Článek

Scheinherr (Praha sobě): Praha chystá druhé cyklodepo na Andělu

 
Z Florence bylo doručeno již přes 30 000 zásilek na kolech
29.04.2021 07:45 |

podobné články

Podobné články

Praha chválí cyklodepo na Těšnově a chystá další u Anděla. Pomáhají snižovat emise ze silnic

 
V loňském roce vybudovala Praha první cyklodepo na Těšnově. Tento pilotní projekt slouží pro překládku zboží z nákladních aut logistických společností na elektrokola, což má především ulehčit dopravě v centru města. Po půl roce fungování jsou výsledky více než příznivé, a proto se magistrát rozhodl nejen v projektu pokračovat, ale zároveň vybudovat další cyklodepo, tentokrát na Smíchově.
28.04.2021 13:40 |

podobné články

Další nákladní elektrokola v Praze: Na Andělu vznikne nové cyklodepo

 
Nedaleko pražské křižovatky Anděl vznikne nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Umístěno bude na Plzeňské ulici pod městským okruhem, řekli v pondělí náměstci primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a Petr Hlaváček (TOP 09). První depot.bike vznikl loni na Těšnově. Dosud fungoval v pilotním režimu, od 1. května 2021 zde bude nastálo, rozhodli v pondělí radní. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola pro město na Těšnově provozuje společnost ekolo.cz.
22.03.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Adam (100 článků) , Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

MHMP: Cyklodepo na Florenci jako jeden ze nejekologičtějších evropských projektů

 
V listopadu loňského roku bylo na pražské Florenci otevřeno první městské cyklodepo určené pro rozvoz zásilek po centru města na nákladních elektrokolech. Teď se dostalo mezi nejlepší evropské projekty Eurocities Awards 2021 v kategorii Zero pollution. Praha v návaznosti na úspěšnost depa chystá další na Andělu, jehož provoz bude zahájen toto září.
05.08.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Zero Zero (5 článků)

V Praze se otevřelo první cyklodepo: Místo dodávek budou balíky rozvážet nákladní elektrokola

 
Magistrát hlavního města Prahy ve středu 18. listopadu otevřel první cyklodepo Depot.bike, které bude pomocí nákladních elektrokol zajišťovat rozvoz menších zásilek po centru hlavního města. Fungl nové depo se usídlilo na velmi strategickém místě pod magistrálou na Těšnově, což je zároveň hranice mezi Prahou 1 a Prahou 8. Praha tento způsob rozvozu okoukala v zahraničí a slibuje si, že se díky kolům podaří zlepšit ovzduší a hlavně snížit dopravní zátěž v centru města.
19.11.2020 16:55 |

podobné články

Scheinherr (Praha sobě): Do centra Prahy vyjela nákladní elektrokola

 
Hlavní město otevřelo první cyklodepo pro rozvoz zásilek.
18.11.2020 16:51 |

podobné články

Připravoval jsem se dva roky, říká budoucí pražský náměstek pro dopravu Scheinherr

 
Diagnostika mostů v metropoli je první věc, na kterou se chce ve funkci pražského náměstka pro dopravu zaměřit Adam Scheinherr (Praha sobě). V rozhovoru pro server Novinky.cz slibuje, že Praha bude mít nejméně na čtyři roky dopředu vypracovaný seznam klíčových oprav, který bude veřejný.
10.11.2018 16:15 |

podobné články

Scheinherr: Zdražení MHD by přišlo i bez koronaviru, dotkne se i studentů a seniorů

 
Praha by jízdné v MHD zdražovala bez ohledu na dopady koronavirové krize, v rozhovoru pro Novinky to uvedl pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Důvodem jsou podle něj dlouhodobé propady příjmů spojené s rostoucími náklady i zavedenými slevami pro seniory a studenty. Zlevnění za bývalé primátorky Adriany Krnáčové (ANO) byla podle Scheinherra chyba. Zdražovat by se mělo postupně po několik následujících let.
22.07.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (790 článků) , Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

Jízdné v pražské MHD se nezdraží. „Někdy k tomu bude muset dojít,“ říká Scheinherr

 
Vedení Prahy ve čtvrtek na zastupitelstvu rozhodlo, že zatím nebude zvyšovat jízdné ve veřejné dopravě. V budoucnu se tomu ale město nevyhne. Kdy se tak stane, zatím není jasné, řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Vedení města v létě uvedlo, že zamýšlí zdražit jednotlivé jízdné o osm Kč a roční kupon o 365 Kč. Zdražení Praha odůvodňovala poklesem podílu tržeb z jízdného na nákladech na provoz pražské MHD.
17.12.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

Praha chce prodloužit zákaz pro řidiče na Smetanově nábřeží. Pomohlo to dopravě, tvrdí náměstek

 
Vedení Prahy chce zachovat zákaz průjezdu aut částí Smetanova nábřeží i po 1. lednu 2021. Zrušení levého odbočení z mostu Legií se podle vedení magistrátu ukázalo jako přínosné pro všechny druhy dopravy. Automobily křižovatkou projíždějí rychleji a je v ní třikrát méně dopravních nehod, uvedl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Omezení začalo platit letos 23. května, platné mělo být do konce letošního roku. Scheinherr jej ale chce prodloužit.
22.12.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

Jana Kotoučková: Už neplatí tvrzení týmu PRAHA SOBĚ, že Adam Scheinherr „zachránil jediný most s kubistickými prvky na světě – Libeňský most“

 
Ve čtvrtek 21. ledna 2016 Ministerstvo kultury zahájilo řízení, zda Libeňský most prohlásí za kulturní památku. Podnět dal A.Scheinherr z iniciativy Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat a mluvčí ministerstva jeho iniciativu vyhodnotila jako důvodnou. Stalo se tak v období starostování Mgr. Jana Čižinského, člena KDU-ČSL a za ministrování Daniela Hermana také z KDU-ČSL. Pravděpodobně se tak stalo i za podpory radní pro kulturu Hany Třeštíkové, jejíž maminka Helena Třeštíková byla lednovou ministryní kultury v roce 2007 za KDU-ČSL jako nestraník. Zachování mostu žádaly i další organizace a spolky, k nimž se připojil i výbor ICOMOS.
16.03.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Třeštíková (161 článků) , Daniel Herman (1129 článků) , Jan Adam (87 článků)

Prázdninové jízdní řády v Praze? »Jen poplašná zpráva,« uklidňuje Scheinherr

 
Že by městská hromadná doprava v Praze přecházela kvůli řádění koronaviru na prázdninový jízdní řád? Podle pražské ODS se přesně toto děje. Magistrátní koalice ani pražský dopravní podnik však o takovémto opatření nic neví. „ODS šíří poplašnou zprávu," vyjádřil se náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) v rámci nově přijatých opatření, které upravují autobusové jízdní řády.
12.03.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

Scheinherr (Praha sobě): Jde mi o kvalitní průjezdnost městské hromadné dopravy i bezpečnost pěších

 
Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr chce vylepšit podmínky pro tramvajový provoz na Smetanově nábřeží a Malé Straně. O návrhu jednal s městskými částmi a koaličními partnery.
17.07.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

Scheinherr (Praha sobě): Žádáme o vrácení režimu bus pruhů do původního stavu

 
Na základě usnesení listopadového Zastupitelstva hl. m. Prahy dostal náměstek pro dopravu Adam Scheinherr za úkol vrátit do původního stavu režim fungování vyhrazených jízdních pruhů pro MHD, Integrovaný záchranný systém a taxi.
18.12.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

Dopravní kolaps v Praze: Náměstek promluvil: Oprav je hodně. A příští rok nás čeká Barrandovský most. Řidiči, využijte MHD

 
Pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) sdělil, že tolik kritizovaná dopravní situace v Praze je výsledkem nutných oprav, protože technický stav pražské infrastruktury byl zanedbaný. „Musíme si také uvědomit, že v příštím roce připravujeme rekonstrukci Barrandovského mostu, který nebyl přes 35 let rekonstruován, proto je lépe koncentrovat více rekonstrukcí v letošním roce,“ vysvětlil Scheinherr.
09.09.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

Spor kvůli přestavbě domu U Tří andělů: Zasáhl Ústavní soud! Vyhověl stížnosti sousedů

 
Ústavní soud (ÚS) zasáhl do sousedského sporu vyvolaného přestavbou domu U Tří andělů v Praze na Hradčanech. Vyhověl stížnosti firmy, které patří sousední nemovitost v ulici Úvoz, údajně poškozená při přestavbě domu U Tří andělů. Firma se domáhala navrácení domu do původního stavu, což se ukázalo jako nereálné, pražské soudy tak žalobu zamítly. Podle nálezu ÚS je zapotřebí pořídit ještě posudek statika a dát firmě možnost, aby svůj nárok přeformulovala.
17.03.2021 12:35 |

podobné články

Cyklodepu na Těšnově hrozí konec. Podle stavebního úřadu je to černá stavba! „Je to nedorozumění,“ zní z magistrátu

 
Cyklodepu na Těšnově pro rozvoz zboží elektrokoly po centru města hrozí konec. Stavební úřad Prahy 8 totiž zahájil řízení o odstranění stavby. Podle úřadu jde o černou stavbu. ČTK to dnes řekl mluvčí Prahy 8 Martin Šalek. Technická správa komunikací (TSK), která cyklodepo spravuje, se už proti rozhodnutí podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana odvolala. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola zahájilo provoz loni 18. listopadu. Druhé depo plánuje magistrát nedaleko křižovatky Anděl. Na problém upozornil web kolotipy.cz.
02.09.2021 16:20 |

podobné články

Praha 5 chce zredukovat stánky na Andělu: Centrum Smíchova je přeplněné lidmi

 
Z míst poblíž vstupu do metra na Andělu na Praze 5 by mělo zmizet několik stánků. Ty jsou nalepené na sobě a situace je zde nepřehledná. Kolemjdoucí do sebe navíc v místě naráží a centrum Smíchova je tak neustále přeplněno lidmi. Městská část reaguje na problematické stánkaře i dlouhodobé stížnosti lidí. Chce situaci změnit a omezit trh na pouhých 45 stánků.
14.04.2016 11:30 |

podobné články

Jan Čižinský (42) a Adam Scheinherr (33): Mění město, zpovídat se ale nechtějí

 
Že si dělají, co chtějí a lidé jim nestojí za vysvětlení, vadí opozici magistrátní koalice už dlouho. Například i proto, že Jan Čižinský (42) a Adam Scheinherr (33) nejsou ochotni odpovědět na otázky k omezením na Smetanově nábřeží.
06.11.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adam (87 článků) , Adam Adam (249 článků) , Adam Adam (249 článků)

Scheinherr (Praha sobě): Praha bude mít jednotný orientační systém

 
Hlavní město Praha připravilo projekt modernizace orientačního systému v pražských ulicích a ve veřejné dopravě. Cestující přehledně provede od nástupiště v metru, přes vestibuly až ke stanicím vlaků a zastávek autobusů i tramvají.Hlavní město Praha připravilo projekt modernizace orientačního systému v pražských ulicích a ve veřejné dopravě. Cestující přehledně provede od nástupiště v metru, přes vestibuly až ke stanicím vlaků a zastávek autobusů i tramvají.
23.02.2021 13:55 |

podobné články