Článek

Sapík před nejtěžší výzvou: Návrat špinavých číšníků!

 
Zpřísněná protiepidemická opatření znovu dělají vrásky na tvářích živnostníků. Kvůli možnému odlivu zaměstnanců hrozí podle známého šéfkuchaře zhoršení kvality služeb v gastronomickém podnikání.
24.11.2021 12:15 |

podobné články

Podobné články

Babica je zpátky v televizi. Jirka je dobrý kuchař, brání ho Jaroslav Sapík

 
Jiří Babica se opět vrátil na televizní obrazovky. Po televizi Nova teď vaří na Barrandově v pořadu Babica vs. Sapík. Čechy milovaný a odborníky nenáviděný kuchař se teď po boku nestora české gastronomie Jaroslava Sapíka snaží vylepšit svoji reputaci. "Jirku znám už dlouho. Holt ale dělal takový pořad, jaký dělal. Teď musí každý pochopit, že je to kuchař a vaří dobře," říká Sapík, který v minulosti vařil i pro Pražský hrad.
22.09.2015 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Babica (159 článků)

Poradce ministra školství Chládka šéfkuchař Sapík: Když jí dítě smažák, bude ležák!

 
Pokud nezačneme něco dělat s životosprávou dětí, skončí to velmi špatně, říká uznávaný šéfkuchař Jaroslav Sapík (62). Toho si vybral ministr školství Marcel Chládek (46, ČSSD), aby změnil české školní kuchyně.
18.10.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Válka kuchařů: Sapík se pohádal s Babicou!

 
Nádobí létalo vzduchem. Šéfkuchař Jaroslav Sapík (64) vypadá, že se na něm dá štípat dříví, jeho kolega Jiří Babica (55) se však přesvědčil, že ne.
21.11.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Babica (159 článků)

Válka kuchařů: Sapík se pohádal s Babicou! Kvůli Pohlreichovi...

 
Nádobí létalo vzduchem. Šéfkuchař Jaroslav Sapík (64) vypadá, že se na něm dá štípat dříví, jeho kolega Jiří Babica (55) se však přesvědčil, že ne.
21.11.2016 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Babica (159 článků)

Vyhlášený kuchař Sapík ve špitále: Zlomila ho smrt, která nepřebolí...

 
Mistr kuchař Jaroslav Sapík (65) skončil v nemocnici! Na začátku letošního roku mu umřela maminka Drahomíra Sapíková (†85). Ztráta milované osoby u Sapíka způsobila onemocnění, dostal čtyřicítky horečky a pomalu o sobě ani nevěděl.
25.01.2018 12:05 |

podobné články

Šéfkuchařské Prostřeno: Jaroslav Sapík prozradil, co nejvíc chutnalo princezně Dianě

 
Prostřeno se vrací, a to rovnou jako Šéfkuchařské Prostřeno. Představí se v něm 5 předních tváří české gastronomie a jednou z nich je i Jaroslav Sapík (68). Ten měl tu čest připravovat jídlo pro princeznu Dianu a prince Charlese a pokrm, který vznikl v podstatě omylem, se nakonec stal jejich nejoblíbenějším.
31.08.2020 17:05 |

podobné články

Šéfkuchař Sapík po Prostřeno: Děsivá nehoda a útok psa

 
Diváky zaskočilo, když se objevil na obrazovce s hůlkou. Jaroslav Sapík (68) musel mít v pořadu Prostřeno! vedle vařečky tento netradiční doplněk. „Loni jsem při bouračce vykopl kolenem palubní desku. Bolí to jak čert,“ prozradil deníku Aha! šéfkuchař.
08.09.2020 05:05 |

podobné články

Šéfkuchař Jarda Sapík si zoufá: Nesmí ženě vystrojit hostinu

 
Má vlastní restauraci, a nemůže manželce uspořádat oslavu. Jaroslav Sapík (68) by rád ženě Marcele, která má dnes pětašedesátiny, připravil krásnou párty. Kvůli covidu ale zůstane jen u snů.
27.02.2021 05:10 |

podobné články

Rychetský: V advokacii je prostor pro praní špinavých peněz

 
V advokacii je podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského větší prostor pro praní špinavých peněz než v jiných profesích. Zmínil možnost přijímat do úschovy nebo jako zálohu za služby vysoké částky. "Málokterá profese - jako advokátská profese - vytváří ohromný prostor pro praní špinavých peněz," řekl šéf Ústavního soudu v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
21.06.2015 13:51 |

podobné články

Získá DiCaprio vytouženého Oscara? Zmrtvýchvstání byl pro mě nejtěžší film v životě, říká

 
Na novinářské projekci filmu Revenant Zmrtvýchvstání v Beverly Hills promluvil Leonardo DiCaprio o tom, jak náročný byl vznik filmu. "Myslím, že to bylo nejtěžší natáčení, jaké jsme kdy absolvovali," uvedl herec. Režisér Alejandro González Iñárritu poukázal na to, že film obsahuje několik komplikovaných dlouhých záběrů, které se točily v minus 30 stupních Celsia. Natáčení bylo výzvou, protože podmínky byly proti štábu. "Jsem tropický muž z Mexico City," dodal filmař. Zkoušelo se hodně předem podobně jako v divadle, protože pohyby kamery byly složité. Štáb měl jen 90 minut denně, aby zachytil to nejlepší světlo, vysvětloval DiCaprio. Film dorazí do českých kin 14. ledna 2016.
26.11.2015 08:00 |

podobné články

Návrat Jiřího Babici! Na TV Barrandov bude vařit se Sapíkem

 
Lidový kuchař Jiří Babica se po rozchodu s TV Nova opět vrací na televizní obrazovky, a to v pořadu TV Barrandov nazvaném Babica vs Sapík.
05.08.2015 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Babica (159 článků)

To je síla! Tahle nejtěžší žena světa zhubla 44 kilogramů sexmaratónem

 
Poté, co se obézní Pauline Potter (47) před třemi lety rozvedla se svým manželem, začala morbidně přibírat na váze, a s 292 kilogramy se stala nejtěžší ženou světa. Když dosáhla hmotnosti neuvěřitelných 317 kilogramů, její exmanžel Alex (vážící 70 kilogramů) nemohl jejímu trápení přihlížet a rozhodl se k ní vrátit. A jeho návrat Američance pomohl. Díky jejich sexuálním hrátkám shodila již úctyhodných 44 kilogramů a v hubnutí hodlá pokračovat.
13.07.2012 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (574 článků)

Dienstbier: Klaus podpořil českou korupci svými výroky o špinavých penězích

 
Senátor a možný kandidát na prezidenta za ČSSD Jiří Dienstbier v nedělních Otázkách Václava Moravce naznačil, že na míře korupčního prostředí v naší zemi se podepsal i prezident Václav Klaus svým výrokem o čistých a špinavých penězích. Politici především z řad ODS mu však vzkazují, aby si nejdříve zametl před svým prahem.
11.06.2012 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Vatikán čelí podezření z praní špinavých peněz: Šéf vatikánské banky a jeho zástupce rezignovali

 
Generální ředitel vatikánské banky Paolo Cipriani a jeho zástupce Massimo Tulli rezignovali. Banka v posledních letech čelí podezření, že se podílela na praní špinavých peněz a že si v ní někteří Italové ukrývají příjmy před zdaněním. Povinnosti generálního ředitele zatím převezme prezident banky Ernst von Freyberg.
01.07.2013 23:30 |

podobné články

Číšníci stáli s klacky před hotelem, popisují Češi dovolenou v Egyptě

 
S velmi dramatickými zážitky přiletěla skupina českých turistů v pondělí večer z dovolené v Egyptě. Mnozí Novinkám řekli, že domobrana hotelu včetně číšníků turisty hlídala s klacky a noži v rukou. Jeden z Čechů byl svědkem napadení policejní stanice.
01.02.2011 12:00 |

podobné články

Číšníci hlídali s klacky před hotelem, popisují Češi dovolenou v Egyptě

 
S velmi dramatickými zážitky přiletěla skupina českých turistů v pondělí večer z dovolené v Egyptě. Mnozí Novinkám řekli, že domobrana hotelu včetně číšníků turisty hlídala s klacky a noži v rukou. Jeden z Čechů byl svědkem napadení policejní stanice.
01.02.2011 12:10 |

podobné články

Jak seskočit z nejvyšší budovy v Praze: Objednat kafe a odlákat pozornost číšníků

 
Nebezpečný kousek předvedl 42letý BASE jumper Karel Bejšovec, který před dvěma týdny jako první seskočil z pražského mrakodrapu City Tower. Skok uskutečnil tajně a bez povolení, když se vydával za sportovce s baťohem, a v nestřeženou chvíli se z restaurace vyšplhal na střechu 109 metrů vysoké budovy.
21.05.2015 03:45 |

podobné články

Známe zákulisí schvalování protikuřáckého zákona. Nesmělo se mluvit o kuřárnách v okolních zemích, Česko má nejtvrdší normu v Evropě

 
Při pohledu do bufetu v žižkovském hotelu Olšanka se ani nechce věřit, že tady schůzuje hlavní vládní strana ČSSD, která den před tím prosadila antikuřácký zákon. Bufet, kam se členové širšího vedení strany chodí občerstvovat a na cigaretu, je zahalen v bílém kouři. „Příště už je jejich zákon vyžene na ulici, mezi lidi a do zimy,“ prohodí jen tak mimochodem jeden z obsluhujících číšníků.
16.12.2016 13:40 |

podobné články

Bémův kamarád: Podezření z praní špinavých peněz!

 
Blízký přítel pražského primátora Pavla Béma, Roman Janoušek, je podezřelý z praní špinavých peněz! Švýcarští vyšetřovatelé mu zablokovali konto, na kterém měl v přepočtu dvě miliardy korun!
23.07.2009 11:45 |

podobné články