Článek

Scenárista Petr Kolečko o seriálu Chataři: Přirovnání k Chalupářům je nesmysl

 
Scenárista Petr Kolečko (36), který napsal scénář k velmi úspěšnému seriálu Most!, promluvil o svém novém seriálu s pracovním názvem Chataři. Ten je aktuálně ve fázi natáčení a objeví se na obrazovkách České televize. Ačkoliv svým názvem a popisem děje může jemně připomínat kultovní seriál Chalupáři, Kolečko prozradil, že srovnávat tyto dva projekty je nesmysl a název se navíc možná ještě změní.
01.08.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)
Podobné články

Kolečko napsal seriál Chataři. Hrají Chýlková, Hanák či Myšička

 
Scenárista Petr Kolečko (Most!, Čtvrtá hvězda) napsal humoristický seriál Chataři o partičce trochu rozhádaných českých chatařů, kteří touží po „pohodě“.
28.05.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)

Někdo se v Chatařích asi pozná, říká scenárista Mostu Petr Kolečko

 
Nedaleko Nižboru vyrostla nová chatová osada Záhoří, kde život má svá pravidla a na rozdíl od toho venku se příliš nemění. Postavila ji Česká televize a točí v ní nový komediální seriál Chataři, který napsal Petr Kolečko, autor populárního seriálu Most!. Jak prozrazuje v rozhovoru, chataření před pár lety podlehl i on sám. „Asi to přišlo s rodinou a s věkem,“ vysvětluje oblíbený divadelní dramatik a scenárista, který se nedávno stal znovu otcem.
20.06.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)

Nový seriál Chataři: Tady bude pohoda, i kdyby nás to mělo stát život, je jeho slibné heslo

 
Po úspěšném seriálu Most! napsal scenárista Petr Kolečko (36) pro Českou televizi seriál Chataři. Ten pojednává o lidech, kteří chtějí ve své chatové osadě pohodu, i kdyby je to mělo stát život. Roli v tomto projektu dostal i Filip František Červenka (19) alias Tonda z Mostu.
22.06.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: František Filip (32 článků) , Petr Kolečko (91 článků)

Začne to komediálně a houstne to. Scenárista Kolečko nejen o seriálu Přijela pouť

 
Scenárista a režisér Petr Kolečko pracuje na několika projektech současně. Pro mnohé se stal symbolem odvážného humoru, třeba i díky seriálu Přijela pouť na Stream.cz.
05.12.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)

Role se vyměnily! Scenárista seriálu Most! Kolečko za modela a těhulka Vignerová v záchvatu smíchu

 
Před rokem ho ani ve snu nenapadlo, že by se někdy chopil role modela. A stalo se! Scenárista seriálu Most! Petr Kolečko (35) se po improvizovaném mole prošel pro nadaci Seniorem s radostí.
24.11.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)

Scenárista Petr Kolečko: My Češi si často myslíme, že jsme rasisti, ale v životě se pak chováme jinak

 
Nový komediální seriál Most! vypráví o lidech ze stejnojmenného severočeského města. Hlavním hrdinou je Luděk, který si nerozumí s bývalou ženou, s dospívajícím synem ani s bráchou Pavlem. Seriál nešetří ostřejším humorem a nevyhýbá se vulgaritám ani rasistickým narážkám, stručně řečeno je poněkud nekorektní. Napsal ho dramatik a scenárista Petr Kolečko.
30.12.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků) , Pavel Nový (440 článků)

Odvážný krok České televize: TOČÍ NOVÉ »CHALUPÁŘE«!

 
Malebná osada Záhoří, kde platí tradice a neměnná pravidla. U Nižboru se točí nový seriál Chataři. Nakolik se autor Petr Kolečko (36) nechal inspirovat nesmrtelnými Chalupáři, které ČT nyní opět reprízuje? „Celé Chalupáře jsem nikdy neviděl,“ přiznává překvapivě scenárista úspěšných seriálů MOST! či Okresní přebor.
12.06.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)

Po triumfu na Českém lvu strávil neděli s rodinou: Kolečko s Vignerovou vyvezli malého Jiříka

 
Seriál Most!, který byl nominovaný na Českého lva v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál, svou nominaci v sobotu večer proměnil ve vítězství. Tvůrci seriálu neskrývali na pódiu nadšení. Scénárista Mostu! Petr Kolečko dorazil na slavnostní předávání cen do Rudolfina s maminkou. Partnerka Aneta Vignerová s dvoutýdenním Jiříkem zůstala pochopitelně doma.
08.03.2020 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků) , Aneta Vignerová (605 článků)

Chataři a chalupáři pozor! Jak se bránit proti zlodějům!

 
Zloději jsou natěšeni. Opět přišel jejich čas. Chataři zazimovávají své letní příbytky a rekreační oblasti se vylidňují. Ideální doba, jak si přilepšit z cizího majetku. Vetřelcům se hodí vše, zásoby potravin snědí a elektroniku či cenné věci prodají. Stoprocentní rada, jak zabránit vykradení chaty či chalupy, neexistuje. Přesto lze jistá opatření, jak neutrpět velké škody, učinit.
04.10.2012 12:15 |

podobné články

Letní koupání ohrožují splašky z odpadů. Podíl na nich mají i chataři

 
Zhruba třetina povrchových vod má vysoký obsah fosforu. Ten způsobuje například přemnožování sinic v přehradách. Za jejich znečišťování nejčastěji mohou odpadní vody, které jsou vypouštěny z výpustí, které nejsou zakončeny čističkou. Svou roli v této problematice hrají i chataři. Jedinou použitelnou metodou na čištění je srážení fosforečnanů solemi železa. Jen Olomoucký kraj a obce v okolí Plumlovské přehrady na její vyčištění poskytly téměř půl milionu korun.
05.11.2016 16:25 |

podobné články

Chataři ročně přeplácí až dva tisíce za elektřinu: Víme, jak se tomu vyhnout

 
Češi jsou hned po Švédech nejnadšenějšími chataři na světě. Jakmile se oteplí, začne víkendové dojíždění na chatu či chalupu, nyní o prázdninách tam lidé tráví i celé dva měsíce. Některým z nich ale pohoda po sezoně trochu zhořkne, když dostanou účet za elektřinu. Jak si ohlídat, že vám se to nestane?
25.07.2017 06:05 |

podobné články

Kuny, opilí zloději i vichřice: Chataři pláčou nad škodami, jak objekty správně pojistit?

 
Někteří chataři a chalupáři se v těchto dnech vrací po dlouhé době na obhlídku svých objektů a často utrpí šok. Pojišťovny hlásí, že minulý rok stoupl počet škod na rekreačních objektech až o 70 %. Většinu z nich tvoří vodovodní a živelné příčiny, vandalové a zloději ale také způsobují škody za miliony. Lidé si sice objekty stále lépe zabezpečují, netuší však, jak je správně pojistit. Co radí pojišťovny?
19.04.2018 06:55 |

podobné články

Lvem oceněný scenárista Masaryka: Teď chci film s Troškou, má oscarový potenciál!

 
Má za sebou divácky oblíbené seriály jako Okresní přebor, Čtvrtá hvězda či Trpaslík, takže humoru evidentně rozumí. Scenárista 12 Lvy oceněného filmu Masaryk Petr Kolečko (32) má teď novou ambici. Chce točit s ikonou českých pohádek a komedií Zdeňkem Troškou (63)!
13.03.2017 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)

Houbařům měsíc říjen přeje: Petr jich našel plné kolečko!

 
Houbařský ráj našel Petr Šťastný z Hluboček na Olomoucku. Z lesa vozí hromady obřích hub. Naposledy jich bylo tolik, že zaplnily celé zahradní kolečko. Houbař jejich váhu odhadl nejméně na 25 kilo.
21.10.2017 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šťastný (19 článků) , Petr Šťastný (5 článků)

ČT točí nové »Chalupáře«! Napsal je autor populárního Mostu Kolečko

 
Už roky díky reprízám vládnou obrazovkám Chalupáři, ovšem nyní přišla Česká televize s odvážným plánem – natáčí nový seriál Chataři podle scénáře Petra Kolečka (36)! Odehrávat se má v malebné osadě Záhoří, kde platí tradice a neměnná pravidla. Podaří se úspěch legendárních Chalupářů zopakovat?
12.06.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)

Gabriela Vránová: Návrat k Chalupářům!

 
Není léto, aby v televizi neběžel kultovní seriál Chalupáři. Na seriál se ráda podívá i jedna z jeho hvězd, herečka Gabriela Vránová (72), která ztvárnila Aničku Čihákovou – manželku řidiče autobusu a sukničkáře Vladimíra Menšíka (†58). Jak přiznala v rozhovoru pro magazín Aha! TV, stále se nebyla podívat ve Višňové (v seriálu se vesnice jmenuje Třešňová), kde se v roce 1975 seriál natáčel. Teď v létě to prý napraví.
25.06.2012 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Menšík (131 článků) , Gabriela Vránová (145 článků)

Scenárista Jiří Hubač (†82): Podlehl rakovině jater

 
Českou kulturní scénu zasáhla v krátké době další rána. Ve věku 82 let podlehl v nemocnici v PrazeMotole rakovině jater dramatik a scenárista Jiří Hubač – autor slavných seriálů Sanitka, Tři chlapi v chalupě či Dobrá voda. A hlavně také dvorní scenárista legendárních hereček Jiřiny Bohdalové (80) a Jiřiny Jiráskové (80). Obě Hubačova smrt ranila.
29.09.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (986 článků) , Jiřina Jirásková (432 článků) , Jiří Hubač (38 článků)

Zdanit banky a velké firmy, napadlo Bohuslava Sobotku. A je zde přirovnání

 
Za svůj plán zdanit banky a operátory si premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vysloužil přirovnání k francouzskému ekonomovi Thomasi Pikettymu. Komentář s názvem „Bohuslav Piketty“ přinesl komentátor Petr Kamberský v Lidových novinách.
17.11.2016 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků)

Češi nejsou rasisti. S Romy dokážou v pohodě vycházet, říká scenárista Petr Kolečko

 
Rozhovor se scenáristou Petrem Kolečkem o jeho novém seriálu Most!, soužití Čechů s Romy, vulgarismech v televizi a přehnané politické korektnosti.
11.11.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (91 článků)