Článek

S důchodovou reformou ANO nespěchá

 
Důchodová reforma, jejíž možné varianty minulý týden představila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD), se na úterní koaliční schůzce nesetkala u hnutí ANO s velkým nadšením. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl kabinet prioritně řešit změny, které budou mít rozpočtový dopad v nejbližších letech.
16.01.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17224 článků)
Podobné články

Odborníci o důchodové reformě a zdražování

 
Zvýšení DPH a tím podstatné zdražení hlavně potravin spojuje vláda s penzijní reformou. Proti tomu se ale ostře ohradil prezident Václav Klaus: „Zvýšení DPH nemá s důchodovou reformou absolutně nic společného a plést to dohromady je naprosto nešťastné a nevím, proč to ta vláda udělala!“ Prezident tím způsobil poprask. A ke kritice plánu vlády se připojili i odborníci.
09.03.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9701 článků)

Politici musejí začít něco dělat, jinak bude zle, shodli se hosté u Moravce

 
Předseda Odborné komise pro důchodovou reformu Martin Potůček, místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj před kamerami České televize debatovali o tom, co bude za pár let s naším důchodovým systémem. Moderátor Václav Moravec ve studiu slyšel, že si v souvislosti s důchodovou reformou politici nepřijatelně pohráli s důvěrou lidí.
26.02.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (521 článků) , Jan Rafaj (14 článků)

Schillerová nevěří, že tato vláda stihne důchodovou reformu

 
Současná vláda ANO a ČSSD podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) do dvou let důchodovou reformu neprosadí. Šéfka státní kasy to uvedla v úterý na konferenci k setkání lídrů průmyslu a exportu v Míčovně na Pražském hradě. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) vzkázala, pokud nebude problém na straně ANO, důchodová reforma bude.
10.12.2019 14:55 |

podobné články

Česko souhlasilo s reformou finančního dohledu EU, v odporu zůstalo samo

 
Česko nakonec na zasedání ministrů financí v Bruselu souhlasilo s reformou finančního dohledu v Evropské unii, ke které mělo v minulosti řadu výhrad. Řekl to ministr financí Miroslav Kalousek.
07.09.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6814 článků)

Nečas: Peníze ušetřené reformou dáme na platy lékařů, ti souhlasí

 
Premiér Petr Nečas (ODS) slíbil peníze ušetřené reformou na platy zdravotníků. Řekl to novinářům po pátečním jednání s prezidentem České lékařské komory (ČLK) Milanem Kubkem, který potvrdil, že lékaři reformy podporují.
14.01.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9303 článků)

S reformou zdravotnictví pomůže NERV

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) požádal Národní ekonomickou radu vlády (NERV), aby mu pomohla s reformou zdravotnictví. NERV ministrovi vyhověl a založil pracovní skupinu, která by se měla financováním zdravotnictví zabývat. Informoval o tom mluvčí vlády Jan Osúch.
18.01.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Nečas: S daňovou reformou omezíme moc ministra financí. Kalousek souhlasí

 
S připravovanou daňovou reformou by mohl ministr financí přijít o právo jmenovat a odvolávat ředitele nové sjednocené finanční správy, která bude mít monopol na finanční kontrolu.
25.05.2011 09:55 |

podobné články

Vláda se bude zabývat daňovou reformou. VV nechtějí rušit stravenky

 
Vláda se na svém středečním zasedání bude zabývat daňovou reformou navrhovanou ministerstvem financí. To navrhuje v rámci několika zákonů vytvoření jednoho inkasního místa, zrušit superhrubou mzdu, zjednodušit současný systém finanční a celní správy nebo zrušit řadu daňových výjimek.
08.08.2011 17:50 |

podobné články

S penzijní reformou nesouhlasí zhruba polovina Čechů

 
S vládní penzijní reformou nesouhlasí zhruba polovina lidí. Možnost odesílat část peněz z povinného sociálního pojištění namísto do státního pilíře na individuální účty u soukromých penzijních společností odmítá 46 procent Čechů, pro je 34 procent. Zbývající pětina na to nemá názor. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Focus.
06.02.2012 19:10 |

podobné články

Janota se hodlá znovu zabývat důchodovou reformou

 
Ministr financí Eduard Janota chce ještě před volbami znovu otevřít kontroverzní problém reformy penzí, která rozděluje politické strany. Znovu má vzniknout expertní komise, ve které bude sedět i odborník na důchodový systém Vladimír Bezděk. Ten již v roce 2005 předsedal týmu, jenž vypracoval propočty variant důchodové reformy podle zadání tehdejších parlamentních stran.
09.01.2010 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků)

Zákonodárci si musí s důchodovou reformou pospíšit

 
Rozhodnutí Ústavního soudu ze 16. dubna otřásá politickou scénou.
25.04.2010 22:10 |

podobné články

Ve Francii se stávkuje, občané nejsou spokojení s důchodovou reformou

 
Francie stávkuje a protestuje proti plánované důchodové reformě. Odboráři doufají, že se do ulic vydá až na dva miliony nespokojených Francouzů.
07.09.2010 09:30 |

podobné články

Francouzi nesouhlasí s důchodovou reformou, v ulicích až 2 miliony lidí

 
Jen v pařížských ulicích se sešlo přes 170 tisíc lidí. Údaj o dvou milionech lidí uvedly francouzské odbory.
28.10.2010 19:05 |

podobné články

S dobytkem a sviněma si poradím i v politice, říká kandidát na předsedu KDU - ČSL

 
KDU-ČSL se musí zabývat demografickým úbytkem a důchodovou reformou, řekl ve svém projevu v sobotu ve Žďáru nad Sázavou na sjezdu lidovců kandidát na předsedu strany Pavel Bělobrádek.
20.11.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1610 článků)

Důchodová reforma: 10 otázek a odpovědí

 
Jak budeme žít ve stáří? Reforma penzí se už zdá blízko a podle LN se začíná rýsovat, jak bude velký třesk ve vyplácení penzí vypadat. Hlavní změna bude v tom, že z platu kromě do státní kasy přesuneme část sociálního pojištění do soukromého fondu. Peníze na reformu se mají získat ze sjednocení DPH 19 %, což drsně zdraží hlavně potraviny. Už nyní se lidé strachují, že to s fondy dopadne jako v Maďarsku, kde si lidé takto spořili a vláda nakonec všechny fondy zpátky zestátnila. Blesk.cz odpovídá na otázky, které vás v souvislosti s důchodovou reformou trápí
22.01.2011 05:10 |

podobné články

Katastrofa, shodly se nad důchodovou reformou ODS s ČSSD

 
Pravice chce výpadek v průběžném systému financování důchodů zaplnit zvýšením DPH, levicové strany mluví o okrádání nejchudších.
18.02.2011 22:55 |

podobné články

Politolog Pehe: Nezodpovězené otázky nad důchodovou reformou

 
Vláda, ekonomové a komentátoři podporující reformu důchodového systému v podobě vytvoření tzv. druhého pilíře, tedy soukromých kapitálových fondů, do kterých by se vyvedla část prostředků ze současného systému průběžného financování, uvádějí čtyři hlavní důvody, proč je prý reforma nutná.
02.03.2011 21:25 |

podobné články

Sloučení DPH na dvaceti procentech je podle komunistů zločin

 
Sjednocení DPH na 20 procentech, které vláda zdůvodňuje důchodovou reformou, je podle předsedy klubu komunistických poslanců Pavla Kováčika "nehorázným zločinem páchaným na většině obyvatelstva".
03.03.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (277 článků)

Klaus: Plést reformu penzí se zvýšením DPH je nešťastné

 
Vláda by neměla spojovat zvýšení daně z přidané hodnoty (DPH) s důchodovou reformou. V bilančním rozhovoru v televizi Nova to v pondělí řekl prezident Václav Klaus. Plést tyto dvě věci dohromady je podle něj nešťastné.
08.03.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9701 článků)