Článek

Sasová (Trikolóra): Manželství je pro všechny

 
Tvrdit, že „bez manželství pro všechny tu budou dvě kategorie lidí s různými právy“, je naprostá demagogie.
30.04.2021 20:15 |

podobné články

Podobné články

To chceme plody naší práce dávat Bruselu na neziskovky a migranty? Ekonomka Sasová tvrdě o EU, která s koronavirem zmizela

 
ROZHOVOR „Mnoho lidí má pořád pocit, že nám EU dává peníze a nechápe, že ani EU žádné peníze nevytváří, ale že má jen to, co tam posílají členské země z daní svých daňových poplatníků. A tyto peníze pak EU rozděluje podle svého uvážení. A je úplně jedno, zda je to nějaký záchranný fond nebo se to nazve jinak. Je to nesmyslné, nespravedlivé a také neopodstatněné. A rozhodně to nepovede k prosperitě,“ domnívá se ekonomka Helena Sasová, ředitelka o.p.s. Celia - život bez lepku. „My se naopak potřebujeme více osamostatnit a postavit naši ekonomiku na nohy vlastní prací a vlastním úsilím. Pořád čekat, že nám někdo něco, dá nebo být dokonce odkázaní na to, co nám někdo dá, je cesta do pekel,“ dodává. Vysvětluje také past, která číhá na organizace, které pomáhají postiženým lidem.
08.05.2020 04:50 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Nechme manželství tím, co je a co vždycky bylo: svazkem muže a ženy.

 
Odmítáním přijetí zákona, který by umožnil homosexuálům uzavírat manželství, nechceme diskriminovat homosexuály, ale chceme, aby byla ponechána podstata manželství tj. svazek muže a ženy.
05.11.2018 16:16 |

podobné články

Sasová (Trikolóra): Důchodci daně neplatí?!

 
Vysoké daňové zatížení by si lidé lépe uvědomili, kdyby museli všechny daně odvádět sami, přímo, podobně jako je tomu právě u daně z příjmů.
02.01.2020 05:45 |

podobné články

Sasová (Trikolóra): Nejsou děti jako děti

 
Existuje nějaká neziskovka, která se za peníze z evropských fondů a za peníze českých daňových poplatníků, věnuje vymáhání pohledávek pro podnikatele, aby jejich děti nestrádaly?
07.02.2020 17:26 |

podobné články

Bojíte se viru, chraňte se. Ale omezovat druhé pro svůj vlastní strach je sobecké, udeřila ekonomka od Klause

 
ROZHOVOR „Už před covidem se velmi často řešil nedostatek peněz ve zdravotnictví. Vzpomeňme na titulky v médiích, jak to a to může tomu a tomu zachránit život, ale nejsou na to peníze. Vzpomeňme, že zdravotní pojišťovny neplatily některé léky a léčbu celé řady nemocí, a to i v případě, že mohly pacientovi zachránit život. V současné době, tedy po téměř roce bezmezného utrácení peněz za testy a vakcíny, lze předpokládat, že to bude mnohem horší. Pokud se budou dál vydávat miliony za další a další testy, na běžnou lékařskou péči nebude. Lidé pak můžou umírat i na nemoci, které byly dosud dobře léčitelné,“ obává se ekonomka Helena Sasová (Trikolóra).
21.02.2021 12:20 |

podobné články

Sasová (Trikolóra): Past na organizace, které pomáhají zdravotně postiženým lidem

 
Jedná se především o odříznutí od dotací MZČR, o možnost mít své zástupce v orgánech, pracovních skupinách a v pacientské radě.
09.04.2020 07:45 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Distribuce práva na základě sexuální orientace. Opravdu?

 
Opravdu se u nás právo uplatňuje podle sexuální orientace? A který zákon platí rozdílně? Já žádný neznám. Chce-li někdo uzavřít manželství, na sexuální orientaci se ho nikdo neptá.
03.01.2019 12:35 |

podobné články

Obránkyně tradiční rodiny: Manželství pro všechny je Pandořina skříňka

 
ROZHOVOR Manželství pro všechny je Pandořina skříňka, která vypadá krásně, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz obhájkyně tradiční rodiny, aktivistka a místopředsedkyně Výboru na obranu rodičovských práv Jana Jochová. Pokud by se manželství podle Jochové takzvaně „otevřelo všem“, ztratil by se argument pro to, aby tato instituce zůstala pouze mezi dvěma lidmi. „V některých zemích již zazněly návrhy na změnu zákonů tak, aby mohlo do manželství vstoupit i více osob než jen dvě,“ upřesňuje Jochová. A vyjádřila se i na téma v současné době propírané Istanbulské úmluvy.
25.11.2018 08:30 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Obědy zdarma pro školní děti? A co obědy pro děti na indikovaných dietách?

 
Děti s celiakií, které musí dodržovat bezlepkovou dietu, se ve školních jídelnách většinou nenajedí. Přitom překážky, které jídelnám klade vyhláška o školním stravování, jsou naprosto nesmyslné a neopodstatněné.
10.12.2018 19:15 |

podobné články

Burešová Marková (Trikolóra): Manželství je pro všechny už nyní, diskriminace neexistuje

 
Neustálý tlak na většinovou společnost, umělé vyvolávání viny. Společným jmenovatelem je manželství, manželství pro homosexuály.
06.08.2020 10:10 |

podobné články

Majiteli uteklo stádo koní, strážníci je honili po Jihlavě

 
Stádo koní zaskočilo řadu řidičů i chodců v neděli odpoledne v jižní části Jihlavy nedaleko od centra. Zvířata utekla chovateli z nedalekého Sasova. I když jejich výlet po jednom z hlavních silničních tahů nakonec nezpůsobil žádnou újmu na zdraví či majetku, vlastníka koní zřejmě čekají nepříjemnosti na úřadech.
18.10.2009 18:50 |

podobné články

StarDance: Saša Rašilov končí, ty vole!

 
Těsně před pomyslnou bednou vítězů soutěž StarDance opustil pár Saša Rašilov a Karolína Majerníková. Ty vole, mohl to komentovat Jaromír Bosák, který seděl v publiku. Sašova manželka Vanda Hybnerová, obě dcery i Monika Absolonová jeho vypadnutí oplakaly.
04.12.2010 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Monika Absolonová (1132 článků) , Saša Rašilov nejml. (62 článků) , Vanda Hybnerová (214 článků) , Saša Rašilov (245 článků) , Jaromír Bosák (36 článků) , Karolína Majerníková (7 článků)

Sasová (Svobodní): Není neziskovka jako neziskovka

 
Neziskovka je dnes pojem velmi kontroverzní. Na jedné straně tu máme neziskovky pomáhající nemocným lidem a na straně druhé tu jsou takové, které slouží jen svým provozovatelům k dobrému živobytí, k prosazování svých představ a idejí.
28.10.2017 10:05 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Nenadávejte na neziskovky, nadávejte na sebe

 
Neziskovky byl pojem velmi diskutovaný, nebo spíše zatracovaný, především v předvolení rétorice politiků, ale i veřejnosti. Je po volbách a neziskovky už netáhnou. Nikdo o nich nemluví, nikdo o nich nepíše, nebo jen výjimečně.
11.12.2017 07:40 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Těžký život českých neziskovek

 
V současné politické a ekonomické situaci není možné, aby neziskovky fungovaly bez podpory státu, krajů a měst, tedy bez dotací. Suplují totiž stát. A tady začíná kámen úrazu. A kdyby jen jeden.
09.02.2018 12:05 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Povolební statistika

 
V poslední době se často setkáváme se statistikou, jak kdo koho volil. Např. v případě nedávné prezidentské volby jsme se mohli dočíst, že Jiřího Drahoše volili především vzdělaní lidé a Miloše Zemana méně vzdělaní lidé. Ale je to opravdu tak?
10.02.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25433 článků) , Jiří Drahoš (1184 článků)

Sasová (Svobodní): Máme novou vládu a teď už nám všem bude dobře

 
Prostě, ať se nám to líbí nebo ne, současná vláda to s námi myslí dobře. Socialisté vysvětlili „pracujícímu lidu“, že podnikatelé kradou, neplatí daně a mnoho lidí tomu věří.
25.07.2018 10:00 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Tanec kolem sirotků

 
Co vedlo 44 členů Svobodných k podpisu pod článkem o přijetí sirotků ze Sýrie?
21.09.2018 20:31 |

podobné články

Sasová (Svobodní): Zastánci tzv. pozitivní diskriminace se hájí tím, že v některých případech je nutná

 
Všichni nemůžou během života dosáhnout stejných cílů a není možné se tomu vzpěčovat diskriminací.
28.09.2018 19:25 |

podobné články