Článek

S**e mě všechno. Vyhrožují třetí světovou. Vazalské bahno. Jsme v EU, ale u nás je nejdráž. Důchodci o stavu republiky

 
"Jsme v jedné Evropské unii, ale v každé zemi jsou jiné ceny potravin. Ostatně, všude levnější než u nás. Korporace přeci nejsou nedotknutelné, ale pro vládu ano, protože ta na své lidi kašle." To nám řekl manželský pár v penzi. ParlamentníListy.cz se zeptaly pěti pražských důchodců, které lze zařadit do střední třídy, co soudí o minulém roce, vládě a budoucnosti.
10.01.2024 09:35 |

podobné články

Podobné články

S*re mě všechno. Vyhrožují třetí světovou. Vazalské bahno. Jsme v EU, ale u nás je nejdráž. Důchodci o stavu republiky

 
„Jsme v jedné Evropské unii, ale v každé zemi jsou jiné ceny potravin. Ostatně, všude levnější než u nás. Korporace přece nejsou nedotknutelné, ale pro vládu ano, protože ta na své lidi kašle.“ To nám řekl manželský pár v penzi. ParlamentníListy.cz se zeptaly pěti pražských důchodců, které lze zařadit do střední třídy, co soudí o minulém roce, vládě a budoucnosti.
10.01.2024 09:45 |

podobné články

Rozhodovat se na základě emocí v diplomatických vztazích je sebevražedné, vazalské a amatérské! Exposlankyně Nytrová hlasitě promluvila ke kauze Skripal

 
ROZHOVOR "Rozhodovat se na základě emocí a spekulací v oblasti diplomatických vztahů je sebevražedné, vazalské a svědčí o amatérismu zúčastněných aktérů. Bohužel běžní občané se prostřednictvím médií často nic jiného než lži, výmysly a spekulace nedozvědí. Politikům se tak otevírá velké pole působnosti pro šíření „svých pravd“, silných emocí a fám," uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá poslankyně ČSSD Pavlína Nytrová.
08.04.2018 13:35 |

podobné články

VIDEO: Bahno, bahno, bahno a ledová řeka. Tomu se říká bláznivý závod

 
V Anglii se konal už tradiční bahenní závod. Desítky odvážlivců se brodily bahnem i ledovou řekou. Podívejte se.
07.05.2013 09:15 |

podobné články

Z komunismu v sobě Češi mají bloky, řada lidí ztratila sebeúctu, říká Pithart

 
Česko si připomíná smutné výročí vpádu sovětských tanků, ke kterému došlo 21. srpna 1968. Co se dělo potom, to bylo jen bahno, bahno a zase bahno, říká o době normalizace Petr Pithart v rozhovoru pro Info.cz. Byl jedním z těch, kdo do KSČ vstoupil s ideálem, že se v ní něco změní. Pražské jaro v roce 1968 však vystřídalo hluboké rozčarování. A jeho dopady přetrvávají dodnes. Podle Pitharta v sobě mají Češi bloky, které jen tak nepřekonají.
19.08.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (246 článků)

Hospodským a spol. praskne cévka: Už máte dost! Všechno vám to zaplatí zaměstnanci a důchodci, udeřil ekonom

 
Podle odboráře Martina Fassmana bylo státní podpory až až a nebál se označit některé z nich za pseudopodpory. Které udělají díru ve veřejných financích. „Já si myslím, že to všechno zaplatí zaměstnanci a důchodci. Koneckonců zaměstnanci a důchodci jsou v zásadě hlavními a nejdůležitějšími plátci všech daní, protože 87% všech daní, se kterými se pak vesele a marnotratně operuje, tak to jsou daně, které zaplatili zaměstnanci a důchodci,“ říká Babišův poradce.
04.02.2021 13:55 |

podobné články

Nákupy na Velikonoce: Je nejdráž za 14 let! Velké srovnání cen vajec, mouky či piva

 
Kdo z nás si pamatuje, za kolik nakupoval na Velikonoce před 14 lety? Zač byla tehdy vajíčka a fl ákota na řízky? Nedělní Blesk to ví! Už počtrnácté jsme „nakupovali“ za průměrné ceny statistiků vše potřebné pro sváteční stůl. A vězte, že letos je úplně nejdráž!
12.04.2020 13:55 |

podobné články

Bahno se vyvalilo. Nakaženým koronavirem někteří sousedé vyhrožují kulkou

 
Češi, Moravané a Slezané, které napadne koronavirus, si občas procházejí peklem. Nemoc Covid-19 u nich může mít mírný průběh, ale i tak musejí často čelit velkému tlaku okolí. Jejich spoluobčané jim občas dávají najevo, že šíří nemoc, za což by měli dostat kulku do hlavy. Psycholog Daniel Štrobl k tomu poznamenal, že v každé krizi vyplave na povrch bahno. Jeho vynořování navíc podle odborníka někteří politici podpořili.
02.04.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1076 článků) , Daniel Daniel (1076 článků) , Daniel Daniel (1076 článků) , Daniel Daniel (638 článků) , Daniel Daniel (1076 článků) , Daniel Daniel (1076 článků) , Daniel Daniel (1076 článků) , Daniel Daniel (1076 článků)

Mladí nezaměstnaní: Vláda na nás šetří a důchodci nám berou práci!

 
Plánovaná úsporná opatření vlády opět rozpoutala ostrou diskusi mezi mladými nezaměstnanými a pracujícími důchodci. "Jak se o sebe máme postarat bez pomoci státu, když nám důchodci berou práci?" ptají se mladí lidé bez práce. "Za mlada jsme si našetřit nemohli, musíme pracovat i teď," brání se důchodci.
25.09.2010 05:05 |

podobné články

Nenažraní důchodci mají nejvíc? Bum, tady máte čísla. Jurečkovi se líbit nebudou

 
Častá argumentace zaznívající při nedávném kontroverzním snižování valorizace penzí, byla, že v době prudkého zdražování na tom důchodci nebyli hůře než zbytek populace a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) seniory vyzýval k „mezigenerační solidaritě“. „Nenažraní důchodci,“ spílají pak dokonce někteří mladší lidé a tvrdí, že se „nejlíp“ v Česku mají právě důchodci. Je to však pravda? Ekonomové ČNB na datech ČSÚ ukazují, že tou je přesný opak. Zdražování na seniory působí mnohem více než na zbytek populace, přičemž zrovna před tím, než vláda oznámila záměr snížit valorizace, dokonce inflace působící na důchodce přesáhla 20 %. Nejde jen o energie.
16.12.2023 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1165 článků)

Postoj Miroslavy Němcové: Pro PL promlouvá ke kauze Brady

 
ROZHOVOR Reakce Čínské republiky na prohlášení čtyř nejvyšších českých ústavních činitelů, že očekává přechod od slov k činům, podle bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové svědčí o tom, že jde o další posun. „Ukazuje to, že Čína si vazalské, nedůstojné, nesuverénní a nesvobodné prohlášení těch čtyř vyložila tak, že jsme se stali definitivně loutkou v jejich rukou, že nám teď bude diktovat, jak ona bude pískat,“ prohlásila předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
27.10.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1780 článků)

Zoufalí obyvatelé Týna nad Vltavou: Město se na nás totálně vykašlalo

 
Zoufalí a bezmocní si v neděli odpoledne připadali obyvatelé jihočeského Týna nad Vltavou, kterým se prohnala blesková povodeň. Bahno z kanálů a z polí zaplavilo nižší část města a to tak, že lidé, kteří před deseti lety byli zcela vyplaveni, měli bahno až pod okna. Voda jim zničila zahrady, dvory, prohnala se průjezdy. Z čeho jsou ale prý znechuceni, je přístup města.
08.07.2012 18:30 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ: Čeká nás vzácné TLAKOVÉ BAHNO a BOUŘKY

 
Po prudkém ochlazení v minulých dnech se vrátilo teplo, s ním ale přijde takzvané tlakové bahno typické spíš pro léto, které s sebou přinese časté bouřky.
22.04.2014 11:45 |

podobné články

Generál Blaško: Migranti žijí na hromadě hnoje a ten hnůj vozí k nám. Jak mě může obohatit někdo, kdo v životě nesáhl na práci, vy vymetené mozky?

 
ROZHOVOR „Tito lidé (sluníčkáři) nás zatahují někam do bažin, odkud není úniku. Bahno je bahno. Divím se tomu, že si nikdo z nich nedokáže spočítat, když všichni hájí zájmy těch chudáků, přitom jsou to z devadesáti devíti procent ekonomičtí migranti, kdo je bude živit. Nezlobte se na mě, ale to jsou vymetené mozky, které vůbec nejsou schopny domyslet důsledky svého jednání,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generálmajor Hynek Blaško. „Jak mě může obohacovat někdo, kdo v životě nesáhl na práci, přijde sem a dělá bordel? Oni jsou zvyklí tam žít na hromadě hnoje, tak nám ten hnůj přivážejí i sem. Jsou tak zvyklí žít. Já jejich způsob života neuznávám, mně se nelíbí, já ho tady nechci,“ konstatuje.
19.06.2018 04:50 |

podobné články

Bahno a idioti! Po výsledku Trumpa jde o Česko. Kavárna se už chystá

 
Co znamenají americké volby pro Českou republiku? I tuto otázku si někteří položili, například režisér Jan Hřebejk, producent Jan Jetmar nebo poslanec Václav Klaus mladší. Pokud by Trump prohrál, tak tím prý oslabí ostatní autoritáře, myslí si režisér. "Pro nás z toho plyne poučení, že na dně rybníka je spousta, spousta primitivního otráveného bahna, které touží po uznání," míní Jetmar s tím, že toto bahno ke svému zvolení využil jak Trump, tak Zeman. A chce, aby se na lidi v těžké situaci upnul demoblok.
05.11.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (540 článků) , Václav Klaus (11069 článků)

Bahno a id*oti! Po výsledku Trumpa jde o Česko. Kavárna se už chystá

 
Co znamenají americké volby pro Českou republiku? I tuto otázku si někteří položili, například režisér Jan Hřebejk, producent Jan Jetmar nebo poslanec Václav Klaus mladší. Pokud by Trump prohrál, tak tím prý oslabí ostatní autoritáře, myslí si režisér. "Pro nás z toho plyne poučení, že na dně rybníka je spousta, spousta primitivního otráveného bahna, které touží po uznání," míní Jetmar s tím, že toto bahno ke svému zvolení využil jak Trump, tak Zeman. A chce, aby se na lidi v těžké situaci upnul demoblok.
05.11.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (540 článků) , Václav Klaus (11069 článků)

Jako by se vyvalilo to nejčernější bahno ze dna naší politiky! Jaroslav Bašta sledoval americký konvoj a ty, kteří vítali vojáky

 
S průjezdem amerického konvoje přes naši zemi se vyvalilo nejčernější bahno ze dna české politiky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to říká exministr a někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. Připomíná ovšem, že Českem projížděli naši spojenci, protože jde o „oddíly paktu, jehož jsme členy“. Bašta se obává, že v rámci nového útvaru Ministerstva vnitra byla oprášena inkvizice a místo boje s propagandou bude připravovat omezování svobody slova a nálepkovat nezávislá média.
30.05.2016 20:45 |

podobné články

Zákaz kamen na uhlí. Pravý důvod? Komentátor má jasno

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Naprosto namístě.“ Přirovnání Jany Černochové k Vasilu Biľakovi podle komentátora naprosto sedí. „Tady nás současná vláda už nepokrytě bez jakýchkoliv okolků staví do pozice vazalské a cizí armádou, jakkoliv v současném režimu spřátelenou, okupované země,“ vysvětluje. Ostře zkritizoval také to, že vláda před volbami evidentně lhala. Tedy de facto šířila dezinformace, proti kterým se tak vehementně ozývá.
19.05.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Před 45 lety vzniklo největší sídliště Česka: Bahno, fígle s dekrety, ale i žáby!

 
Bahno, každou chvíli nešly elektřina nebo voda. Ale na druhou stranu blízkost přírody. Tak vzpomíná na první roky života na Jižním Městě pamětník Blahoslav Lukavec (71). První obyvatelé tady dostali dekrety na byt právě před 45 lety!
19.06.2021 05:10 |

podobné články

Ozzy a Johnny Depp v Praze: Dřívější začátek, bahno a dlouhé fronty. Kapelám to ale hrálo

 
Praha má za sebou velkou hudební událost. V Letňanech vystoupil Ozzy Osbourne se slavnými předskokany. Přestože kapely odehrály své sety bez problému, obtíže se nevyhnuly organizaci. Ve venkovním areálu se kvůli počasí pod dusajícím davem místy tvořilo bahno, u vstupů se tísnily dlouhé fronty. Podle návštěvníků akce navíc předkapely začaly hrát o hodinu dříve, než měly.
14.06.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Ozzy Osbourne (325 článků)