Článek

Scéna jako z Hitchcockova hororu: V oblíbené dovolenkové destinaci Čechů útočí na lidi agresivní vrány

 
Chorvatsko se každý rok potýká s řadou nepříjemností. Zatímco loni tamní obyvatele trápili především komáři, agresivní želvy a nebezpečné zmije, letos jsou to vrány. „Zaútočily na nás, zatímco jsme šly s kamarádkou ven,“ uvedla jedna z obyvatelek podle webu Večernij List.
09.06.2024 09:40 |

podobné články

Podobné články

Peklo v oblíbené dovolenkové destinaci Čechů. Španělsko zamořili švábi, ekologové bijí na poplach

 
V oblíbené dovolenkové lokalitě ve Španělsku se rozmnožili švábi. Podle deníku Daily Mail za to mohou klimatické změny a teplo, které tomuto hmyzu prospívá. V ohrožení jsou tak podniky především z oboru gastronomie, které musí přijmout naléhává opatření. 
03.06.2024 18:15 |

podobné články

Vrány u mrtvého netruchlí, poučují se z jeho smrti

 
Vrány patří stejně jako ostatní příslušníci čeledi krkavcovitých mezi nejinteligentnější opeřence planety. V lidské kultuře nezřídka vzpomínaní ptáci se často zmiňují jako jedni z mála, kteří umějí truchlit. Vrány se totiž srocují u mrtvých příslušníků svého druhu a vypadá to, že se s ním loučí. Podle amerických etologů ale spíš než truchlení je jejich chování snahou poučit se. Tedy získat vědomosti o tom, jak dotyčný jedinec zahynul. A poučit se z toho pro příště. Okolnosti smrti si přitom pamatují ještě řadu let.
07.10.2015 16:00 |

podobné články

V Chorvatsku se přemnožili jedovatí hadi a útočí na lidi: Uštknutých valem přibývá

 
Chorvatsko sužuje velký problém. V oblíbené dovolenkové destinaci Čechů totiž došlo k přemnožení jedovatých zmijí, které útočí na lidi. Jak informuje web Dnevnik.hr, v místních nemocnicích končí stále více pokousaných osob. Ve Splitu řešili již čtyři případy uštknutí. Naposledy uštknula zmije ženu přímo na její vlastní zahradě. 
05.05.2024 13:55 |

podobné články

Na muže zákona útočí vrány. Trusem

 
Komplikovanou cestu do práce mají v těchto dnech policisté ve městě Everett v americkém státě Washington. Znepříjemňují jim ji vrány, které si postavily hnízda v blízkosti parkoviště před policejní služebnou a na přicházející policisty útočí vlastním trusem.
13.06.2011 10:25 |

podobné články

Čelisti opět v akci: Další dovolenkovou destinaci Čechů obráží žralok

 
V oblíbené dovolenkové destinaci Čechů se objevil žralok. Jak informoval francouzský web Bfmtv, u pláže Almanarre blízko francouzského města Hyères na Azurovém pobřeží se v blízkosti břehu vyskytl žralok.
27.07.2022 15:20 |

podobné články

Na Febiofest přijede slavná Hitchcockova herečka Kim Novaková

 
Pozvání na Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest, jehož 22. ročník se uskuteční od 19. do 27. března v multikině Cinestar Anděl, přijala americká herečka Kim Novaková, známá nejen ze slavného Hitchcockova thrilleru Vertigo, oznámila mluvčí přehlídky Martina Chvojka Reková.
12.01.2015 09:22 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1865 článků) , Kim Martin (3 články)

Zemřela Pat Hitchcocková, hrála i v Psychu

 
Patricia „Pat“ Hitchcocková, dcera režiséra Alfreda Hitchcocka, zemřela ve věku 93 let v kalifornském Thousand Oaks. Potvrdila to její dcera Katie O’Connell-Fialová.
11.08.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Alfred Hitchcock (101 článků) , Patricia Hitchcock (2 články)

Máma trpěla paranoiou kvůli válce na Ukrajině: Uškrtila syna Olivera (†8)!

 
Natalia Aleksandrovna Hitchcocková (41) trávila volné chvíle u válečného zpravodajství. Kvůli válce na Ukrajině prý máma dvou dětí trpěla paranoiou. Žena původem z Ruska, která dlouhodobě žila ve Wisconsinu, uškrtila svého vlastního syna (†8)!  Chlapec byl převezen do nemocnice, kde ale o dva dny později zemřel. Hitchcocková se navíc pokusila utopit svého staršího syna.
06.04.2022 21:45 |

podobné články

Jako z hororu! Agresivní vrány útočí na lidi, psům trhají srst!

 
Tisíce agresivních vran obtěžují a už i ohrožují obyvatele chorvatského Záhřebu. Jejich výskytem obzvláště trpí městská část Siget, tam došlo kromě napadení zvířat i k napadení člověka.
09.11.2017 12:15 |

podobné články

Nebezpečná bakterie v dovolenkovém ráji Čechů. Nemusí pomoci ani antibiotika

 
Otrava krve, zápal plic nebo meningitida. To jsou zdravotní problémy, které může způsobit bakterie Klebsiella pneumoniae, aktuálně řádící na Kanárských ostrovech, oblíbené dovolenkové destinaci Čechů. Bakterií se již nakazilo 13 turistů a Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) varuje, že nákaza by se mohla vyvinout v epidemii.
16.07.2018 18:05 |

podobné články

Dovolenkový ráj Čechů ohrožuje nejnebezpečnější ryba. Její jed je stokrát silnější než kyanid, Chorvaté bijí na poplach

 
Chorvaté mají další důvod k obavám. V oblíbené dovolenkové destinaci Čechů se totiž objevila nejnebezpečnější ryba na světě s názvem čtverzubec stříbropásý (Lagocephalus sceleratus). Podle informací webu Istra24 čtyři tyto nebezpečné kusy vylovil rybář Anton Vidović. 
21.05.2024 20:25 |

podobné články

Michal David jako v hororu! Na ptáky byl krátký!

 
Scéna jako ze slavného Hitchcockova filmu Ptáci! Když Michal David (55) přišel do pražské botanické zahrady předat 50 tisíc korun na vybudování nové voliéry pro týrané papoušky, netušil, jak moc náročné to bude.
30.07.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1666 článků)

Michal David jako v hororu! Na ptáky byl krátký!

 
Scéna jako ze slavného Hitchcockova filmu Ptáci! Když Michal David (55) přišel do pražské botanické zahrady předat 50 tisíc korun na vybudování nové voliéry pro týrané papoušky, netušil, jak moc náročné to bude.
31.07.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1666 článků)

Scéna jako z Hitchcockova hororu. Australské město zaplavily tisíce korel

 
Do města vletí tisíce ptáků a místní obyvatelé se stanou terčem jejich šílených útoků. Hitchcockův horor Ptáci je velmi přesvědčivý. V Novém Jižním Walesu v Austrálii ve městě Nowra si obyvatelé, kteří tam žijí, nemohli na slavný snímek nevzpomenout. Pobřežní město totiž obsadily tisíce korel.
01.05.2021 12:25 |

podobné články

Zůstaňte doma a udělejte si dítě! Itálie reaguje na koronavirus, který zabil více než 6 000 lidí

 
Koronavirus postihl v podstatě celý svět, pandemie však nejhůře ovlivnila Itálii. V oblíbené dovolenkové destinaci Čechů se nemocí Covid-19 nakazilo už 64 tisíc lidí a více než 6 tisíc jí podlehlo. Italové si proto rozesílají kampaň, v níž si dávají za úkol jedinou věc - zůstat doma a dělat děti.
24.03.2020 09:26 |

podobné články

Smartwings obnovují spojení do dalších 25 destinací: Do jakých zemí mohou Češi vyrazit?

 
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, v červenci obnovují letecké spojení do dalších 25 destinací. Smartwings v prvním červencovém týdnu obnoví pravidelné linky z Prahy do řeckých destinací Heraklion, Kavala, Kefalonie, Korfu, Kos, Preveza, Rhodos, Zakynthos, 4 španělských destinací Málaga, Mallorca, Tenerife, Valencie, do italského Cagliari a do Burgasu a Varny v Bulharsku. V druhé polovině července Smartwings přidají také lety na Gran Canarii, Fuerteventuru a Madeiru. Do chorvatského Splitu již létá Smartwings od 25. června denně.
30.06.2020 18:10 |

podobné články

Smartwings v červnu obnoví z ČR lety do dalších 27 destinací

 
Letecká společnost Smartwings obnoví během června z ČR lety do dalších 27 destinací v Řecku, Itálii, Španělsku, Bulharsku, Chorvatsku, Albánii, Černé Hoře, Turecku, Maroku a na Kypru. Smartwings nyní provozují z ČR pravidelné linky do Splitu, Málagy, na Mallorcu, Krétu, Rhodos, Kos, Korfu, Kanárské ostrovy - Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote, na Madeiru (Funchal), do egypských letovisek Hurghada a Marsa Alam, do Tel Avivu, turecké Antálie a ruského Petrohradu. Charterové lety směřují do destinací v Egyptě, Tunisku a SAE. Jen prvním červnovém týdnu přidají Smartwings na pravidelných linkách 12 nových destinací.
01.06.2021 19:20 |

podobné články

Rackové budou pojídat naše děti, varují vědci!

 
Britští ornitologové už několik let varují před enormním nárůstem rozměrů racků mořských. Můžou za to lidé, kteří jim dopřávají hody na svých odpadcích. Velmi agresivní druh opeřence teď už neohroženě loví i potkany, což by se mohlo zdát jako pozitivní. Jenže v obřím žlutém zobanu končí také drobné ptactvo, zajíci i větší kořist. Hrozí tak prý výjev z Hitchcockova hororu Ptáci. Hladový racek by mohl zabít a spořádat i kojence.
28.07.2015 12:00 |

podobné články

Neuvěříte svým očím: Téhle herečce z Hitchcockova hororu Ptáci je 82 let!

 
Vzpomínáte si ještě na krásnou blondýnku Melanii z legendárního hororu Alfreda Hitchcocka Ptáci? Před 49 lety ji ztvárnila americká herečka a bývalá modelka Tippi Hedren, která v lednu oslavila 82. narozeniny. Ač je to jen stěží uvěřitelné, tato šmrncovní dáma se skutečně narodila roku 1930. Herečka, celým jménem Nathalie Kay ‚Tippi‘ Hedren, si zahrála hlavní roli ještě v dalším z Hitchcockových filmů, a to v thrilleru Marnie, kde se představila po boku Seana Conneryho.
04.04.2012 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Sean Connery (121 článků) , Alfred Hitchcock (101 článků) , Tippi Hedren (7 článků)