Článek

Scheinherr (Praha sobě): Řidičům odpadne práce navíc

 
Informace na facebookovém profilu k instalaci samoobslužných terminálů v pražské hromadné dopravě
20.01.2023 20:10 |

podobné články

Podobné články

Scheinherr káže Pražanům o využívání MHD. Sám využil auto, které jeho řidič zaparkoval "na papaláše"

 
Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) je známým bojovníkem proti využívání individuální automobilové dopravy po hlavním městě, sám má ale máslo na hlavě. Sociálními sítěmi totiž koluje snímek, na němž je zachyceno "papalášsky" zaparkované auto na chodníku. Vůz přitom patří magistrátu a ten den ho měl využívat pro ježdění po Praze právě Scheinherr. Ten ale přestupek shodil na řidiče, kterého údajně ani nezná. Zvláštně působí i to, že auto bylo zaparkováno před domem Jana Čižinského, tedy šéfa hnutí Praha Sobě, jehož je náměstek pro dopravu také členem.
13.09.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adam (100 článků) , Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Okružní metro? Scheinherr chce zadat studii na linku O. „Marketingový tah,“ hřímá opozice

 
Uskupení Praha Sobě, které je součástí pražské koalice, navrhne prověření možnosti stavby okružní linky metra s označením O. Novinářům to ve čtvrtek řekli jeho zástupci, podle kterých by linka odstranila nutnost jezdit v některých trasách přes centrum, ulevila přetíženým úsekům metra, zjednodušila dojíždění do práce pro Středočechy a napojila na systém MHD plánovanou novou zástavbu. Náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že letos radě města předloží zadání studie proveditelnosti stavby. S návrhem v principu souhlasí i opoziční ODS a ANO.
10.02.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Peksa (Piráti): Vlakem po Evropě půjde cestovat snáz, odpadne administrativa a přibudou spoje

 
Evropský parlament podpořil plán na výrazné posílení a modernizaci železniční dopravy v celé Evropské unii. Cestujícím odpadne potřeba řešit navazující spoj v případě zpoždění, mezinárodní cesty také půjde plánovat a nakupovat online. Europoslanci ale upozorňují, že bude nutné navýšit investice do železniční soustavy a zlepšit mezinárodní propojení.
15.12.2022 17:40 |

podobné články

Uskupení Praha Sobě plánuje výstavbu nové linky metra O. Kudy by měla vést?

 
Uskupení Praha Sobě, které je součástí pražské koalice, navrhne prověření možnosti stavby okružní linky metra s označením O. Podle informací ČTK jeho zástupci uvedli, že by linka odstranila nutnost jezdit v některých trasách přes centrum, ulevila přetíženým úsekům metra, zjednodušila dojíždění do práce pro Středočechy a napojila na systém MHD plánovanou novou zástavbu. Náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že letos radě města předloží zadání studie proveditelnosti stavby. S návrhem v principu souhlasí i opoziční ODS a ANO, podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) bude nutné trasu prověřit.
10.02.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Připravoval jsem se dva roky, říká budoucí pražský náměstek pro dopravu Scheinherr

 
Diagnostika mostů v metropoli je první věc, na kterou se chce ve funkci pražského náměstka pro dopravu zaměřit Adam Scheinherr (Praha sobě). V rozhovoru pro server Novinky.cz slibuje, že Praha bude mít nejméně na čtyři roky dopředu vypracovaný seznam klíčových oprav, který bude veřejný.
10.11.2018 16:15 |

podobné články

Scheinherr: Zdražení MHD by přišlo i bez koronaviru, dotkne se i studentů a seniorů

 
Praha by jízdné v MHD zdražovala bez ohledu na dopady koronavirové krize, v rozhovoru pro Novinky to uvedl pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Důvodem jsou podle něj dlouhodobé propady příjmů spojené s rostoucími náklady i zavedenými slevami pro seniory a studenty. Zlevnění za bývalé primátorky Adriany Krnáčové (ANO) byla podle Scheinherra chyba. Zdražovat by se mělo postupně po několik následujících let.
22.07.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (799 článků) , Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Jízdné v pražské MHD se nezdraží. „Někdy k tomu bude muset dojít,“ říká Scheinherr

 
Vedení Prahy ve čtvrtek na zastupitelstvu rozhodlo, že zatím nebude zvyšovat jízdné ve veřejné dopravě. V budoucnu se tomu ale město nevyhne. Kdy se tak stane, zatím není jasné, řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Vedení města v létě uvedlo, že zamýšlí zdražit jednotlivé jízdné o osm Kč a roční kupon o 365 Kč. Zdražení Praha odůvodňovala poklesem podílu tržeb z jízdného na nákladech na provoz pražské MHD.
17.12.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Praha chce prodloužit zákaz pro řidiče na Smetanově nábřeží. Pomohlo to dopravě, tvrdí náměstek

 
Vedení Prahy chce zachovat zákaz průjezdu aut částí Smetanova nábřeží i po 1. lednu 2021. Zrušení levého odbočení z mostu Legií se podle vedení magistrátu ukázalo jako přínosné pro všechny druhy dopravy. Automobily křižovatkou projíždějí rychleji a je v ní třikrát méně dopravních nehod, uvedl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Omezení začalo platit letos 23. května, platné mělo být do konce letošního roku. Scheinherr jej ale chce prodloužit.
22.12.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

„Já nic! To řidič! A já ho neznám!“ Pražský politik, nepřítel aut, nachytán. Je zle

 
Náměstek pražského primátora Adam Scheinherr propaguje cyklistiku a brojí proti automobilové dopravě. Sám však po Praze jezdí motorovým vozidlem. Blogger Michal Altair Valášek objevil vůz komunálního politika z hnutí Praha sobě a spojence starosty městské části Praha 7 Jana Čižinského zaparkovaný protiprávně na chodníku s otevřenými okny. Scheinherr se brání, že za to může jeho řidič, kterého prý nezná a že autem jezdí, aby ušetřil čas a že on sám přijel tramvají.
13.09.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adam (100 článků) , Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Jana Kotoučková: Už neplatí tvrzení týmu PRAHA SOBĚ, že Adam Scheinherr „zachránil jediný most s kubistickými prvky na světě – Libeňský most“

 
Ve čtvrtek 21. ledna 2016 Ministerstvo kultury zahájilo řízení, zda Libeňský most prohlásí za kulturní památku. Podnět dal A.Scheinherr z iniciativy Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat a mluvčí ministerstva jeho iniciativu vyhodnotila jako důvodnou. Stalo se tak v období starostování Mgr. Jana Čižinského, člena KDU-ČSL a za ministrování Daniela Hermana také z KDU-ČSL. Pravděpodobně se tak stalo i za podpory radní pro kulturu Hany Třeštíkové, jejíž maminka Helena Třeštíková byla lednovou ministryní kultury v roce 2007 za KDU-ČSL jako nestraník. Zachování mostu žádaly i další organizace a spolky, k nimž se připojil i výbor ICOMOS.
16.03.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Třeštíková (169 článků) , Daniel Herman (1130 článků) , Jan Adam (100 článků)

Prázdninové jízdní řády v Praze? »Jen poplašná zpráva,« uklidňuje Scheinherr

 
Že by městská hromadná doprava v Praze přecházela kvůli řádění koronaviru na prázdninový jízdní řád? Podle pražské ODS se přesně toto děje. Magistrátní koalice ani pražský dopravní podnik však o takovémto opatření nic neví. „ODS šíří poplašnou zprávu," vyjádřil se náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) v rámci nově přijatých opatření, které upravují autobusové jízdní řády.
12.03.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Scheinherr (Praha sobě): Jde mi o kvalitní průjezdnost městské hromadné dopravy i bezpečnost pěších

 
Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr chce vylepšit podmínky pro tramvajový provoz na Smetanově nábřeží a Malé Straně. O návrhu jednal s městskými částmi a koaličními partnery.
17.07.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Scheinherr (Praha sobě): Žádáme o vrácení režimu bus pruhů do původního stavu

 
Na základě usnesení listopadového Zastupitelstva hl. m. Prahy dostal náměstek pro dopravu Adam Scheinherr za úkol vrátit do původního stavu režim fungování vyhrazených jízdních pruhů pro MHD, Integrovaný záchranný systém a taxi.
18.12.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Dopravní kolaps v Praze: Náměstek promluvil: Oprav je hodně. A příští rok nás čeká Barrandovský most. Řidiči, využijte MHD

 
Pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) sdělil, že tolik kritizovaná dopravní situace v Praze je výsledkem nutných oprav, protože technický stav pražské infrastruktury byl zanedbaný. „Musíme si také uvědomit, že v příštím roce připravujeme rekonstrukci Barrandovského mostu, který nebyl přes 35 let rekonstruován, proto je lépe koncentrovat více rekonstrukcí v letošním roce,“ vysvětlil Scheinherr.
09.09.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

»Dám vám nové metro!« Scheinherr zahájil předvolební kampaň? Místo řešení dopravní krize vytáhl plány z 80. let

 
Pražané poskakují v zácpách kvůli uzavírkám, dokončení Pražského okruhu je v nedohlednu, a z vozovky jim ukrajují bující cyklopruhy. Namísto úlevy jim ale náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (34, Praha sobě) slibuje celé nové metro. Dostanou ho ale až po volbách!
12.02.2022 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Scheinherr (Praha sobě): Pražská rada rozhodne o vzniku pracovní skupiny k okružní lince metra O

 
Na koncepční poradě Rady hl. m. Prahy představil náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr plán pokračování příprav metra O – páté okružní linky pražského metra. Radní by měli v horizontu příštích dvou týdnů rozhodnout o vytvoření pracovní skupiny. Pokud se tak stane, připraví skupina zadání pro studii proveditelnosti.
24.02.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Adam Rady (4 články) , Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Oprava Barrandovského mostu způsobí v Praze dopravní kolaps. Radní Scheinherr: Přesedlejte na MHD!

 
Již za několik týdnů čeká Prahu doslova oprava století. Schyluje se totiž k tolik obávané rekonstrukci Barrandovského mostu, přes který denně projedou desetitisíce aut a jenž patří mezi hlavní tepny hlavního města. Zatímco řidiči začínají panikařit a vymýšlejí objízdné trasy, pražský radní pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) zůstává v klidu a Pražanům rozdává přes média neocenitelné rady, aby se obrnili trpělivostí a přesedlali na MHD. Přitom opomíjí, že přes opravovaný most jezdí i značné množství autobusů a přesunutím do nich si tak lidé moc nepomohou.
12.04.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

My ty ptáčky nesměli vyplašit, líčil pražský dopravní radní svou roli v kauze Redl. Hlava to nebere, nechápala opozice

 
Pražský náměstek pro dopravu a šéf dozorčí rady dopravního podniku Adam Scheinherr (Praha sobě) v úterý znovu odolal snahám opozičních zastupitelů o odvolání. Opoziční ANO a ODS mu opakovaně vyčítají, že ačkoliv prý věděl o korupci v dopravním podniku, nijak nejednal. „S vyšetřovateli jsem dohodl, že je lepší podezřelé z DPP neodvolávat, aby je policie měla pod kontrolou, a získala tak dost důkazů z odposlechů a sledování,“ brání se Scheinherr, který podal trestní oznámení na obviněného Mateje Augustína.
28.06.2022 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Hřib i Scheinherr s hlavou v písku. Hází vinu na jiné. Nejsou jediní, na koho by si Udženija došlápla

 
„Jestli někdo neřeší kauzu Dozimetr odpovědně, jsou to především pražští Piráti a Praha sobě. Jak primátor Hřib, tak jeho náměstek Scheinherr před svou jednoznačnou odpovědností strkají hlavu do písku a snaží se své pochybení hodit na někoho jiného,“ komentuje poslední události starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS). Sama by si také došlápla na možné kartelové dohody mezi čerpacími stanicemi ohledně cen pohonných hmot nebo prodávala českou elektřinu přímo Čechům.
23.08.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (660 článků)