Článek

Scenárista Zločinů Velké Prahy: Navazovat na legendu, jako jsou Hříšní lidé, je komplikované

 
Na kriminální sérii České televize Zločiny Velké Prahy se podílel také scenárista Jan Drbohlav (53), který pro ni napsal díly Nedohraná etuda a Zmizelá. Tvůrce uvádí na svých webových stránkách, že s nabídkou se na něj obrátil autor seriálu Petr Zikmund (74). „Koncept seriálu, který se odehrává v roce 1922, tedy v roce, kdy se menší města a vesnice v okolí Prahy připojily k hlavnímu městu, se mi moc líbil,“ napsal Drbohlav, který také řekl několik slov pro eXtra.cz.
28.03.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Drbohlav (1 článek) , Petr Zikmund (4 články)
Podobné články

Zločiny Velké Prahy, Hříšní lidé a další: Nakolik odpovídají skutečnosti a hříchy prostitutky Pulpánové

 
Zločiny Velké Prahy, Četníci z Luhačovic, Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky a samozřejmě Hříšní lidé a Panoptikum města pražského. To všechno jsou seriály, které se snaží divákům přiblížit fungování zločinu a policie v minulých dobách. Nakolik jsou ale opravdu věrné skutečnosti a jak velkou část z nich tvoří umělecká licence? Na toto téma promluvil pro eXtra.cz ředitel Muzea Policie ČR a historik Radek Galaš.
27.02.2021 06:00 |

podobné články

Hříšní lidé města pražského: Rada Vacátko měl divoký milostný život. Zničila ho rakovina

 
Herce Jaroslava Marvana si diváci pamatují z komunistické agitky Anděl na horách nebo jako radu Vacátka ze seriálu Hříšní lidé města pražského. Šéfoval zde pražské mordpartě v podání Františka Filipovského, Josefa Bláhy a Josefa Vinkláře. Seriál nyní reprízuje Česká televize a stále se u diváků těší velkému úspěchu. Byl Jaroslav Marvan také jedním z hříšných lidí města pražského?
31.01.2021 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vinklář (69 článků) , František Filipovský (88 článků) , Jaroslav Marvan (48 článků) , Josef Bláha (22 článků) , Josef František (248 článků) , František Bláha (5 článků)

Hříšní lidé města pražského: Radu Vacátka »vyčistili«

 
To by rada Vacátko koukal! Hříšní lidé města pražského se v dubnu vracejí v novém kabátě na obrazovky. „Nechali jsme seriál vyčistit a budeme ho vysílat v HD kvalitě, tedy ve vysokém rozlišení, skvělý obraz i zvuk,“ prozradil Blesku mluvčí České televize Ladislav Šticha.
02.04.2010 06:25 |

podobné články

Paroubek: Státní rozpočet na rozcestí

 
Sobotkova vláda se nachází v poněkud prekérní situaci, protože pokud jde o vládní rozpočtovou politiku, nemá na co navazovat. Přesněji, nemá na co dobrého navazovat.
11.12.2014 21:36 |

podobné články

Jiráskovu mostu ustoupil jezuitský pavilon. Místo Ječné mohl navazovat na Žitnou

 
Neustále rostoucí průmyslová oblast v Praze 19. století zapříčinila, že tehdejší Palackého most přestal pro potřeby rozvíjejícího se území dostačovat. Začalo se tedy uvažovat o vzniku dalšího přemostění, kterému předcházely dlouhé spory o konkrétní umístění. Řešilo se, jestli bude most navazovat na linii Ječné, nebo Žitné ulice. Stavbě musel ustoupit jezuitský pavilon, který byl součástí dnešních Dienzenhoferových sadů.
28.06.2017 06:35 |

podobné články

Vtip na transgender byl vytržen z kontextu, krotí skandál scenárista Zoolandera 2

 
Proti tvůrcům komedie Zoolander 2, režisérovi Benu Stillerovi a scenáristovi Justinu Therouxovi, byla po zveřejnění traileru sepsána petice, která tvrdí, že film se vysmívá transgender komunitě. Dokument vyzývající k bojkotu komedie získal od zveřejnění 18. listopadu přes 21 tisíc podpisů. Scenárista v rozhovoru pro web The Wrap řekl: "Ani nevím, co si o tom myslet, protože se mě to dotklo. Vtipy, které napíšu, hodně promýšlím. Tu uraženost způsobilo vytržení scény z kontextu. Přál bych si, aby lidé film nejdříve viděli," dodal scenárista. Zoolander 2 dorazí do českých kin 18. ledna 2016. V hlavních rolích se vrátí Ben Stiller a Owen Wilson.
09.12.2015 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Owen Wilson (49 článků) , Ben Stiller (99 článků) , Justin Theroux (178 článků)

Místa, která děsila pražskou galérku: Sídla někdejších komisařství byste dnes nepoznali

 
K období první republiky, ve kterém se odehrávají seriály jako Zločiny Velké Prahy nebo Hříšní lidé Města pražského, patřila také policejní ředitelství a komisařství. Extra.cz ukazuje dnešní podobu některých z nich. Místa, kde se kdysi prováděly výslechy a kde si policisté lámali hlavu kvůli pražské galerce, dnes slouží už něčemu úplně jinému.
07.03.2021 11:51 |

podobné články

Vnitro: Vláda schválila novou Koncepci boje proti organizovanému zločinu

 
Ministr vnitra předložil vládě Koncepci boje proti organizovanému zločinu na období let 2011–2014. Na základě analýzy současné situace v oblasti organizovaného zločinu koncepce navrhuje celou řadu opatření s cílem vytvořit dlouhodobě podpůrné podmínky pro práci orgánů veřejné správy v oblasti prevence, odhalování a postihování organizovaného zločinu na území České republiky.
12.08.2011 10:25 |

podobné články

Robert De Niro uvažuje o ruském občanství. Je to komplikované rozhodnutí, tvrdí herec

 
Robert De Niro by se v budoucnu mohl stát ruským občanem, spekuluje ruská státní zpravodajská agentura TASS. "Možná. Jistě si dokážete představit, jak je to komplikované rozhodnutí. Uvidíme," odpověděl dvaasedmdesátiletý americký herec tamním reportérům na otázku, zda by stejně jako jeho francouzský kolega Gérard Depardieu a americký boxer Roy Jones přijal ruské občanství. De Niro navštívil Moskvu po šesti letech při příležitosti otevření nové pobočky restaurační sítě Nobu, kterou spoluvlastní. Poprvé hlavní město Ruska poznal v roce 1987, kdy zasedl do poroty Moskevského mezinárodního filmového festivalu.
10.11.2015 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Gérard Depardieu (192 článků) , Robert Jones (3 články) , Robert Jones (3 články) , Robert Jones (3 články) , Robert Jones (1 článek) , Robert Jones (1 článek)

Scenárista Jiří Hubač (†82): Podlehl rakovině jater

 
Českou kulturní scénu zasáhla v krátké době další rána. Ve věku 82 let podlehl v nemocnici v PrazeMotole rakovině jater dramatik a scenárista Jiří Hubač – autor slavných seriálů Sanitka, Tři chlapi v chalupě či Dobrá voda. A hlavně také dvorní scenárista legendárních hereček Jiřiny Bohdalové (80) a Jiřiny Jiráskové (80). Obě Hubačova smrt ranila.
29.09.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1250 článků) , Jiřina Jirásková (449 článků) , Jiří Hubač (43 článků)

Talentovaný scenárista Jiří Hubač (†82) měl talent od Boha: Hercům psal role přímo na tělo

 
Scenárista a dramaturg Jiří Hubač (†82) by dnes oslavil 91. narozeniny. Ačkoliv se v mládí pohyboval spíše kolem elektrotechniky, postupem času se vyprofiloval ve výrazného autora námětů a scénářů řady nezapomenutelných seriálů, filmů i divadelních her. Legendární scenárista s řadou ocenění podlehl před devíti lety zákeřné chorobě.
27.08.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hubač (43 článků)

Režisér Zločinů Velké Prahy v podcastu: Změna herce v hlavní roli! Z tlamy Langmajer sexappeal nevymaže

 
O natočení historického detektivního seriálu z doby První republiky uvažoval režisér, kameraman a scénárista Jaroslav Brabec už v roce 1996, ale nakonec k tomu došlo až o téměř 25 let později. Zločiny Velké Prahy v premiéře na České televizi trhly hned rekordní sledovanost přes 2 miliony diváků. Proč bude Jiří Langmajer dělat postelové scény až do důchodu a jak vynikl herec Jaroslav Plesl, prozradil režisér Brabec v Blesk Podcast.
08.02.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (615 článků) , Jaroslav Plesl (382 článků) , Jaroslav Brabec (54 článků)

Komplikované vztahy na dálku: Mají vůbec budoucnost?

 
Čím delší má takový vztah trvání, tím je pro oba náročnější. Partnerské soužití na dálku je komplikované hned z několika důvodů. Mezi ty...
08.01.2014 13:30 |

podobné články

Komplikované vztahy na dálku: Mají vůbec budoucnost?

 
Čím delší má takový vztah trvání, tím je pro oba náročnější. Partnerské soužití na dálku je komplikované hned z několika důvodů. Mezi ty...
16.01.2014 10:40 |

podobné články

Pikantérie Zločinů Velké Prahy: Langmajerův sex s Geislerovou! A další postelové scény!

 
S milostnými scénami ve druhém díle šetřili. Ve třetím pokračování Zločinů Velké Prahy ale byly rovnou dvě! Ostřílený svůdník Jiří Langmajer (54) alias inspektor Havlík si podal Ester Geislerovou (36) coby servírku v hospodě a Denis Šafařík (26) jako agent Nováček zase svedl Dariju Pavlovičovou (19), dceru svého šéfa.
15.02.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (615 článků) , Ester Geislerová (100 článků) , Denis Šafařík (25 článků) , Darija Pavlovičová (5 článků) , Jiří Havlík (26 článků)

Režisér Zločinů Velké Prahy Jaroslav Brabec prozradil: Božena od nás opisovala!

 
Pozornému divákovi Zločinů Velké Prahy neuniklo, že pavlačový dům, kde se Jaroslav Plesl (49) coby inspektor Budík za pomoci armády snažil v díle Pekelný stroj zneškodnit šíleného vynálezce Pavla Lišku (49), si zahrál i v minisérii Božena! Ano, v jeho průjezdu měla Němcová sex s básníkem Nebeským.
01.03.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Liška (283 článků) , Jaroslav Plesl (382 článků) , Jaroslav Brabec (54 článků) , Božena Němcová (162 článků)

Režisér Zločinů Velké Prahy prozradil: Božena od nás opisovala!

 
Pozornému divákovi Zločinů Velké Prahy neuniklo, že pavlačový dům, kde se Jaroslav Plesl (49) coby inspektor Budík za pomoci armády snažil v díle Pekelný stroj zneškodnit šíleného vynálezce Pavla Lišku (49), si zahrál i v minisérii Božena! Ano, v jeho průjezdu měla Němcová sex s básníkem Nebeským.
01.03.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Liška (283 článků) , Jaroslav Plesl (382 článků) , Božena Němcová (162 článků)

Režisér Zločinů Velké Prahy práskl: Božena od nás opisovala

 
Pozornému divákovi Zločinů Velké Prahy neuniklo, že pavlačový dům, kde se Jaroslav Plesl (49) coby inspektor Budík za pomoci armády snažil v díle Pekelný stroj zneškodnit šíleného vynálezce Pavla Lišku (49), si zahrál i v minisérii Božena! Ano, v jeho průjezdu měla Němcová sex s básníkem Nebeským.
01.03.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Liška (283 článků) , Jaroslav Plesl (382 článků) , Božena Němcová (162 článků)

Pokračování Zločinů Velké Prahy v ohrožení? Režisér Brabec přiznal menší trik!

 
Ještě před vysíláním prvního dílu Zločinů Velké Prahy se ředitel České televize Petr Dvořák (56) nechal slyšet, že si počká na čísla sledovanosti a podle toho se rozhodne, zda bude pokračování. Byť to dopadlo, jak nejlíp mohlo, režisér Jaroslav Brabec (66) od něj zatím nic neslyšel.
06.04.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Brabec (54 článků) , Petr Dvořák (816 článků) , Petr Dvořák (811 článků)