Článek

Šafránková (SPD): Za spravedlivý systém sociálních dávek – proti jejich zneužívání

 
Od prvního dne svého druhého poslaneckého mandátu usilovně pracuji na prosazování základních programových priorit hnutí SPD ve prospěch občanů.
24.11.2021 06:40 |

podobné články

Podobné články

Šafránková (SPD): Boj SPD za ukončení zneužívání sociálních dávek jde do finále

 
V pátek, 6. srpna, probíhalo na půdě Poslanecké sněmovny další kolo boje o schválení návrhu zákona hnutí SPD, který by ukončil dlouhodobé zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými.
08.08.2021 11:25 |

podobné články

Šafránková (SPD): Boj proti zneužívání sociálních dávek nekončí

 
Hlavním tématem, kterému jsem se v právě končícím volebním období věnovala, byl boj za ukončení masového zneužívání sociálních dávek.
13.09.2021 13:30 |

podobné články

„Maláčová vždycky něco vykřikne a druhý den je všechno jinak“. Poslankyně SPD Šafránková chce více podpořit slušné lidi v nouzi. Ale pokud jsou práceschopní přisátí na dávky...

 
ROZHOVOR Zneužívání dávek je i o zneužívání „neschopenek“ těmi, kteří zdravotní stav fingují i za pomoci lékaře. Nejen to uvedla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslankyně Lucie Šafránková (SPD), jejíž návrh novely zákona o pomoci v hmotné nouzi se dostává na stůl zákonodárcům. Na paškál si bere i „Šípkovou Růženku“ Maláčovou, která občas něco „vykřikne“, nebo šéfa Agentury pro sociální začleňování, který by pracující mládeži radši nechal dávky, jen aby si nemyslela, že práce zhoršuje rodinnou kasu. „Slušných lidí v tísni se naše opatření nedotknou,“ ubezpečuje politička a vysvětluje, proč se bez represe nikdy nic nezlepší, a marasmus se naopak prohloubí.
11.02.2020 16:55 |

podobné články

Šafránková (SPD): Ukončíme zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými

 
V celém tomto volebním období jsem aktivně bojovala za ukončení zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými.
02.10.2021 20:30 |

podobné články

SPD doufá, že ukončí zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými

 
Předseda SPD Tomio Okamura na svém Facebooku spolu s poslankyní Lucií Šafránkovou oznámili, že ve Sněmovně prošel do závěrečného 3.čtení návrh zákona SPD na ukončení zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými. "Takže je velká šance, že do říjnových voleb bude zákon definitivně přijat! Držte nám prosím palce!“ uvedl Okamura.
13.05.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2719 článků)

Okamura vyčinil Pirátům: „Dobře, že vám jdou preference dolů.“

 
Koalice Pirátů a STAN podle Tomia Okamury nadále prosazuje omezující plošná opatření a také blokují zákon SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými. „Celá republika ví, že náš návrh zákona je ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými. A vy si tady zoufale hledáte nějaké obezličky, že tomu tak není. Prostě a jednoduše Piráti podporují nepřizpůsobivé, podporujete zneužívání dávek nepřizpůsobivými,“ rozohnil se na jednání Sněmovny Okamura.
15.09.2021 15:15 |

podobné články

Opálka (KSČM): Zneužívání dávek nevyřeší škrty, ale kontrola a podpora zaměstnanosti

 
Často dostávám otázky na zneužívání sociálních dávek. Vláda ze zneužívání dávek některými jedinci dělá obecný problém, aby to pak mohla použít jako argument k jejich co největšímu plošnému omezení.
02.07.2011 11:15 |

podobné články

ODS chce jednodušší sociální systém aby se zamezilo zneužívání dávek

 
ODS chce proti zneužívání sociálních dávek bojovat jejich adresnějším rozdělováním, jednodušším sociálním systémem, podporou sociálně potřebných a zodpovědných či strháváním dávek neplatičům. Občanští demokraté to uvedli ve středu při prezentaci další části svého předvolebního ekonomického programu.
24.03.2010 15:30 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Systémové zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými brzy skončí

 
V pátek jsme v Poslanecké sněmovně protlačili do druhého čtení návrh zákona hnutí SPD o pomoci v hmotné nouzi. Tento návrh by zarazil zneužívání sociálních dávek fyzicky zdravými jedinci schopnými práce.
08.06.2020 13:45 |

podobné články

Ferjenčík lže a bude házet vinu na ostatní? SPD zablokovali návrh proti zneužívání dávek nepřizpůsobivými, nastoupil Okamura

 
„Neuvěřitelná arogance vůči všem pracujícím lidem!“ předsedu SPD Tomia Okamuru rozpálil doběla na středečním sněmovním jednání poslanecký klub Pirátů, když spolu s dalšími zablokoval závěrečné hlasování o zákonu SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými a o zákonu na zvýšení podpory pěstounům, protože chtěli jít dříve domů.
28.07.2021 23:15 |

podobné články

ODS má v plánu udělat ze zneužívání sociálních dávek trestný čin

 
V závěru kampaně ODS před senátními a komunálními volbami prohlásil kandidát na starostu Litvínova Daniel Volák, že by jeho strana ráda prosadila, aby se ze zneužívání sociálních dávek stal trestný čin. Podle něj není možné za současného stavu zneužívání zabránit. Že je to názor většiny v ODS, pak novinářům potvrdil i premiér Petr Nečas.
14.10.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9374 článků)

Ministryně Marksová: Většina sociálních dávek míří lidem, kteří je opravdu potřebují

 
Míra neoprávněného pobírání či zneužívání sociálních dávek se v České republice pohybuje, podle informací Generálního ředitelství Úřadu práce ĆR, mezi 5 a 10 procenty z celkového objemu vyplácených dávek. Přestože situace se může v jednotlivých regionech lišit, převážná většina dávek potřebným najde správného adresáta.
22.07.2014 09:55 |

podobné články

Žádná práce načerno a zneužívání dávek. Drábek to zná z Ústí

 
Do roka a půl důchodový systém, konec zneužívání sociálních dávek ihned. S těmito ambicemi míří Jaromír Drábek z TOP 09 do úřadu ministra práce a sociálních věcí.
09.07.2010 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

V Česku přišlo vniveč už 664 dávek vakcíny proti covidu. Za několik dnů počet výrazně stoupl

 
V Česku se dosud znehodnotilo 664 dávek vakcín proti koronaviru. Představuje to méně než promile proti počtu spotřebovaných vakcín. Nejvíce znehodnocených dávek, a to 37 procent, připadá na Královéhradecký kraj. Dvě pětiny zmařených dávek zdravotnická centra nahlásila za březen. Většina znehodnocených dávek byly vakcíny od firem Pfizer/BioNTech. Vyplývá to z dat dostupných na webu ministerstva zdravotnictví. Mluvčí ministerstva Barbora Peterová na dotaz ČTK uvedla, že nejčastějším důvodem znehodnocení byla vada balení.
11.03.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Peterová (52 článků)

Ferjenčík lže a bude házet vinu na ostatní? Poslanci zablokovali návrh proti zneužívání dávek nepřizpůsobivými, nastoupil Okamura

 
„Neuvěřitelná arogance vůči všem pracujícím lidem!“ předsedu SPD Tomia Okamuru rozpálil doběla na středečním sněmovním jednání poslanecký klub Pirátů, když spolu s dalšími zablokoval závěrečné hlasování o zákonu SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými a o zákonu na zvýšení podpory pěstounům, protože chtěli jít dříve domů.
28.07.2021 23:20 |

podobné články

Šafránková (SPD): Boj proti zneužívání sociálních dávek směřuje do finále

 
Na prosincové schůzi Poslanecké sněmovny by mělo dojít k projednání jednoho ze zásadních politických a programových bodů hnutí SPD.
05.12.2020 06:35 |

podobné články

Drábek obhajoval nový systém vyplácení dávek vůči Škromachovým útokům

 
Tvrzení, že nefunguje systém vyplácení dávek v hmotné nouzi, ostře odmítl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v diskusním pořadu na TV Prima Family. Jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach (ČSSD) však tvrdí, že nový systém zavádí vyšší administrativní náročnost pro získání dávek a lidé, kteří jsou v hmotné nouzi, dostávají dávky později, byť by to bylo jen o pár dní.
15.01.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (597 článků) , Jaromír Drábek (1079 článků)

Hanebný zločin. Papež v Irsku odsoudil sexuální zneužívání kněžími, pak se setkal s oběťmi

 
Papež František v sobotu označil sexuální zneužívání kněžími za hanebné. Pobouření, které vyvolalo selhání církve při řešení těchto případů, je oprávněné, řekl František na úvod své návštěvy Dublinu. Podle irského premiéra Lea Varadkara zanechalo sexuální zneužívání kněžími v zemi otevřené rány. Papeže požádal, aby přeměnil slova v činy a pomohl zajistit spravedlnost pro oběti těchto činů. Navečer se opapež s oběťmi zneužívání setkal. František přijel do Irska na dvoudenní návštěvu, v jejímž rámci se setká i s tamními oběťmi sexuálního zneužívání kněžími.
25.08.2018 08:15 |

podobné články

Šafránková (SPD): Kdo brání ukončení zneužívání sociálních dávek?

 
Včera bylo na programu mimořádné schůze Poslanecké sněmovny třetí, závěrečné, čtení návrhu na rozsáhlé změny zákona o pomoci v hmotné nouzi, který jsem za hnutí SPD zpracovala a předložila již v roce 2019.
29.07.2021 07:40 |

podobné články