Článek

S vámi nás bavil svět: Česko se loučí s královnou komedií Marií Poledňákovou (†81)

 
Česko se loučí s legendární režisérkou Marií Poledňákovou (†81). Ta se proslavila zejména tvorbou pro děti a režií známých snímků S tebou mě baví svět, Jak dostat tatínka do polepšovny či Líbáš jako bůh. Poslední rozloučení plné známých osobností, na němž nechyběla ani redakce eXtra.cz, proběhlo v úterý 15. listopadu ve Strašnicích. 
15.11.2022 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)
Podobné články

Alkohol tajně dávali dětem: 5 věcí, které jste o komedii S tebou mě baví svět určitě netušili

 
Zimní komedie S tebou mě baví svět režírovaná Marií Poledňákovou si získala srdce diváků už před mnoha lety a stále má velkou sledovanost. Je totiž, jako kdyby jí psal život sám. Muži nejsou zrovna zrozeni k tomu, aby se starali o děti, a právě tady si užijete kopec srandy jen pozorováním, jak jim to nejde. Jakých 5 věcí jste o komedii netušili?
31.03.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Vzpomínky slavných na Marii Poledňákovou: Objevitelka talentů, noblesní dáma a zářivé slunce

 
Ačkoli patřila Marie Poledňáková mezi bezpochyby nejlepší české režisérky, pod jejíž taktovkou vznikla celá řada nezapomenutelných a nadčasových rodinných komedií, jako například Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo S tebou mě baví svět, na její poslední cestu ji přišla vyprovodit jen hrstka známých tváří. Mezi nimi nechyběl její dvorní hudební skladatel Petr Malásek, herci Filip Antonio, Vlastimil Harapes, Pavel Nový či její herecká přítelkyně Nela Boudová, kteří pro eXtra.cz zavzpomínali na osobnost této ikony českého filmu. 
16.11.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (500 článků) , Vlastimil Harapes (176 článků) , Marie Poledňáková (165 článků) , Nela Boudová (212 článků) , Petr Malásek (125 článků) , Pavel Nový (359 článků) , Filip Antonio (16 článků) , Antonio Antonio (27 článků) , Antonio Antonio (27 článků) , Antonio Antonio (27 článků) , Antonio Antonio (27 článků)

Chystá se ta vaše s vámi vyběhnout? Tak ať s vámi rovnou vyletí!

 
Pohádali jste se s tou svou natolik, že s vámi chce vyběhnout, popřípadě vám dát dokonce padáka? Nic není ztraceno! Pokuste se ji udobřit tím, že ji nabídnete, aby s vámi radši rovnou vyletěla!
19.04.2013 17:35 |

podobné články

Režisérka Poledňáková po mrtvici bojuje! Přeložili ji na JIP

 
Vypadá to, že s Marií Poledňákovou (74) nás naštěstí ještě dlouho bude bavit svět. Známá scenáristka a režisérka zabojovala a po mozkové příhodě ji už přeložili z ARO na JIP.
19.07.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Poslední rozloučení s Marií Poledňákovou (†81): Rodina zveřejnila datum pohřbu královny legendárních komedií

 
Její filmy lidé milují a mnoho z nich je evergreenem o Vánocích. Fanoušci nedávno zesnulé scenáristky a režisérky Marie Poledňákové se s ní budou moci naposledy rozloučit v úterý 15. listopadu v 11:00 ve Velké obřadní síni krematoria ve Strašnicích v Praze. ČTK o tom za rodinu informoval filmový producent Jan Bradáč. 
11.11.2022 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Marii Poledňákovou baví svět. Úspěšná režisérka vstupuje mezi sedmdesátníky

 
Před 70 lety, 7. září 1941, se ve Strakonicích narodila režisérka a scenáristka Marie Poledňáková. Tvůrkyně divácky úspěšných filmových veseloher z přelomu 70. a 80. let dokáže svými filmy zaujmout početné publikum i dnes. Její komedie Líbáš jako Bůh byla oceněna Českým lvem pro nejúspěšnější divácký film roku 2009.
06.09.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Režisérka Poledňáková dva roky po mrtvici: Stále nemůžu hýbat rukou!

 
Před necelými dvěma lety postihla režisérku trháků S tebou mě baví svět nebo Líbáš jako bůh Marii Poledňákovou (76) mozková mrtvice. Ještě doteď se ale potýká s následky. Problémy jí dělá ruka, se kterou doteď nemůže moc hýbat.
19.04.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Poslední setkání s Marií Poledňákovou (†81): Nacházela se ve velmi špatném stavu, nemohla artikulovat, říká Harapes

 
Jak redakce eXtra.cz již informovala, režisérka komedie století S tebou mě baví svět Marie Poledňáková (†81) zemřela. Vzpomíná na ni celé Československo i její přátelé. Co nám prozradili umělci, kteří s ní přišli do styku jako kolegové?
08.11.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Pavel Nový z filmu S tebou mě baví svět: Podváděli jsme Poledňákovou, vzpomíná herec

 
Komedii století S tebou mě baví svět milují lidé po generace. Bohužel přišel film Marie Poledňákové v roce 2019 o další velkou hvězdu. Do hereckého nebe odešel Václav Postránecký (†75) alias dirigent Michal Adámek. Již před 19 lety zemřel představitel doktora Alberta Horáka Július Satinský (†61). Ze tří tatínků, kterým manželky zkříží plány, tak zůstal Pavel Nový (73). Ten pro eXtra.cz zavzpomínal na natáčení. 
29.12.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (500 článků) , Václav Postránecký (238 článků) , Marie Poledňáková (165 článků) , Pavel Nový (359 článků) , Václav Horák (28 článků) , Michal Horák (15 článků) , Michal Horák (15 článků) , Michal Horák (14 článků)

Režisérka Marie Poledňáková skončila po kolapsu v nemocnici

 
Režisérku Marii Poledňákovou (74) musel vrtulník převézt do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Její hospitalizaci iDNES.cz potvrdila mluvčí nemocnice Jitka Zinke.
18.07.2016 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Režisérka Poledňáková po mrtvici: Nemůže hýbat končetinami!

 
Následky mrtvice, která v létě postihla Marii Poledňákovou (75), jsou fatální. Režisérce ochrnula levá polovina těla. Na této straně nemůže hýbat rukou ani nohou.
15.12.2016 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Poledňáková 8 měsíců po mrtvici: Zasáhl syn!

 
Už se nemohla dočkat. Režisérku Marii Poledňákovou (75) loni v červenci z chalupy odvážel vrtulník a teprve nyní se autorka komedie století vrátila do vlastní postele. I díky synovi Petrovi, který nechal ve vile postavit výtah.
20.03.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Chudák Poledňáková (76): Mrtvice si vybrala daň!

 
Už je to rok a čtvrt, co Marii Poledňákovou zasáhla mohutná mozková mrtvice. Ani rehabilitace jí však nepomohly od invalidního vozíku. Nový film podle její knihy Ten, kdo tě miloval, tak bude muset režírovat někdo jiný.
06.10.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Jak se na pracovišti vyrovnat se šikanou od šéfa

 
Šikana od šéfa je nepříjemné, ale bohužel ne tak vzácné téma, od kterého se společnost distancuje. Nevhodné chování ze strany nadřízeného zažívají nejen ženy, ale i muži – ti se však s touto situací mnohdy dokážou poprat daleko lépe, nežli něžné pohlaví. Máte-li pocit, že si na vás váš šéf tzv. zasedl, dělá vám na pracovišti naschvály, případně vás zesměšňuje před ostatními kolegy, pak je na čase jednat. Pokud i vás potkala nepříjemná zkušenost v podobě šikanování od vašeho nadřízeného, pak určitě není na místě sedět s rukama založenýma v klíně a nic nedělat. Nejenže tak trpí vaše sebevědomí, ale zároveň dotyčnému dáváte jasno najevo, že má nad vámi moc. A to je špatně. Šikana od šéfa si vyžaduje radikální řešení. Jaké? To se dozvíte v dnešním článku! Šikana od šéfa – jak se s ní vyrovnat? Šikanuje vás šéf? Dává vám nepřiměřené množství úkolů, shazuje vás před ostatními, dělá vám naschvály, má nemístné poznámky nebo vás dokonce veřejně uráží? Pak si to rozhodně nenechte líbit! Poradíme vám, jak se k této situaci postavit. Otevřená debata Jestliže se vám chování vašeho nadřízeného nelíbí, pak mu to na rovinu řekněte. Jednejte s ním tak, jak on jedná s vámi. Pokud se k vám chová jako ke kusu hadru na koštěti, pak zde nemá co dělat jakákoli úcta. Nebojte se ukázat drápky a dejte jasně najevo, že s vámi takhle jednat nebude. Musíte mu ukázat, že si sami sebe vážíte a že se sebou nenecháte zametat. Je potřeba postavit se mu jako rovný rovnému. Odkažte se na vyšší místa Nepomohla otevřená debata tváří v tvář? Pak přistupte k dalšímu kroku a obraťte se na vyšší místa. Je-li nad vaším šéfem ještě někdo výše postavený, jděte za ním a přímo mu řekněte, co se u na vašem pracovišti děje. Doporučujeme mít před tímto... Čtěte více Příspěvek Jak se na pracovišti vyrovnat se šikanou od šéfa pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.07.2016 04:50 |

podobné články

Zasněžené dopravní značky: Kdo nese vinu v případě přestupku?

 
Bílá před vámi, nad vámi a také pod vámi. Prostě bílá dokáže v zimě překrýt nejen silnici, ale i dopravní značení. A to jak vodorovné na vozovce, tak i svislé podél cest. Co v takovém případě? Jsme viníky, když přejedeme plnou čáru pod vrstvou sněhu nebo nezastavíme před křižovatkou?
08.02.2017 19:50 |

podobné články

David Zábranský: Proč voliči Zemana nelezou do kanceláří za voliči Drahoše a neptají se jich: „Vysvětli! Řekni! Proč?! Prostě řekni proč, vole, nebo tě vyhodíme!“

 
ROZHOVOR „Vím z dobrých zdrojů, jak těžkou pozici může mít v redakcích člověk, který dejme tomu dokáže volit Zemana. To za vámi pak chodí kolegové a vy se jim musíte zpovídat. Nepříjemná situace! Lezou za vámi lidé, dívají se na vás skrz prsty, zkoumají, co vám je, a kladou vám nekonečné otázky. Pohrdají vámi. Pořádají výslechy. Nemohou tomu uvěřit. Naléhají… A já si vždycky říkám, proč se tohle neděje oboustranně, čili proč voliči prezidenta Zemana nelezou do kanceláří za voliči pana Drahoše a neptají se jich – vysvětli!“ Ve druhé části rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz se spisovatel a dramatik David Zábranský vyrovnává nejen s fenoménem vzájemné agrese mezi tábory obou prezidentských kandidátů v uskutečněných volbách, ale i s komentářem slovenského novináře, který český národ označil v důsledku zvolení Zemana za „primitivní“.
05.02.2018 04:45 |

podobné články

Poslední rozloučení s královnou soulu: Aretě Franklin (†76) přišla dát sbohem i smetánka

 
Spojené státy se loučí s královnou soulu Arethou Franklinovou, která 16. srpna v 76 letech podlehla rakovině slinivky. Pohřeb v Detroitu byl naplánován zhruba na pět hodin a konec lze tedy očekávat po 22:00 SELČ. Mezi smutečními řečníky vystoupil mimo jiné někdejší americký prezident Bill Clinton, kterému Franklinová zazpívala při jeho inauguraci v roce 1993.
31.08.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (296 článků) , Aretha Franklin (75 článků)

Marie Curie Sklodowská je pro Čechy historickou královnou vědy

 
Česká veřejnost zvolila historickou královnou vědy dvojnásobnou laureátku Nobelovy ceny Marii Curie Sklodowskou. Anketa o nejlepší vědkyni historie byla uspořádána v rámci stipendijního projektu Pro ženy ve vědě.
16.04.2011 09:00 |

podobné články

Přežil jsem svou Marii - Arnold provokuje tričkem

 
Je to drzost, nebo legrace? Herec a politik Arnold Schwarzenegger (64) si ze svých nevěr, ani z probíhajícího rozvodu se svou manželkou Marií Shriver (55), nic nedělá a ještě vtipkuje. Nedávno se nechal vyfotit v bílém tričku s růžovým nápisem "Přežil jsem Marii!".
09.08.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (666 článků) , Maria Shriver (48 článků)