se vlk nažral, a koza zůstala celá. Chce vylepšit systém, a zároveň ušetřit. Jen kvůli nárůstu DPH totiž jeho rezort přijde o pět miliard korun…
01.04.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Hulinský (ČSSD): Vyšetřování zásahu v ČT podle přísloví „aby se vlk nažral a koza zůstala celá“

 
Návrat generála Ložka do funkce náčelníka Vojenské policie vyvolává pochybnosti.
28.04.2011 19:45 |

podobné články

Lessy může prosit, odbory však neslyší. Chtějí příspěvky zpět

 
Až o 80 milionů korun se jedná v případě navrácení rizikového příplatku pro všechny policisty, kteří o něj vinou špatného hospodaření krajských policejních ředitelství v průběhu minulého roku přišli. Počet žádostí stále stoupá a policejní prezidium vymýšlí lišácké řešení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
09.05.2011 09:00 |

podobné články

Aha! radí důchodcům: Jak prodat byt, ale dožít v něm! Stejně to udělal i Václav Havel!

 
Vlastníte byt či dům, ale je vám to k ničemu. Když z mizerného důchodu zaplatíte výdaje na energie a další věci, nezbude vám téměř nic. Existuje řešení: spousta seniorů se byty a domy rozhodne prodat tak, aby se »vlk nažral a koza zůstala celá«.
02.03.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6303 článků)

Mass Effect 3 ještě jednou a lépe aneb naposledy o konci

 
„A nakonec to nejlepší: tři měsíce se patlali s úpravou konců, jen aby se vlk nažral a koza zůstala celá.“ Takhle nějak bych končil popis celé ságy o tom, jak se po vydání Mass Effect 3 bouřila komunita nad způsobem zpracování konců, jak si vymínila úpravu a nyní už jen polohlasně připouští, že nové konce jsou pro ni sice stejně špatné, ale aspoň už vypadají...
28.06.2012 19:40 |

podobné články

Vládní návrh zákona o rozpočtové odpovědnosti je pokrytecký, hřímají Svobodní

 
Podle ekonoma a předsedy Svobodných Petra Macha byla finanční ústava sepsána tak, aby se vlk nažral a Kalouskova koza zůstala celá. K přijetí zákona sice bude třeba ústavní většina, ale k jeho obejití už bude stačit většina prostá, takže si s ním žádná další vláda vlastně nemusí dělat starosti. Současný kabinet si jen odškrtne splněný koaliční cíl.
10.02.2013 08:35 |

podobné články

Válka s byrokracií: Obrana ruší podivný úřad za miliony, ale nic tím neušetří

 
Směšné a zbytečné úřady, rozumem nepochopitelné zákony. Proti tomu už přes dva roky bojuje parta studentů, která se poznala na stáži v Poslanecké sněmovně. Nyní zažili jedno vítězství. Resort obrany zruší podivný Vojenský vlečkový úřad. Ale udělá to tak, aby se „vlk nažral a koza zůstala celá“.
29.07.2013 18:45 |

podobné články

Svobodní: Vláda navrhla zákon o rozpočtové odpovědnosti tak, aby se vlk nažral, ale koza zůstala celá

 
Svobodní považují vládní návrh zákona o rozpočtové odpovědnosti, který dnes bude projednávat Poslanecká sněmovna ve druhém čtení, za zmrzačený a nefunkční.
16.06.2015 09:46 |

podobné články

Aby se vlk nažral a koza zůstala celá... Víme, jak dopadlo jednání kvůli uprchlíkům. Sešel se náměstek Chovance a starostové

 
Se starosty všech sedmi dotčených obcí kolem uprchlického tábora v Balkové na samém výběžku Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Středočeského kraje se poprvé setkali zástupci Ministerstva vnitra v čele s jeho prvním náměstkem Jiřím Nováčkem. Představitelé obcí ocenili, že s nimi resort začíná komunikovat.
23.07.2015 11:26 |

podobné články

Ústavní expert Kysela besedoval: Ne každý, kdo sem přichází mimo Evropu, nám to tu chce rozbít. Třeba senátor Mezian je původem Syřan a nepřipadá mi zvlášť nebezpečný

 
REPORTÁŽ Evropská unie se nikdy nemůže stát Spojenými státy, i když již na stole bruselských úředníků je model jednotné vlády a zdrojů. Na besedě, kterou uspořádali Mladí konzervativci v Plzni, to uvedl odborník na ústavní právo, prorektor Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kysela. Zmínil se i o lišáckém tahu Roberta Fica, aby „se vlk nažral a koza zůstala celá“, týkající se přijetí migrantů. Kysela si též posteskl, že někdy nevidíme, co je psáno a věci řešíme jen dohodou, železným zvykem – a pak se můžeme divit. Tak, jak je to třeba s vyžádanými přestávkami pro jednotlivé stranické kluby v poslanecké sněmovně.
07.04.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (986 článků)

Rozvoral (SPD): Referendem z pera ČSSD by šlo hlasovat pouze o barvách kravat pánů ministrů

 
V Poslanecké sněmovně leží předložený návrh zákona o obecném referendu z pera ČSSD, který je osekán tak, aby se, jak se říká lidově „vlk nažral a koza zůstala celá“.
11.06.2018 12:20 |

podobné články

Vít Klíma: Majetek Petro Poroshenka spravuje Rothschild Trust, AG

 
Andrej Babiš převedl v Čechách majetek svého impéria do svěřeneckého fondu založeného podle českého práva, řídícího se tradičním pravidlem „aby se vlk nažral a koza zůstala celá“. Sám v něm účasten být nemůže, tak do jeho řídících struktur, podle informací z tisku, jmenoval svoji manželku, což evropské předpisy nedovolují a orgány neschvalují.
24.12.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24803 článků)