Článek

Sbohem, Meky: Se Žbirkou se naposledy rozloučí i prezidentka Čaputová

 
Posledního rozloučení se zpěvákem a skladatelem Miroslavem Žbirkou (†69) se v Praze zúčastní i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. V tiskové zprávě to oznámila Kancelář prezidenta Slovenské republiky.
19.11.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Žbirka (53 článků)
Podobné články

Poslední rozloučení s Mirem Žbirkou (†69) OBRAZEM: Pohřeb legendy spojil členy Elánu

 
Stovky lidí se dnes odpoledne ve strašnickém krematoriu v Praze rozloučily se slovenským zpěvákem a skladatelem Miroslavem Žbirkou (†69). Piety se účastnila rodina, blízcí přátelé a pozvaní hosté, mezi nimi slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a český premiér Andrej Babiš. Poslední sbohem přišli říct i členové rozpadlé legendární kapely Elán Jožo Ráž a Vašo Patejdl.
19.11.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vašo Patejdl (46 článků) , Andrej Babiš (23829 článků) , Miroslav Žbirka (53 článků) , Jožo Ráž (114 článků)

Rozloučení s Mirem Žbirkou (†69): Na pohřeb dorazila slovenská prezidentka i zdrcený Zuna

 
Ve strašnickém krematoriu v Praze proběhlo poslední rozloučení se slovenským zpěvákem a skladatelem Miroslavem Žbirkou. Piety se zúčastnila rodina, blízcí přátelé a pozvaní hosté, mezi nimi slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a český premiér Andrej Babiš. Veřejnost se kvůli platným proticovidovým opatřením mohla s hudebníkem rozloučit před obřadní síní, kde byla umístěna kondolenční kniha. Obřad šlo sledovat na projekci před krematoriem. Na místě bylo podle zpravodaje ČTK několik stovek lidí, řada z nich dorazila s bílými růžemi jako odkaz na Žbirkův hit Biely kvet. Pohřeb skončil velkým poklesem pro Mekyho.
19.11.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Žbirka (53 článků)

Významný host na Žbirkově (†69) pohřbu: Zúčastní se i prezidentka Čaputová!

 
Posledního rozloučení se zpěvákem a skladatelem Miroslavem Žbirkou (†69) se v Praze v pátek zúčastní slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (48). V tiskové zprávě to dnes oznámila Kancelář prezidenta Slovenské republiky. Populární hudebník zemřel ve věku 69 let 10. listopadu. Slovenská prezidentka se tak do ČR vrátí v tomto týdnu podruhé.
18.11.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Žbirka (53 článků)

Poslední sbohem Mekyho Žbirky (†69): Známí odvolávají účast?

 
Už zítra se jak Česko, tak Slovensko rozloučí s legendárním zpěvákem Mekym Žbirkou (†69)! Pohřeb jako takový proběhne v Praze, kde dlouhé roky žil. Další vzpomínkové akce ale i chystá i jeho rodná Bratislava. Právě tam by měla Mekyho památku uctít také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (48).
18.11.2021 05:15 |

podobné články

Meky Žbirka pro ni složil duet: Nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková ohromuje svět

 
Vycházející hvězda klasické hudby, Ráchel Skleničková, je již od narození nevidomá. Od dvou let si zamilovala klavír a klávesám nástroje zůstala věrná doposud. V současnosti studuje Hudební a taneční fakulty pražské AMU a sklízí úspěchy po celém světě. Hrála na Pražském jaru, má za sebou roční studijní pobyt ve Finsku a s Meky Žbirkou natáčela písničku „Čistý svet“ ve slavném londýnském studiu Abbey Road, kde nahrávali i The Beatles. Proč pro ni napsal oblíbený muzikant duet?
12.02.2020 19:00 |

podobné články

Meky Žbirka vzpomínal na své vítězství ve Zlatém slavíkovi: Neuvěříte, jak se cítil, když porazil Karla Gotta

 
Slovenský zpěvák Meky Žbirka (60) patří k několika málo interpretům, kterým se podařilo v anketě Zlatý slavík porazit božského Karla Gotta  (73) . Stalo se tak roku 1982 a Meky si připadal tak trošku nepatřičně.
02.05.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6522 článků)

Dokument Meky odhalí Mira Žbirku až na dřeň: V červenci dorazí do českých kin

 
Miro Žbirka, kterému všichni říkají prostě Meky. Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét Meky, který dorazí do českých kin 9. července, představuje populárního zpěváka z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně a v nečekaných souvislostech i s humorem. Film natočil Šimon Šafránek, který za svůj předchozí dokument King Skate získal Českého lva.
21.06.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Šimon Šafránek (23 článků) , Mira Mira (106 článků) , King King (90 článků) , King King (59 článků)

Slovenská prezidentka na pohřbu Žbirky (†69): Tajemství černých šatů Čaputové!

 
Přestože zpěvák Miroslav Žbirka (†69), jemuž nikdo neřekl jinak nežli Meky, pohřeb se státními poctami na rozdíl od Karla Gotta (†80) neměl, mezi pozvanými ale nechyběla jak smetánka, tak i významní političtí činitelé. A dorazila pochopitelně i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (48).
20.11.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6522 článků) , Miroslav Žbirka (53 článků)

Poslední rozloučení s Mekym Žbirkou (†69): Soukromé fotky rodiny z pohřbu!

 
Poslední rozloučení se zpěvákem Miroslavem Žbirkou (†69) bylo sice jen pro zvané, ale jeho pozůstalí mysleli i na davy fanoušků a všechny, kdo se do smuteční síně nedostali. Krátce po obřadu ukázali i soukromé fotky přímo ze strašnického krematoria.
19.11.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Žbirka (53 článků)

Čaputová kvůli volbám tasila veto. Prezidentka rovnou hrozí i ústavním soudem

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes oznámila, že vetovala zákon, který prodlužuje moratorium na zveřejňování volebních průzkumů na období až 50 z nynějších 14 dnů před volbami. V případě, že Sněmovna při opětovném hlasování schválí normu v původní podobě, Čaputová požádá ústavní soud o přezkoumání zákona a také požádá o pozastavení jeho platnosti.
06.11.2019 14:55 |

podobné články

Čaputová a její nový „první frajer“: Prezidentka si nabrnkla rozvedeného tátu s náušnicí

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) se zhruba rok po rozchodu znovu rozhodla otevřít své srdce. Jejím vyvoleným je o dva roky mladší aktivista Juraj Rizman, který dříve působil jako poradce prezidentky pro životního prostředí. Rizman je totiž v této oblasti na Slovensku známou postavou a svého času dokonce šéfoval slovenské pobočce Greenpeace. Podobně jako slovenská hlava státu má „nový frajer“ za sebou rozvod a stihl i potomka – nyní sedmiletého syna. Čaputová je matkou dvou dcer ve věku 19 a 16 let.
26.05.2020 05:15 |

podobné články

Čaputová ve fialovém chválila Slováky za boj s virem. Zmínila i veta a Kuciaka

 
Zprávu o stavu Slovenska, první od svého nástupu do úřadu loni v červnu, přednesla v pátek ráno poslancům prezidentka Zuzana Čaputová. Hlava slovenského státu předem ohlásila, že zpráva se bude lišit od podobných vystoupení jejích předchůdců. Podle tisku patří Čaputová mezi nejdůvěryhodnější slovenské prezidenty a zatím plní sliby, ke kterým se zavázala během své kandidatury. Prezidentka vyzvala k udržení soudržnosti ve společnosti, kterou přinesla pandemie. Na slavnostní chvíli si oblékla šaty a roušku ve fialové, nebo přesněji fuchsiové barvě.
05.06.2020 09:05 |

podobné články

Zamilovaná prezidentka na dovolené: Zuzana Čaputová vyvezla i nového přítele Rizmana

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyrazila na dovolenou do Tater. Doma samozřejmě nenechala svoje dcery ani přítele Juraje Rizmana. Všichni si to náramně užívají a Čaputová se na sociální síti pochlubila, jak moc.
26.07.2020 12:15 |

podobné články

Prezidentka Čaputová se pochlubila přírůstkem v rodině: Radost nám dělá už několik týdnů

 
Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová na svých sociálních sítích představila fanouškům nového člena rodiny. Roztomilé štěně labradora jménem Leon. Čtyřnohý fešák už několik týdnů dělá radost prezidentčině rodině. Čaputová se tak přidala mezi řadu státníků, kterým dělá společnost pes.
09.08.2020 20:45 |

podobné články

Rozdávání metálů odloží asi i Čaputová. Slovenská prezidentka zmínila soucit s Českem

 
Na Slovensku obyčejný pracovní den, v Česku - alespoň podle prezidenta Miloše Zemana - nejvýznamnější státní svátek. Jak v rozhovoru pro stanici CNN Prima News řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, i ona by byla pro, aby se 28. říjen stal státním svátkem v její vlasti. Zatímco česká hlava státu do poslední chvíle nechtěla udělování státních vyznamenání odložit, Čaputová už nyní naznačila, že ceremoniál, který na Slovensku chystají na 1. ledna, kvůli koronavirové pandemii zřejmě odloží.
28.10.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26692 článků)

Čaputová pohřbila otce. Truchlící prezidentka podpírala s bratrem zdrcenou maminku

 
Nejtěžší období ve svém životě prožívá oblíbená slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. V sobotu odpoledne pohřbila svého tatínka. Ten zemřel ve středu, v době, kdy hlava státu vyprovázela papeže Františka na cestě zpět ze Slovenska do Vatikánu. Na hřbitově v Pezinku byla Čaputová společně s bratrem Danielem oporou zdrcené mamince. Fotografie z pohřbu zveřejnil slovenský web pluska.sk.
19.09.2021 05:15 |

podobné články

Meky Žbirka pokřtil nové album. Víno teklo proudem

 
Meky Žbirka vydává album Empatia
06.11.2009 08:30 |

podobné články

Meky Žbirka na festivalovém večírku: Okradli mě!

 
Zpěvák Meky Žbirka (58) zažil na mejdanu těžké chvilky. „Je to taková smutná tečka, ale ztratily se mi úplně všechny doklady,“ zahlásil okolo jedenácté hodiny do mikrofonu zoufalý zpěvák. Přítomní hosté zbystřili a začali velmi podezíravě pozorovat jeden druhého. Rozjetá párty dostala najednou velmi hořkou pachuť.
10.07.2011 12:10 |

podobné články

Meky Žbirka: Komunismus je zatím jen na internetu

 
Zpěvák Meky Žbirka hovořil s Novinkami o novém symfonickém albu a právě začínajícím turné. Na tomto rozsáhlém projektu podle něj nelze nic vydělat, ale to mu nevadí, protože vždy toužil slyšet, jak znějí některé písně se symfonickým orchestrem.
06.10.2011 13:20 |

podobné články