Článek

S letním slunovratem souvisí i tajemné Pražské mysterium! Víte, jakým tajemstvím je opředeno?

 
Pokud jste se při včerejším slunovratu cítili zvláštně, až magicky, máte proč. Letní slunovrat je již od dob pohanů považován za jeden z nejmagičtějších dnů v roce. Slaví se různými způsoby všude po světě. Jedním ze způsobů oslavy tohoto svátku je i Pražské mysterium, které právě ve večer slunovratu lze vypozorovat. Co všechno se za tímto tajemným mysteriem skrývá?
22.06.2017 12:50 |

podobné články

Podobné články

Matt Damon: Herci už dnes nemají žádné mystérium

 
Herec Matt Damon lituje všechny kolegy a kolegyně, kteří se snaží budovat kolem sebe mystérium a být tajuplní. Podle něj v dnešní době nic takového nemůže fungovat a moderní společnost už žádné mystérium nepřijme. Sláva je navíc v dnešním pojetí jen chvilkovou záležitostí a opadne stejně rychle, jako vzniká.
01.03.2011 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (170 článků)

Matt Damon: Dnes už herci nemají žádné mystérium

 
Herec Matt Damon lituje všechny kolegy a kolegyně, kteří se snaží budovat kolem sebe mystérium a být tajuplní. Podle něj v dnešní době nic takového nemůže fungovat a moderní společnost už žádné mystérium nepřijme.
08.03.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (170 článků)

RECENZE: Egon Schiele Art Centrum připravilo soubor výstav Mysterium Šumava

 
Ambiciozní projekt Mysterium Šumava se stal hlavní výstavní událostí galerie Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově. Kurátorka Hana Jirmusová Lazarowitz ho pojala jako představení pěti umělců z obou stran Šumavy v pěti samostatných výstavách.
28.04.2015 16:45 |

podobné články

Jaké je tajemství adventního věnce a proč si doma věšíme jmelí? Odhalte magii Vánoc!

 
Slovo advent je odvozeno z latinského slovesa adventire a znamená přicházet. A vztahuje se přirozeně k narození Ježíše a ke vzniku křesťanství. K těmto týdnům se však pojí i mnohem starší náboženské rituály. Slunovrat byl pro staré Slovany velkou oslavou zasvěcenou bohu Rodovi, jež na počátku věků zrodil bohyni Ladu a syny ( Svarog, Perun, Veles, Dij, Nij, Kaščej a Prove) a hlavně Ladě a narození jejího syna Koliada, který se narodil jako nové Slunce. Pro staré Římany byl prosinec zasvěcen Saturnovi a slavily se saturnálie, svátky nevázané radosti. Germáni nazývali prosinec Tvrdý, Válečný, nebo Vlčí měsíc a kdo se v tomto měsíci narodil, byl považován za šťastného, jenom 1. prosinec šťastný nebyl, ten den byla dle legend zničena Sodoma a Gomora. U Keltů se pojí se zimním slunovratem připadajícím na toto období a souvisí s oslavami keltského Nového roku. Podle staré víry bývají touto dobou duchové velmi aktivní.
15.12.2017 11:20 |

podobné články

Tragická smrt české rodiny v egyptské Hurghadě: Promluvil svědek z hotelu!

 
"Záhadné úmrtí dvou Češek":http://www.extra.cz/v-egyptske-hurghade-nasli-na-hotelu-mrtvou-ceskou-rodinu-nikdo-zatim-nevi-co-se-stalo, matky (†36) a dcery (†8), v egyptské Hurghadě je zatím stále opředeno tajemstvím. Mezi prvními informacemi se objevilo podezření z možné otravy jídlem. Podle portálu tn.cz měla rodina zdravotní problémy, a tak si vzala léky.
30.07.2013 17:10 |

podobné články

Smrt mladé modelky (✝25) může mít na svědomí šílená dieta. Pila jen zeleninové šťávy!

 
Pondělní úmrtí pětadvacetileté modelky a moderátorky Peaches Geldof je zatím stále opředeno tajemstvím. Policisté po ohledání těla nenalezli žádné stopy , které by napovídaly o příčině náhlého skonu. Nenašel se dopis na rozloučenou a na jejím těle nebylo patrné žádné zranění ani stopy po požití tvrdých drog. Ty nebyly nalezeny ani v domě ve Wrothamu, kde dvojnásobná maminka zemřela. I proto se její blízcí obávají, zda za jejím tragickým koncem nestojí její neúnavná honba za štíhlostí, která v posledních letech hraničila s anorexií.
09.04.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Peaches Geldof (47 článků)

Odhalené zákulisí: Legendární seriál Vlak dětství a naděje ve stínu smrti...

 
Zákulisí seriálu režiséra Karla Kachyni (†79) Vlak dětství a naděje, v němž zahrála svou životní roli Helena Růžičková (†67), bylo dlouhou dobu opředeno tajemstvím, o kterém více prozradil až Stanislav Zindulka (83) ve své knize.
01.01.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Helena Růžičková (127 článků) , Stanislav Zindulka (56 článků)

Odhalené zákulisí: Legendární seriál Vlak dětství a naděje ve stínu smrti...

 
Zákulisí seriálu režiséra Karla Kachyni (†79) Vlak dětství a naděje, v němž zahrála svou životní roli Helena Růžičková (†67), bylo dlouhou dobu opředeno tajemstvím, o kterém více prozradil až Stanislav Zindulka (83) ve své knize.
06.01.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Helena Růžičková (127 článků) , Stanislav Zindulka (56 článků)

Mládek narychlo jmenoval náměstka pro debatu na ČT, tvrdí Moravec

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu v pátek překvapivě jmenovalo nového politického náměstka. Povýšení bývalého poradce pro elektronickou komunikaci Lubomíra Bokštefla je ovšem opředeno podivnými okolnostmi. Podle informací Info.cz jeho jmenování údajně souvisí s pořadem Otázky Václava Moravce, který se bude v neděli zabývat regulací telekomunikačních operátorů.
10.02.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (483 článků)

Vtípek se sexy Jindřiškou

 
Opravář televizí si nemohl nevšimnout, jak je jedna jeho zákaznice půvabná. Pokaždé, když vešla do obýváku, mohl si oči vykroutit, jak si ji prohlížel. Když dokončil opravu a dostal zaplaceno, žena mu říká:"Víte, měla bych na vás takovou, ehm, nezvyklou prosbu. Ale musíte mi slíbit, že si to necháte pro sebe.""Ovšem, madam.""No, víte, těžko se mi o tom mluví, víte, můj manžel je hodný a milý muž, ale ech, on má jistou fyzickou vadu, víte, jistý nedostatek, no, víte, já jsem žena, ehm, vy jste mladý, zdravý a silný muž..."
25.04.2014 06:05 |

podobné články

V roce 2012 konec světa nepřijde, tvrdí potomek Mayů

 
Potomek starověkých Mayů Apolinario Chile Pixtun popírá neustálé dohady, že by mohl rok 2012 přinést Zemi zkázu. Hlavním zdrojem těchto spekulací je právě kalendář starověké civilizace, který 21. prosincem roku 2012, tedy zimním slunovratem, podivně končí.
13.10.2009 07:30 |

podobné články

Dolejš (KSČM): Povánoční rozjímání o šancích na změny

 
Svátky na konci roku mívají jak rozjímavou, tak i bilancující povahu. Má to svoji logiku, jsou zarámovány zimním slunovratem, dobou, kdy se naše Země obrací zpět k životodárnému Slunci. Jak symbolicky ožívá po zimní tmě zářivé „sol invictus“, ožívá i naděje. A my zvažujeme, co jsme v minulém cyklu dělali špatně a jak lépe využijeme novou šanci.
28.12.2013 10:23 |

podobné články

Bakalův novinář má obavy: Hnutí ANO je jako převodní páka pro Babišův byznys

 
Novinář Jiří Leschtina se ve svém komentáři v Hospodářských novinách ptá, zda stejně jako se slunovratem můžeme očekávat i v politice s novou vládou příchod nového světla. Komentátor se však domnívá, že „to s tou změnou politiky vybubnovávanou ve volbách nebude ani v příštím roce až tak velký bengál“.
30.12.2013 12:28 |

podobné články

Zapomínáte, co jste získali účastí v bloku SSSR. Zeman je moudrý. Šéf komunistů Ruska Zjuganov pro PL zásadně o Pražském jaru i dnešku

 
EXKLUZIVNĚ Takzvané Pražské jaro roku 1968 je neobyčejně opředeno mýty politicky výhodnými Západu. Ostatně to platí i o jiných krizích z dob „studené války“. Miloš Zeman je zkušený státník. Imponuje mi jeho usilování o samostatnou a nezávislou politiku Česka. To v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil předseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace (KSRF) Gennadij Zjuganov.
07.09.2016 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Alzheimer souvisí s rodným jazykem? Američany možná mají léčit jinak než Čechy

 
Na včasném odhalení onemocnění či přizpůsobení léčby potřebám konkrétního pacienta pracují neurologové z výzkumného institutu CEITEC v Brně. Spolu s kolegy z Maďarska a Spojených států zkoumají, jakým způsobem nemoci jako Alzheimerova či Parkinsonova choroba souvisí s rodným jazykem. Masarykova univerzita o výzkumu informovala v tiskové zprávě.
19.06.2017 13:55 |

podobné články

Marek Dalík: Pohádkové bohatství krále lobbingu

 
Luxusní auta za miliony, umělecké předměty a nemovitosti rovnou za desítky milionů. Marek Dalík za své působení po boku bývalého premiéra Mirka Topolánka přišel k pohádkovému jmění. A umí si ho užívat. Přestože veškerá obvinění z toho, že by ke svému majetku přišel díky politickým konexím odmítá, je jeho působení opředeno řadou skandálů.
11.05.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků) , Marek Dalík (292 článků)

Potkejte Anděla krásy a splňte si svůj sen - vyhrajte luxusní Audi A3

 
Období adventu je opředeno mnoha legendami o nadpřirozených bytostech, jež sestoupí na zem a plní lidem jejich nejtajnější přání. Potkejte i vy svého Anděla, který vám nadělí některý ze senzačních dárků. Andělé se slétnou 5. 12. v 18 hodin k pražskému Rudolfinu, ale potkat je můžete i ve vybraných městech ve vašem okolí.
26.11.2011 10:15 |

podobné články

Právo: Radek John pracoval pro lobbistu Romana Janouška!

 
Terénní Porsche, kterým loni v březnu Roman Janoušek srazil v Praze jednapadesátiletou Vietnamku, nebylo překvapivě jeho. Patřilo firmě, jejíž jméno je opředeno podezřeními z korupce a v níž pracoval i Radek John.
31.05.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

Nečekané přiznání ohledně přepadení Kim Kardashian: Lupičům jsem otevřel já, zpovídá se muž z recepce hotelu

 
Zářijové přepadení televizní celebrity Kim Kardashian (35) v Paříži je stále opředeno řadou otazníků. O život se dosud bojí nejen ona, ale i hotelový vrátný Abdulrahman (39), jemuž lupiči také drželi pistoli u hlavy. Utrpěl takový šok, že se chce vrátit do Alžírska – před odjezdem však prozradil několik podrobností o ozbrojené loupeži.
19.10.2016 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kardashian (1263 článků)