Článek

S únorem přichází do Česka zima, bude první ledový den roku

 
V České republice začne první únorový týden konečně zima. Následující dny totiž bude sněžit a mrznout. Česko dokonce zažije vůbec první ledový den, kdy se bude teplota pohybovat celý den pod bodem mrazu, řekla v pondělí Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu. Sněhu si nejvíce užijí děti, kterým nyní začínají jarní prázdniny.
02.02.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (712 článků)
Podobné články

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Plzeňská filharmonie připravila ohlédnutí za únorem 1948

 
Průběh mocenského střetu v roce 1948 a především jeho výsledek, jak ovlivnil klasickou hudbu dané doby, se dozvědí zájemci na hudebně literárním pořadu Tvůrčí ohlédnutí za únorem 1948 aneb čelem k masám v úterý 27. února. Ten pořádá Plzeňská filharmonie spolu s Ústavem pro studium totalitních režimů a Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kde se dané představení uskuteční. Plzeňská filharmonie se připojila k mnohým kulturním institucím, které v letošním roce připomenou významné milníky minulého století v dějinách Československa.
25.01.2018 07:35 |

podobné články

Příchovice otevřely nový ledový bar, ten první vzala obleva

 
Příchovice na Jablonecku podruhé otevřely svůj ledový bar U Čápa. Ten první zbořila lednová obleva.
05.02.2011 19:00 |

podobné články

Největší uměle vytvořený ledový okruh vznikl v Třebíči

 
Čtyři sta šestnáct metrů dlouhý ledový okruh otevřeli v úterý dopoledne široké veřejnosti v Třebíči na místním baseballovém stadionu. Bruslit se tu bude denně od 9 do 18 hodin, potvrdil předseda zdejšího baseballového klubu Jan Urbánek
01.02.2012 10:50 |

podobné články

Ledový muž z Minnesoty: Je toto skutečný bigfoot?

 
V texaském muzeu podivností bude vystaven takzvaný "Ledový muž z Minnesoty". Podle vyjádření majitele muzea Steve Bustiho budou zmrazené ostatky "neandrtálce nebo bigfoota" k vidění od 3. července.
06.07.2013 13:40 |

podobné články

Rusko sevřel ledový krunýř, statisíce lidí bez proudu

 
Evropskou část Ruska v neděli ráno pokryl ledový příkrov, který způsobil rozsáhlé výpadky v dodávce elektřiny a vážně narušil dopravu. Vše zavinil mrznoucí déšť.
26.12.2010 10:40 |

podobné články

Ledový čaj - osvěžení pro horké dny

 
Kvalitní výrazný čaj, led nebo chladná voda a aromatické bylinky jsou nezbytné pro přípravu chlazeného nápoje označovaného jako ledový čaj. Výchozí surovinou nemusí být podle znalců pouze černý a zelený čaj, ale také ovocné druhy či rooibos. Připravit se může klasickou horkou metodou i za studena.
24.06.2011 19:10 |

podobné články

Ledový muž starý 5300 let má 19 žijících potomků, našli je v Tyrolsku

 
V Rakousku stále žijí příbuzní známého pravěkého muže Ötziho, jehož 5300 let stará mumie se objevila před 22 lety v alpském ledovci na italsko-rakouské hranici. Díky analýze DNA se podařilo v Tyrolsku najít 19 osob, které patří do stejné genetické podskupiny jako "ledový muž".
10.10.2013 13:55 |

podobné články

Osvěžující recept Ládi Hrušky: Broskvový ledový čaj

 
Láďa Hruška vyzkoušel recept, díky kterému si doma vyrobíte za čtvrt hodiny poctivý broskvový ledový čaj, se kterým budete jako hostitel určitě za hvězdu.
09.08.2014 19:35 |

podobné články

Tady nouzi o sníh a mráz nemají. V Rumunsku otevřeli ledový hotel

 
I přes teplou zimu otevřel ledový hotel v rumunských Karpatech podle plánu - hned po Vánocích. Nabízí tematické pokoje, pojmenované podle evropských měst a zemí, nocleh v iglú i ledové restaurace. V pokojích samozřejmě panuje mráz a i postele jsou z ledu. Nicméně pro návštěvníky jsou připravené matrace a spací pytle určené pro vysokohorské expedice. K zapůjčení jsou také teplé svršky.
31.12.2015 10:15 |

podobné články

Obrovský ledový most se zhroutil přímo před turisty

 
Tisíce turistů ve čtvrtek v Patagonii pozorovaly pád části ledovce Perito Moreno. Do vody se tam zřítil útvar, který svým tvarem připomínal ledový most.
11.03.2016 13:00 |

podobné články

Čarodějnice radí: První únorový den zapalte oheň, nebo svíčku

 
Imbolc –  naši předkové věřili, že prvním únorem se zima láme k jaru. Oslavte dnes večer Imbolc ohněm v krbu, svíčkou nebo očistnou koupelí.
02.02.2015 17:50 |

podobné články

Jako v pohádce o Mrazíkovi: Led a zima vytvořily z michiganských majáků neuvěřitelnou podívanou

 
Miliony Američanů se v posledních dnech chystají na pořádné mrazy, čeká je předpověď až -50 Celsia a krutý ledový vítr. Pobřeží bičují mrazivé vichry a zima si už bere svoje oběti, "USA":http://www.extra.cz/tema/amerika hlásí 16 mrtvých.
07.01.2014 17:30 |

podobné články

Čeká nás mráz a sněžení: V noci bude až –15°C!

 
Péřové bundy, rukavice ani sněžné řetězy na pneumatiky jsme v lednu příliš často nepotřebovali. S únorem se ale do Česka zima vrátila. V úterý naměříme k ránu výjimečně i –15 stupňů Celsia.
04.02.2018 05:15 |

podobné články

Čeká nás mráz a sněžení: V noci bude až –15°C!

 
Péřové bundy, rukavice ani sněžné řetězy na pneumatiky jsme v lednu příliš často nepotřebovali. S únorem se ale do Česka zima vrátila. V úterý naměříme k ránu výjimečně i –15 stupňů Celsia.
09.02.2018 14:15 |

podobné články

Je mi zima, pořád je mi zima. Oslnivý nástup ministryně Šlechtové do sněmovny měl veselé pokračování

 
Ministryně Michaela Marksová (ČSSD) dnes ve sněmovně podpořila novopečenou ministryni místního rozvoje Karlu Šlechtovou (ANO). Ta totiž ve středu ve svém úplně prvním vystoupení před poslanci kromě kritiky jejich chování zmínila, že je jí ve sněmovně zima. Dnes jí v tom překvapivě dala za pravdu její vládní kolegyně Marksová. „Je mi tady taky velká zima,“ řekla totiž Marksová ve chvíli, když měla odpovídat na interpelaci komunistky Marty Semelové.
23.10.2014 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (263 článků) , Michaela Marksová (455 článků)

Extrémně ledový konec února v Česku: Přichází bestie z východu!

 
Ještě větší zima, než se čekalo. Do Evropy se valí bestie z východu, masa extrémně chladného vzduchu. Teploty k ránu spadnou místy i pod minus dvacet stupňů.
24.02.2018 05:10 |

podobné články

9 rad, jak ušetřit za topení!

 
S únorem přišla zima i do nižších poloh, v letošní zimě poprvé zažíváme ledové dny, tedy dny, kdy se i přes den drží teplota pod nulou. Topení tak jede naplno! Nechcete mrznout, ale účty za teplo vám přidělávají vrásky? Víte, jak se ohřát a přitom ušetřit? Poradíme!
04.02.2015 09:20 |

podobné články

Meteorologové o letošní zimě: Pátek bude první ledový den

 
Vytáhněte lyže, sněhule a rukavice. Zima je tady. Přinese ji k nám i s prvním ledovým dnem tlaková níže nad Skandinávií.
03.02.2015 05:15 |

podobné články