Článek

Sbírka pro pozůstalé obětí střelce Vitáska: Nemocnice vybrala 8,7 milionu

 
Prožili hrůzu, teď dělají pomyslnou tečku. Tři a půl měsíce poté, co v ní vraždil Ctirad Vitásek (†42), uzavřela Fakultní nemocnice Ostrava sbírku za oběti.
03.04.2020 12:05 |

podobné články

Podobné články

Rodinám obětí střelce Vitáska (†42) pomohou slavní sportovci: Darovali své dresy do dražby

 
Dva týdny před Vánoci se v čekárně traumatologické ambulance ve Fakultní nemocnici Ostrava odehrála tragédie, která se bez nadsázky dotkla celé republiky. Při řádění šíleného střelce Ctirada Vitáska (†42) zahynulo sedm lidí. Byli mezi nimi i dva zaměstnanci vězeňské služby. Jejich kolegové se rozhodli pozůstalé podpořit mimo jiné unikátní dražbou dresů sportovních týmů. Do aukce se zapojily týmy z celého Česka.
22.01.2020 20:55 |

podobné články

Památník obětem střelce Vitáska ve FN Ostrava: Nevinné mrtvé bude připomínat zaniklé slunce

 
Přesně rok po činu šíleného střelce Ctirada Vitáska, který loni 10. prosince ve Fakultní nemocnici Ostrava střílel v čekárně plné lidí a zabil sedm z nich, by měl být odhalen památník obětem. Autorem je Lukáš Dvorský, který myslel co nejvíce na pozůstalé.
18.07.2020 14:45 |

podobné články

Státní zástupce o střelbě ve FN Ostrava: Slova o tělech obětí i motivu vraha Vitáska

 
Státní zástupce David Bartoš, který dozoroval vyšetřování případu střelby v budově polikliniky ostravské fakultní nemocnice, na oběti dvaačtyřicetiletého střelce Ctirada Vitáska jen tak nezapomene. Vzpomene si na ně například pokaždé, když kolem areálu nemocnice v Ostravě-Porubě projíždí. Ve čtvrtek od tragické události, kterou sedm lidí nepřežilo, uplyne jeden rok.
08.12.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: David David (839 článků) , David David (633 článků)

Poradce pro pozůstalé - Vzniká nová profese

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) zavádí novou kvalifikaci: Poradce pro pozůstalé. Poradce v poradenství pro pozůstalé má především poskytovat kvalitnější a komplexnější péči o pozůstalé v jejich těžkých chvílích. Již nyní se této činnosti věnuje mnoho laiků i odborníků, kvalifikace by nyní jejich poradenství a péči sjednotila dle přesně daných pravidel.
09.03.2010 14:40 |

podobné články

230 tisíc: Rodinám obětí šíleného střelce Vitáska poputují první peníze

 
Rodinám obětí i zraněným při šílené střelbě Ctirada Vitáska (†42), který 10. prosince postřílel sedm nevinných lidí a dva zranil, přijdou každým dnem na účet peníze. Jedná se o část pomoci, kterou rodinám věnuje kraj, Ostrava, Ostrava-Poruba a Valašské Meziříčí.
27.01.2020 13:10 |

podobné články

Předčasně se narodil, ve 3 letech osiřel, předčasně zemřel: Loučil se s námi 4 dny, řekla manželka oběti šíleného střelce Vitáska na pohřbu

 
Do mlžného oparu zahalená Ostrava se ve čtvrtek dopoledne loučila s dalšími nevinnými oběťmi šíleného vraha Ctirada Vitáska (†42). Ten bez mrknutí oka popravil v čekárně fakultní nemocnice Ostrava v úterý 10. prosince sedm lidí. Sbohem dávají příbuzní a přátelé na poslední cestu Simoně D. (†51) a Petrovi Š. (†39).
19.12.2019 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vitásek (10 článků)

Takřka 9 milionů! Pozůstalí po obětech šíleného střelce Vitáska si rozdělí sbírku

 
Prožili hrůzné okamžiky, teď za nimi mohou udělat pomyslnou tečku. Tři a půl měsíce poté, co ve FN Ostrava vraždil Ctirad Vitásek (†42), uzavřela nemocnice sbírku pro pozůstalé obětí. Výsledek? Úžasný!
02.04.2020 15:40 |

podobné články

Prokletá rodina: Bratrance Ctirada Vitáska, policistu Reného, zastřelili samopalem

 
Obyvatelé Háje na Opavsku, odkud pochází rodina dvaačtyřicetiletého střelce Ctirada Vitáska, jsou zděšení. Podle jejich slov je rodina Vitáskova prokletá. Nejedná se totiž o první střelbu, která se v rodině neobešla bez smrtelné oběti.
11.12.2019 12:50 |

podobné články

Celým Českem zněly sirény: Za oběti šíleného střelce!

 
Po celém Česku se včera v poledne rozezněly sirény k uctění památky obětí šíleného střelce z Ostravy Ctirada Vitáska (†42). Ten minulý týden v úterý zastřelil v nemocnici sedm lidí.
18.12.2019 10:40 |

podobné články

Vitásek zastřelil dva členy vězeňské služby: Sbírka vynesla 1,6 milionu, přispěli i trestanci

 
Sloužili ve stejné organizaci, v  osudný den byli na stejném místě a zemřeli rukou vraha Ctirada Vitáska (†42). Veřejná sbírka na podporu pozůstalým po členech Vězeňské služby ČR byla ukončena. Vybralo se přes 1,6 milionu.
17.02.2020 16:10 |

podobné články

Pietu za sedm obětí šíleného střelce Vitáska ostravská nemocnice zrušila: Chce nové místo

 
Vedení ostravské fakultní nemocnice (FNO) ve čtvrtek zrušilo provizorní pietní místo u vchodu do budovy polikliniky, kde loni 10. prosince Ctirad Vitásek (†42) postřílel sedm lidí. S magistrátem města nyní zástupci nemocnice jednají o vzniku trvalého pietního místa.
02.01.2020 12:15 |

podobné články

Další oběť ostravského vraha Vitáska: Zastřelil Roberta (†46)! I on sloužil u vězeňské služby

 
V sobotu proběhne ve Staré Vsi nad Ondřejnicí poslední rozloučení s Robertem P., bývalým zaměstnancem vězeňské služby a milovníkem motosportů. Šestačtyřicetiletý muž se stal třetí mužskou obětí Ctirada Vitáska (†42), který v čekárně traumatologie v ostravské nemocnici zastřelil celkem sedm lidí! Útočník neušetřil ani osmadvacetiletou ženu na invalidním vozíku.
17.12.2019 12:30 |

podobné články

Pohřeb první oběti šíleného střelce Vitáska: Zabil našeho Oskara, ať se smaží v pekle

 
Oskar J. (†28) byl 10. prosince ve špatný čas na špatném místě. Ctirad Vitásek (†42) jej nemilosrdně popravil v čekárně Fakultní nemocnice v Ostravě. S první obětí ze sedmi zastřelených se přišly do smuteční síně ve Slezské Ostravě rozloučit na dvě stovky příbuzných a kamarádů.
18.12.2019 18:10 |

podobné články

Příbuzná Ctirada pro eXtra: Bála jsem se, že vystřílí školu, kam chodí jeho vnučka

 
Šel se mstít a připravil 6 lidí o jejich život. Přesněji msta za to, že mu lékaři odmítli léčit jeho domnělou diagnózu. Pod tíhou frustrace a depresí se rozhodl pro pomstu na nevinných lidech. Redakce eXtra.cz získala zpověď příbuzné Ctirada Vitáska (†42), která promluvila o strachu, ale i o tom, že volala policii na Vitáska a v době útoku měla strach, aby si se zbraní nešel pro vnučku, se kterou se stýkal, do školy... Tam by mohl způsobit další masakr!
12.12.2019 15:55 |

podobné články

Sbírka pro zavražděnou Ninu (†24): Tajemný dárce slíbil 10 milionů, pak ale vycouval!

 
Obrovská vlna solidarity se zvedla s rodinou zavražděné Niny (†24). Dívku našli mrtvou v pondělí 9. listopadu v oboře Hvězda, zarmoucená rodina pak nechala vypsat sbírku, aby Nině splnila sen, který už sama nestihla uskutečnit - chce v Česku postavit domov důchodců kombinovaný se školkou. Sbírka odstartovala ve čtvrtek 12. listopadu, už o den později byla na kontě vidět neskutečná částka - 13 milionů korun! Jeden z dárců totiž přislíbil poslat deset milionů. To ale nakonec neudělal, a tak portál Darujme.cz, kde sbírka probíhá, částku smazal. Za dva týdny se tak reálně vybralo přes čtyři miliony korun.
25.11.2020 14:20 |

podobné články

Zpověď příbuzné vraha Vitáska (†42): Strach o život vnučky a pravda o jeho rakovině

 
Jeho motivem byla nejspíše msta. Přesněji msta za to, že mu lékaři odmítli léčit jeho domnělou diagnózu. Pod tíhou frustrace a depresí se rozhodl pro pomstu na nevinných lidech. Zabil celkem 6 lidí... Redakce eXtra.cz získala zpověď příbuzné Ctirada Vitáska (†42), která promluvila o strachu, ale i o tom, že jen krátce před tragickou události s Vitáskem seděla a bavili se o jeho zdravotním stavu...
12.12.2019 08:55 |

podobné články

Majitelé výbuchem poničené továrny odškodní pozůstalé obětí

 
Továrna firmy Avon Automotive v Rudníku na Trutnovsku, kterou poškodila pondělní exploze, už částečně obnovila výrobu. Společnost plánuje provést opravy areálu. Firma chce zároveň odškodnit pozůstalé obětí.
06.01.2010 17:45 |

podobné články

Na kontech pro pozůstalé po hornících je téměř pět milionů

 
Na kontech sbírek pro pozůstalé po mrtvých hornících, kteří minulý týden ve čtvrtek zemřeli po výbuchu metanu v podzemí Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku, je už téměř pět milionů korun. Od čtvrtka tak na účtech přibylo zhruba 1,5 milionu a další peníze stále přicházejí. V pátek to řekly zástupkyně obou organizací, na jejichž konta finanční pomoc směřuje.
28.12.2018 13:30 |

podobné články

Pomoc pro pozůstalé po výbuchu v dole: Na rodiny horníků vybrali už 5 milionů

 
Na kontech pro pozůstalé po mrtvých hornících, kteří minulý týden ve čtvrtek zemřeli po výbuchu metanu v podzemí Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku, je už téměř pět milionů korun. Od čtvrtka tak na účtech přibylo zhruba 1,5 milionu a další peníze stále přicházejí. ČTK to dnes řekly zástupkyně obou organizací, na jejichž konta finanční pomoc směřuje.
28.12.2018 16:25 |

podobné články