Článek

Samice hrabáče kapského Kvída ze Zoo Praha má partnera z Velké Británie

 
Dosud samice hrabáče kapského Kvída, kterou znají Pražané z billboardů, žila jen se svou družkou Pietou. Po vleklých jednáních se podařilo chovatelům sehnat jim do společenství partnera. Samec Draco přicestoval tento týden z Velké Británie a obě samice se k němu čile znají.
09.11.2010 14:38 |

podobné články

Podobné články

Máma Kvída porodila malého hrabáče kapského: Ušatá a »nahatá« radost!

 
Růžové, ušaté, trochu svraštělé – pro mámu Kvídu, samici hrabáče kapského v Zoo Praha, nejkrásnější miminko. Malý »naháček« váží 1353 gramů, je čiperný a chuť k jídlu mu rozhodně nechybí.
24.04.2018 09:00 |

podobné články

Smutek v londýnské zoo: Požár zabil samici hrabáče, surikaty tu pohřešují

 
V londýnské zoologické zahradě v sobotu ráno vypukl požár. Do boje s ním bylo povoláno přes 70 hasičů, kteří ho dostali pod kontrolu po třech hodinách. První zprávy udávaly, že oheň zřejmě nezasáhl do zvířecích výběhů, později ale zoo oznámila, že zahynula devítiletá samice hrabáče kapského Misha a že pohřešovány jsou čtyři surikaty. Několik zaměstnanců zoo se také nadýchalo kouře.
23.12.2017 16:05 |

podobné články

Hrabáč Kvída z pražské ZOO má nového partnera

 
Samice hrabáče kapského známá z billboardů kampaně SEZNAMTE SE! se dočkala samce. Hrabáč zvaný Draco přijel z britského Colchesteru.
08.11.2010 07:30 |

podobné články

Už je na světě! Samice Kvída v pražské zoo porodila malého hrabáčka, první týden rozhodne

 
To je radosti! Pražská zoo se v neděli v podvečer dočkala nového přírůstku - samičce hrabáče kapského Kvídě se narodilo páté mládě. Malý hrabáček váží 1353 gramů a má se čile k světu.
23.04.2018 12:55 |

podobné články

Kluk, nebo holka? Zoo Praha o víkendu odhalí pohlaví hrabáče, budou křtiny

 
Pražská zoologická zahrada se bude o víkendu věnovat mláděti hrabáče kapského, které se v metropoli narodilo letos na jaře. Lidé se dozvědí jeho pohlaví, zároveň proběhnou křtiny, a tento savec tak konečně dostane své jméno.
09.06.2018 10:30 |

podobné články

Slavnostní otevření expozice hrabáče a oslava jeho narozenin

 
Dovolujeme si vás srdečně pozvat v sobotu 28. února 2015 v 11 hodin na slavnostní otevření expozice (v pavilonu Africká savana) pro zcela nový druh v historii naší zoo – hrabáče kapského.
28.02.2015 10:01 |

podobné články

Holka, nebo kluk? Plzeňští genetici zkoumali pohlaví vzácného hrabáče, jeho DNA ještě nikdo nepopsal

 
Potvrdit pohlaví vzácného hrabáče kapského se podařilo plzeňským genetikům. Zvíře si olomoucká zoo pořídila z Jekatěrinburgu jako samce, byla však nutná stoprocentní jistota. A ta je nyní nezpochybnitelná. Hrabáčovi už chovatelé hledají nevěstu.
04.01.2018 15:35 |

podobné články

Pražská zoo dnes představí tříkilové mládě hrabáče. Chovatelé dávají pozor, aby ho matka nezabila

 
Po šestnácti dnech ukáže pražská zoologická zahrada mládě hrabáče kapského. Malý růžový hrabáček bude dnes k vidění od 14 hodin v pavilonu Afrického domu. Každý den miminko přibírá o 150 gramů a je stále pod dohledem, aby ho matka během pohybu ve spánku nezalehla.
09.05.2018 12:50 |

podobné články

Ze Zoo Praha utekla samice medojeda kapského, může být agresivní

 
Ze Zoo Praha unikla v noci na úterý samička medojeda kapského Káča - partnerka Čerta známého i z billboardové kampaně Seznamte se! Naposledy byla viděna v serpentinách mezi Trojou a Bohnicemi. Pravděpodobně překonala elektrický ohradník a bariéru vysokou 160 cm.
07.09.2010 14:45 |

podobné články

Malý tygřík z pražské zoo prospívá dobře, lidem se ukáže v listopadu

 
Vzácný tygr sumaterský narozený v červenci v pražské zoo prospívá dobře, návštěvníci jej ale uvidí nejdřív v listopadu. Kvůli jeho narození se totiž oddálila rekonstrukce pavilonu kočkovitých šelem, který byl poničen při letošních povodních. Zoo to uvedla v tiskové zprávě. Ředitel zahrady Miroslav Bobek také na svém facebookovém profilu informoval, že uhynulo mládě hrabáče kapského narozené minulý týden. Mělo velmi nízkou porodní hmotnost.
11.09.2013 13:20 |

podobné články

Jak se ve vztahu vyrovnat se žárlivostí partnera?

 
Ačkoli hodně lidí žárlivost považuje za pravý důkaz lásky a oddanosti k milovanému člověku, jsou mezi námi i tací, kteří si díky žárlivosti partnera prožili hotová muka. Ona je totiž žárlivost a žárlivost… Tu a tam projevit známky žárlivosti rozhodně není na škodu, alespoň se váš partner utvrdí v tom, že vaše srdce bije stále jen pro něj. Nesmí to ale přecházet do extrému, kdy se podobné projevy stávají spíše přítěží a snaha vyrovnat se s žárlivostí partnera je čím dál těžší. Jestliže i vy žijete po boku žárlivé polovičky, ale nechcete se rozejít, pak se podívejte na tipy, které jsme pro vás ukryli do dnešního článku. Poperte se s žárlivostí partnera s chladnou hlavou Zatímco někdy nás projev žárlivosti dokáže potěšit, jindy už je to takový extrém, že dokonce přemýšlíme nad tím, že partnera opustíme. V mnoha vztazích je totiž jeden z partnerů natolik žárlivý, že toho druhého omezuje, citově jej vydírá nebo mu dokonce fyzicky ubližuje – a to je špatně! Jestliže ale nechcete lásku svého života opustit, že i přes přehnané projevy žárlivosti je to v jádru dobrý člověk, inspirujte se našimi tipy, jak se s žárlivostí partnera poprat s chladnou hlavou. Tip první: Jednejte v klidu Jsou žárlivé scény u vás doma velmi častým jevem? Vedou výbuchy vašeho partnera a jeho podezřívavost často až k hádce, kdy to nevydržíte a začnete křičet? Pak věřte, že tímto jednáním akorát tak přiléváte do ohně. Víte přece jak se říká „za pravdu se každý zlobí“, proto když vás partner z něčeho osočuje a vy se bráníte, probouzíte v něm pocit, že má pravdu. Proto ve chvíli, kdy opět přijde žárlivá scéna, jednejte v klidu, nehádejte se a mluvte na svého partnera tichým hlasem. Tip druhý: Ignorujte Pokud to půjde, snažte se žárlivé projevy vaší polovičky naprosto ignorovat. Neodpovídejte, nekruťte... Čtěte více Příspěvek Jak se ve vztahu vyrovnat se žárlivostí partnera? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.12.2016 08:25 |

podobné články

Hrabáči slavili svůj den: Kvída a Nyota hráli červí fotbal!

 
Zahrát si kopanou s míčem, ze kterého padají dobroty. Takovou zábavu si užili Kvída a Nyota, dva hrabáči kapští z pražské zoo.
20.03.2017 12:15 |

podobné články

Samice jaguarundi v Zoo Praha až po měsíci pustila chovatele ke svému vrhu

 
Až měsíc po porodu nechala samice jaguarundi nahlédnout do pelechu chovatele, kteří následně zjistili, že Amálka porodila další dva potomky. V Zoo Praha rodila čtyřletá samice už podruhé.
16.03.2011 09:55 |

podobné články

Exkluzivně z výběhu hrabáčů: 360stupňové fotky malé Nyoty

 
Po narození slůněte, malého gorilího samečka a hrocha Fandy v první polovině roku měla pražská zoo 20. srpna zase důvod k oslavě. Tentokrát na svět přišla samička hrabáče, která od čtenářů Blesk.cz dostala jméno Nyota, což znamená ve svahilštině Hvězda. A čím jsou Nyota, její maminka Kvída, a ostatně všichni hrabáči, tak zajímaví?
27.09.2016 18:05 |

podobné články

Česko pláče: Tento podivuhodný tvor z pražské zoo zemřel!

 
Minulý týden ve čtvrtek oznámili návštěvníci pražské zoo zaměstnancům, že se samici hrabáče kapského "narodilo mládě":http://www.extra.cz/tohle-superroztomile-zviratko-co-pripomina-lidske-dite-dobylo-internet-poznate-co-to-je. To ale dnes v dopoledních hodinách zemřelo.
13.10.2014 13:10 |

podobné články

Vzácný přírůstek: Zdravstvuj, trubkozub!

 
Nového obyvatele má královédvorská zoo. Z ruského Jekatěrinburgu sem přicestovala samička hrabáče kapského Eku (2). Po Praze se tak stala druhou zoo, která tohoto hmyzožravce s prasečím rypákem chová.
04.12.2014 05:05 |

podobné články

Zoo ve Dvoře Králové: Čí je to pomačkané mimino?

 
Historicky první mládě hrabáče kapského přišlo na svět v královédvorské zoo. Mrňous vypadá pomačkaně, jako by vypadl z něčí kapsy. Vyroste z něj noční samotář.
23.04.2017 05:10 |

podobné články

Hrabáč Kito v ZOO Praha: Podívejte, jak mu chutná!

 
Nový svět začal objevovat sameček hrabáče kapského Kito. Jelikož svítilo sluníčko, ošetřovatelé ho poprvé pustili s mámou Kvídou do venkovní expozice.
13.02.2016 05:10 |

podobné články

Mládě hrabáče kapského v Zoo Praha je samička. Dostala jméno „Ta pravá“

 
Hrabáč kapský, který se v pražské zoologické zahradě narodil v dubnu, je samička. Dostala jméno Sawa, což ve svahilštině znamená „Ta pravá“. Podle všeho se jí daří a vše nasvědčuje tomu, že odchov bude úspěšný.
11.06.2018 10:30 |

podobné články