Článek

„Šabatová bude mokrá blahem a Monsport v ČT vláčen bahnem.“ Doktor Macek nabídl klientům trpícím v kauze H-System originální řešení jejich problému

 
Doktor Miroslav Macek nadále glosuje to, co kolem sebe vidí. A ani jeho nenechala v klidu kauza asi šedesáti klientů zkrachovalého H-Systemu, kterým Nejvyšší soud nařídil vystěhovat se z domů, které si svépomocí dostavěli. Mnozí z nich jsou v důchodovém věku a nemají kam jít. Nelze vyloučit ani to, že se z nich stanou bezdomovci. Miroslav Macek však v nadsázce klientům nabídl řešení jejich problémů.
26.07.2018 17:30 |

podobné články

Podobné články

„Nejsem car.“ Správce H-Systemu byl za komunistů prokurátor. Co vzkázal klientům?

 
Konkurzní správce H-Systemu Monsport nechce po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů v Horoměřicích přistoupit k unáhleným a překotným krokům. Klienti zkrachovalé společnosti tak nebudou muset své byty opustit ihned. Obyvatele Monsport znovu vyzval, aby ho kontaktovali. Kdo je přitom Josef Monsport? V minulosti zastupoval třeba Borise Vostrého, Martina Bartáka či Vladimíra Železného. A před revolucí byl prokurátorem, který vystupoval i ve vykonstruovaném procesu se členy Jazzové sekce.
26.07.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (159 článků) , Martin Barták (338 článků)

„Ten nepatří do lidské rasy.“ Svědectví o Josefu Monsportovi z dob totality: Stařec kvůli němu plakal a pak zemřel

 
Josef Monsport. Bezpochyby nejskloňovanější jméno týdne, a to v souvislosti s rozsudkem v kauze H-System. Doktor Monsport je nejen konkursní správce H-Systemu a advokát, ale mnozí si ho pamatují ještě jako komunistického prokurátora. Jedním z pamětníků Monsportovy předlistopadové činnosti je Karel Srp, šéf Jazzové sekce a někdejší politický vězeň. „Nejsem si jist, zda patří mezi lidskou rasu,” popisuje Srp bývalého komunistického prokurátora Monsporta.
26.07.2018 15:25 |

podobné články

Komplikace pro H-System? Finanční úřad vycouval z věřitelského výboru, po 20 letech

 
Finanční úřad pro Středočeský kraj se po 20 letech vzdal členství ve věřitelském výboru zkrachovalé firmy H-System, uvedl ve čtvrtek správce konkurzní podstaty Josef Monsport. Krok je podle něj nečekaný a bude ztěžovat rychlý postup v konkurzním řízení. Zástupce státu se podle něj tímto krokem zbavil možnosti vhledu do věci a účasti na rozhodování o dalším postupu, uvedl Monsport v prohlášení. Generální finanční ředitelství by se mělo k věci vyjádřit odpoledne.
02.08.2018 14:00 |

podobné články

Tak si ty domy koupíte, vymyslel Josef Monsport řešení pro lidi z Horoměřic

 
140 milionů korun by mohlo spasit šedesátku rodin, kterým soud nařídil vystěhování z jejich domů H-Systemu v Horoměřicích. Taková částka by mohla stačit na to, aby si pozemky i domy lidé koupili. O řešení, jež včera naznačil správce konkurzní podstaty Josef Monsport, píše MF Dnes.
26.07.2018 09:55 |

podobné články

Prezident Zeman má vážné pochybosti. Vstoupí do kauzy H-System

 
Nejvyšší soud nařídil klientům zkrachovalého H-Systemu, že musí opustit domy, které si často svépomocí museli dobudovat. Vzhledem k tomu, jak dlouho už se kauza H-System táhne, je už řada klientů v důchodovém věku a nemá kam jinam jít. Fakticky by se z nich stali bezdomovci. Utrápení lidé si to nechtějí nechat líbit. Spravedlnosti se chtějí dovolávat u prezidenta Zemana, případně u mezinárodních institucí. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček už dal najevo, že trpícím klientům bude dopřáno sluchu.
24.07.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1233 článků)

Prezident Zeman má vážné pochybnosti. Vstoupí do kauzy H-System

 
Nejvyšší soud nařídil klientům zkrachovalého H-Systemu, že musí opustit domy, které si často svépomocí museli dobudovat. Vzhledem k tomu, jak dlouho už se kauza H-System táhne, je už řada klientů v důchodovém věku a nemá kam jinam jít. Fakticky by se z nich stali bezdomovci. Utrápení lidé si to nechtějí nechat líbit. Spravedlnosti se chtějí dovolávat u prezidenta Zemana, případně u mezinárodních institucí. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček už dal najevo, že trpícím klientům bude dopřáno sluchu.
24.07.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1233 článků)

Doktor Macek zjistil, že není pravda, co napsal. Ale...

 
Doktor Macek přiznal omyl. Ve středu na svém blogu Viditelný Macek vzal zpět své vyjádření z předchozího dne, kdy s uznáním citoval slova ruského prezidenta Vladimíra Putina. Nakonec se však ukázalo, že Putin zmíněná slova ve skutečnosti neřekl. Macek však poznamenává, že se na tento falešný poplach nachytalo mnoho lidí po celém světě.
10.04.2013 12:15 |

podobné články

Novou ombudsmankou bude Anna Šabatová

 
Novou ombudsmankou bude bývalá zástupkyně veřejného ochránce práv Anna Šabatová. Poslanci jí dali v dnešním druhém kole tajné volby přednost před nynějším zástupcem ombudsmana Stanislavem Křečkem. Šabatová nahradí Pavla Varvařovského, který se v prosinci funkce vzdal. Exposlance ČSSD Křečka navrhl na ombudsmana prezident Miloš Zeman i Senát. Šabatová měla senátní nominaci.
14.02.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (483 článků) , Stanislav Křeček (464 článků) , Anna Nova (35 článků)

Stát se vzdal místa ve věřitelském výboru H-systemu

 
Finanční úřad pro Středočeský kraj se se po 20 letech vzdal členství ve věřitelském výboru zkrachovalé firmy H-System, uvedl dnes správce konkurzní podstaty Josef Monsport. Krok je podle něj nečekaný a bude ztěžovat rychlý postup v konkurzním řízení. Zástupce státu se tímto krokem zbavil možnosti vhledu do věci a účasti na rozhodování o dalším postupu, uvedl Monsport v prohlášení.
02.08.2018 20:40 |

podobné články

Bestiální, šílené, soudce vyšetřit! říká Jiří Čunek k případu H-System. Na tapetě i Josef Monsport, silná slova

 
ROZHOVOR Senátor a hejtman Jiří Čunek byl rozhodnutím Nejvyššího soudu v kauze H-System pobouřen, označil ho za šílené. „Já bych soudce, který nařídil vystěhování, nechal vyšetřit. Není normální najednou oznámit lidem, že jim dávám měsíc na vystěhování z domu. To je bestiální rozhodnutí. To je nějaký soudce Marťan,“ prohlásil Jiří Čunek. Politik poškozeným klientům radí se rychle obrátit na Ústavní soud a nikam se nestěhovat.
25.07.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (780 článků)

Kdo zařídil, že klienti H-Systemu půjdou pod most? Svědectví Zemanova přítele a kolegyně mrtvého novináře

 
Konkurzní správce majetku společnosti H-System Josef Monsport se obrátil na Nejvyšší soud a žádal, aby klienti zkrachovalého H-Systému přišli o střechu nad hlavou. Soud vyhověl. Novinářka Pavlína Holcová, která spolupracovala se zavražděným slovenským novinářem Jánem Kuciakem, se na serveru Investigace.cz podívala na to, co všechno má Monsport za sebou. Raději se podívejte sami, co zjistila.
24.07.2018 17:35 |

podobné články

Správce dělí domy v Horoměřicích na byty, tvrdí bytové družstvo z klientů H-Systemu

 
Konkurzní správce zkrachovalé společnosti H-System Josef Monsport dělí podle bytového družstva Svatopluk, které sdružuje bývalé klienty H-Systemu, domy v Horoměřicích na jednotlivé byty. Podle názoru družstva to má umožnit získat z prodeje bytů v konkurzu více peněz, řekl v pátek předseda družstva Martin Junek. Monsport věc nechtěl podrobněji komentovat, informaci Svatopluku, že domy na jednotlivé byty opravdu dělí, nepotvrdil.
03.01.2020 17:25 |

podobné články

Česká stopa v kauze Panama? Známý právník má prý na ostrově miliardy

 
Známý právník Josef Monsport je ve dvou firmách registrovaných na ostrově Samoa držitelem akcií v hodnotě 100 milionů dolarů (2,37 miliardy Kč), napsalo České centrum pro investigativní žurnalistiku. Vyplývá to podle něj z uniklých materiálů právnické společnosti Mossack Fonseca, které jsou základem kauzy Panamských dokumentů (Panama Papers) týkající se utajených převodů peněz do daňových rájů. Monsport deníku Právo řekl, že se Samoou neměl nikdy nic společného.
07.04.2016 10:05 |

podobné články

Konkurzní správce H-Systemu nechce lidi z Horoměřic stěhovat hned po uplynutí měsíční lhůty

 
Konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport nechce po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů a bytů v Horoměřicích přistoupit k unáhleným a překotným krokům. Klienti zkrachovalé společnosti tak nebudou muset domy opustit ihned. Obyvatele Monsport znovu vyzval, aby ho kontaktovali. Prezident Miloš Zeman se kvůli kauze v úterý sejde s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským a s předsedou Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem. Oba pozvání přijmou.
26.07.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23625 článků) , Pavel Rychetský (76 článků)

Doktor Macek navrhl opravdu radikální řešení problému s uprchlíky

 
Nezvykle radikálně navrhuje vyřešit problém s rostoucím přílivem uprchlíků do Evropy bývalý politik ODS Miroslav Macek. Rozepsal se o tom v dnešní glose na svém webu Viditelny-Macek.cz. Okomentoval také problémy zařízení pro děti Klokánek a plánované investice do modernizace české armády.
24.04.2015 12:21 |

podobné články

Nejčastější příčiny přetrvávajících problémů s vlasy

 
Přibývající počet problémů s vlasy byl podnětem k tomu, abychom vytvořili dnešní článek. Možná i vy máte roztřepené konečky, trápíte se pro padání vlasů nebo vás naopak štve, že vaše vlasy připomínají zplihlou hřívu. Sejít se může i několik problémů s vlasy. Mezi ty nejčastější patří lupy, padání vlasů, třepení či lámání konečků nebo zvýšená produkce mastných žláz, která je důvodem k tomu, že vaše vlasy i pouhý den po umytí vypadají, jako byste si hlavu nemyli minimálně 14 dní. Příčiny problémů s vlasy, které možná máte i vy Říká se, že vlasy jsou naší vizitkou. Především pak u žen jsou na úpravu vlasů a jejich vzhled kladen poměrně vysoké nároky. Jenže jak se bránit přírodě, která je viníkem toho, že máte ramena posetá lupy a  v hřebenu vám při každém česání končí několik set zlámaných vlasových vláken? Proč máte problémy s vlasy? Důvodů pro vznik problémů s vlasy je hned několik. My si společně v dnešním článku odhalíme ty nejčastější. Když budete vědět, kvůli čemu vznikají vaše neduhy spojené s hřívou, kterou nosíte na hlavě, možná se vám podaří jim zabránit. Hormony Hormony jsou viníkem celé řady neduhů, které se dějí s naším tělem. Problémy s vlasy se tak mohou objevit nejen v období menstruace, ale i během těhotenství nebo právě po porodu, kdy je to s hormony jako na houpačce. Po porodu drtivou většinu žen potrápí padání vlasů a to ve velké míře, zpravidla se padání vlasů upraví půl roku po porodu – někdy dříve, někdy déle. Vitamíny a minerály Konkrétně pak jejich nedostatek může za to, že se zvyšuje počet problémů s vlasy a to u žen a dívek všech věkových kategorií. To nejjednodušší, co můžete udělat, je pořídit si doplňky výživy a svému tělu tak dodat vše, co potřebuje. Zaměřte se především na křemík, vápník, hořčík... Čtěte více Příspěvek Nejčastější příčiny přetrvávajících problémů s vlasy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.04.2017 04:50 |

podobné články

Doktor Macek se vysmál knížeti, Hanákové, kulturní frontě... A novému ministrovi?

 
Doktor Miroslav Macek se vysmál tanečkům kolem ministerstva kultury. Karel Schwarzenberg sice podpořil Alenu Hanákovou, ale Macek umělce utěšuje, že nakonec se ten jejich Mathé ministrem přece jen stane. A týdeník Respekt dává najevo, že by mu tato změna udělala velkou radost.
18.02.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3857 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Doktor Macek vymyslel využití pro sockartu. To budete koukat

 
Doktor Miroslav Macek se opět vysmívá TOP 09 a jejímu bývalému ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi. Tentokrát je důvodem zoufalá snaha najít využití pro sKarty, které chce premiér ukončit, ale topkaři ho přesvědčují, že je to nezbytný projekt. Macek se jim rozhodl poradit, jak by se jejich "oblíbená" karta dala využít.
16.04.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1078 článků)

Štěch je bolševik, každý svobodný člověk je pro něj třídní nepřítel. Odporu proti předsedovi Senátu nasadil korunu doktor Macek

 
Doktor Miroslav Macek jen nevěřícně hledí na to, co říká předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Ten konstatoval, že některé živnostníky bude lepší dohnat k tomu, aby své podnikání ukončili a nechali se zaměstnat, třeba v továrnách, kde je nedostatek pracovních sil. „Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali,“ pravil k tomu Macek.
16.06.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (761 článků)