Článek

Sanatoria Klimkovice: Fotografie, které mohou být svědectvím o každém z nás

 
Jaký je svět dětí se vzácným onemocněním a s jakým nepochopením se na ně často dívá okolí, ukazuje ojedinělá výstava černobílých fotografií „Váš pohled, náš svět“, která je k vidění až do konce ledna 2019 v Sanatoriích Klimkovice. Autorem snímků je fotograf Lukáš Trčka.
05.01.2019 12:15 |

podobné články

Podobné články

Sanatoria Klimkovice zahájí svou 24. lázeňskou sezonu

 
Svou 24. sezonu zahájí v sobotu 5. května Sanatoria Klimkovice bohatým programem pro své klienty, místní obyvatele i přespolní návštěvníky. Město Klimkovice se připojí instalací šesti nových dřevěných soch na Promenádu.
04.05.2018 20:50 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice se připravují na náročný rok

 
Letošní ekonomické výsledky Sanatorií Klimkovice jsou dobré, mírný pokles zisku při růstu výnosů je důsledkem stupňující se snahy Sanatorií Klimkovice stále zkvalitňovat rehabilitační péči, což je v současných podmínkách na trhu práce spojeno s vysokými náklady na stabilizaci a zkvalitnění personálu. Na poklesu se také podílí rostoucí ceny vstupů, zejména energií.
19.12.2018 18:55 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice otevřela nové lokomoční centrum dětské léčebny

 
Nové lokomoční centrum dětské léčebny, které Sanatoria Klimkovice slavnostně otevřela ve čtvrtek 19. února 2014 po měsíčním úspěšném zkušebním provozu, jsou dalším krokem k přeměně standardních lázní ve špičkové neurorehabilitační centrum. Unikátní tělocvična soustředí sofistikované rehabilitační přístroje a zařízení určené pro nácvik toho základního lidského pohybu, tedy chůze. Trénovat chůzi v ní mohou, právě díky speciálním přístrojům, i děti, které bez pomoci zatím nemohou samy ani stát.
20.02.2015 11:56 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice: Lázně se připravují na nový systém úhrad intenzivních neurorehabilitací dětem s dětskou mozkovou obrnou

 
Sanatoria Klimkovice se nyní připravují na zásadní změnu v poskytování intenzivních neurorehabilitací, které by od příštího roku měly začít dětem s dětskou mozkovou obrnou hradit zdravotní pojišťovny z veřejného zdravotního pojištění.
17.12.2019 22:15 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice: Ekonomické výsledky jsou dobré, umožní investovat a také vytvořit rezervy na dobu recese

 
Rok 2019 byl pro Sanatoria Klimkovice ekonomicky příznivý. Mezi důležité investice patřil nákup motorizovaného zdravotnického zařízení na výuku chůze pro děti a modernizace tlakové stanice na jodobromovou solanku a pitnou vodu.
27.12.2019 14:30 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice mají dětskou skupinu pro děti zaměstnanců

 
Sanatoria Klimkovice stále poskytují rehabilitace svým klientů, ovšem za dodržení velmi přísných protiepidemických opatření.
19.10.2020 11:50 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice zastavila příjem dalších klientů, na Vánoce budou zavřená

 
Dnešním dnem Sanatoria Klimkovice zastavila příjem nových klientů, protože aktuálně jsme na 60 procentech běžné kapacity a provoz, navíc při uzavření restaurace i kaváren, se ekonomicky nevyplácí.
19.11.2020 20:35 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice jsou opět v provozu

 
Po dvoutýdenní prosincové přestávce se opět otevřela Sanatoria Klimkovice, která včera přivítala prvních padesát klientů. Do konce týdne by mělo nastoupit kolem 280 lidí.
05.01.2021 10:55 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice po testování klientů zahajují i testování zaměstnanců

 
Již druhý týden testují Sanatoria Klimkovice všechny své nově přijíždějící klienty na onemocnění covid-19, nyní začnou testovat i zaměstnance.
27.02.2021 16:20 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice už testují každý den i všechny klienty

 
Od pondělí 15. března testují Sanatoria Klimkovice každý týden nejen všechny zaměstnance, kteří jsou v práci, ale také všechny své klienty. Ti ještě do minulého týdne procházeli testem pouze po příjezdu.
18.03.2021 19:40 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice se stala fakultním pracoviště Pedagogické fakulty UPOL

 
Po dvou letech, kdy studenti Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL) pravidelně trávili své odborné praxe v Sanatoriích Klimkovice, se lázně a fakulta domluvili na systematičtější a hlubší spolupráci.
28.03.2018 21:20 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice: Poprvé se uskutečnil Den s vojáky a záchranáři

 
Den s vojáky a záchranáři se letos poprvé uskuteční v areálu Sanatorií Klimkovice, chybět na něm nebude ani Policie ČR. Konat se bude v sobotu 30. června od 9 do 16 hodin.
28.06.2018 11:35 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice: Testy na COVID-19 jsou negativní

 
Všichni terapeuti a další pracovníci Sanatorií Klimkovice, kteří v předchozích dnech přišli do kontaktu s fyzioterapeutem dětského oddělení klimkovických lázní, u něhož byl v pátek 10. července zjištěn pozitivní test na covid-19, aktuálně podstupují testy přítomnost SARS-CoV-2.
17.07.2020 09:20 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice rekonstruují vanové oddělení dětské léčebny

 
Vanové oddělení dětské léčebny určené ke koupelím se v současnosti kompletně rekonstruuje v Sanatoriích Klimkovice. Je to poslední terapeutický provoz budovy B, který ještě není modernizován. Pro jeho přestavbu lázně využily prosincové odstávky provozu.
29.12.2020 18:40 |

podobné články

Husťák (ČSSD): Klimkovičtí si chtějí zachovat kvalitní ovzduší

 
Šedesát tisíc korun na provoz svého unikátního senior taxi v roce 2016 schválili v prosinci v rámci rozpočtu zastupitelé města Klimkovice. Jako první v České republice používají Klimkovice pro senior taxi, které ve městě funguje od letošního roku, vlastní elektromobil. Novinka, která zpočátku budila nedůvěru, nachází čím dál více příznivců.
27.12.2015 12:20 |

podobné články

ŘSD instaluje v tunelu Klimkovice na dálnici D1 kamerový systém pro měření rychlosti

 
Pro zvýšení bezpečnosti se v tunelu Klimkovice na D1 u Ostravy instaluje kamerový systém pro měření úsekové i okamžité rychlosti. Pro montáž technologie se využijí plánované pravidelné servisní odstávky tunelu, nejbližší připadne na 24. a 25. srpna, druhá na počátek října, finální na polovinu listopadu, v tunelu v té době bude zachován obousměrný provoz v jedné tunelové troubě.
24.08.2016 16:05 |

podobné články

ÚZSVM: Nařčení města Klimkovice považujeme za mimořádně neférová

 
Reakce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových na tiskovou zprávu města Klimkovice
01.12.2016 14:05 |

podobné články

Sanatoria Klimkovice: Dnes je Světový den DMO, ročně u nás rehabilituje 600 dětí s touto nemocí

 
Ve stínu koronaviru zůstala informace, že si dnes připomínáme Světový den mozkové obrny (World CP Day). Dětská mozková obrna (DMO) je označení pro soubor nenakažlivých a neprogresivních poruch vývoje motorických oblastí mozku nebo jejich jiné poškození v raném stádiu vývoje, jejichž důsledkem jsou zejména poruchy hybnosti.
06.10.2020 16:25 |

podobné články

Vytvořte si vlastní fototapetu

 
Pravděpodobně každý z nás má doma nějaké fotografie. Přesto, že je digitální doba mají klasické fotografie své nezaměnitelné kouzlo. Některé fotky určitě stojí za to, aby si je člověk vystavil na dobře viditelném místě. Vhodným řešením je určitě obyčejný foto rámeček, který můžete postavit na pracovní stůl či pověsit na zeď. Jestliže však chcete své vzpomínkové fotografie vystavit originálnějším způsobem, poradíme vám jak na to. Mimo to, že budete mít příjemné vzpomínky na očích, si vytvoříte dekoraci, která bude přitahovat zraky ostatních. Kreativní fotografické koláže Fotografické koláže patří v současné době k velmi oblíbeným. Vztahují se k jednomu konkrétnímu tématu. Jedná se třeba o fotografie ze svatby, dovolené u moře, z různých akcí s přáteli a jiné. K tomu je zapotřebí nechat snímky vytisknout, koupit k nim všelijak tvarované rámečky, a ty následně kreativně umístit na stěnu. V tomto ohledu se fantazii žádné meze nekladou, a proto se nebojte nechat vyniknout svojí kreativitu. Fotografie můžete také upevnit pomocí praktických stojanů, které tvoří spojení několika rámečků různě poskládaných. Výjimku netvoří ani různé tvary: například strom, srdíčko či kytka. Tapeta z fotografií Populárnost fototapet je všeobecně známá, a proč si jí nevytvořit sami z vlastních zásob? V případě, že máte zajímavé fotky z různých dovolených, výletů, snímky dětí, neváhejte a vytvořte si vlastní fototapetu na stěnu. Výhodou je, že ji můžete po nějaké době lehce odstranit a nahradit novou. Možností, jak ozdobit svůj interiér s pomocí vlastních fotografií, které se vám líbí, je nespočet. My jsme vám představili dvě z nich a je pouze na vás vybrat si způsob dekorace z fotografií, který vás nejvíce oslovil. Fotografie můžete lepit buď přímo na zeď, nebo na podklad s pomocí běžně dostupného lepidla.   Příspěvek Vytvořte si vlastní fototapetu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.09.2015 10:03 |

podobné články