Článek

S koronavirem se budeme potýkat minimálně do Vánoc, myslí si primář

 
V severočeském kraji „oslaví“ prvního března rok s koronavirem. První pacient s koronavirem byl tehdy převezen do pražské Fakultní nemocnice Bulovka. Tehdy o nemoci nikdo nic moc nevěděl a vše se řešilo takzvaně za chodu. Dnes už nemocnice Chomutov, Děčín, Most, Teplice a Ústí nad Labem sdružené do akciové společnosti Krajské zdravotní dokážou koordinovat mezi sebou intenzivní péči a drží se na 90 procentech obsazenosti.
20.02.2021 15:20 |

podobné články

Podobné články

Jak překonat problémy s alkoholem během Vánoc? Primář radí

 
Vánoční večírky jsou velkým rizikem pro lidi, kteří bojují se závislostí na alkoholu. Primář oddělení závislostí Všeobecné fakultní nemocnice Petr Popov jim radí, aby z oslav včas odešli. Pokud okolí o jejich problému s alkoholem ví, omluvu pochopí. Když to lidé kolem nevědí, stačí říci, že dnes pít nebudou. Výmluvy primář nedoporučuje, člověk se jen zaplete do lží, ze kterých se těžko dostává.
17.12.2011 12:15 |

podobné články

VIDEO Zoufalý primář obnažil hrůzu své nemocnice. 220 kilometrů od Chebu

 
Primář ARO jindřichohradecké nemocnice Vít Lorenc promluvil k zastupitelům města. Z jeho vystoupení téměř mrazilo. Načrtl politikům temný obraz toho, s čím se teď musí potýkat. Nemocnice pečuje o 100 pacientů s covidem a kapacity nemocnice jsou na hraně. A přestože stojíme nad propastí, lidé nedodržují základní hygienická opatření. Poprosil proto politiky, aby tlačili na lidi ve smyslu dodržování opatření.
26.02.2021 10:20 |

podobné články

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohyb

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Češi jsou velmi racionální a dobře přizpůsobiví. Myslím to v dobrém slova smyslu. Dovedeme vyhodnotit - toto je nutné a budeme to dělat. V tomto jsem pyšný a už jsem několikrát opakoval, že jsem rád, že žiju v tomto státě. Jsme opravdu dobří,“ konstatuje primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně Jiří Brančík. „Máme obrovskou kliku. Jsem přesvědčený, že naše zdravotnictví patří mezi nejlepší na světě. U nás nejsou zprávy, že by nemocnice někoho odmítla proto, že je přeplněná, že nejsou kapacity. Spíše naopak. Přes všechny trable s rouškami - což je jiná kapitola - je naše zdravotnictví velmi dobře připravené,“ je přesvědčen.
29.03.2020 00:05 |

podobné články

Covid šetří důchody? Nechci slyšet. Primář vzkazuje do Prahy. Lidi se mu propadají před očima

 
ROZHOVOR „My na izolačních odděleních nemocnic vidíme těžké stavy, vidíme úmrtí, jsme svědky nepříjemné ruské rulety, která si bez větších pravidel vybírá své oběti, a proto vždy budeme stát na straně těch, jež hledají zbraně pro omezení pandemie, která dokáže ukrást to nejcennější, co máme, tedy zdraví,“ uvedl pro ParlamentniListy.cz Petr Kümpel, primář infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě a předseda Akreditační komise infekčního lékařství při Ministerstvu zdravotnictví ČR.
19.11.2020 08:45 |

podobné články

Tři vyléčení z Ústí: Viru se zbavili sami, popsal primář infekčního oddělení

 
Do nemocnice se dostali o několik dní později než první Čech nakažený koronavirem. Přesto už jsou v pořádku doma a zcela zdraví. Primář ústeckého infekčního oddělení Pavel Dlouhý popsal jejich léčbu.
18.03.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Čech (161 článků)

Ale jim to přikazuje islám. Známý psycholog účtuje s tím, co jsme slyšeli během pekelných dní

 
O útocích nejen v Německu a ve Francii, ale i o tom, co útočníky k vraždění vede, promluvil pro ParlamentníListy.cz uznávaný psycholog, primář a senátorský kandidát Jiří Brančík. Řekl také, co si myslí o radikalizaci některých lidí, o které se právě v souvislosti s mnohými útoky mluví. „Sklon k dobrodružnosti, bezcitnost a otrlost jsou dány geneticky, proč by nemohl být radikalismus též vlastností zakotvenou ve strukturách mozku? Radikalismus tam je podobně jako v každém z nás určitá míra agresivity,“ vysvětluje primář.
26.07.2016 09:25 |

podobné články

Primář Koskuba, nedávno populární tvář ČSSD: Spojenectví není „vlezdoprdelismus“. Kdyby politici dovedli lidi oslovit, nevolili by žádné populisty

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Dělat si iluze o aktivitách té které strany skryté války špionů by bylo velmi naivní. Jeden je za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Což bohužel platí i o velmocích,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý poslanec ČSSD Jiří Koskuba, primář z pražské nemocnice Na Bulovce. „Nicméně jedno vskutku dělat nemusíme. A to jestliže jsme se před skoro již třiceti lety vyhrabali po desetiletích ze zadku jedné velmoci, není naší povinností a ani rozumné urychleně zalézt do zadnice té na druhé straně. Skutečné spojenectví totiž není o nějakém ‚vlezdoprdelismu‘,“ domnívá se.
15.06.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (215 článků)

,,Ať staří umřou, hlavně že si já užiju." Koronakrize: Primář Brančík bez milosti

 
ROZHOVOR „Jako celek se Češi chovají velmi dobře ve smyslu toho, že se podřídili když bylo nejhůř, dodržovali pravidla a teď se probouzejí. Pořád hodnotím Čechy na výbornou,“ konstatuje Jiří Brančík, primář psychologického oddělení VN Brno. Hůře u něj dopadla EU. „U té epidemiologické krize je fakt, že nikdo ji nemohl předpokládat. Což nevyčítám nikomu, ani Evropské unii. Tam je vada na kráse, když paní Ursula von der Leyenová kritizovala uzavírání hranic. Tady je vidět, jaký je hlavní zájem těchto politiků. Ne dobro pro populaci, ale dobro pro Evropskou unii, protože zavírání hranic jde proti Schengenu. Evropská unie v tomto - a nejen v tomto - nemůže dobře jednat, protože to jednoduše neumí,“ myslí si.
18.05.2020 12:20 |

podobné články

Hledá se letošní král Vánoc. Pomozte i vy najít nejideálnější strom pro Staroměstské náměstí

 
Od předešlých Vánoc uplynula polovina roku. A zhruba polovina schází do následujících Vánoc. Jelikož by se nemělo nic nechávat na poslední chvíli, začala proto už v létě sháňka po vánočním stromu pro největší vánoční trhy v republice na Staroměstské náměstí.
31.07.2018 10:20 |

podobné články

Komentáře: ČSSD vedená nevýrazným Hamáčkem se bude potýkat s ANO

 
Klasickým voličům ČSSD nepříliš známý korektní diplomat, který působí podobně nevýrazně jako Bohuslav Sobotka, nebo i medvěd Balú z Kiplingovy Knihy džunglí je podle komentátorů českých deníků nový předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Strana se po nedělním sjezdu pod jeho vedením bude potýkat především s hnutím ANO, při sestavování vlády i při soupeření o voliče, napsali.
19.02.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Jan Hamáček (2575 článků)

Po druhém potratu se manželka Aleca Baldwina musí potýkat s hejtry: Prozradila, jaké nadávky nejčastěji používají

 
Manželka Aleca Baldwina  (61) Hilaria  (35) se začátkem měsíce svěřila fanouškům se smutnou zprávou, že přišla o miminko . Je to již podruhé, co tenhle rok čtyřnásobná maminka potratila . Hilaria je se svými fanoušky velmi sdílná a o potratech hovoří otevřeně. Ne každý se slavnou jogínkou ale sympatizuje. Nyní se svěřila, s jakými hejty se musí potýkat.
28.11.2019 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Alec Baldwin (194 článků)

Nečekané zdravotní komplikace Absolonové: Záchvat, jaký nezažila už 25 let!

 
Chudák zpěvačka Monika Absolonová (43)! Slavná diva se poslední dobou musí potýkat s jedním zdravotním problémem za druhým. Poté, co ji v půlce května potrápil zánět rohovky, už musí řešit další nepříjemnost. Dovolenou na Šumavě jí totiž zkomplikovalo něco, s čím se už čtvrt století nemusela potýkat…
29.06.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Monika Absolonová (1081 článků)

Rodička zemřela, primář u soudu vyvázl

 
Zproštěn viny v plném rozsahu! Primáře porodnice policisté obvinili z ublížení na zdraví. Bezprostředně po porodu mu na sále vykrvácela novopečená maminka (36). Podle třebíčského okresního soudu se primář dopustil pochybení, které ale není trestným činem!
03.06.2009 05:15 |

podobné články

Primář gynekologie vodí mezi pacientky psa!

 
Ani květiny nemohou z hygienických důvodů nosit blízcí pacientkám, které leží na gynekologickém oddělení rumburské nemocnice. Mezi pacientkami přitom pobíhá při vizitách pes, kterého si tam vodí primář gynekologie!
17.02.2010 05:45 |

podobné články

Primář benešovské nemocnice je podezřelý ze zneužití dítěte

 
Primář benešovské nemocnice je podezřelý z pohlavního zneužití dítěte. Řekl to v pondělí středočeský hejtman David Rath. Než se celá věc vyšetří, je podle něj lékař postaven mimo službu.
01.03.2010 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4582 článků)

Primář byl obviněn ze zneužívání dítěte!

 
Nechutný případ z benešovské nemocnice má pokračování. Tamější primář (55) byl policií obviněn z pohlavního zneužití dítěte. Obětí je údajně jedenáctiletá dívka.
01.03.2010 17:05 |

podobné články

Primář prý znásilnil dívku. Je to bratr Rathova náměstka

 
Policie vyšetřuje pokus znásilnění dětské pacientky, jehož se měl dopustit primář nemocnice v Benešově Pavel Seidl.
01.03.2010 17:55 |

podobné články

Škatulata v Ordinaci: Šťastný končí jako primář! Nahradí ho Jan Čenský!

 
Herec s neodolatelným charismatem Jan Šťastný (44) je jednou z hvězd televize Nova zářící hned ve dvou nejsledovanějších seriálech najednou. Objevuje se zároveň v Ordinaci v růžové zahradě i v Pojišťovně štěstí. Teď to ale vypadá, že jako primář kamenické chirurgie nadobro skončí. Do Ordinace totiž nastupuje další velká herecká hvězda Jan Čenský (48)!
03.03.2010 02:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čenský (157 článků)

Primář, který nechal špachtli v břiše ženy, se vrací do funkce

 
Bývalý primář nemocnice v Ivančicích, který rezignoval kvůli nepovedené operaci, při které zdravotníci nechali v břiše ženy operační nástroj, se vrací zpět do své funkce.
22.04.2010 20:00 |

podobné články